Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Sta znam, mnogi misle AA moze da se smanji, na 2k i 4K, nepotreban je.
Moje iskustvo je, bolje i biti na nizoj rezoluciji, sa mnogo visim AA, nego na visoj rezoluciji, sa nizim AA. Mislim, da imam bas dobar i ostar vid, pa mogu da primetim i neke sitne razlike u grafici i ja tako vidim ove stvari sa AA postavkama...
U svakom slucaju, kao sto sam i reko', mislim, da svako treba dobro da razmisli i da analizira sta hoce od 2K i 4K reze, i da onda pazari i grafu i monitor na osnovu svojih afiniteta, jer, ipak je velika lova u pitanju, i treba sloziti izbalansiranu konfiguraciju :type:.....

Niko nije rekao da je AA nepotreban vec da je napredni AA nepotreban na 1440p/2160p.
 
Sta znam, mnogi misle AA moze da se smanji, na 2k i 4K, nepotreban je.
Moje iskustvo je, bolje i biti na nizoj rezoluciji, sa mnogo visim AA, nego na visoj rezoluciji, sa nizim AA. Mislim, da imam bas dobar i ostar vid, pa mogu da primetim i neke sitne razlike u grafici i ja tako vidim ove stvari sa AA postavkama...
U svakom slucaju, kao sto sam i reko', mislim, da svako treba dobro da razmisli i da analizira sta hoce od 2K i 4K reze, i da onda pazari i grafu i monitor na osnovu svojih afiniteta, jer, ipak je velika lova u pitanju, i treba sloziti izbalansiranu konfiguraciju :type:.....
Je l to opet iskustvo zasnovano na DSR-u.... ? :d
 
Poslednja izmena:
Yes,
ali, logicno je ocekivati, da u native 2K i 4K, ovo sto pricam bude jos izrazenije...
 
O Boze.. Cemu sluzi AA? Cemu sluzi AF? Kakve vizuelne efekte dobijas sa tim filterima? Niza rezolucija + AA je bolje od nativne rezolucije bez AA?
Nizi detalji sa AA je bolje od maksimalnih detalja bez AA?

Rivjuveru, spremaj pare za naocare :d
 
He, ako budes uzeo neku gx1070,
pa budnes' odvrnuo Alien Isolation, na 4K 60fps.( makar i preko DSR-a ;) ), na maximum grafika, sa sve AA i AF filtercicima,( pa kad ti srce pocne lupa :smoke:), ce pevas onda drugaciju pesmu :guitar: :D....
 
Poslednja izmena:
Krece prica da je 1080P monitor/rezolucija bolja od 1440P/2160P :D
 
^
hahahaha al stvarno svasta :D
 
Ma okey,
mozda nije i bitno, verovatno to i ne interesuje mnoge, ali, na stranim forumima se itekako vode rasprave i polemike, kako utice AA na izgled igre, da li je bolje, nizi aa i visa reza ili obrnuto, da li je bolje imati vise postavke za brightness ili manje postavke za gamma svetla, koliko doprinosi Clear Motion Rate kod TV( vrlo slican uticaj, kao i na 120hz monitorima ) i slicne tehnicke stvari.
 
Jeste, ali
vidi,
napredni AA je nepotreban na 1440p/2160p. (valjda znas na sta mislim pod napredni) :type:

To jeste cinjenica.



A ti usput, nevezano za ovo, proguglaj malo o SweetFX, LumaSharpen i ostalim zezancijama...
 
Poslednja izmena:
Ja jos uvek cekam da mi objasni sta je AA i AF i sta oni doprinose. O ostalim tehnologijama cemo naknadno. Prvo da se savlada osnovno gradivo :d
 
Jeste, ali
vidi,
napredni AA je nepotreban na 1440p/2160p. (valjda znas na sta mislim pod napredni) :type:

To jeste cinjenica.



A ti usput, nevezano za ovo, proguglaj malo o SweetFX, LumaSharpen i ostalim zezancijama...

Pa ono, jeste nepotreban jer je brutalno zahtevan za vecim rezolucijama ako pricamo o nekom downsamplingu, ali svejedno cinjenica je da aliasing isto tako postoji i na 1440p/2160p nezavisno od rezolucije. AA postprocess filteri mogu da pomognu ali ce generalno da ubiju neke detalje jer ne mogu bas precizno da ih rekonstruisu, pogotovo specular ma koliko bili dobri. Recimo novi DOOM ima super implementaciju koja odlicno uklanja shimmering ali opet mora da se koristi sa sharpen filterom koji vrati ostrinu kvalitetu prikaza jer po defaultu bas ubije detalje i zamuti sliku. Nije bas savrseno ali implementacija je vrlo dobra.
 
Po stranim forumima se likovi masovno zale na cijene hahah... Ovo je najvece deranje kupaca ikad :D
 
Ne znam sto se cudite za cene, bar kod nas. Uvek je tako bilo cim se pojavi najnoviji GTX model, posle izadju slabiji modeli + AMD i to se sve malo slegne. Da je 1080 bolja od 980Ti jeste, da li opravdava razliku u ceni u to i nisam bas siguran. Dok ne dodje Ti model i Titan i da se cene malo "smire" mislim da ovaj model nije vredan kupovine.
 
Za malo 3.0 Ghz :)

2mmz5ma.jpg
 
Ne znam sto se cudite za cene, bar kod nas. Uvek je tako bilo cim se pojavi najnoviji GTX model, posle izadju slabiji modeli + AMD i to se sve malo slegne. Da je 1080 bolja od 980Ti jeste, da li opravdava razliku u ceni u to i nisam bas siguran. Dok ne dodje Ti model i Titan i da se cene malo "smire" mislim da ovaj model nije vredan kupovine.

U odnosu na GTX980Ti opravdava, jer je u igrama GTX1080 bolja za ~25%, a skuplja je za manje od ~25%.
 
Poslednja izmena:
Ne, jer za 5 godina ova karta nece biti u prodavnicama. ;)
 
Ovih zamalo 3Ghz su sigurno sa nekom "zlatnom" Classified karticom i opasnim biosom... Bilo bi previse cudno da je FE verzija...

@DeRadicci
Pretpostavljam da mislis na referente verzije i njihovo poredjenje u ceni i performansama ?
 
Dobro, znaci kada se za 5 godina pojavi tri puta brza karta onda ona treba da kosta 3000€?
This. Ovo je tacno ono o cemu pricamo, NIJE normalno da se tako pozicionira cena, cena se odredjuje po klasi kojoj kartica realno pripada, 1080 nije naslednik 980ti da preuzima cenu iz njenog cenovnog razreda inace ce za par generacija low end chip biti zacenjen kao danas Titan pobogu ljudi.
Zamislite da Intel formira cene kao nV, pa celeron bi placali hiljadarku.
 
Koriste trenutnu situaciju, dok dodje VEGA sletice to na 500€, sad im se moze, usput vjerovatno ni mikron nema dovoljo GDDR5x memorija pa je i sa te strane nestasica, koja usljed potraznje cini da karte kostaju koliko kostaju.
Vremenom ce to sici na 650€, a pojavom Vega kartica vjerovatno snizenje u zonu -500e
 
Cena se formira u odnosu na performanse koje pruza, ne znam sta tu nije jasno ? Tako i treba da bude, pa ne moze sada nesto sto je brze od 980ti da kosta manje ??? Po kojoj logici ? Titan kosta toliko koliko kosta zato sto su tom kartom gadjali 4K igrace i korisnike koji imaju potrebe za vise memorije na karti, po meni promesena prica...
VEGA sa najvljenom cenom ima sve ove trenutne cene da prepolovi...
 
Poslednja izmena:
a zasto ne bi kostala manje od GTX 980Ti, pa Rx 480 izlazi krajem mjeseca za 199$ i bice brza od R9 390/x kartica koje su mnogo skuplje. To nisu argumenti ako je nesto brze ne mora nuzno biti skuplje, pogotovo sto su te brzine prije svega donjeli nizi proizvodni procesi.
 
^
Po performansa treba da kosta vise, a verovatno ima jos dosta 980ti karti u slobodnoj prodaji pa zato, kada se pojavi Rx 480 videces da ce za kratko vreme i ostale karte slicnih performanis da se priblize cenoma...
 
Koja ti je to logika da po performansa treba da kosta vise, valda proces izrade necega odlucuje koliko ce neka stvar da kosta.
 
Poslednja izmena:
Ona najlogicnija, aj podji od sebe da li bi nesto sto je brze bolje lepse prodavao jeftinije od necega sto je sporije losije i ruznije :p Pa naravno da ne bi sem ako se ne boris za poziciju na trzistu, zar ne ? A sta ti mislis da ovo njih kosta nesto vise od 50~100e u izradi i ako ga prodaju za 900e ??? Pa ne kostao, tehnologija se naplacuje razvoj tehnologije i pre svega monopolisticka pozicija...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno