Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Samsung kolega da vam kažem nešto, haha :D. To što tvoja ide 2125Mhz, tj. sve što je preko 2100 je apsolutni golden sample po mom mišljenju. Ubo' si sjajan primerak. Čestitam. Evo ja početni sati testiranja moje kartice. Trenutno +70 core boostuje na max mislim 2065Mhz i imam stabilnih (za sada) + 700Mhz na mem tj. 9410Mhz efektivno, nešto mi se i ne gura više. Izađe lepih kad pogledaš u GPU-z 301.1 GB/s bandwidth.

I kad nisam podigao memoriju već tipa core na +100 recimo (mada mislim da mi se desilo i na +80) Ako startujem firestrike test, negde tokom gledanja se samo ugasi sa the user has interrupted etc... Kad sam pogledao u Event Viewer video sam da je tiho nvidia display driver prestao da radi. Tako da čim pređem kod mene 70 izgleda driver crash-uje u firestrike. (372.90). Naravno nisam probao u igri, ali boostam isto 2110MHz čini mi se u heaven i valley bez crash-a mada ništa mi ne znači kad mi firestrike crashuje driver. Naravno tek sam počeo sa zatezanjem pa će biti tu još eksperimentisanja. Probao sam Deus Ex MK i ROTTR na +70 i +700 i radi bez problema, a karta u load 63c... prezadovoljaaaaaaaaan :D

Ja bih bas voleo +700 da imam ali krastavac...:( :( :( Cestitam, strasna karta.

Konstantan boost sam postigao ovim setovanjima, videcu da smanjim fanove a da imam konstantan boost i dalje, nego ovo je bilo samo na brzinu da vidim koliko karta moze da ide.

 
Znas sta opet kazu na forumima - GPU clock is the king ;) . Sad ta memorija Micron sputava max klokovanje GPU-a, znaci nije samo do brzine memorije :) Kako objasnjavas da imam konstantan boost od 2125MHz za GPU u svim testovima. Ako ne klokujem GPU, memorija moze da ide na +650 mislim, nisam 100% siguran ali mi se cini da je tako bilo. Znaci kako forsiram GPU tako mi se smanjuje OC mogucnost memorije i obrnuto. Koliko shvatam, malo vremena da se nadje optimalan balans da bi se izvukao max peformansi. Realno bi bilo da nadjemo neku ultra zahtevnu igru i da pratimo min FPS Micron OC V.S. Samsung OC.

Iskreno, prica da bi isti primerak GPU-a bio losije klokovan sa Micron memorijom nego sa Samsung memorijom mi nesto ne pije vodu, a ni ne postoji nacin da se proveri. :) Tvoj GPU je medju boljim primercima ako je stabilan boost na 2125Mhz i mozes da smatras da si dobio na silikonskoj lutriji, ali ne vidim vezu sa Samsung memorijom.

Ovo sto kazes da OC memorije povlaci slabiji OC GPU-a je tacno, jer je u tom slucaju vece opterecenje memorijskog kontrolera.

Nisam uspeo da nadjem neki benchmark koji pokazuje koliko clock memorije utice na performanse GTX1070 i razliku izmedju 4250Mhz i 4650Mhz, ako budes imao vremena da izvrtis par testova (pozeljno i u nekoj igri) bilo bi sjajno i bio bih ti bas zahvalan :)
 
Iskreno, prica da bi isti primerak GPU-a bio losije klokovan sa Micron memorijom nego sa Samsung memorijom mi nesto ne pije vodu, a ni ne postoji nacin da se proveri. :) Tvoj GPU je medju boljim primercima ako je stabilan boost na 2125Mhz i mozes da smatras da si dobio na silikonskoj lutriji, ali ne vidim vezu sa Samsung memorijom.

Ovo sto kazes da OC memorije povlaci slabiji OC GPU-a je tacno, jer je u tom slucaju vece opterecenje memorijskog kontrolera.

Nisam uspeo da nadjem neki benchmark koji pokazuje koliko clock memorije utice na performanse GTX1070 i razliku izmedju 4250Mhz i 4650Mhz, ako budes imao vremena da izvrtis par testova (pozeljno i u nekoj igri) bilo bi sjajno i bio bih ti bas zahvalan :)


Naravno da hocu, nego evo sad sam instalirao Dying Light, koliko sam "nacuo" po forumima, ako klok nije dobar tu ce da se pokaze prvo. Mozda nije tacno. Ima neko bolju ideju gde da se testira stabilnost kloka? GPU me ne sekira, to radi sigurno nego hocu da budem potpuno siguran i da je VRAM potpuno stabilan i 100% bez ikakvih artifatka.
 
Witcher 3 je odlican tester stabilnosti OC. Mnogi oc profili prodju dok na witcheru zakazu. ROTTR sa druge strane u soviet instalation i geothermal valley ce da optereti i gpu i proc na ~99% i zauzece VRAM ce da bude 7GB + na ovoj karti, takodje odlican tester. Mada opet kazem, witcher 3 je odlican, po meni trenutno najbolji tester. Naravno treba izabrati neku lokaciju, malo jahati da li po tussaint-u gradu i okolini ili u starom velenu...a dok to radis mozes da dignes i rezoluciju na 4k. Ova karta pegla oko ~40fps na cistih 4k :D (Sve na max, hairworks off, motion blur off, shadows high, sve ostalo je ultra).
 
Poslednja izmena:
Ljudi u Dying Light-u(MAX sve) karta na defaultu i OC-ovana napolju nema razlike, u onoj zgradi(baza), unutra kao "mozda"(jer fps varira) ima do 10% razlike. Za ovu igru se OC izgleda ne isplati :)
Inace karta ne spusta na default-u klok ispod 2000MHz, drzi na 2014MHz. Kada klokujem zakuca na 2125MHz ali nema razlike u fps-u... Kako stoje stvari bas lose skaliranje sa klokom rekao bih za razliku od prethodne generacije. Arhitektura je vrh, nema sta, 8GB VRAM-a je super - ne treba nista jace :) . Mogli bi samo eto da uporedimo stvarno Samsung VS Micron i to bi najbolje mogao da odradi GdinM posto njegova ide na +900MHz bez artifakta(golden sample) :hair:






Update:

Sad gledam da upucam stvarno neki ql SweetFX preset i setim se da sam cimao ovog lika sa najboljim presetom da apdejtuje preset za Win 10/8.1 :) :) :) Ne radi ni sada :(

 
Poslednja izmena:
Nikako da pustim post, samo test i poceo sam da gejmujem Dying Light. Ovako sa klokom i bez kloka ne primecujem neku razliku u open world-u. Sad ako ukljucim SweetFX - on mi proguta okruglo 10% performansi = sto i nije strasno ako uzmemo u obzir da imam ne znam 70-90-120 fps-a zavisi od lokacije(maxovano sve 1080p rez). E sad kada pod SweetFX-om dignem klok(sa android telefona ukljucim profil iz MSI Afterburner apk. - znaci gledam fps u real time-u), klok 2125/4580 mi vrati od prilike tacno tih 10% izgubljenih frejmova od SweetFX-a. Ovaj klok mi je perfektno stabilan, najnormalnije radi karta, nikakvi glicevi, sra**a, itd a i temperatura je bzv, mislim nije nesto veca. Fan na 50% za OC - nema potrebe vise za gejmovanje, skoro da je potpuno necujan dok surfujem :) . Sve u svemu jako zadovoljan Pascalom i 1070 kartom za sada. Uopste se nisam pokajao sto sam otisao na GTX 1070 umesto GTX 1080 iako je samo 160-170eur bila razlika :) Bas mocna karta, razvaljuje 1080p :hair: , 8GB taman za high rez mod texture i SweetFX presete + all nVidia goodies)God Rays, HBAO+, Physics...) :party:
 
Ne bi da ti rusim sneska, ali meni isto tako radi i 1060 u 1080p u Dying Light, drugim recima 1070 je za 1080p - overkill

Zavisi od igre do igre, ako uzmemo Rise of Tomb Raider, Witcher 3, Quantum, novi Deus, onda svakako nije overkill nego idealna opcija. Pod uslovom da zelis sve na max ili priblizno tome za 1080p 60fps. A i sto kaze covek, veci future proof.
 
Jos malo sam nategao GPU i video mem. a bogme jos malo i CPU tako da sam probio magicnu granicu od +710 MHz za video mem. (9428 MHz efektivno). GPU core clock je zakucan na 2088 MHz ali bez otkljucavanja core voltage. Moguce da GPU i graficka memorija mogu i znatno vise ali ne zelim da ih silujem. Probao sam pre neki dan igru Dying Light ali kreshuje, trazi vise RAM-a. Do nove ploce, CPU i vise RAM-a igracu malo starije igrice, a od NG bice i realnih testova u novim igrama.

http://www.3dmark.com/fs/10387082
 

Prilozi

  • 3d mark 12.jpg
    3d mark 12.jpg
    490.1 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Firestrike.PNG

Moj rezultat. Ja zadovoljan...sad da se krene sa pikanjem... Ovo je CoreV +75, Core Clock +60, Mem +650. Fan tokom testa zakucan na 50%. 20 556 na graphics score :) Boost-a od 2063 do 2088, sasvim zadovoljan. Ionako ubija karta, nema stvarno potrebe "natezati" previse. i5 4670k mi je na 4.4GHz.

Nema šta da se kaže. ROTTR se pika lagano sa VXAO mnooogo preko 60 fps, cepa i 1440p sa istim podešavanjima bez problema. Batman Arkham Knight, divan port...al ga svejedno grafa zvaće u 2880x1620 (ovo je rez preko 1440p u kojoj ja igram), lagano 60 fps ali ne znam maks jer sam zakucao na 60 zato što ova igra ima velike fps varijacije kad se uđe u batmobile. Ovde može i 4k da se pegla ako vam je ok min ~40fps do oko 50-55.

Witcher 3 je apsolutna laganica za ovu kartu u fullHD ili 1440p sa hairworks ON..ne off. Zver, nema šta...
 
Da li je imao neko iskustva sa ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP Edition i EVGA GeForce GTX 1070 FTW DT GAMING ACX 3.0? Njih dve mi se uklapaju u novcane mogucnosti po trenutnim cenama. Prva je 463e a druga 490e. Gledao sam malo po netu i koliko sam skontao ovo DT kod EVGA znaci da su to cipovi koji nisu zadovoljili standarde za obican FTW pa su ih kao stavili u posebnu klasu to jest ne garantuju da se mogu izvuci klokovi kao sa FTW kartom. Ako gresim neka me neko ispravi. Zotac mi deluje kao bolji izbor samo mi bode oci ova zuta boja na backplate-u, tj. ne uklapa mi se u buduce planove modovanja kucista. Za sada prednost ipak ima Zotac ali ako sam pogresno shvatio sta znaci ova DT oznaka i ako se sa njom mogu izvuci klokovi preko 2000MHz onda bih pre uzeo nju.
EDIT: Sad mi je poslato da ima obican FTW za 500e i obican STRIX za 475e tako da je sada favorit obican STRIX.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče micron memorije, ja se nisam smorio zbog OC potencijala toliko. Dosta tu zavisi od lutrije. Već o nestabilnosti koja može da te zadesi ako si nesrećnik. Kao da radi na ivici stabilnosti, i onda prelazak iz low ka high power state-a i obrnuto koji može da pravi probleme čak i na stock taktovima. Naravno da ne mora da znači da će se to desiti, i ako se desi, kartu treba vratiti a ne kukati po forumima (tj. ovo je delimično tačno jer je ipak došlo do promene u proizvodnji koja nije najavljena a koja je razlog ovoga što se dešava nekim ljudima). Uglavnom nije za dzabe to što će nVidia uskoro da izbaci BIOS update za micron karte...

Inače to nervira u igrama. Recimo ja sam imao taj problem i sa 970, možda sam zato više paranoičan... Ako se odradi bilo kakav OC, on je nestablian ne zbog toga što karta ne može da izdrži, već upravo zbog GPU Boosta-a i low to high power states, a sve to zbog igre u kojoj stalno ulazite u neki meni (bilo da je to inventar, mapa, npr witcher ima pregršt tih menija). Dešava se da svaki put kad uđete u meni gpu usage padne na 1%, karta ode u low power state. Ovo se dešava stalnoo tokom igre, pogotovo što ponekad silujete mapu, uđi izađi itd, isto i u DeusEx. I šta se onda dešava, iz low power što je tipa 200mhz i 400mhz prelazite na 1500 (gtx 970) ili sad npr 2k +... voltići moraju da prate i teško je uspostaviti stabilnost onda kad se tako stalno siluje karta sa varijacijama koliko volti ide gde... Zato je po meni super opcija iako nemaš problem da za igru u nVidia CP se stavi max performance gde onda takt pada na recimo 1.1k a ne skroooz dole dok ste samo u nekoj mapi na par sekundi. I tako sam na 970 imao nestabilan oc u nekim igrima ne zato što je ta igra zahtevnija već zato što ima zilion menija i struja samo skače gore dole. Max performance pomogne ali opet ne može ni on da potpuno otkloni problem. Moja 970 je bila sa Hynix memorijom :S :D

I onda kad sam ovo već iskusio na prošloj karti, lepo je videti Samsung memoriju na +700 koja lagano prelazi iz low to high power states bez ikakvih bug-ova, što je jako dobro za stabilan oc u bilo kojoj igri i to bez max performance. E sad ovo ne znači možda da je samsung kao memorija kvalitetnija od micron već da se prosto neki parametri nisu izmenili iz originalne specifikacije kad se desila promena na micron što se upravo sada deševa sa bios update'om gde će verovatno micron memorija da dobije svoju količinu struje na vreme pre nego što skoči na visok takt i tako omogući bolji OC potencijal za neke karte. Kažem neke jer nemaju svi sa micron problem, čak i tokom OC-a, što znači da im je primerak super :)
 
Poslednja izmena:
ako gtx2070 bude imao gddr5x memoriju to ce biti fantasticno
 
Jel moze neko da mi objasni razliku izmedju obicnog Gainward Phoenix-a i Gainward Phoenix-a GS? Vidim da imaju razlicite klokove, kuler je isti, GS je skuplji 10 evra...
 
E sad ovo ne znači možda da je samsung kao memorija kvalitetnija od micron već da se prosto neki parametri nisu izmenili iz originalne specifikacije kad se desila promena na micron što se upravo sada deševa sa bios update'om gde će verovatno micron memorija da dobije svoju količinu struje na vreme pre nego što skoči na visok takt i tako omogući bolji OC potencijal za neke karte.

Ma kako nije Samsung memorja kvalitetnija, kada kupujes RAM gledas da kupis stikove sa Samsung cipovima, video karte koju god AMD/nVidia gledas da uzmes sa Samsung memorijom ako je ikako moguce, zato sto Samsung pravi ubedljivo najbolje cipove. Samsung diktira(izmislja :) ) standarde i gura industriju napred, ko moze da se takmici sa njima... :)
 
Nemojte slucajno da bacate pare na karte koje nemaju Samsung memoriju...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Druga stvar nevezano, koliko citam, sa Micronom kada ti pukne driver iz bilo kog razloga(OC naprimer) dobijes BSOD i restart a na Samsungu samo se zacrni ekran, vrate se klokovi na default kao da nista nije bilo da ne govorimo o stabilnosti :) ,)
 
Kao da ne moze da se zivi bez OC-a memorije sada. Ispada memorija najbitnija. Uzivajte u odlicnoj karti. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pa po komentarima ljudi koji je imaju, nije odlicna karta.
 
Sta su falinke? Nisam ispratio detaljno.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Kao da ne moze da se zivi bez OC-a memorije sada. Ispada memorija najbitnija. Uzivajte u odlicnoj karti. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Ne samo memorije nego i GPU-a, tesno je povezan OC memorije i GPU-a. Moracemo da se slozimo svi da su definitivno karte sa Samsung memorijom malo superiornije od onih sa Micronom - ne da ce nesto biti mnogo bitno kad se budu prodavale. Da li se isto desava pucanje drajvera sa Micronom ddr5x sa GTX 1080?
 
Ako je bitno toliko, voltmod za memoriju i samo zavrces trimer i da vidis kako moze OC memorije. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Druga stvar nevezano, koliko citam, sa Micronom kada ti pukne driver iz bilo kog razloga(OC naprimer) dobijes BSOD i restart a na Samsungu samo se zacrni ekran, vrate se klokovi na default kao da nista nije bilo da ne govorimo o stabilnosti :) ,)

To je prednost windows 10 ne memorija, tesko ga oboriti...znam kod mene kada preteram samo pad fps, crni ekran i ponovo vrati
kao da se nista nije desilo.
 
Nazad
Vrh Dno