Šta je novo?

Gde nestadose EPOX ploce?

Moja ABIT NF7 radi vec 4 dine kao luda zao mi je sto ih nece biti vise.... a i za epox stvarno steta imali su dosta dobrih ploca..
 
Evo upravo ovo pišem sa računara u kome 8RDA+ bez ikakvih problema radi već
4 godine, svi kondezatori su u dobrom satnju, nikad štucnula nije.

Verovatno nisi overklokovao.

Moja je radila ekstra, na 230 fsb pune 2 godine, a onda su procureli kondenzi.
 
nema vise ni PC chips ja imam jednu njihovu plocu i radi dan danas
 
Chaintech 7VJL APOGEE KT333

Jel ima mozda neko ovu plocu.. dobro bi mi doslo uputstvo od nje, posto isprobavam da li moze Sempron 2400+ na njoj da se tera ,)
 
sta bi sa FIC-om??
 
Jos imam njihovu kt133 (mislim na FIC) i radi kod drugara sa duronom 1ghz, steta, delovali su mi kao ok kompanija...
 
Prvo sam kupovao Chaintech ploce za pentium i P2 procesore, onda sam presao na Epox NF2-NF4... sada sam na Gigabyte-u pa ocekujte da najduze za 1-2 godine i on propadne.
 
hmm..Mislim da se od svih proizvodjaca do sada najbolje drze MSI i ASUS kroz ovu kratku istoriju racunara ..
 
hmm..Mislim da se od svih proizvodjaca do sada najbolje drze MSI i ASUS kroz ovu kratku istoriju racunara ..

apsolutno se slazem sa tobom,mada u cijeloj toj prici ne mozes a da ne zaobidjes i gigabyte!
 
MSI je druga liga samo za jeftine modele, one sa crvenom stampom, dok ovi skuplji sa crnom stampom su ipak kvalitetniji i mogu da stanu rame uz rame bilo kom proizvodjacu.
 
Koliko se secam FastFame ploce je proizvodio Gigabyte? mislim da su imali i slicne oznake. Kod nas ih je bilo u jednom naletu posle su nestale.
 
Evo ja sam se setio mog Shuttle-a, mislim da su i oni propali kao proizvodjac ploca.
Trenutno mi se cini da je Gigabyte vodeci igrac, prvo solid elektroliti pa onda ultradurable tehnologija (ud cemo tek da vidimo).
 
Shuttle je u vreme kad sam ja dobio svoju prvu plocu te kompanije za 486 bio najbolji proizvodjac, to je bilo 1994. ali ne mogu se setiti proizvodjaca ploce koju sam imao posle toga 1995. jer sam posle nabavio AMD 486DX5 procesor koji sam umesto na 133mhz sa njom terao na 150mhz posto su multiplikatori bili veoma oskudni u to vreme pa je jedina opcija da bi mi proc radio na priblizno propisanoj brzini bilo 3x50mhz.
 
jel beše i Lucky Star bio proizvođač matičnih?
 
Jel radi cuveni proizvodjac grafickih kartica EAGLE ili INNO 3D?

Ja sam imao jednu EagleTec, ne mogu da se setim naziva bila je sva integrisana ali brza kao sam DJAVO. Radila na duronu 750mhz, crkla posle 3-4 godine, kad sam joj stavio Athlon 1700+, mucenica radila sa njim 15ak dana izgoreli naponski tranzistori.
 
Nestalo je puno dobrih brendova. Kada se samo setim Soyo dragon ploca u vremena P1 racunara...
 
heheheh da su bili dobri, ne bi ih pominjali u ovoj temi sad...
naravno cast izuzecima poput EPoX-a
 
Seća li se neko QDI ploča?
 
imam jednu ispravnu Socket 7 Lucky Star matičnu zajedno sa cyrix procesorom, i elektroliti su ko novi, talk about middle class...
 
hehehe
pa izumrlih brendova ima vise nego trenutno aktuelnih i aktivnih....
 
Ja sam kupio preko oglasa Chaintech 6VIA5T i "ubo" na nju P3 1,4S [najjaci Tualatin,1,4GHz/133/512Kb], 2x256Mb/133 Sdram i radi ko zmaj!
Trazio sam takvo nesto posto mi je "preostao taj procesor.
Elektroliti originalni,lemilica joj nije prisla! Verovatno nije puno radile, "negde"...
 
Nazad
Vrh Dno