Šta je novo?

GeForce GTX 660 Ti Thread

MSI GTX660-Ti PE jedino imaju kontra vent za izduvavanje prasine? VREDI LI cemu taj rad, dali stvarno i koliko uspeva da izduva prasinu?

Asus GTX660 TI-DC2O-2GD nema kontra rad ventilatora i prasina se cisli kao i do sada rucno?
 
Poslednja izmena:
Asto se tice kvaliteta komponenti ugradjenih u ove dve graficke ima ali razlike izmedju MSI GTX660-Ti PE i Asus GTX660 TI-DC2O-2GD...?
Tu su one negde sto se tice rezultata koje postizu, msi je u startu malo bolje klokovana, na talost nema top serije asusa u nas, samo ova "obicna" manje klokovana, jedino me sad zanima sam kvalitet komponenti od kojih su napravljene, funkcionalnost kontra venta na msi i naravno cena kad ih obe bude u prodaji...
Mislim da su ove dve najbolje sto se u nas moze kupiti, jedino me trenutno odvraca od kupovine cena i nada da ce biti neke akcije u nekom trenutku pa da se barem 10% jeftinije uzme jedna od ove dve...
 
@P307

Sto se tice funkcionalnosti kontra venta na MSI moze se reci da vrsi posao. Ja od kad sam uzeo kartu tamo krajem avgusta nisam je nijednom cistio, a temperature su iste kao prvog dana. 28-30c idle, 70-72c full load 99% gpu usage + OC na 1250Mhz za Gpu i 7000Mhz (uglavnom je vozam na default sto znaci jos nekih 3-4c manje) za Mem i vent radi na max 42% sto je necujno. Juce sam je 1. put izvadio iz slota i nisam primetio nagomilane "mace", mahovine i grumene od prasine. Kontra vent/"mini turbinu" ces cuti na svaki prvi boot/restart racunara dok ne ucita driver, to traje nekih 30-ak sekundi, sad ne znam kako je na SSD-u jer tu brze loaduje.
Dok si u BIOS-u tu ces konstantno cuti ventove dok ne udjes u win, pa ako hoces da ocistis grafu bez muke udjes u BIOS i sacekas 10 minuta. :D
 
Dok si u BIOS-u tu ces konstantno cuti ventove dok ne udjes u win, pa ako hoces da ocistis grafu bez muke udjes u BIOS i sacekas 10 minuta. :D

i onda udjes u win i ona ponovo sve to usisa sto je izduvala...tj. ne sve sto je izduvala, samo ono sto nije usisao cpu kuler.
 
Poslednja izmena:
Mene bi licno nervirala ta buka kulera odvrnutih na max. kad god palim, restartujem komp ili nesto cackam u biosu.
 
MSI GTX660Ti PE je odlična karta. Ako nećeš prašinu, kupi kućište sa filterima :D. Mislim da je taj "feature" marketing - da li stvarno radi, ne znam. ASUS ima čak i bolji kuler, tako da ako te brine prašina, a želiš tišinu - izaberi ASUSa i neko kršteno kućište... Meni lično ne smeta buka koju MSI stvara dok drajver ne uleti - ali to je već lična stvar, mada moram da naglasim da sam osetljiv na buku.
 
Asus je sa serijom DirectCu II totalno objasnio i jedino MSI PE pravi kakvu takvu konkurenciju. Gigabyte ima efikasno hlađenje ali su dizajn i kvalitet rashladnog sistema retardirani. Naravno cene ovo odlično opisuju.
 
Asus je sa serijom DirectCu II totalno objasnio i jedino MSI PE pravi kakvu takvu konkurenciju. Gigabyte ima efikasno hlađenje ali su dizajn i kvalitet rashladnog sistema retardirani. Naravno cene ovo odlično opisuju.
Pa ako je hlađenje kod Gigabyte-a efikasno, dizajn je nebitan a za kvalitet sumnjam da je toliko lošiji od ostalih konkurenata!?
 
Paradigma hoće da kaže da su im karte zbog dizajna Windforce kulera jako gadne, mada ih nećeš preterano gledati, a ono što je važnije je da sama izvedba hlađenja nije tako efikasna - čitaj fan profil, odnos buka - performanse. I ASUS i MSI su bolji u svakom pogledu.
 
Probao sam MSI i ASUS varijantu i mogu da kazem da je ASUS ipak tisa karta... Prosto me je iznenadila kako tiho radi kako u idle tako i pri opterecenju.
 
MSI N660Ti PE 2GD5/OC i nije cudo da je glasnija kad je ipak nesto jace oc od Asus GTX660 TI-DC2O-2GD ...
Mene bi zanimalo koliko se cuje Top model ovog Asus-a koji je jace kloknut tvornicki od MSI-PE/oc.
Kako se ponasa, odnosno cuje i greje jos jace naknadno kloknut Asus GTX660 TI-DC2O-2GD u ravni sa MSI GTX660-Ti PE ?
Ako se ne varam razlika u staru medju njima je oko 50MHz...
Da msi 1019MHz, a asus 967MHz za GPU clock...

Ma sve mi se vise svidja Asus, a i upario bi se sa plocom samo tako... ;)

Jedno pitanje za obe ove graficke.
Gde se njima naponski konektori nalaze?
Da li su sa gornje duze strane, ili su sa bocne (zadnje, krace) strane graficke, kod oba modela me zanima gde se nalaze?

Imam jos jedno ali glupo pitanje?
Kako se meri fizicki duzina graficke?
Meri se najveca moguca duzina ukljucujuci i duzinu "onog" zuba za koji se srafi graficka za kuciste, za zadnje proreze, pa kad kazu graficka je npr 27cm dugaca onda ide mera od vrha "zuba" do kraja graficke na drugom kraju?
 
Poslednja izmena:
Meri se samo duzina PCB-a(+ ako viri malo hladnjak preko PCB-a), taj zub je lim, koji moze da se menja, tako da sustinski nije deo graficke(barem se meni cini tako).
 
Pogledajte slike (DOBRO) i recite sta mislite ili sako sa sigurnoscu znate, koja je prava mera za odredjivanje duzine graficke karte ...
A (maximalna duzina, sa "zubom", i koliko je na drugu stranu maska)
B (od konektora pa do kraja ploce (pcb) ili koliko je duga maska ako prelazi duzinu ploce)
C (minimalna duzina, bez "zuba", koliko je duga ploca ili maska ako prelazi prko ploce)

Stace meni u kuciste graficka, ima 29cm prostora (ako se racuna i prostor gde se kaci "zub" na kuciste), ali bih za ubuduce voleo da ovo odgovrimo, a i nekoga ce jos zanimati...
 

Prilozi

  • card1.jpg
    card1.jpg
    137.4 KB · Pregleda: 83
  • card2.jpg
    card2.jpg
    198.3 KB · Pregleda: 76
Poslednja izmena:
Dužina kartice koja se navodi u specifikacijama je B mera prema tvom crtežu.
 
MSI N660Ti PE 2GD5/OC i nije cudo da je glasnija kad je ipak nesto jace oc od Asus GTX660 TI-DC2O-2GD ...
Mene bi zanimalo koliko se cuje Top model ovog Asus-a koji je jace kloknut tvornicki od MSI-PE/oc.
Kako se ponasa, odnosno cuje i greje jos jace naknadno kloknut Asus GTX660 TI-DC2O-2GD u ravni sa MSI GTX660-Ti PE ?
Ako se ne varam razlika u staru medju njima je oko 50MHz...
Da msi 1019MHz, a asus 967MHz za GPU clock...



Ma sve mi se vise svidja Asus, a i upario bi se sa plocom samo tako... ;)

Jedno pitanje za obe ove graficke.
Gde se njima naponski konektori nalaze?
Da li su sa gornje duze strane, ili su sa bocne (zadnje, krace) strane graficke, kod oba modela me zanima gde se nalaze?

Imam jos jedno ali glupo pitanje?
Kako se meri fizicki duzina graficke?
Meri se najveca moguca duzina ukljucujuci i duzinu "onog" zuba za koji se srafi graficka za kuciste, za zadnje proreze, pa kad kazu graficka je npr 27cm dugaca onda ide mera od vrha "zuba" do kraja graficke na drugom kraju?


Nije asus na 967mhz:

TOP-selected 1058MHz core - 78MHz higher than reference for smoother gameplay. Licno proverio, a evo i link:

http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX660_TIDC2O2GD5/#overview

Tako da je i brzi od MSI sto se tice def clocka. Karticu nisam probao dodatno da klokujem jer imam trenutno manjak vremena, ali i nevidim neku potrebu jer sve radi idealno na ovom cudu :)
 
Moja nije TOP a sama ide u igrama na 1058 MHz. Sto se tice buke (bolje reci tisine) nikad, ni posle visecasovnog igranja, nije presla 1200 rpm. U idle je na 1000 rpm i necujna je. Ne cuje se nikakva razlika izmedju 1000 i 1200 rpm, kuciste mi je na stolu takoreci na uvce,tako da necujna je i kada je maximalno optercena.
 
Nije asus na 967mhz:
TOP-selected 1058MHz core - 78MHz higher than reference for smoother gameplay. Licno proverio, a evo i link:
http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX660_TI[B]DC2O[/B]2GD5/#overview
Tako da je i brzi od MSI sto se tice def clocka. Karticu nisam probao dodatno da klokujem jer imam trenutno manjak vremena, ali i nevidim neku potrebu jer sve radi idealno na ovom cudu :)

Lose si video...
Ja sam govorio o Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5, koja jeste 967 MHz, dok je Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5 na 1059 MHz, boost ga dize na 1137 MHz (evo link : http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX660_TIDC2T2GD5/#specifications ).
Ja ne videh da neko kod nas ima u ponudi top model (dakle ovaj Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5) , dok Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5 ima u prodaji...

@ Pike
Tvoja je Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5 i ona "normalno" klokovana na "samo" 967mhz, dok je boost dize na 1058 MHz.

Ono sto je meni takodje vazno je da su i Asus (38dB) i MSI (39dB) veoma tihe u max opterecenju...

Koja bude imala bolju (nizu) cenu kad budem kupovao, tu cu i da uzmem, naravno ako imaju 3g garancije i overenu uvoznicku garanciju (lakse se kasnije proda, a i zlu ne trebalo ako bi meni bilo potrebno...)

Ima li razlike u kvalitetu necega izmedju MSI N660Ti PE 2GD5/OC i Asus GTX660 TI-DC2O-2GD, neka razlika u nekoj arhitekturi same ploce, neke komponente bolje, kvalitetnije kod jednog od modela i sl. ?
 
Poslednja izmena:
Ima li razlike u kvalitetu necega izmedju MSI N660Ti PE 2GD5/OC i Asus GTX660 TI-DC2O-2GD, neka razlika u nekoj arhitekturi same ploce, neke komponente bolje, kvalitetnije kod jednog od modela i sl. ?


I mi i Asus uzimamo komponente uglavnom od istih vendora tako da su sto se tice kvaliteta izjednacene, uvek su u pitanju nijanse i finalni touch svakog proizvodjaca...
 
Ja imam MSI 660Ti PE/OC otkad je došla u Srbiju i menjao bih je samo za 670 :D. Tiha je i hladna, efektivan boost ide do 1200...
 
Lose si video...
Ja sam govorio o Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5, koja jeste 967 MHz, dok je Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5 na 1059 MHz, boost ga dize na 1137 MHz (evo link : http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX660_TIDC2T2GD5/#specifications ).
Ja ne videh da neko kod nas ima u ponudi top model (dakle ovaj Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5) , dok Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5 ima u prodaji...

@ Pike
Tvoja je Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5 i ona "normalno" klokovana na "samo" 967mhz, dok je boost dize na 1058 MHz.

Ono sto je meni takodje vazno je da su i Asus (38dB) i MSI (39dB) veoma tihe u max opterecenju...

Koja bude imala bolju (nizu) cenu kad budem kupovao, tu cu i da uzmem, naravno ako imaju 3g garancije i overenu uvoznicku garanciju (lakse se kasnije proda, a i zlu ne trebalo ako bi meni bilo potrebno...)

Ima li razlike u kvalitetu necega izmedju MSI N660Ti PE 2GD5/OC i Asus GTX660 TI-DC2O-2GD, neka razlika u nekoj arhitekturi same ploce, neke komponente bolje, kvalitetnije kod jednog od modela i sl. ?


Pa ja sam govorio o top modelu koji nije puno 'nasfiraniji' od Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5 kojeg ja posedujem.

Takodje i nije neka velika razlika u ceni mozda 500din izmedju Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5 i Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5 tako da nevidim zasto nebi uzeli brzu.
 
@ Pike
Tvoja je Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5 i ona "normalno" klokovana na "samo" 967mhz, dok je boost dize na 1058 MHz.

Moja je GTX660 TI-DC2-2GD5 a ima te klokove koje si naveo. Birati izmedju ove dve kartice je kao da biras izmedju M4 i 830 SSDa. :D

Sve su iste i svaka se moze klokovati na TOP i preko.
 
Poslednja izmena:
kzs12 ti ili ne znaš šta imaš ili nisi dobro razumeo oznake Asus modela.

Asus GTX660 TI-DC2T-2GD5 <- Ova kartica se naziva TOP modelom
Asus GTX660 TI-DC2O-2GD5 <- Ova kartica se naziva OC modelom

TOP kartice imaju više klokove od OC modela.

U gami postoje još i oznake GTX660 TI-DC2TG-2GD5 i GTX660 TI-DC2OG-2GD5 za modele koji su bandlovani sa nekom dodatnom igrom.

Konkretno Asus GTX660TI TOP ima 1059MHz osnovni klok, a Asus GTX660TI OC ima 967Mhz osnovni klok. Ono što piše za boost klok je manje bitno jer karta svakako bustuje preko te frekvencije, a to je samo pretpostavljena srednja vrednost za boost klok.

Svaka ASUS karta može da dostigne klok TOP modela ali ne može da dostigne klokove TOP modela (nadam se da je jasno na šta mislim)
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno