Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Fabrički ne moze ni na jednoj karti dizati napon na memoriji. Moze na HOF karti jedino ja mislim. HOF je HOF :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Napon za memoriju je moguce iz softvera dizati samo kod odredjenih karti, mali ih je broj. Lightning, HOF i Classified znam sigurno da mogu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Evo mali test za ljude koje zanima. Ako baš hoćete da opteretite gpu onda heaven na custom 4k... pa da vidimo scores, non OC tj stock vs OC. GPU je u potpisu. Evo koja je razlika.


Stock: fan@60%. Max GPU-boost je stabilnih 2GHz. 4k.


OC: CoreV +75%, Core-Clock: +60, Mem: +650, Power:120%, fan@60%. 4k.

Nije bog zna kakav oc, niti mi je primerak neki wau izgleda ali evo razlike koja se vidi na 4k rezoluciji kad se gpu bas muci, i ovo su clockovi koje planiram da drzim 24/7 pa nisam natezao do kraja vec nesto sto je realno i 100% svugde stabilno. Max GPU-boost je bio 2088 pa na stabilnih 2076. Pa evo koju razliku pravi +- oko 80Mhz na core i 650 na mem.




I na kraju sve isto samo test za rezoluciju u kojoj ova karta treba da radi. 1440p.

Stock 1440p:



OC 1440p:


Nije bog zna sta dobitak. Tako je izgleda trend sa pascalom, Maxwell je davao dosta veci boost ako se napravi OC. Nadam se da je ovo nekom pomoglo :)
 
Evo malo rezultata za one sa micron memorijom msi 1070 gaming x dok ne izbace novi bios inace ram moze do 400 (8800) ali nisam hteo da je silim do izlaska biosa.Screenshot_1.jpg
 
Ova memorija na grafickoj stvarno ide ko luda. Danas sam je jos odvrnuo +720 (9452 MHz efektivno).

3DMark validiran rezultat.

Ako sad postize nepunih 20000 graphics score koliko bi sa Kaby Lake na nekih 4,5 GHz. Jedva cekam da ih uparim. Valjda ce doci pocetkom decembra.
 

Prilozi

  • 3D Mark 15.jpg
    3D Mark 15.jpg
    366.8 KB · Pregleda: 127
^ Komso,preslab je to CPU za ovu grafu u bencanju,sa hasom,sky ili kaby lake tek bi ona prodisala ;)
 
^ Komso,preslab je to CPU za ovu grafu u bencanju,sa hasom,sky ili kaby lake tek bi ona prodisala ;)

Aman lljudi znam da bi prodisala ...napisao sam jos u pethodnim postovima...imam PC 20 godina...ova ploca mi traje neprekidno najduze (od jula 2007)...cekam novi chipset da menjam platformu.
 
Aman lljudi znam da bi prodisala ...napisao sam jos u pethodnim postovima...imam PC 20 godina...ova ploca mi traje neprekidno najduze (od jula 2007)...cekam novi chipset da menjam platformu.
Ti sad uzmeš Kabi a 2018-e stiže hexa kao mainstrim. Znači pre ili posle ulećeš u "igru" i uvek ima novije i brže za manje pare ;)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ti sad uzmeš Kabi a 2018-e stiže hexa kao mainstrim. Znači pre ili posle ulećeš u "igru" i uvek ima novije i brže za manje pare ;)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Taj hexa nece da bude za 300 i kusur zelenbaca...sad unapredjuju CPU na kasicicu...trajace naredna platforma dosta dugo...u svakom slucaju na Z270 mocicu da bocnem bilo koji CPU iz 2018 (naravno mislim na i3, i5 i i7)
 
Poslednja izmena:
Pa kabi koliko sam ja video radice na 1151 soketu.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 

Prilozi

  • 3D Mark 16.jpg
    3D Mark 16.jpg
    477.7 KB · Pregleda: 99
Evo i ja da se upisem, lomio se izmedju Phoenixa i Strixa na kraju uzeh Asus cena je presudila.
Na brzinu provrteo Heaven, nije lose za pocetak, samsung je memara :

Untitled-1.jpg

Bedak mi jedino sto joj ne ide nesto ovaj GPU Boost 3, core clock se stabilizuje negde na 2050,
ventove sam zakucao na 80% core +220, mem +650, pow 112%, napon 100%.
Probao sam core na +250 ista prica, temperatura ne prelazi 59 C clock se vrti oko 2070, verovatno je asic los.
Odoh da otvorom drugo pivo cheers i krenem da peglam nesto normalno duga je noc :party:
 
Jeste Asus Strix, cena 480 evropljana kod nama dobro poznatog Novosađanina.
Šta ti je strast nije mi bilo teško danas da zapucam iz BG-a po grafu a nekad mi teško da odem do kioska ispod zgrade...
 
Poslednja izmena:
Evo jos malo napredovanja...

http://www.3dmark.com/3dm/15447444

Memorija na efektivnih 9480 MHz.

Vidim da dosta vas drzi neki adaptive mod pod power management, klokovi u 2d su, konkretno kod tebe 215/405. Kako vam se to pokazuje u igrama? Imao sam pre nekoliko meseci problem sa Witcher 3, kada sam ulazio i izlazio iz 2D moda (meni, mapa) znalo je da mi secka i da mi u daljem toku igranja fps ne bude kao kada konstantno forsiram Maximum performance.
 
Jeste Asus Strix, cena 480 evropljana kod nama dobro poznatog Novosađanina.
Šta ti je strast nije mi bilo teško danas da zapucam iz BG-a po grafu a nekad mi teško da odem do kioska ispod zgrade...

Odlično nek te dobro služi :)

Meni za nekoliko dana stiže Gigabyte GTX 1070 G1. A uz njega se sklapa nova konfa:

CPU 6700K
MoBo Gigabyte Z170-Gaming K3
Mem. G.Skill 16Gb DDR4 3200Mhz (16-16-16-36-2N)
HAF X kućište
I kao šlag na tortu Acer Predator XB271HU

Jedino što ću mesec dana da se vozim na hardu, čeka se Samsung 960 Pro da izađe za koji dan pa da se pazari :)
 
Hvala ,) dobićeš veliki boost i ja sam prešao sa 970-ke na ovu aždahu a proletos sa sandy-ja na skylake, skupa z...bancija...
 
Hvala ,) dobićeš veliki boost i ja sam prešao sa 970-ke na ovu aždahu a proletos sa sandy-ja na skylake, skupa z...bancija...

Ako si upgrade-ovao graficku, promeni u Moja masina informaciju o grafickoj kartici.
 
Licni rekord. Veceras sam presao magicnu granicu od 9500 Mhz efektivno (2376*4= 9504) a i GPU boost je lepo zaokruzen na 2100 Mhz. Dosta je bilo...mada nisam ni probao vise. Cekam Kaby Lake da ga vinem medj oblake... i naravno igram najnovije igre... Battlefield 1 na primer.

http://www.3dmark.com/3dm/15481790
 

Prilozi

  • 3D Mark 17.jpg
    3D Mark 17.jpg
    940.7 KB · Pregleda: 86
Lepa karta nema sta. Ide lepo memorija. Mada vidjao sam i preko 2400mhz da idu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
^ Loš link

EDIT: E sad ne kontam ovaj tvoj video uopste? :D
 
Poslednja izmena:
Video sam po kretanju fps-a...;)

Moje iskustvo sa tom igrom, takodje primetni stuttering. Igra je kao zakljucana na 60fps, ali fps non stop varira oko 60f. Ne znam tacno u cemu je problem sa tom igrom. Meni se igra svidja, ali, sam je batalio posle sat vremena , zbog tog iritantnog stuttera.

Skino' sam neku drugu verziju igre, pa cu bas da probam ponovo kako sljaka, pa javljam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno