Šta je novo?

FOX WebOS televizori

Svakako ako kupis preko neta imas 6 meseci rok da vratis u slucaju da se pojavi sa mrtvim pixelima sto je jako cesto za ove modele, bukvalno retko ko je imao citav displej evo i ovde na temi vidis...
 
Meni su naletela 2 falicna 620D pa sam uboo ispravan sa 630E.

Skroz korektan TV za te pare.
 
Pozdrav nov sam ovde, zanima me da li neko moze da mi pomogne, pre manje od godinu dana sam u Tehnomediji uzeo Fox 55WOS620D jos jenu garanciji, tv je radio normalno do danas, sada kada ga upalim posle 10 minuta ekran pocrni, kad ga ugasim i upalim opet radi normalno dok opet ne izgubi sliku, ali zvuk se cuje i ako nema sliku, alo neko ima iskustva nek napise. Pozz
 
Odma teraj na garanciju
Pozadinsko tj lampice crkavaju
Ja sam tako cekao jer se povremeno desavalo da bi skroz crkao 3 dana nakon garancije
 
danas mi u radnji rekose da fox webos ima 5 godina garancije, na sajtu radnje ili drugde nisam nasao, zna li se nesto o tome?

Uzeo bih kao neku privremenu meru 50 inca 640 (ne mogu da provalim koje su razlike izmedju npr 625, 630 i 640, svega ima u ponudi). Takodje, da li je ovo VA ili IPS panel?

Zanima me jos da li ona lampica na prednjoj maski (logo lisice) moze da se softverski iskljuci?
 
Ja sam pre neki mesec uzeo 43WOS630E, bila je 3 god. Mozda je neka akcija tu gde su ti rekli ili ostali jos nisu obavesteni o akciji.

Moj 630E nema LED logo ali zato ima jako iritantnu crvenu diodu koja radi kad se ugasi TV ali bar moze da se ugasi.

640E valjda dolazi sa WebOS 6 ali po specifikaciji navodno ima 1 umesto 1.5GB RAM koji imaju prethodnici.

Licno nikad ne bih menjao tih pola GB za noviji WebOS ako je to tako ali mozda radi ok svejedno, reci ce vec neko ko je uzimao.
 
zna li neko kako na webosu da kada palim tv odmah izadje zadnji kanal koji je gledan....uvek mi izadje onaj weboshub pa moram da biram tv ili nesto drugo....
 
Try this, and see if it works...

Go to Settings / Home Settings / Home Auto launch

Turn this setting OFF

Ili tako nekako.
 
Ima li nešto novo sa Skyshowtime aplikacijom? :) Da li ste uspeli da instalirate nekako?
 
Da se pohvalim i ja uzeh juče ovaj model prvi put sa webos pa se malo teže snalazim🤣
 

Prilozi

  • IMG_20240125_171310.jpg
    IMG_20240125_171310.jpg
    332 KB · Pregleda: 85
Trebala bi mi pomoć slika mi nekako bleda nerealna nekako bleda ili ja nisam navikao na 4k🤣🤣🤣
 

Prilozi

  • IMG_20240128_141704.jpg
    IMG_20240128_141704.jpg
    151.6 KB · Pregleda: 55
  • IMG_20240128_141700.jpg
    IMG_20240128_141700.jpg
    195.9 KB · Pregleda: 78
Try this, and see if it works...

Go to Settings / Home Settings / Home Auto launch

Turn this setting OFF

Ili tako nekako.
Како то иде на српском?
Да није "кућно аутоматско покретање" и "кућна промоција"?
 
Razgovarao sam sa par servisera, rekoše mi da VOX ima bolje webOS modele , imaju kvalitetnije ekrane A klase kao i kompontente, dok FOX po meni ima lepsi dizajn ali su ekrani, t-con i matična od kineza koji ne vaze za kvalitet već kvantitet.
 
Fox uglavnom koristi LG panele.Deufo je pitanje koje su klase.
 
Ako neko hoće da se igra,radi Kodi :)
E sad da li je vezan za onih 1000 sati,trenutno ne znam.

 
Napomena,Kodi nemojte instalirati iz Homebrew Channel-a,izbaciće neku grešku,nego iz webOS Dev Manager-a.
Probao fen light,računam on je najlakši,i sasvim korektno radi.Očekivano 4k filmove ne može da pusti tj restartuje se tv,ali 1080p sasvim lepo i premotavnje ide glatko.
Takođe iptv simple client lepo radi.
 
Da li mozda planiraju neki novi software update za 640E modele, posto bas dugo nije bio ni jedan update, ili su samo odustali od azuriranja.
 
Ako postojeci radi kako treba, za WebOS ti ne treba azuriranje na svaka 2 dana.

Sva ta silna azuriranja su ionako izgubila poentu, sve je vec manje vise kako treba godinama - ako su svi bagovi ispeglani ne diras nista.
 
Šteta ne mogu da pokrenem Eon pvr add-on a sa autorom se izgleda ne razumem šta je problem,pošto ponavlja da treba da se kompajlira za drugu arhitekturu,ali ne znam koju kad je Linux arm :)
 

Prilozi

  • IMG_20240207_191811.jpg
    IMG_20240207_191811.jpg
    288.5 KB · Pregleda: 47
Nek te Google nauči šta znači pojam "toolchain" kod kompajliranja C i C++ koda pa će ti valjda biti jasnije?
Ne kompajlira se kod samo za OS + CPU arhitekturu već se i linkuje i za određenu verziju "glibc" library-a ili šta već taj Linux distro koji u pozadini koristi WebOS.

Kao što ni Android vs "pravi" Linux za PC ne koriste isti toolchain za kompajliranju sam Kodi tako ni WebOS-ov Linux ne koristi isti toolchain već treba neko da odradi setup i CMAKE konfiguracije za WebOS...
 
Poslednja izmena:
Jel znaš ti to da odradiš?
(verovatno da) ne znam. Ja jesam doduše sam Kodi kompajlirao za Windows x64 i Android 32-bit i 64-bit i kompajlirao modifikovanu verziju PVR IPTV Simple addon-a. Ali sam Kodi i sam addon su već podržavali sve te OS + arhitektura kombinacije koje su mi trebale, nisam ja morao da se udubljujem u to kako radi ovaj CMAKE.
 
Poslednja izmena:
Moguće da kad bi se to po tom uputstvu kompajlirao ceo Kodi za WebOS ali sa izmenjenim GitHub linkom za "repo-binary-addons" (da se podvali umesto toga onaj koji u listi addons sadrži i PVR Eon addon) pa da kad kompajlira sve druge binary addons makar proba i PVR Eon.
Ja sam ga tako bio "naterao" da umesto da skida kod zvaničnog PVR IPTV Simple iz zvaničnog repository skine moj modifikovani kod 😂😂 i onda je to i kompajlirao uspešno.
 
Poslednja izmena:
skrenuo bih pažnju da na ovim televizorima (koji nisu marke LG) nije WebOS nego tzv. WebOS Hub. stoga ne vidim kako bi bilo uspešno kompajlirati bilo šta

 
Poslednja izmena:
Pitanje, pre skoro godinu dana sam uzeo tv 55WOS620D, e sada, juce je slika sama od sebe nestala, zvuka ima, tv je "upaljen" ali je sve crno, nista ne pokazuje.
3 puta trepne crveno svetlo prilikom paljenja tv-a, neka ideja sta bi moglo da bude?
 
Ako ima.tona a nema slike verovatno je otislo pozadinsko osvetljenje.
 
Nazad
Vrh Dno