Šta je novo?

fx8320, a10-7870k ili neki polovni i5

ni jedan ni drugi ni da cuju za i5 i Asus B85M-G
kombinacija i5 4460 i pomenuta ploca 72+160 232e
8320 135e i Gigabyte GA-970A-UD3P ver.2.0 9500 sto je 80e 215e razlika je 15-20e skuplji intel

argument im je da ako uzmemo u obzir da su ove dve ploce nebo i zemlja i po kvalitetu i po svemu ostalom
a da najjeftiniju mb koja je po kvalitetu sa am3+ 970 giga mogu najjeftinije da nadjem za 12500din Z97 Gigabyte GA-Z97-HD3 sto je 105e
plus cpu za 160 to je 265 naspram 215e razlika je 50e sto mu dodje 20 posto skuplje a po karakteristikama nije 20 posto jace ni pod razno

tako da na neki nacin i opravdavam njihov stav tj situacija je realno kolko para tolko muzike tj jedno se uklapa drugo ne uklapa u budzet

Cuj, nebo i zemlja izmedju te dve ploce lol, Giga i kvalitet ploca do 100e, mora da su ih zato svi zivi napljuvali prosle godine, sigurno zbog "kvaliteta". :d
A Z97 HD3 je godlike ploca za ove dve? :D
Nema veze, da ne ulazim dublje u bespotrebnu diskusiju, sta ce ti Z ploca ako ce na nju ici zakljucan i5?
Zbog radne frekfencije mem. modula? 1866 MHz vs 1600?
Jel shvatas da nema razlike u realnoj primeni?
Jedina razlika je sto ce ti drugari potrositi bespotrebno vise novca za plocu koja im realno ne treba.
Dobio si predloge, predlozi ih tvojim drugarima ako zele da poslusaju savete, sto se mene tice, mogu da kupe konfiguraciju i u Maxiju za poneti.
 
Nek pogledaju i5 4460 + asrock h97 pro4( full atx i ima sve konektore,75e kod madjara)ili gigabyte p85-d3 9000din kod nas..
Ta giga ploca nije nista spec. Od970 je asus m5a97 r2.0 jedna od boljih...
Ne vidim razlog da trazis savete kad su se oni vec odlucili...nek uzmu losije sta te briga...
Sto se tice rama taj od 1866 ce raditi samo ce mu se smanjiti brzina na 1600....
 
Poslednja izmena:
Da napomenem da su meni dve ASUS M5A99XEVO R2.0 ploce crkle u roku od godinu dana. Dobro, prva je bila falicna od starta, integrisana zvucna nije radila, dok je drugoj otisla naponska jedinica. Dakle, ploca viseg ranga od 970 serije. Posle toga sam presao na Intel (u mojem slucaju je uzet polovan set) i mogu reci da sam "progledao". Neke igre su dobile i dorih 10fps vise, sto je i preko 20 posto ako pretpostavimo da je u tim igrama fps 30-40.

Dakle, jos jedan savet za bilo koju jeftiniju plocu i zakljucani (oznaka bez K) Intel procesor.
 
Ako nisi gadljiv na starije,uzmi i5 2500k sa nekom boljom maticnom tipa p67, z77 za 200e i OC cpu na 4.5ghz...Radice ti isto ko i5 4460 a nnegde i bolje npr u WoTu MNOGO bolje..
Ja imam i5 2500k i dobio sam oko 10fps klokovanjem proc na 4.5ghz :) Uzmes neki hladnjak za 20e i stavis...Ako igras WoT najvazniji ti je clock speed jer igra ne vuce vise od 2 jezgra!Zato je izvlaci veci clock!

Ja sam moj i5 2500k i z77a gd65 platio 160e :)Samo cu reci da je sve ODLICNO!A usparao si 50 60e koje mozes dati na hladjenje i ostane ti jos para :)
 
A stvarno mislis da i5 4460 moze da isprati nesto tipa 980Ti ili Fury X?:) Nemojte se zanositi, koliko moze taj i5 na 3.3 Ghz ili na koliko vec radi, moze i FX na kloku od oko 4.7 - 4.8. Napraviste od zakljucanog haskija munju nebesku i azdaju koja melje sve zivo a realnost je da su taj 4460 i vishera na kloku od 4.7 skoro izjednaceni u single core performansama, dok je u bilo cemu malo bolje multitredovanom FX za i5 na tom taktu nedostizan.

Single core performanse bi im mozda bile jednake ako bi FX radio na 6ghz... Multicore performanse samo Cinebench ceni kod AMD-a, u igrama znamo kako prolaze.

AMD_FX_8370_Cinebench.png

A sto se tice price 'evo ide directX12, ko zna sta donosi itd' ta prica je bila i kad sam ja uzimao FX pre 3 godine. Pricalo se da ce igre u buducnosti sve vise ceniti broj jezgara kod AMD-a itd.. I sta se desilo u medjuvremenu? Nista. Razlika u korist intela se samo jos vise povecala.
 
Poslednja izmena:
Da napomenem da su meni dve ASUS M5A99XEVO R2.0 ploce crkle u roku od godinu dana. Dobro, prva je bila falicna od starta, integrisana zvucna nije radila, dok je drugoj otisla naponska jedinica. Dakle, ploca viseg ranga od 970 serije. Posle toga sam presao na Intel (u mojem slucaju je uzet polovan set) i mogu reci da sam "progledao". Neke igre su dobile i dorih 10fps vise, sto je i preko 20 posto ako pretpostavimo da je u tim igrama fps 30-40.

Dakle, jos jedan savet za bilo koju jeftiniju plocu i zakljucani (oznaka bez K) Intel procesor.

cisto da ne ostane ova apsolutno netacna izjava da je "ploca viseg ranga od 970 serije".cipset nije indikator ranga ploce,nema veze sa tim.evo konkretno kad pricamo o am3+ 970 gaming je jedno deset klasa iznad npr 990fxa d3.niti je 990fx noviji cipset od 970,sto se cesto cuje po ovom forumu,to su cipseti iste generacije a razlicitog tier-a i namene.

inace,ubuduce ovakve teme otvarajte na "sta da kupim" podforumu,forum postaje izuzetno nepregledan.
 
cisto da ne ostane ova apsolutno netacna izjava da je "ploca viseg ranga od 970 serije".cipset nije indikator ranga ploce,nema veze sa tim.evo konkretno kad pricamo o am3+ 970 gaming je jedno deset klasa iznad npr 990fxa d3.niti je 990fx noviji cipset od 970,sto se cesto cuje po ovom forumu,to su cipseti iste generacije a razlicitog tier-a i namene.

inace,ubuduce ovakve teme otvarajte na "sta da kupim" podforumu,forum postaje izuzetno nepregledan.


Ja se izvinjavam.
 
cipset nije indikator ranga ploce

To bi mogao da protumacim da je g31 mozda i bolji od p45,da pocnemo od starijih ploca...
Ili da je A68 bolji od A88x..?
Eventualno H81 bolji od Z97 ?
 
Ne, nego npr. Z87 i Z97 ili matorke P43 i P45.
 
a i jedna stvar je cipset viseg ranga a drugo ploca viseg ranga jer cipset nije isto sto i ploca.iz primera 970 gaming vs 990fxa d3 se jasno vidi.
 
a i jedna stvar je cipset viseg ranga a drugo ploca viseg ranga jer cipset nije isto sto i ploca.iz primera 970 gaming vs 990fxa d3 se jasno vidi.

slazem se sa tobom a ovo spominjanje matorki nerazumem jer su chipseti 970 i 990 izasli istovremeno...po meni svaka 970 koja ima 8+2 naponsku je jaca i bolja od 990 sa 4+1 i to niko nemoze da ospori
 
Poslednja izmena:
nas narod je sklon misifikaciji,nemam bolje objasnjenje od toga.
 
Nije presudna naponska...msi gaming ima 6 plus 2 i bolja je od ud3p koja ima 8 plus 2....cak stavise i m5a97 r2.0 je bolja plojka od te gigabajt a ima 4 + 2
 
Nije presudna naponska...msi gaming ima 6 plus 2 i bolja je od ud3p koja ima 8 plus 2....cak stavise i m5a97 r2.0 je bolja plojka od te gigabajt a ima 4 + 2
Jesi li svestan sta si upravo napisao? Nije bitna naponska na ploci za FX gde je naponska upravo presudna??? Pa sta je bitno leba ti, da nije MSI sminka na njihovoj gaming 970 ploci i 990 fxa koje su obe teski crap, pa majka mu stara ako se vec nema elementarnog znanja o necemu onda bar nemoj komentarisati jer, zamisli, neko moze da poslusa savet.
MSI ploce za AMD su s debelim razlogom svugde preporucene za izbegavanje u najsirem mogucem luku upravo zbog katastrofalno lose naponske koja ne samo da je izvedena u 6+2 (zapravo 3*2 +1 kako je potvrdio Stilt-valjda znas ko je on-)nego su korisceni najgori kondenzatori I sve pratece je najnizeg kvaliteta. Do some search.

Znaci Vazi za SVE AM3+ MSI ploce bez izuzetka, cak i najjaci model im koristi istu crap naponsku kao 970 gaming, a ova pak istu kao g43 model, znaci horror izbor za AMD. Za Intel su im ploce sasvim korektne s druge strane.

Ili- kao sto je napisao kolega analyzer skoro na ovu temu- nikako MSI za FX, nemoj posle da bude plakanja.
 
Napisao sam da za ukupni kvalitet (970)ploca ne treba da se gleda samo naponska. Birao bi pre m5a97 r2.0 nego msi gaming ili gigabyte ud3p. Za ozbiljan oc fx8*** ionako treba 990 sa jakom naponskom.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na kontu ove cele polemike,koja je definitivno najbolja ploca za AM3+,tacan model.Naravno da je i OC bitan.
 
Jednu takvu si ti popravljao i prodao neispitanu
 
Nisam je popravljao,a prodao sam je kao neispitanu jerbo sam je i ja takvu kupio i nisam je prodao nikome ovde jer je ovde ni prodavao nisam niti bi to uradio i nikoga nisam prevario jer je covek video da fali bios cip i kao takvu je i kupio i prestanite da me vise mazete govnima i gotovo je s tom pricom.
Kupujem krseve i svi to vec znate.
Napisite konkretan model koji je najbolji.
Sto se tice te sabljarke,mnogo mi je bilo zao nje....uzeh da je popravim,al uzalud.
 
Nije bila neispitana, nego neispravna. To što je nisi prodao ovde na forumu, ne znači da je o.k. prodati nekom drugom.

Slažem se @GiBo2pac, za Crosshair V. Ja bolju ploču od ove nikad nisam imao.
 
Nisam je popravljao,a prodao sam je kao neispitanu jerbo sam je i ja takvu kupio i nisam je prodao nikome ovde jer je ovde ni prodavao nisam niti bi to uradio i nikoga nisam prevario jer je covek video da fali bios cip i kao takvu je i kupio i prestanite da me vise mazete govnima i gotovo je s tom pricom.
Kupujem krseve i svi to vec znate.
Napisite konkretan model koji je najbolji.
Sto se tice te sabljarke,mnogo mi je bilo zao nje....uzeh da je popravim,al uzalud.
Dokaži
 
Nije bila neispitana, nego neispravna. To što je nisi prodao ovde na forumu, ne znači da je o.k. prodati nekom drugom.

Ne znam tacno sta je doticni uradio, ali zar neispitana nije oduvek znacilo neispravna? Mislim, ako neko kupuje komponentu za koju pise da je neispitana u nadi da mozda radi, taj je teska naivcina.
 
Sta ce ti veci dokaz od pozitivne ocene koju sam dobio od tipa koji je kupio plocu.
Imam njegov broj telefona,jedino ako ti je bitnije nego meni sto sam prodao plocu da ga pozoves i pitas kako radi ploca !
 
posto sam imao posla i sa sabljarkom i nanisuljom i posto meni licno ne igra audio sekcija ulogu (ne koristim ih vec godinama) ako izuzmemo fil najprestiznije ploce sabljarka nosi pobedu kao najjeftinija top tier fx plojka koja radi i ponasa se isto kao i svaka druga top tier fx plojka.nanisulja IV je meni licno najdraza amd ploca svih vremena.nisam imao posla,ali sam cuo od ljudi kojima verujem da je i asrock extreme 6 bara-bara sa ove dve a kad iskoci obicno bude znatno jeftinija.ali,sabljarka je mnogo cesca,redovno moze da se nadje za oko stotinak evra (a valjda sad krenu da padaju cene bar tim dinosaurusima) pa ko se oseca sporCski i ganja 5 gigaherci zakljucak je jasan.u sustini,svaka sa pravom podrskom za fx9xxx je top tier.

za MSi mogu da potvrdim napisano,a i glibabajt ne zaostaje puno.narocito su bili uzasno problematicni po izlasku fx8350,bukvalno nisu imali plocu koja je radila normalno.
 
Nanisulja je koliko vidim i skuplja za nijansu,ali ima i par nekih verzija...Z i V.
 
Sta ce ti veci dokaz od pozitivne ocene koju sam dobio od tipa koji je kupio plocu.
Imam njegov broj telefona,jedino ako ti je bitnije nego meni sto sam prodao plocu da ga pozoves i pitas kako radi ploca !

Ti i dalje "drzis" nas za sabane??
Tvoj dokazni materijal,sazet u jednom postu:
S obzirom da sam novi clan, ne poznajem nikoga iz ove price i pokusacu da budem objektivan.


ispirit81 pise sledece dana 15.01.2016. u 10:00 pre podne :

"Evo upravo mi se javio covek,podigao je plocu,ubacio bios cip.Ploca ima automatski flash back.Ucitala je sama bios i pap,eto i slike.
Dzaba se trudite,meni je savest mirna. "

S obzirom da su neki izrazili sumnju u istinitost tih tvrdnji, ispiriti81 kao dokaz postavlja screenshot prepiske sa kupcem gde se vidi da ga:

kupac obavestava dana 16.01.2016. u 20:16 da je proradila ploca i da je zamenio cip IT8721F.

Koliko ja znam IT8721F nije bios chip, vec sluzi za kontrolu ventilatora i jos neke stvari, pored toga takodje mislim da put kroz vreme nije moguc, mada ogradjujem se od ove tvrdnje, izgleda da je sve moguce.


Moje pitanje ispiritu81 glasi : brate, aj reci mi koji ce brojevi izaci na lotou ? mozes i na pp
 
Nazad
Vrh Dno