Šta je novo?

GeForce GTX 760 Thread

Ako možeš idi na 770, ako ne hawk ili Asus 760.
Ja sam prezadovoljan mojom kartom.
 
Videcu jos, iskreno mi se ne daju tolike pare za 770, mada je stvarno osetno jaca karta.
 
Ljudi, kakvo je iskustvo sa ovom kartom na Utra sa ovim malo zahtevnijim igricama u 1080p (Crysis, Metro...)? Nije da nuzno moram da igram na Ultra ali bih voleo ponesto da mogu. Treba da kupim neku grafu i zavrsim s tim. Koliko se meni cini, na ivici je da moze da izgura, ali ono bas na ivici. Nagledao sam se i testova i YT klipova, ali vise ne znam sta da uzmem kao tacno i relevantno a sta kao subjektivni osecaj, a pride je vecina testova i klipova od prosle godine. Koliko su drajveri u medjuvremenu popravili stvar? Za pocetak necu imati ni FullHD, ali bice kad na red dodje monitor.

I koji proizvodjac bi preporucili? MSI mi deluje dobro, ali ne znam koliko su pouzdani. Asus deluje pouzdano ali cini mi se da nije za overklok. Meni od svega ponudjenog najbolje deluje Gigabyte, ali da li gresim? Cini mi se da ima dobro hladnjenje, i da se dobro klokuje, ali ja zaista ovo govorim samo iz svega procitanog i pogledanog, pa ne znam. Prioritet su hladnjenje i klokabilnost. Da li je zaista veliki faktor koja je memorija, vidim da se na novijim serijama spominje Elpida?

I da, ako smatrate da previse ocekujem od ove grafe, slobodno mi recite da se manem corava posla i odem na nesto bar malo jace (npr R9 280X, GTX 770), makar uzajmio lovu :)
Ko vec ima 760ku ne isplati se da prelazi na 770, mislim da je mala razlika (oko20%) da bi cevek prodavao 760ku za koju ce u najboljem slucaju da uzme 21-2hiljade pa da doplacuje jos 15 za 770... Dok, ko ima kintu za 770ku bolje direktno na nju da ide mada 760ica je savrsena za ultra podesavanja i 1080p, ja sam do sada sve terao na max, samo u par igara AA stavim na osrednje inace sve glatko radi na 40+... Konkretno na default clock, Crysis 3 sam na ultra igrao uz TXAA 2x i nikad manje od 35fps nisam imao, Metro LL Ultra uz AA2x imao oko 45-50fps, ARMA 3 sve na max ukljucujuci i AA, radila na oko 40fps, tako da meni licno razuman prelazak bi bio na neki GTX780 ili R9 290. Ako mozes da skupis pare isplati se odmah da kupis 770icu, ima MSI gaming za 35000din..
 
Poslednja izmena:
^e to mi je trebalo da cujem. Nemam ja 760-ku, da je imam ne bih ni razmisljao o prodaji. Kad metnem karticu to ce da stoji neko vreme :)....imam shemu za novu 760 za 205 evra (plus minus koji evro u zavisnosti od proizvodjaca), pa mislim da mi je to dobra kupovina. Nemam pojma koliko kosta Hawk kod istog prodavca, ali recimo Gigabyte mi se dopada a ova rev2.0 verzija ima za 206 evra. Ima li neko iskustva sa Gigabytovom 760-kom?

edit: mozete slobodno preporuciti i neki drugi brend koga nema, posto ce biti u Madjarskoj kupljeno, verovatno ima i drugih (EVGA i slicni).
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da je dobra i ta gigabyte rev.2 ,mada ja ne volim gigabyte (možda nema razloga za to, ali eto to je moje mišljenje). :)
 
Jao pa nemoj mi to raditi, kad mi kazes ne volim Gigabyte, ubacis mi crva u glavu da iz nekog razloga ne valja :D
 
Napravices dobar potez u oba slucaja, s tim sto bi npr, gde 760ka baca 35fps, 770 baca 40-45fps, naravno kad je veci fps u pitanju razlika ce biti veca ali posle 50fps je po meni totalno nebitno, jer tad sve tecno radi... Trebalo bi da je dobar Gigabyte, jer ima stvarno dobro hladjenje, mada nisam imao iskustva...
 
Poslednja izmena:
Ma nije problem, kao sto rekoh, podesicu tako da radi optimalno, ne mora bas sve Ultra, moze i nesto izmedju Ultra i High. Ionako je to nekolicina igara. Ima dosta vise igara (i novijih i starijih) koje su manje zahtevne a koje cu igrati, a s kojima ce ici preko 60, tako da nema brige. Sad mi je najveci problem koji prozivodjac, znaci sta god da sam guglao, nista nisam pametniji. Jedini tvrde da je MSI najtisi i najhladniji, jedni da je Asus, treci da je Gigabyte, a cetvrti kazu da EVGA sabija samo je glasna :D
 
Mene lepo sluzi ovaj MSI, posto ne eksperimentisem mnogo sa OC (asic ima 77.7), ortaka isto dobro sluzi tako da bi mi i zbog cene i zbog hladjenja MSI bio 1 izbor, imas i Inno3D, koja je debelo naklokovana fabricki a ima opako hladjenje, bar vizuelno, sad ko je probao zna kakve su... U svakom slucaju ima dovoljno materijala po netu, tako da lako mozes da se odlucis bar kad su u pitanju 760ke, ja bi izbegavao palit i gainward recimo zbog licnog iskustva a i iskustva drugih...
 
Razlika u ceni je u max 5 evra izmedju MSI, Asus i Gigabyte, ali bih morao da pitam za Inno3D i EVGA. Dobro me podseti za Inno3D, gledao neki uporedni test i ako je test validan ta karta je znacajno hladniji od ovih ostalih.
 
Slabija je odprilike isto kao i od GTX770, mozda i malo vise, zavisno od igre a nosi se sa obicnom R9 280.
 
ako moze da reper bude 7970ghz jer sam je imao,ne prevelika,bar tamo gde je bitno.nvidia igre rade izgledaju bolje,a u ovom ostalom manje vise je isto.ja ne igram bf4 kojijr najjaci razlog za 280x.

sto se tice 770,po meni ne isplati se jer svako malo iskoci 290 sa garancijom za ne previse para preko.to je vec znacajna razlika u misicima za malo para,plus mi se cini da 290cfce dabude optimum za full hd sledece godine.
 
ako moze da reper bude 7970ghz jer sam je imao,ne prevelika,bar tamo gde je bitno.nvidia igre rade izgledaju bolje,a u ovom ostalom manje vise je isto.ja ne igram bf4 kojijr najjaci razlog za 280x.

sto se tice 770,po meni ne isplati se jer svako malo iskoci 290 sa garancijom za ne previse para preko.to je vec znacajna razlika u misicima za malo para,plus mi se cini da 290cfce dabude optimum za full hd sledece godine.
Upravo to, R9 290 je tek nesto skuplja od 770ke a ipak znacajno bolja, mozda cak moja sledeca kupovina, ako ne resim ipak GTX780, videcemo za koji mesec osim ako ne resim da cekam neki jaci maxwell GPU...
 
od nvidie 760 ili da se doda jos jedna.ja cak i da imam pare za 780ti pre bih uzeo (kao sto i nameravam) dve 290.
 
Uf dve 290ke su monstrumi to je dugorocno resenje...
 
a ja se bojim da ni one nece biti dovoljne za full hd 60fps vecinu vremena u novom vescu,eno developeri tvrde da 780ti je od 30-60fps,znam da je verovatno i patka i neoptimizacija,ali crv je vec ubacen meni u glavu,jos kad se setim da sam planirao da idem na jacu rezoluciju od hd-a...eh zivote lutalico. :)
 
ne moze to prosecan korisnik da prati, a tu svrstavam i sebe. Hocu solidno da se igram a mislim da mi je realno GTX 760 ipak sasvim dovoljno. Nisam HC gamer nego sam gamer u naletima, igracu se sad kad uzmem graficku pa cu malo da stanem, pa ce opet da mi dodje da se igram itd....ploca mi ne podrzava SLI, pa ne mogu na tu opciju, ali Crossfire moze....najverovatnije cu 760, mogu da je nabavim za ok novce, radice to meni sasvim dovoljno dobro....
 
Jasno, uzmi slobodno GTX760, uz dobar cpu sasvim dovoljna za 1080p uz max podesavanja, ja nisam nikakav gejmer, u proseku 40min dnevno odigram nesto, ali kad igram volim da bude na visokom nivou, i mogu da kazem da sam se lepo naigrao ovom kartom i tek cu... Inace, bio sam zadovoljan performansama GTX650ti boost koju sam predhodno imao, ali nazalost bila je problematicna pa je reklamirana i onda sam doplatio za ovu..
 
Stigla mi je graficka. Tiha je i sve je ok. Skidam neke igre da je isprobam. Evo ga screen iz GPU-z:
1.gif
Capture.JPG
 
super je asic isprobaj dokle ide pa nam javi.unigine se meni najbolje pokazao kao stability test.
 
Interesuju me iskustva sa CUDA performansama u radu sa Adobe paketom i u 3D Maxu (vRay)...
Molim Vas da prenesete utiske, sobzirom da sam do sada furao Radeone, a sada bi mi jako znacilo ako bih imao znacajnije iskoriscenje u performansama, koje bi "na papiru" trebalo da donese CUDA. Koliko je to u realnosti?
 
Poslednja izmena:
Evo juče kupih MSI GTX760 TF IV pa da podelim moja iskustva vezana za istu.
Kartica je stvarno nečujna i u idle i pod 100 % opterećenjem i na default i pod OC.
Onako OOB sam je podesio na ove vrednosti koje pokazuje GPU-Z.
Svaki komentar je suvišan jer je ovo šok nakon Gainward GTX 460 GS.
 

Prilozi

  • GPUZ.gif
    GPUZ.gif
    26.6 KB · Pregleda: 76
  • ASIC.gif
    ASIC.gif
    23.1 KB · Pregleda: 88
Odlican ASIC. Upao ti dobar komad. Ja sam, iz proste neodlucnosti sta d'uzmem od Asus/MSI/Gigabyte, na kraju zaobisao sve i narucio EVGA Supeclocked sa ACX kulerom, stize sledece nedelje pa cemo videti. E i pride dobio kupon za Watch Dogs :)....
 
Poslednja izmena:
Naravno WatcDogs ( Ovde na severu se to podrazumeva ;)) kupon uredno zalepljen na kutiji i još sinoć iskorišćen i probana igrica i ako me sve igrice smaraju i jedino ponekad zažegnem WoT i Skyrim.
Plaćena je 1969 nok ili po trenutnom kursu 236€.
 
Poslednja izmena:
Mene ce da izadje 214e ova EVGA :)...odlicne ponude sam dobio za razne modele. Npr ima ASUS za 204 evra ako se ne varam, sa Watch Dogs i 8gb USB flashom. Ipak ova EVGA mi se najvise dojmila.
 
Ma jasno, nisam cak ni imao nameru da poredim, vise sam hteo da istaknem cenu zbog poredjenja sa cenama ovde u RS, da ne govorim da te EVGA ni nema na trzistu kod nas :)

I da si je vise platio, cenim da tamo standard to dozvoljava :)
 
Vrh Dno