Šta je novo?

fx8320, a10-7870k ili neki polovni i5

pmfrulez

Slavan
Učlanjen(a)
03.01.2014
Poruke
1,285
Poena
200
poz.drustvo u pitanju je setup namenjen iskljucivo za gaming
dva moja prijatelja sklapaju konfiguracije pa sam resio da se posavetujem sa vama

budzet je oko 220e za cpu i mb

moj predlog je bio fx 8320 za 135e i Gigabyte GA-970A-UD3P ver.2.0 za 9500din

posle brdo prelistanih testova itekstova dodjoh do toga da igre nisu optimizovane za octa core procesore pa da u opciju upada
i fx6300 za 110e kao i a10 7870k za oko 130e...

sa intelom sam dosta tanak ali ne zbog toga sto sam amd fan (nisam da me pogresno ne razumete) vec zbog toga sto od kad znam za sebe u istom cenovnom rangu nikad nisam mogo da dobijem bolje preformase od amd-a

zanima me misljenje iskusnijih clanova sa argumentima zasto to a ne ovo a da se pritom ovo ne pretvori u amd vs intel fanboy diskusiju jer se jezim od toga :)
 
Нов i5 4460 и било која плоча за остатак пара.
Наравно не код нас у продавници него преко маџара. :)
 
Od A10 je bolji i najslabiji FX, tako da FM2 ne razmatraj sem ako nemas para za bilo sta drugo, a cak i tad, gledas samo Athlon II X4 za tu platformu.

Bilo koji i5 Haswell sije klokovan FX, tako da ako je ikako moguce idite na i5 iz 4 ili novijih serija.
https://www.youtube.com/watch?v=lSQRGVU6glc&feature=youtu.be
 
slaba ponuda pristupacnih i5 za taj cenovni rang kasnije se planira nesto tipa 270x
 
Moze link od madjara na pm.
 
Fanstaterrific kucaj na gugl...uzmi i5 4460 kod madjara za 165e..a plocu ovde bilo koju b85 ili h81
 
dajte neku preporuku konkretno koja ploca znam da kvalitet 970chipseta sa 8+2 naponskom kao kod amd-a nemogu da ocekujem
 
Za zakljucane i5 procesore (bez K u oznaci) ti je to nebitno, ionako su smesni potrosaci.
 
Jedino Ud3p sto si naveo..bolji je i5 komplet...tacnije stock i5 je bolji od fx 8*** na npr (teoretskih)5ghz
 
Cak i u nasim prodavnicama ti i5 i h81 ploca upada u budazet(ili ga premasuje za manje od 10e).
 
I5 4460 i bilo koja H81 ploca gledaj sta ti treba od konektora pa prema tome se odluci za onu koji ti je potrebna.
 
I5 4460 i bilo koja H81 ploca gledaj sta ti treba od konektora pa prema tome se odluci za onu koji ti je potrebna.

prosto nemogu da verujem da je jaci za gaming od fx8350 cak i fx9 serije ...znaci otpada za gaming svaka fx am3+ kombinacija za taj budzet
 
To само значи да дуго ниси пратио стање на IT сцени...
 
Bio je skoro ovde oglas za i5 4440 i B85 plocu, mislim da je cena bila 230e. Novo naravno.
Ili cekaj tako nesto ili pojuri KP prodavce.
 
Bio je skoro ovde oglas za i5 4440 i B85 plocu, mislim da je cena bila 230e. Novo naravno.
Ili cekaj tako nesto ili pojuri KP prodavce.

ni jedan ni drugi ni da cuju za i5 i Asus B85M-G
kombinacija i5 4460 i pomenuta ploca 72+160 232e
8320 135e i Gigabyte GA-970A-UD3P ver.2.0 9500 sto je 80e 215e razlika je 15-20e skuplji intel

argument im je da ako uzmemo u obzir da su ove dve ploce nebo i zemlja i po kvalitetu i po svemu ostalom
a da najjeftiniju mb koja je po kvalitetu sa am3+ 970 giga mogu najjeftinije da nadjem za 12500din Z97 Gigabyte GA-Z97-HD3 sto je 105e
plus cpu za 160 to je 265 naspram 215e razlika je 50e sto mu dodje 20 posto skuplje a po karakteristikama nije 20 posto jace ni pod razno

tako da na neki nacin i opravdavam njihov stav tj situacija je realno kolko para tolko muzike tj jedno se uklapa drugo ne uklapa u budzet
 
To само значи да дуго ниси пратио стање на IT сцени...

imas pravo odavno nisam sklapao neke da kazem gaming konfiguracije nove sve neki jadni niskobudzetni kompovi ili polovni za sirotinju :)
 
prosto nemogu da verujem da je jaci za gaming od fx8350 cak i fx9 serije ...znaci otpada za gaming svaka fx am3+ kombinacija za taj budzet

Za gaming jeste imam FX8320e radi to sve ok. ali jos bolje radi sa i5, a da ti ne pricam o manjoj potrosnji, preskoci AMD idi na intel kad je gaming u pitanju.
 
Za gaming jeste imam FX8320e radi to sve ok. ali jos bolje radi sa i5, a da ti ne pricam o manjoj potrosnji, preskoci AMD idi na intel kad je gaming u pitanju.

njihove pare njihov izbor stari druze moj :)
 
Svakako zavrsavace i AMD posao ako se intel ne uklapa u budzet, pogotovo ako nece ici neka jaca karta FX8320 uz OC izvuce R9 280X sve preko treba intel ;)
 
Za gaming jeste imam FX8320e radi to sve ok. ali jos bolje radi sa i5, a da ti ne pricam o manjoj potrosnji, preskoci AMD idi na intel kad je gaming u pitanju.


ma odakle im pare za 280x 270 plafon
 
Pa moze R9 270X da isprati bez po muke pgotovo ako je 1080p rezolucija, jedino kad u buducnosti budu uzimali jacu grafu skontace da su se zeznuli :)
 
ni jedan ni drugi ni da cuju za i5 i Asus B85M-G
kombinacija i5 4460 i pomenuta ploca 72+160 232e
8320 135e i Gigabyte GA-970A-UD3P ver.2.0 9500 sto je 80e 215e razlika je 15-20e skuplji intel

argument im je da ako uzmemo u obzir da su ove dve ploce nebo i zemlja i po kvalitetu i po svemu ostalom
a da najjeftiniju mb koja je po kvalitetu sa am3+ 970 giga mogu najjeftinije da nadjem za 12500din Z97 Gigabyte GA-Z97-HD3 sto je 105e
plus cpu za 160 to je 265 naspram 215e razlika je 50e sto mu dodje 20 posto skuplje a po karakteristikama nije 20 posto jace ni pod razno

tako da na neki nacin i opravdavam njihov stav tj situacija je realno kolko para tolko muzike tj jedno se uklapa drugo ne uklapa u budzet

Обожавам тај аргумент "боље по свему". :)
Ево мало да питаш другове који се тако разумеју - шта њима треба што та B85 плоча нема?
Планирају SLI, треба им 10 сата 3 портова, треба им 10 USB 3.0 улаза?

Јесте, ја први волим да узмем квалитетнију плочу, али кад је буџет ограничен мора се направити неки компромис...
 
Обожавам тај аргумент "боље по свему". :)
Ево мало да питаш другове који се тако разумеју - шта њима треба што та B85 плоча нема?
Планирају SLI, треба им 10 сата 3 портова, треба им 10 USB 3.0 улаза?

Јесте, ја први волим да узмем квалитетнију плочу, али кад је буџет ограничен мора се направити неки компромис...


mozda je ram memorija presudila kupljena viper na 1866 a ploca podrzava max 1600 mhz zezam se ide se na duze staze pa mozda bolje da bude sto kvalitetnije
 
Опет, та гига плоче је просек, ништа више од тога, а ако би се још тај fx клоковао, тешко да може трајати дуже од ове b85 са интелом који троши као упаљач.
Ово сад пишем безвезе, када би се плоче користиле док не цркну, али схваташ поенту. :)

Углавном, не могу се тако површно поредити интел и амд плоче.
Али, њихове паре, нека раде шта хоће. Ми смо овде сасвим довољно написали, па нека се одлуче. :)
 
uzimaju tek za desetak dana tako da im odluka nije konacna videcu da proguglam malo i nadjem argumente koji idu u prilog vasoj prici

nije jedan covek reko da je bolji intel setup pa da neverujem tako da cu da vidim sta ce da bude i javiti sta su odlucili ...voleo bi da jedan uzme fx drugi i5 pa da vidim na licu mesta razliku :)

u svakom slucaju hlala na savetima
 
Pa moze R9 270X da isprati bez po muke pgotovo ako je 1080p rezolucija, jedino kad u buducnosti budu uzimali jacu grafu skontace da su se zeznuli :)

A stvarno mislis da i5 4460 moze da isprati nesto tipa 980Ti ili Fury X?:) Nemojte se zanositi, koliko moze taj i5 na 3.3 Ghz ili na koliko vec radi, moze i FX na kloku od oko 4.7 - 4.8. Napraviste od zakljucanog haskija munju nebesku i azdaju koja melje sve zivo a realnost je da su taj 4460 i vishera na kloku od 4.7 skoro izjednaceni u single core performansama, dok je u bilo cemu malo bolje multitredovanom FX za i5 na tom taktu nedostizan.

Tacno, igre ne spadaju u tu kategoriju ali tako je sad, ali sta sa dx12 koji je pred vratima i za koga znamo sta znaci i kakve optimizacije i kakvim procesorima najvise donosi?

Zar niko ne nalazi za malo upozoravajuci detalj, ako vec ne nesto vise, da skoro svaki AAA naslov zadnjih par meseci pod recommended CPU navodi i7 ili FX 83xx dok i5 nema? Reci cete, ma to su nebuloze, svaki 5 ce odraditi posao itd itd, slazem se ali meni taj detalj jasno govori u kom pravcu ide prica, i ne bih tako olako preporucivao zakljucani kvad procesor bez hyper threadinga posebno ne kao future proof resenje. Ne kazem ni da je FX neki zalog za buducnost ali mi se cini da je malo vise na "tragu trendova" u odnosu na neki 4460 u ovoj situaciji bez obzira na svoja ogranicenja koja su evidentna

Postavljacu teme sugerisem da malo uzme u obzir i tip igara koje preferira, ako ce igrati pucacine tipa BF3, BF4, nove COD-ove i sl pa jos ako ce da strimuje ponesto, preporucujem FX, ako je svastar nece pogresiti ni s jednom od te dve kombinacije, ako preferira strategije, MOBE, simulacije tipa ArmA i sl onda neka ide na Intel...
 
Poslednja izmena:
Da, ali ako vec u 90% igara i5 i FX (@4.7Ggz) rade isto uz odgovarajucu graficku, zasto ici na ovaj drugi komplet koji izadje skuplje? (skuplja ploca, custom hladjenje, jace napajanje)
Ionako je poenta usmeriti novac na sto jacu graficku.

A system requirements je prevara milenijuma koja neretko nema veze sa zivotom, a namenjena za potrosacko drustvo i klince koji su juce poceli da gaming-uju.


Inace i5 (Sandy i noviji modeli poput i5 4460) moze da izgura bilo koji single gpu, pa i GTX980Ti, ne brini. ;)
 
Poslednja izmena:
Plus, i5 ima Turbo Boost (ili kako se to vec zove) pa nikada ne radi (posebno u igrama) sa sva 4 jezgra na 100%, vec dinamicki menja takt.. Nema sta AMD da trazi pored Intela u toj kategoriji, posebno ako se poredi potrosnja default Intela i zestoko OC FX- (kada ode na 200W). To nije radilo dobro ni 2011, a ne radi dobro ni 2016. Cak je i i3- 6xxx ubedljivo brzi od FX-8xxx u igrama, nema se tu sta pricati. FX-6300 se isplatio, ovaj 8xxx - slabo

Cekamo Zen.
 
Klokovanje fx 8*** na 970 cipsetu nek zaborave, fx 6300 moze da se klokuje jer je manji potrosac, za klok treba dosta skuplja 990 ploca...I5 4460 moze da isprati i 980ti bez problema. Sto se tice i5 4460 vs fx 83** kucaj na gugl to videces da svi preporucuju i5... Kucaj na youtube i videces da je u igrama jaci i5. Ima dosta testova koji to potvrdjuju. I5 ima mnogo jace single core performanse sto je bitno u igrama. Ako im se ne svidja h81( i ja licno imam averziju prema istim) mogu da uzmu asus b85m-g kidalica ploca...
 
i3-4160 ili 4170 za 120€ + H81/B85 ploča za 50-60€, a ostatak za grafičku iz sledeće klase (GTX 960 ili R9 380). Za igre je bolje od bilo koje FX/i5 kombinacije sa R7 270(X)
 
Nazad
Vrh Dno