Šta je novo?

GeForce GTX 760 Thread

Uze i ja asus verziju.ELPIDA verzija.U cemu je razlika izmedju elpide i hynix?I recite mi koji program za test?Da vidimo kakve ce rezlutate da daje?
 
Sto se tice ASUS modela cini mi se da su sve novije sa ELPIDA cipovima,a razlika je u maximalnom oc.I mene zanima koje su max mogucnosti pa bi mogli da se organizujemo I da istestiramo max domete memorije.Ako moze neko samo da kaze koje test programe da koristimo da bi se standardizovali...
 
Ajde probajte sa 3dmark-om na ovim podešavanjima Screenshot 2013-12-23 10.44.40.png
Onda može i fire strike na extreme podešavanjima.
I naravno heaven benchmark.
 
Baci link gde da skinem ovo.Izgubi se na sajtu,a izgleda da se placa?
 
Nađi neku narodnu verziju.
Ja sam sad u busu, ne mogu na mobilnom da tražim linkove :)
 
Na MSI 770 koji sam dobio u zamenu je isto elpida memorija.
 
Gigabyte GTX 760 (GV-N760OC-2GD) (rev. 2.0)

Mywj0VE.png
SZ1INuD.png


Nije diran takt procesora/memorije
 
Ja sam testirao na demo verziji pokusacu upgrade pa cu opet.

Capture.PNG

Capture1.PNG

Capture2.PNG

Capture3.PNG

Al dobro ovo ?
 
Poslednja izmena:
Ne znamo jel dobro posto nije podeseno kao sto stoji kod mene...
 
Gde si nabavio tu verziju 3d mark,kupio ili neki crack?
 
@ miksan

dobro je, ja imam identicne rezultate za grafiku, ali posto je cpu drugi ukupan skor je veci.
 
Koji model preporucujete? Ne planiram da je klokujem tako da mi ne treba neka posebna verzija. Koliko struju trosi pod maksimalnim opterecenjem?
 
koliko se secam oko 200 w.msi gaming se super pokazao,barem meni,mada skoro su dva clana imala probleme sa gaming grafama doduse nisu bile u pitanju 760.msi je hladna,dobro se klokuje,hynix su cipovi i medju jeftinijim je.klokovana je tu negde sa obicnom 7970 u zahtevnijim igrama i na hd rezoluciji.asus je generalno bred kome se ovde najvise veruje,ali je po pravilu najskuplji,i koriste elpida cipove koji davaju slabiji klok memorije.klok je bitan jer na 760 to znaci razliku izmedju ukljucenog pshyx-a na npr metroLL-u tj klokovanje daje dovoljno prostora u performansama da se i ta opcija ukljuci a da se uvek ostane iznad 30fps-a.
 
Narucio sam GTX760-DC2OC-2GD5. Napisacu utiske kad stigne....
 
koliko se secam oko 200 w.msi gaming se super pokazao,barem meni,mada skoro su dva clana imala probleme sa gaming grafama doduse nisu bile u pitanju 760.msi je hladna,dobro se klokuje,hynix su cipovi i medju jeftinijim je.klokovana je tu negde sa obicnom 7970 u zahtevnijim igrama i na hd rezoluciji.asus je generalno bred kome se ovde najvise veruje,ali je po pravilu najskuplji,i koriste elpida cipove koji davaju slabiji klok memorije.klok je bitan jer na 760 to znaci razliku izmedju ukljucenog pshyx-a na npr metroLL-u tj klokovanje daje dovoljno prostora u performansama da se i ta opcija ukljuci a da se uvek ostane iznad 30fps-a.

Moja MSI TF radi savrseno na defaultu bustuje malo vise od propisanog 1163 umesto 1150mhz, memorija se ludacki overklokuje (mana je sto nema backplate), ali dosta variraju primerci, drugaru je boost na 1123 mada i njega savrseno sluzi, tako da zbog boljeg hladjenja i kada bi morao opet da se odlucim, ponovo bi iso na msi gaming, eventualno hawk, ali posto coveku ne treba kartica za oc, asus mu je najsigurniji.
 
kao sto rekoh gore apsurdno je ne glefati klok,jer svaki fps znaci u ovom segmentu.moje obe bustuju na preko 1200,mislim da jedna moze i na 1220,ali nisam siguran.memorija skoro da nema plafon.kao sto rekoh,nije nimalo mala razlika u oc-u i stock- u,stock se ne isplati toliko jer 270x ne zaostaje previse(narocito nasvirana),dok tek klokovana 760 ima smisla za tih 200 i kusur evara koliko traze kod nas,jer za te pare ima i 280x neretko sa domacom garancijom i onda ako kupac ne igra iskljucivo nvidia naslove pitanje je koliko se isplati bez kloka unapred uracunatog.ovo pricam iz licnog idkustva jer sam sa 7970 ghz ptedao na 270x,pa 270x cf,pa 760 sli.
 
kao sto rekoh gore apsurdno je ne glefati klok,jer svaki fps znaci u ovom segmentu.moje obe bustuju na preko 1200,mislim da jedna moze i na 1220,ali nisam siguran.memorija skoro da nema plafon.kao sto rekoh,nije nimalo mala razlika u oc-u i stock- u,stock se ne isplati toliko jer 270x ne zaostaje previse(narocito nasvirana),dok tek klokovana 760 ima smisla za tih 200 i kusur evara koliko traze kod nas,jer za te pare ima i 280x neretko sa domacom garancijom i onda ako kupac ne igra iskljucivo nvidia naslove pitanje je koliko se isplati bez kloka unapred uracunatog.ovo pricam iz licnog idkustva jer sam sa 7970 ghz ptedao na 270x,pa 270x cf,pa 760 sli.
Cekaj, jel ti na default boostuje na 1200mhz ili kad je klokujes? Koliki ASIC imaju tvoje 760ke?
 
Poslednja izmena:
80.6 a drugu bi morao da vidim.klokovane naravno,ni ne secam se kako na stocku rade,kad sam ih uzeo video sam da neklokovane nece da izbace psyhix,podesio afterburner do stabilnog unigine kloka,i nisam pipao vise. :)
 
80.6 a drugu bi morao da vidim.klokovane naravno,ni ne secam se kako na stocku rade,kad sam ih uzeo video sam da neklokovane nece da izbace psyhix,podesio afterburner do stabilnog unigine kloka,i nisam pipao vise. :)
Aha, ok, inace memoriju na koliko drzis? Kod mene je na +500, prolazi testove i na 600, pa me zanima koliko je uopste bezbedno klokovati memoriju posto karta nema backplate? Mada kuciste mi je perfektno provetreno ali opet dzaba sve to kad su memorijski cipovi poprilicno vreli i nemaju na sta da prenesu toplotu...
 
Poslednja izmena:
po meni,ako se komp koristi u proseku 3,4 sata na dan na maksimymu savrseno he okej da bude nasvirano do granice stabilnosti ako je kucisteprovetreno i nema bildovanja toplote.naricito hynixbi trebao to da trpi,da je elpida i da zna da baci artefakt pa i da se obori sigurmosti radi.mislim da sam napucao na 575 ili koliko su vec rekli na guru3d i ostavio,probao sam preko ali je pucao unigine mada sam dizao i klok,a nusam dobijao nista vise dizanjem memorije samo dizanjem kloka.oko 500 je optimum po nekoj mojoj slobidnoj proceni.
 
Moja izdrzi +600 za mem ali gpu preko +60 (boost 1228) ni makac, ASIC joj je 77.7, a i taj unigine i uopste igre itd, totalno razlicito reaguju na oc, bar u mom slucaju, npr kad prodje unigine pukne mi u crysis3 dok u vecini drugih igara ne puca i kad je na +80 pa i jace, pomalo pocinjem da sumnajam u napajanje (Raidmax 635AF) i u stujni napon uopste, mada ipak me sluzi odlicno, ali me buni sto pri OC-ovanju gpu-a reaguje cudno, npr igram watch dogs sa +80mhz za gpu po 2-3 sata, sledeceg dana pukne od 10 min igranja i onda ga ipak vracam na +60, tako i je bilo i ranije sa drugim igrama (Crysis3, MetroLL, Assasin BF)...
 
I ja sam danas (u stvari to je sad juče :D) uradio 3d mark11...
Screenshot 2014-06-05 19.17.34.png
 
nemam 3d mark unigine+igre su mi stability test.jedini put da mi je nesto puklo je kad sa nariktao na 1280 slucajno,i to puca samo na jednoj sceni u unigine-u a ostatak prodje kako treba.igre nisam nikad probao toliko,ne vidim znacajne pomake preko +50 gpu + 500 memara,mislim da je to to sto se 760 tice.i da,uvek voltaza i power fmdo kraja,ostala mi navika od amd karti :)
 
Ljudi, kakvo je iskustvo sa ovom kartom na Utra sa ovim malo zahtevnijim igricama u 1080p (Crysis, Metro...)? Nije da nuzno moram da igram na Ultra ali bih voleo ponesto da mogu. Treba da kupim neku grafu i zavrsim s tim. Koliko se meni cini, na ivici je da moze da izgura, ali ono bas na ivici. Nagledao sam se i testova i YT klipova, ali vise ne znam sta da uzmem kao tacno i relevantno a sta kao subjektivni osecaj, a pride je vecina testova i klipova od prosle godine. Koliko su drajveri u medjuvremenu popravili stvar? Za pocetak necu imati ni FullHD, ali bice kad na red dodje monitor.

I koji proizvodjac bi preporucili? MSI mi deluje dobro, ali ne znam koliko su pouzdani. Asus deluje pouzdano ali cini mi se da nije za overklok. Meni od svega ponudjenog najbolje deluje Gigabyte, ali da li gresim? Cini mi se da ima dobro hladnjenje, i da se dobro klokuje, ali ja zaista ovo govorim samo iz svega procitanog i pogledanog, pa ne znam. Prioritet su hladnjenje i klokabilnost. Da li je zaista veliki faktor koja je memorija, vidim da se na novijim serijama spominje Elpida?

I da, ako smatrate da previse ocekujem od ove grafe, slobodno mi recite da se manem corava posla i odem na nesto bar malo jace (npr R9 280X, GTX 770), makar uzajmio lovu :)
 
Poslednja izmena:
po meni 280x se isplati samo ako te ne izadje debelo preko 200e,narocito jer je u prici metro,koji da,radi odlucno na fullu u hd ako ga klokujes.ja sa msi jem bas sam zadovoljan,generalno bezim od gigabajta ali to su neki moji levi razlozi,nemam pojma kakva je 760 njihova,moze biti i da je najbolja.za ove neke pare ili idi na 760 ili ganjaj dve 270 bez x,ili ako naleti neka 280 x za oko 200tinak evra.da je bf4 u prici 280x bi bio izbor bez oklevanja,ali nije metro isti sa i bez psyhx-a. :)
 
Da da, skroz sam zaboravio na Physx, ajde ponegde mi je cak i prenapadan physx, (gledao na YT poredjenja), ali overall daje bas taj finalni shmek. 280X sam nasao polovan za 210, a nov za najmanje 253 evra. Ali ima 770-ka za 270, a to je manja razlika nego izmedju 760 i 280x u ceni. Dve 270 bi izasle vise, a i nesto ne bih 2 karte.
 
Nazad
Vrh Dno