Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

@kenndovina

U pitanju je STRIX-GTX1060-O6G-GAMING, taj model nudi samo jedan KP prodavac po ceni od 360e.

Ona cena 335e kod ostalih je za STRIX-GTX1060-6G-GAMING, koji ako dođe u Bench prodavnicu može biti npr. 48.000 RSD.

@reviewsrb

Sumnjam da su 980-ku nategli na 1500+ MHz, ali bez obzira na to, GTX1060 je zverka na 2000+ MHz.
 
Poslednja izmena:
@rivjuver

Vec sam kacio taj klip, nemoj da me kopiras:smackbum:
Doduse tu je preko sajta preglednije.

Sve u svemu RX 480 :whip: GTX 1060
 
Znalo se i pre puno vremena koliko ce gtx 1060 biti jaca u dx 11 igrama a da ce u dx 12 biti tu negde što se i pokazalo da je tacno.
Ko što reko od testa do testa postoje razlike ali se i dalje prosek svodi da je gtx brža nekih 10 procenta u starijim a u dx 12 su manje više iste.
Koja ce biti bolja kupovina zavisice od cene koje budu kod nas a to još uvek neznamo.Cena "kod madjara" je bitna nekolicini ljudu a najvecem broju to uopšte nije važno vec upravo cena u našim prodavnicama.
E sad što neki testove gledaju tako što vide samo ono što žele da vide to nije tehnicka stvar vec stvar psihološke prirode.Meni su za sad i jedna i druga preskupe kao verovatno i vecini drugih.
 
Izvinjavamo se za autorska prava na klip....:d

Nego, overklokovana 480 na oko 1.500 - 9.000mhz, je sporija od prosecno klokovane 980 za oko 10 - 15%, tako da mislim da ce svakako biti jaca 1060 u svakoj situacion u DX11 i slicnih perfomansi u DX12 sa 480, jos malo cene da se stabilizuju i neko ko gleda karte u tom rangu, da izabere neku custom 1060 ( mozda i @goldi promeni boju 'dresa' :D)......
 
Nije to bog zna kakva prednost ti 10% u DX 11 naslovima nije mnogo, DX 12 i Vulkan daju prednost Rx 480 to je meni jako bitno jer je to ono sto nas ocekuje u buducnosti.

Meni je zanimljivo sljedece:
Povrsina chipa 200mm2 upakovali su 4.4B tranzistora, dok je AMD kod Rx 480
Povrsina chipa 232mm2 upakovao 5.7B tranzistora izgleda da se potvrdila ona informacija kako amd u 14nm procesu moze upakovat vise tranzistora nego Nv u 16nm procesu
 
^
To im je inace bas mnogo pomoglo :d Kog bole ona stvar sta su u sta upakovali, bitne su performanse, temepratura, nivo buke i oc potencijal :) Sta se zamarate nekim za nas kosrinike nebitnim podacima...
 
Izvinjavamo se za autorska prava na klip....:d

Nego, overklokovana 480 na oko 1.500 - 9.000mhz, je sporija od prosecno klokovane 980 za oko 10 - 15%, tako da mislim da ce svakako biti jaca 1060 u svakoj situacion u DX11 i slicnih perfomansi u DX12 sa 480, jos malo cene da se stabilizuju i neko ko gleda karte u tom rangu, da izabere neku custom 1060 ( mozda i @goldi promeni boju 'dresa' :D)......
Što bi menjao boju dresa kad je ove godine izašlo 8 AAA naslova, od kojih su 6 sa DX12/Vulkan API-jem u kojima je RX 480 brži. Jedino ako mu treba za Battlefield 3 :d
 
Ali, tih 1.500 za 480 je bilo na vodi, sa nekim extra voltazama, ove na vazduhu ako dohvate oko 1.400 bice premija.....
 
^
To im je inace bas mnogo pomoglo :d Kog bole ona stvar sta su u sta upakovali, bitne su performanse, temepratura, nivo buke i oc potencijal :) Sta se zamarate nekim za nas kosrinike nebitnim podacima...

Odnosilo se na ranije diskusije koji proizvodni proces vise donosi, za sada AMD moze upakovat vise tranzistora na istu povrsinu, ali ocito ne mogu postici taktove koje Nv moze u 16nm procesu.
 
@goldi
Bez obzira, stalno se vodi neka diskusija koda se bavite projektovanjem gpu-a :d Zamarenje vijuga nebitnim informacijama za korisnike koje uz to nisu ni 1% onoga sto neki inzinjer iz AMD-a ili Nvidie zna vezano za tu oblast...
 
^
A sta se desava kada se ti igre igraju pod DX12 u odnosu na DX11 mislim na one koje mogu da rade pod DX11... Jel lepsa grafika, brze rade itd, na to mislim...
 
^
A sta se desava kada se ti igre igraju pod DX12 u odnosu na DX11 mislim na one koje mogu da rade pod DX11... Jel lepsa grafika, brze rade itd, na to mislim...

u rotr sa 1070 gtx dobijem 7fps vise average sa dx12 u odnosu na dx11 ista podesavanja...hitman isto radi i isto izgleda...jedino doom sa vulkan je na amd napredovo ali nvidia tek treba da izbaci drajver za vulkan...
 
Poslednja izmena:
u rotr sa 1070 gtx dobijem 7fps vise average sa dx12 u odnosu na dx11 ista podesavanja...hitman isto radi i isto izgleda...jedino doom sa vulkan je na amd napredovo ali nvidia tek treba da izbaci drajver za vulkan...

Nema tu od tog drajvera nista, vec bi ga izbacili. nVidia obicno ne kasni, posebno ne ovoliko.
 
RotTR, Total War, Hitman, AotS, Quantum Break, Doom, Mirrors Edge, Overwatch mi padaju na pamet. Ne znam sad šta je još izašlo ove godine.

GTX1060 je u Mirror's Edge, Overwatch, RotTR bolja od RX 480. U AotS su slicne.




^
A sta se desava kada se ti igre igraju pod DX12 u odnosu na DX11 mislim na one koje mogu da rade pod DX11... Jel lepsa grafika, brze rade itd, na to mislim...

Pa bice lepsa grafika...samo ne ove godine. :d
 
Poslednja izmena:
@Borat
@DeRadicci
Znaci sve u svemu trenutni nista ne dobijamo time sto igre rade kao dx12 :d Pa sta onda razglabamo i na tu temu hehe :p Nije AMD dobar u dx12 nego je los u dx11, tako se to gleda heheheh :-devil-:
 
^
A sta se desava kada se ti igre igraju pod DX12 u odnosu na DX11 mislim na one koje mogu da rade pod DX11... Jel lepsa grafika, brze rade itd, na to mislim...

Sto se tice BF1(jedina igra koja me interesuje, sve druge koje igram imam 300fps+ na detaljima koji mi odgovaraju sa 280x) koji izlazi u oktobru, mala razlika je viljiva dx11vsdx12, ali na 980ti(ponavljam, izmucio sam lika) igra mnogo bolje radi u dx12, bez stuttera i slicno(trenutno manje bitna stvar, jer je igra u alfa fazi). Ocekuje se veliki boom sa igrom i velike pare za turnire, vise nego Overwatch(100k $ major 4x godisnje, a BF1 bi trebalo da bude duplo minimum).
Iz iskustva znam da ce igra da radi neuporedivo losije ili na dx11 ili dx12, kao sto je BF4(neoptimizovano njesra) kod AMD karti radila mnogo bolje sa MANTLE api uz pojedine probleme, koji su takodje pratili pojedine nV karte(pucanje igre, zamrzavanje i sl.)

Sada, ko namerava da se takmicarski oproba u narednom periodu(a nema kesa za 1070/80) najbolja karte je polovan 980ti. Ali,ukoliko ubace Vulkan kao u DOOM-u, dodaju podrsku u ostalim dx12 naslovima, AMD ce imati prednost.

Trenutno stanje je da je 1060 bolja kupovina(pod uslovom da custom 480 ne bude 50e+ jeftiniji, o cemu mozemo samo da sanjamo). Onom kome se ne zuri, najbolje je da saceka mali pad 980ti polovnjaka, jer mislim da 30-50e dodati u odnosu na 1060 za mnogo bolju kartu je pun pogodak.Sada, koliko ce se cekati na povoljnije 980ti, to je pitanje. Kao sto svi znamo, polovne karte kod nas nisu bas cenovno normalne.

Mene mnogo vise interesuje 490(x) trka sa 1070/80, jer nameravam da se otvorim i igram BF1 kao covek,sto nije bio slucaj sa BF4 i 280x.Ukoliko ubace Vulkan, idem najverovatnije na AMD. Ukoliko fps je na strani nV, kupujem 1070 ili ukoliko nekim slucajem nadjem 1080 za nekih 550e.
 
Poslednja izmena:
Cene polovnjaka su za sada katastrofa, ove sa jačim karticama i razumem, pokušaju pa ako prodje doda se malo i eto nove.Ali ovi sa 6850-r9 270x i od gtx 660-780, strašno!
 
@anarki1302

BF1 bi trebalo da leti na svim tim kartama, imaš na yt klipove kako se gtx 1080 nosi i sa 4k rezolucijom u zatvorenoj beti.

[youtube]5Jb5Tvy-n4M[/youtube]

@1:59
 
Poslednja izmena:
@ sinisatodorovic
To su likovi koji jos nisu shvatili da cena polovnog hardvera zavisi od performansi koje nudi i aktulne cene a ne od toga koliko su oni to platili u Gigatronu :d

@anarki1302
Ce da vidimo sta ce da bude :p Za sad AMD kao nesto daje znake zivota na tom polju mada opasni su ovi iz Nvidie :D
 
@ sinisatodorovic
To su likovi koji jos nisu shvatili da cena polovnog hardvera zavisi od performansi koje nudi i aktulne cene a ne od toga koliko su oni to platili u Gigatronu :d

@anarki1302
Ce da vidimo sta ce da bude :p Za sad AMD kao nesto daje znake zivota na tom polju mada opasni su ovi iz Nvidie :D

Bitno je da se stvara konkurencija 480x je dobra karta i nadam se tom vulkanu da ce biti u sto vise igara...cisto zbog cena i da nvidia nesto radi...
 
@Rama
1080 naravno da leti, 600e+ karta. Ja cu je igrati najverovatnije na low, kao BF3 i BF4.Samo mi treba 150fps lock bez pada ispod 145fps-a.
Necu kupovati do izlaska 490(x), i tada cu odluciti, i kupiti skoro celu novu masinu.
Ako uspem da ustedim neki kes,sto da ne. Ako ce igra da leti na 32 igraca 150fps-a lock(mada najvise me zanima 5v5), nisam gadljiv ni kartu od 200e da kupim. Samo sto nameravam da strimujem i slicno, tako da ce od toga zavisiti koju cu kartu da kupim i koji cpu.

@Zajebani
Tebra, nV rastura AMD na kloku grafa. Da AMD to moze da isprati, nV ne bi prodala nista. Da je klok za klok 1060 bolja od 480, razumeo bih da je nV rastura. Ovako ovi slepci jos uvek se muce da gurnu gpu preko 1500mhz, sto nV ne predstavlja problem.
Ne razumem se toliko, ali jedino sto mi pada na pamet je da memorijski kontroler na amd-u nije toliko dobar kao nV. Kada bi 480 imao gpu brzinu kao 1060 blago overklokovan(znaci nekih 1800mhz). mislim da bi karta bila u rangu 1070,ako ne i bolja.
Ako nije problem u kontroleru, onda jeftina memorija??? Ili pak gpu ne moze to da isprati??? Sredili su kontroler na plocama, nije vise tako njesra, ne znam sta rade koji K sa grafama.

AMD mora pod hitno da odskoci sa 490, koji mora da rasturi, kako bi se nV ponovo bacila na posao i izbacila nesto bolje. Ovako, ubise sa cenama high-end karti. Sklapao sam konfu prema cenama za KP-a, 35% od ukupne cene je samo grafa. Sto je mnogo, mnogo je.

Iskreno, zao mi da dam 500e za grafu, pre bih isao na 2011-v3 i 6 jezgara cpu. Ali sta cu, kada mi treba to 500e njesra.

CPU ce da mi traje 3-4 godine bez problema, grafa max 2. Gubljenje para me strasno iritira.

Nije mi zao da dam kes kako bih uzivao nekoliko godina, ali ovi *****i mogu vec u Q1 2017. da mi izbiju pare iz dzepe. 980ti spala sa 660$ na 400$( zotac amp), u taku ode 260$, sve ostale spale za 150$+.

Kupim 1070 krajem godine, ovi slepci is AMD-a iznenade sa Vegom u Q1 sledece, ode 150-200e u roku od 2 meseca. Koliki sam baksuz sto se vremena kupovine grafe tice, ovo me ceka.
 
Poslednja izmena:
Totalno je nebitno na cemu rastura, rastura vec dugi niz godina i to je cinjenica, sto bi zamarao mozak time kako to rade... Memoriski kontrolere ovo ili ono, bas me briga :p Nvidia dobro posluje zbog dobre poslovne strategije, i vec par godina zbog dobrog hardvera i lose konkurencije...
 
Poslednja izmena:
Totalno je nebitno na cemu rastura, rastura vec dugi niz godina i to je cinjenica, sto bi zamarao mozak time kako to rade... Memoriski kontrolere ovo ili ono, bas me briga :p Nvidia dobro posluje zbog dobre poslovne strategije, i vec par godina zbog dobrog hardvera i lose konkurencije...

Slazem se,ali to njihovo dobro poslovanje kosta nas kupce, jer deru kozu sa ledja. Oni se igraju medjusobno, i deru nas kao ovce, a mi se kao deca svadjamo koja je karta bolja.
 
Ja se ne svadjam jos govorim da se ne zamarate nebitnim stvarima, meni je sve jasno :)
 
Meni nije jasno da je AMD toliko slep, da nV pobedjuje zbog veceg GPU kloka, i da oni ne rade nista povodom toga.
Zakucaju rx490 na 1700mhz za gpu, OC 10-15% i karta ima da delje 1070 peske.
Oni i dalje misle da je ovo 790xx era, gde je 1100mhz za gpu dovoljno. Secam se, moj Sapphire 7950 sa 925 isao na 1100mhz za gpu klok koliko se secam. Posle 3 godine se maknuli za manje od 400mhz, dok zeleni biju duplo, sa 1200(gtx 670 npr.) na 2000.
 
Posto je sve to tako lako kako govoris onda se javi ljudima u AMD i ponudi svoju pomoc kao projektant.

Prvo i osnovno tehnoloska platforma se razlikuje, arhitekture se razlikuju.
Ako arhitektura nema prostora za visoke klokove tu se prica zavrsava. Ono sto su uspeli sa Polaris je vrh vrhova.

Kad i ovako mala karta sa cipom male povrsine probija 200w sta ce biti sa duplo vecim cipom od 400mm2 i preko?
Koji crni klokovi. Treba to sve optimizovati, dovesti potrosnju na neki normalan nivo da bi cip mogao da se ohladi.
Ako Vega nema drasticnije promene u arhitekturi, bice gotovo ista situacija.
 
Nazad
Vrh Dno