Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

GTX 1060 je po svemu srednji segment: čip od 200mm2 površine, standardna memorija, magistrala 192bit, mali pcb...
Ova klasa je oduvek koštala 200$+tax cca. Zahvaljujući AMD failu nVidija je digla cenu ove klase za gotovo 50%. Mnogo je kume.
Vidim ja da će GTX 970 još dugo da se vrti u mojoj igračkoj kutiji.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
^
Dal si stvarno mislio da menjas 970 za 1060 ??? Konkretno taj model kod tebe ako imas dobar acis preko 80% bez problema radi na 1550/2000 a ako to uporedimo sa OC rezultatom na guru3d dobijamo razliku od +4% u koristi 1060. Jasno je da nova generaciaj ima svoje prednosti vec u startu a razlika bi trebalo vremenom u realnom radu da bude veca...
Fire strike 13630.jpg
 
Gledam sad nesto cene po EU, posebno mindfactory.de. Pa tamo vec ima brdo modela sa pocetnom cenom od 280e. Msi, Inno, Palit, Gainward, Zotac.....
Meni je odmah za oko zapala MSI OC verzija sa 2X hladnjakom, takodje 280e. Sacekacu verovatno GA OC varijantu sa njihovim Windgorce hladnjakom, ona ce isto biti tako kao i ove ostale sto se cene tice.
Sve u svemu na kraju cu izgleda dodati 50-60 evra na onih planiranih 200-220e za grafu i uzeti GTX 1060.
Hvala AMD-u na konkurentnosti. Naravno pod uslovom da KP cene isprate ove iz EU, za sada ih prate.
 
^
Dal si stvarno mislio da menjas 970 za 1060 ??? Konkretno taj model kod tebe ako imas dobar acis preko 80% bez problema radi na 1550/2000 a ako to uporedimo sa OC rezultatom na guru3d dobijamo razliku od +4% u koristi 1060. Jasno je da nova generaciaj ima svoje prednosti vec u startu a razlika bi trebalo vremenom u realnom radu da bude veca...
Pogledajte prilog 205145
Mislio sam da je menjam za 1070 naravno ne za 1060. Zbog aktuelne dominacije, koja je rekao bih veća nego ikada, nVidija je napumpala cene svih grafičkih, a kod 1060 je to najizraženije.
Kada objektivno razmislim jedini razlog za upgrade je zato što je stiglo nešto novo, GTX970 sve tera odlično i tiho na rezoluciji mog monitora. Ovako mi je nVidija pomogla da to vidim i potrošim tih 150e razlike na nešto pametnije ovog leta. Šteta što još ima dovoljno kupaca koji razmišljaju na način "Moram imati ovo najnovije", zato nVidiji to i prolazi.
Problem je što kad se te cene tako postave, teško da će ići dole kod sledeće runde osveženja za koju godinu.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko cenu kod nas (srb) ? Koliko ja vidim jos uvek se isplati uzimati polovne 970 i 980 u odnosu na ovu. Mada mozda se i varam .
 
Pa u nekom normalnom okruzenju da, ali nasi za polovnjake traze smesne cifre. Realno posle ovoga i kad se malo jos kp ponuda popuni sa jos 1060 modela, polovna gtx 970 ne bi smela ici preko 200e i to je pitanje, a gtx 980 250e max. Ali negde drugde...
 
Isplati se ako nađeš polovnu GTX970 za 220e i GTX980 za 270e, a to je gotovo nemoguća misija jer se kod nas i dalje prodaje 8800GT za 25e...žalosno.

Eno čovek na KP traži 270e za Asus GTX770 DCII OC...ima tih bisera koliko hoćeš.

300-330e na KP je prava cena za GTX1060, da ne može svako da je kupi! Kome je skupo ima R9 270X za 90e, ćao!
 
Kako kome, ja nikada ne bih platio polovnu gtx 980 270e, a i polovne gtx 970 sa cenom od 220e ili vise nece imati sta da traze pored rx 480 4gb.
 
1468921254mrv4f5CHZE_4_4_l-c24adb.gif


Slicno kao i u DX 12 naslovima GTX 1060 gubi od Rx 480

U DX 11 brza nesto oko 10% u DX 12 i Vulkan koji su buducnost gubi reklo bi se nista spektakularno. Ocekivao sam ti 15-20% kojim su nas trovali sve do izlaska karte. To moze u nekoj igri ali realnost je mnogo drugacija.
 
Poslednja izmena:
Pa u nekom normalnom okruzenju da, ali nasi za polovnjake traze smesne cifre. Realno posle ovoga i kad se malo jos kp ponuda popuni sa jos 1060 modela, polovna gtx 970 ne bi smela ici preko 200e i to je pitanje, a gtx 980 250e max. Ali negde drugde...

Šta je nova generacija ponudila da bi ti neko prodao te karte jeftino? Ništa! ;)
 
Graficku nameravam uzeti decembra nadam se da ce se cene novih gtx karti do tad normalizovati. Sto se tice polovnih gtx970 / 980 ne bih dao vise od 180e za 970tku i 220e za 980tku...
 
polovne gtx 970 sa cenom od 220e ili vise nece imati sta da traze pored rx 480 4gb.

A gde postoji RX480 sa 4GB? Magla...

Šta je nova generacija ponudila da bi ti neko prodao te karte jeftino? Ništa! ;)

Iste performanse po nižoj ceni.

Ako je nova MSI GTX1060 Gaming trenutno 330e na KP, zašto bih nekome platio više od 270e za polovnu 980-ku kupljenu u HU(i to za top model tipa Gigabyte G1)?

Isto važi i za GTX980Ti G1, nova 495e, polovna vredi bar 100e manje...dakle 395e max(svojevremeno plaćena 660e), jer za 500e ima dobrih custom GTX1070 modela kao što je Gaming X.
 
Poslednja izmena:
Bice kod nas za najkasnije 15-tak dana, ja to ne bih nazvao maglom...I da u ovom trenutku ih nema.
 
Jel zna neko cenu kod nas (srb) ? Koliko ja vidim jos uvek se isplati uzimati polovne 970 i 980 u odnosu na ovu. Mada mozda se i varam .

- 335 evra za Asus Strix preko Madjara
- 460 evra za Asus Strix u Gigat***u (hahaha)
- 330 evra za MSI Gaming preko Madjara

Cekaju se jos domace cene u em**ju i Moni***u, kao i ponuda najjeftinijih modela (Zotac, Gainward, obicni MSI, Palit, sta god...) preko Madjara.
 
Poslednja izmena:
Dakle,da rezimiramo,smatras da se tebi vise moze verovati nego njima?

Ne moze tako, izdvojis deo recenice i onda tumacis potpuno drugacije od smisla cele recenice , tj. sta je pisac 'teo da kaze.....:trust:

Znaci, ako procitas celu recenicu, vidi se da se pozivam na prethodni post, gde objasnjavam zasto mislim da ti perfomance procenti i razlike, ne odrazavaju realno stanje stvari u gamingu.
Za statistika kazu :
"Statistika je kao bikini, sve otkriva ali nista ne pokazuje! ",
gledas statistiku posle nekog fudbala, ovi imaju veci posed lopte, bolje pasove, vise trcali, vise suteva na gol, ovi drugi dva puta sutnuli na gol i pobedili, neko ko ne zna krajnji rezultat, mislio bi da su ovi pobedili. To je statistika, ljudi to uce na fakultetima kao nauku, nije ona tako jednostavna rabota....;)
Ne mozes, samo sabrati cifre iz 15 igara i podeliti i reci, eto to je razlika. Razlika uzmedju 1060 i 480 je oko 12%, a ipak u cetiri igre 1060 ima prednost od oko 30% ( pa to je skoro razlika izmedju 1080p i 1440p rezolucije :eyebrows: ) i u drugim igrama jos 10 - 20%. To je problem sa ovim procentima sa tog techpowerup sajta, ne procenti kao suve brojke,vec, kako da kazem, kvalitet tih procenata i brojki... itd.....
 
Poslednja izmena:
@Strucnjak

Znaci definitivno ne znas kako racunaju procente na tom grafiku. :type:

Da, nista nije validno ako se ne testira u poslednjih 70+ igara koje su izasle od danas pa unazad par godina. ;) Samo to je pravo stanje, a ne 5 ili 15 igara. :rtfm:
 
Poslednja izmena:
Evo,
strucnjak number 2, :d, objasni forumskoj zajednici, kako izracunavaju, ja ne znam.....
 
Ne znas, ali bitno da se razbacujes procentima. :beat: Ako te zaista zanima, nadji gradivo za osnovnu skolu o proporciji i procentima.

Samo prestani da pametujes ljudima, kad vec kazes da ne znas. ;)
 
Evo, da ti objasnim metodologiju koju sam primenio.
Nije mi bilo tesko, uzo' lepo digitron u ruke, i izracuno prvo, procente i razlike za svaku igru posebno,( za obe kartice ), sabro i podelio, uporedio odnos 1060 vs 480 i dobio 12%.......nije tesko, otprilike bi trebalo da moze da izracuna :rtfm: i neki skolarac iz treci razred.......;) :D
 
Poslednja izmena:
...osnovnu...
 
Ne moze tako, izdvojis deo recenice i onda tumacis potpuno drugacije od smisla cele recenice , tj. sta je pisac 'teo da kaze.....:trust:

Znaci, ako procitas celu recenicu, vidi se da se pozivam na prethodni post, gde objasnjavam zasto mislim da ti perfomance procenti i razlike, ne odrazavaju realno stanje stvari u gamingu.
Za statistika kazu :
"Statistika je kao bikini, sve otkriva ali nista ne pokazuje! ",
gledas statistiku posle nekog fudbala, ovi imaju veci posed lopte, bolje pasove, vise trcali, vise suteva na gol, ovi drugi dva puta sutnuli na gol i pobedili, neko ko ne zna krajnji rezultat, mislio bi da su ovi pobedili. To je statistika, ljudi to uce na fakultetima kao nauku, nije ona tako jednostavna rabota....;)
Ne mozes, samo sabrati cifre iz 15 igara i podeliti i reci, eto to je razlika. Razlika uzmedju 1060 i 480 je oko 12%, a ipak u cetiri igre 1060 ima prednost od oko 30% ( pa to je skoro razlika izmedju 1080p i 1440p rezolucije :eyebrows: ) i u drugim igrama jos 10 - 20%. To je problem sa ovim procentima sa tog techpowerup sajta, ne procenti kao suve brojke,vec, kako da kazem, kvalitet tih procenata i brojki... itd.....

Hahaha pa na vrhu svake statistike imas koliko je ko golova dao hahah koji si ti lik, ista kao sto i u onoj tabeli sa TP pod performace summary imas odmah rezultat to ti je objasnjenje tvojim zargonom kad vec ne znas kako se rade ti testovi i racunaju procenti, docarao sam ti tvojim zargonom :d
 
Hvala lepo na razjasnjenju, nisi trebo, vec sam izracuno...;)

sad ce sve da nas pobrisu....:beat:
 
U pravu je reviewsrb, na brzinu sam ubacio sve igre iz testa za 1060 u tabelu i izvukao prosek:

RX 480 vs. GTX 1060.jpg

Razlika je 12,5% u korist 1060 a ne 7,5% koliko prikazuje njihova relative performance tabela.

Izgleda da su nesto zeznuli u poslednjem testu jer bacite pogled na test RX 480 i na ovaj sa GTX 1060 i uporedite razliku izmedju RX 480 i GTX 980:

RX 480 test:
perfrel_1920_1080.png

Ovde je razlika 10%

GTX 1060 Test:
perfrel_1920_1080.png

A ovde oko 6,5%
 
Poslednja izmena:
Ti si moja dobra vila.....:angel:

Pravi si entuzijasta, vec drugi put potvrdjujes te moje procentualne vratolomije....:smack:....fala lepo....:wave:
 
Evo, da ti objasnim metodologiju koju sam primenio.
Nije mi bilo tesko, uzo' lepo digitron u ruke, i izracuno prvo, procente i razlike za svaku igru posebno,( za obe kartice ), sabro i podelio, uporedio odnos 1060 vs 480 i dobio 12%.......nije tesko, otprilike bi trebalo da moze da izracuna :rtfm: i neki skolarac iz treci razred.......;) :D

Ne radi se tako, pogledaj proporcije i procente za osnovnu skolu. :type:




U pravu je reviewsrb, na brzinu sam ubacio sve igre iz testa za 1060 u tabelu i izvukao prosek:

Pogledajte prilog 205169

Razlika je 12,5% u korist 1060 a ne 7,5% koliko prikazuje njihova relative performance tabela.

Lepo je sto si se potrudio, ali se ne racuna tako.
Treba da se izvuce prosecan fps od svih tih igara, pa tek onda poredjenje kroz procenat.




Koliko je vas bezalo iz skole... :d

Nisam, priznajem. :d
 
Poslednja izmena:
@Das uzmi u obzir da su izasli driveri za Rx 480 koji su digli zvanicno 3% performanse, pogledaj recimo test za referentnu Rx 480 i ovaj test za GTX 1060 vidices da u svakoj igri Rx 480 ima odredjeni boost negdje 1fps negdje vise ali u svakoj igri dobila je boost.
acsyndicate_1920_1080.png
acsyndicate_1920_1080.png


Kao sto se vidi razlika je 1fps negdje je cak i manje, ali ima u svakoj igri odredjenog boosta za Rx 480 jos da karta ne thortluje bila bi mozda i unutar 5% sa GTX 1060
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno