Šta je novo?

GeForce GTX 660 Ti Thread

Prvenstveno sam mislio da ostale modele možeš overklokom dovesti na nivo koji TOP ima po defaultu, ali da će TOP model kada se oveklokuje imati najveće klokove. Smatram da ko uzme TOP model ne treba da razmišlja o overklokovanju obzirom da je već dobio fabrički overklokovanu kartu i ako mu to nije dovoljno treba da razmišlja o modelu iz više klase.
 
Poslednja izmena:
Takodje i nije neka velika razlika u ceni mozda 500din izmedju Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5 i Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5 ...

Ako nije po sredi zabuna ( u sta verujem da jeste), javi gde ima za kupiti Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5 model kartice, dakle TOP model?
Ja nisam video da u nas je ima u ponudi...
 
Ako nije po sredi zabuna ( u sta verujem da jeste), javi gde ima za kupiti Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5 model kartice, dakle TOP model?
Ja nisam video da u nas je ima u ponudi...

Da doslo je do zabune, tj nisam dobro razumeo oznake ovog modela, permutovao sam DC2O sa T modelom. Hvala sto ste mi ukazali na to sad sam iscitao o tome. . Moj model je DC2O-2GD5. Al me sad buni to sto ste pomenuli da G varijante znace da dolaze sa nekom igrom, medjutim ja nisam nikakvu igru dobio :D

I upravu ste takodje sto se tice nabavke kod nas... Vidim da su kod nas dostupna samo dva modela DC2O-2GD5 i -DC2-2GD5.
 
Poslednja izmena:
DC2-2GD5 ima boost na 1058MHz tako da ako je jeftinija nema greske. Ja sam je dobio kao zamenu, inace nikad nebih uzeo OC ili TOP karticu jer je razlika u performansama minimalana i neprimetna u odnosu na obicnu a dosta su skuplje, plus sam uvek izvlacio dosta vise od clocka TOP modela.
 
Zato postoje različite verzije jer svaka nađe put do svog kupca. OC i TOP modeli nisu "dosta skuplji", konkretno OC je skuplji $10 od osnovnog modela koji ti imaš. Stvar stila i ukusa, lično uvek bih uzeo pre fabrički overklokovanu kartu pogotovo ako donosi još nešto kvalitativno u odnosu na osnovnu verziju (što nije slučaj sa asusom). Kao što sam kažeš ti nisi ni želeo Asusa koji je generalno skuplji u odnosu na karte drugih proizvođača pa me zato i ne iznenađuje tvoj stav. Da si ga stvarno želeo gledao bi OC ili TOP modele jer to je u duhu sa filozofijom kvaliteta i perfekcije koju asus trenutno uživa.
 
Poslednja izmena:
Lose si me procenio. :) Ja sam bas hteo ASUS kartu zbog hladjenja, tisine i dizajna ali ne bih platio vise za OC verziju jer i sam mogu da je OCujem. Ne bih uzeo MSI iako je dobra karta, doplatio bih za ASUS zbog prethodno navedenog.
 
Poslednja izmena:
MSI model nije ništa lošiji od ASUSa. Sve što si naveo možeš i sa MSI 660TI PE/OC. Karta je hladna, tiha, ima dobar dizajn (mada je to stvar ukusa i ne igra neku ulogu, osim ako nemaš prozor na kućištu) i neke velike razlike nema.
 
Imam prozor na kucistu i cak slazem boje, sve je u crno crvenom tonu. :d
 
MSI model nije ništa lošiji od ASUSa. Sve što si naveo možeš i sa MSI 660TI PE/OC. Karta je hladna, tiha, ima dobar dizajn (mada je to stvar ukusa i ne igra neku ulogu, osim ako nemaš prozor na kućištu) i neke velike razlike nema.

Slazem se..Koliko vidim cak se malo slabije i overklokuje.E sad kazu da je tiha karta.Koliko tisa moze da bude od PE ne znam obzirom da je ova karta stvarno tiha i hladna.
 
Imam prozor na kucistu i cak slazem boje, sve je u crno crvenom tonu. :d
Onda je to dobar razlog da se doplati za ASUS... :D
Slazem se..Koliko vidim cak se malo slabije i overklokuje.E sad kazu da je tiha karta.Koliko tisa moze da bude od PE ne znam obzirom da je ova karta stvarno tiha i hladna.
Jedina razlika u čujnosti može biti pre nego što se drajver učita, dok MSI vrti ventilatore u suprotnom smeru da istrese prašinu. Karta se jedino tad može čuti, i mislim da ASUS to nema.
 
ljudi planiram da kupim 660 ti ali koliko cu dobiti procentualno na perfomansama u odnosu na obicnu 660 iskreno da li se isplati dati vise 8000-10000 za ovu.Jos jedno pitanje:
imam phenom II b45 na 3.0 ali nameravam da uzmem neki jaci FX u buducnosti da li cu trenutno imati neki drop perfomansi ako uzmem neku od ove 2?
 
Razlika se kreće od 10-20% u zavisnosti od toga da li je igra zahtevna po pitanju memorije ili shadera. Asus GTX660 TOP i MSI GTX660 HAWK zaostaju još manje ali su cenovno na 5k od 660Ti. Ako su samo performanse u pitanju onda je Radeon 7950 bolje rešenje. Imaš i ovu PowerColor PCS+ 7870 MYST kartu koja je na pola puta između 7870 i 7950.
 
Iskreno ne bih isao na ATI ne zbog toga sto su losiji vec sto sam se na zelene navikao i imam ih dugo i lepo me sluze (da kucnem u drvo),2 grafe za koje se najvise razmisljam po meni su best buy u tom segmentu 660 TF3 i 660ti PE razlika je tacno 8 000 din e sad da li je pametno uzimati je sad ili sacekati 7XX klasu to je sad pitanje, nego gledam nesto na netu ne mogu da nadjem za moj proc kako se ponasaju ove 2 grafe?
 
Mislim da je danas bolje investirati oko 200€ za grafičku jer ove koje koštaju više jednostavno ne vrede toliko. GTX680 je i pored spuštanja cene groteskno skup, a njegovi osakaćeni derivati me uopšte ne oduševljavaju. GTX660 završava posao trenutno.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko info kako 660Ti gura u 1080p Crysis 3, Dead Space 3 i Aliens Colonial Marines tj. da li ce moci sve na max. sa 2X AA ?
 
Poslednja izmena:
Dead Space 3 je prost konzolni port, a gledajuci kako su radili prethodnici, ocekuj nekih 100-200 fps-a.
 
Jel ima neko info kako 660Ti gura u 1080p Crysis 3, Dead Space 3 i Aliens Colonial Marines tj. da li ce moci sve na max. sa 2X AA ?

Nisam mogao sve sa max u Crysis 3, prevelik je fps drop makar sto se tice 1080p. Moguce da me Phenom zeza, a i mozda se situacija promeni do izlaska igre + novi drajveri.
 
Verujem da ce sve raditi u 40+ frejmova na podesavanjima koje si naveo. Dead Space 3 nece biti verovatno nista zahtevniji od dvojke, dok Aliens sigurno nece i ne sme biti zahtevniji od Crysis 3. Tako da 660 (Ti) i Radeon 7870 ce sigurno lepo gurati sve te igre. Jedino ce C3 verovatno padati na 30-ak u nekim zahtevnijim scenama i onim sekvencama radjenim u endzinu igre koji prste od shadera. :)

edit: lol...ne videh poslednju stranu sa ovoliko odgovora. :)
 
Poslednja izmena:
Crysis 3 na Ultra ce biti izuzetno zahtevan + AA .Znaci neka Very Hi ili ti HQ kako stavljaju u testu moze da prodje za neki
OK fps.Inace SP mislim da ce biti daleko bolji nego MP .
Sto se tice Dead Space 3,ja ne znam da li cu tu igru moci uopste da pokrenem koliko ce biti zahtevna:d

Ove svabe mi uopste nisu pouzdane ;)
 
Bilo bi fino kada bi neko iskopao neki test o njoj gde se vidi buka i zagrevanje, posto je odlicna cena a nije referentni blower.
 
Mnogo me je kopkalo kako se nosi 660 Ti sa Crysis 3 pa resih da malo opletem MP Betu. Mogu da kazem da sam pozitivno iznenadjen tj. ocekivao sam gore rezultate. U 1080p sa najnovijim drajverom 313.96 sve na max. (VERY HIGH) sa SMAA MEDIUM (2TX) fps je 45 prosecno, variranja su mala retko kad ode ispod 40. Sa SMAA HIGH (4X) fps je 30-40 ne pada ispod 30. Razlika u AA je neprimetna tako da cu se drzati tecnije varijante iako je i ova druga igriva. Ne znam sta znaci ovo 2TX predpostavljam 2X AA ?
 
Mnogo me je kopkalo kako se nosi 660 Ti sa Crysis 3 pa resih da malo opletem MP Betu. Mogu da kazem da sam pozitivno iznenadjen tj. ocekivao sam gore rezultate. U 1080p sa najnovijim drajverom 313.96 sve na max. (VERY HIGH) sa SMAA MEDIUM (2TX) fps je 45 prosecno, variranja su mala retko kad ode ispod 40. Sa SMAA HIGH (4X) fps je 30-40 ne pada ispod 30. Razlika u AA je neprimetna tako da cu se drzati tecnije varijante iako je i ova druga igriva. Ne znam sta znaci ovo 2TX predpostavljam 2X AA ?

U MP ne postoje hi texture ,to ce biti regulisano sa Ultra setovanjem.
Takodje sta se desava sa DX11 tesselacija?
Koliko me secanje sluzi MP bi trebalo da podrzava i TXAA e sad do izlaska
igre necemo znati tacno.Takodje je pitanje da li ce igra da startuje sa texturama visoke definicije ili
ce kasnije da izadje patch.Ovi iz Cryteka rekose da ce biti odmah mada mnogi nagovestavaju da se to nece desiti i da
cemo morati da cekamo..

Prema tome,ocekuj jos vecu zahtevnost..
Ja je nisam igrao ali par drugara kazu da i nisu nesto spceijalno odusevljeni..Mozda je bas
razlog taj sto jos fali sto sta..A opet SP je SP ;)
 
I da SP bude 20% zahtevniji, ali ne verujem, moci ce da se odigra sve na max. u 1080p :)
 
@PCBeast

Nisam siguran, ali mislim da igra koristi manje zahtevnu pixel-accurate displacement mapping tehniku kao zamenu za tesalaciju.
 
Videcemo, ako igra nebude imala makar vrhunsku grafiku koja secka na GTX 660Ti i nebude minimalno zahtevala SLi GTX660Ti, onda ce biti promasaj, posto sam gameplay i ono odelo i vanzemaljci deluju TOTALNO repetitivno, nezanimljivo i extremno dosadno. Zar cemo i 3 put prelaziti ista sr*nja?! Hvala lepo, ja ne bi, osim ako ce imati extremno revolucionarnu grafiku ap da bar ima nesto da se i vidi, neki efekti, napredno renderovanje, texture, fizika...
 
pci express 3.0

sta predstavlja problem zasto nije bus interface PCI-E 3.0 nego i dalje 2.0
grafa PCI Express 3.0
ploca podrzava PCI Express 3.0
jedino cpu zvanicno ne podrzava PCI Express 3.0
mada negde radi negde ne
 

Prilozi

  • Capture 1.PNG
    Capture 1.PNG
    95.9 KB · Pregleda: 59
Nazad
Vrh Dno