Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@zajebani
Odlicna slika! :)
Kad pogledam tvoje slike dobijem zelju da vise fotkam :D
 
Evo par nekih sa kojima nisam nesto preterano odusevljen, ali da ne bude da samo komentarisem u temi :)

29466859264_f3b08488bb_b.jpg


29447135013_5ea439a2af_b.jpg


29757509210_790c799da6_b.jpg
 
Za trecu nisam ni sam znao sta cu, jer je previse bilo zutih boja pa onda osvetljenje mosta nije dolazilo do izrazaja. Ispala je onako "meh" :d
Zato i nisam preterano zadovoljan, ali mic po mic :)
Hvala puno za link, procitacu sigurno, i to vise puta! :D
 
^
Ovo nisam trazio ni za sebe posto sam pazio na casovima likovnog u skoli :) al reko aj da pogledam mozda ima negde nesto pamentno a kratko i jasno napisano. To je bas to sto treba da se zna u osnovi a ostalo pusti masit na volju, bez zamaranja nekim opsirnim gradivom ;)
 
hvala zajebani za link, i hvala sto ovu temu odrzavas u zivotu. zadovoljstvo je gledati tvoje fotografije i napredak za tako kratko vreme.

pogotovo je za pohvalu nacin na koji komentarises tudji rad i pokusavas da predocis greske. totalno suprotno od dezurnih zlih jezika kojih srecom vise nema na ovoj temi :D

ziveli
 
Prvi put u životu fotografisah ljude :D Bilo je nešto na brzinu a i objektiv nije bio baš za ovo ali morao da ga isprobam na brzaka.

30211403945_1c167ec172_o.png


29592055603_a23a81d276_o.png


30240220015_1c3dd99e65_o.png
 
Poslednja izmena:
@beyondtime
Svako ima neki svoj nacin izrazavanja, ja komentarisem onako kako vidim i trudim se da to bude razlozno bez nepotrebnog sarkazma... Na netu svasta moze da se vidi pa tako i kod nas na forumu, bitno je da sira zajednica osudi a ne da se cuti, zato sto se cutalo ovde su se svojevremno razmileli razni imbicili :p Treba osuditi, sugerasti moderaciji i sve bude reseno. Ma sta neko mislio ovo je jedan od retih foruma gde moderacija dobro funkcionise.

Ajde ljudi kacite fotke nece da vam padne kruna sa glave :p Cak i ako trenutno nisu dobre vremenom mogu da budu samo bolje, ali ako ih niko ne vidi sem vas za tako nesto trebace mnogo vremena...

@ATI`
Kako si radio tako je i ispalo :p Prva je najuspelija ako moze tako da se kaze, druge dve dosta slabije. Na sve tri fali malo vise dinamike u svakom smislu, izdvjenost modela u odnosu na okruzenje, ili kad je vec ovako fotkano sa f16 hehe :p bolja kompozicija kadrova, bolja povezanost elemenata unutar kompozicije. Mislim da je ovde radio i blic, a gde sevne blic tu ni obrada ne pomaze :p Kolega ti si vec dugo u fotografiji pa i ako se ne bavis portretima mislim da znas da ovo nije dovoljno dobro, i kako treba da izgleda dobra portretna fotografija :)

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=12&t=87&start=110#p8587

Karlskirche... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
@zajebani

Jeste bio blic i znam da ne znam :D a objektiv bio Sigma 10-20 tako da nema izdvajanja. :D

Ionako više volim fotografisati nedođije i planine nego ljude. :D
 
Poslednja izmena:
@Ati, prva ti je, da kažem najsmernija. :) Na drugoj mi je kosa čudna, kao da si joj ubio svaki higlight. Nisam dovoljno stručan da objasnim :)D) ali je previše žućkasta i ne izgleda prirodno. Na trećoj su boje pak previše jarke ali pretpostavljam da je tome i blic doprineo. :D



Imprisoned by Stefan Barna, on Flickr
 
@zajebani

Jeste bio blic i znam da ne znam :D a objektiv bio Sigma 10-20 tako da nema izdvajanja. :D

Ionako više volim fotografisati nedođije i planine nego ljude. :D

Heh, 10-20 (imao sam) nije baš srećan izbor za ljude. Meni na prvoj slici upadaju u oči ruke (šake) koje zbog samog objektiva i pozicije bliže objektivu u odnosu na lice deluju pomalo nezgrapno prevelike. Ako smo se razumeli, možda je samo moj utisak takav.
 
@zajebani

Jeste bio blic i znam da ne znam :D a objektiv bio Sigma 10-20 tako da nema izdvajanja. :D

Ionako više volim fotografisati nedođije i planine nego ljude. :D

Heh, 10-20 (imao sam) nije baš srećan izbor za ljude. Meni na prvoj slici upadaju u oči ruke (šake) koje zbog samog objektiva i pozicije bliže objektivu u odnosu na lice deluju pomalo nezgrapno prevelike. Ako smo se razumeli, možda je samo moj utisak takav.

To za ruke sam odmah primetio a i fotografisano je sa metar odprilike. Taj 10-20 sam uzeo za moje planine ovo čisto probao. :)
 
@Snesko
Sem ove stolice sto viri sve ostalo mi se dopada. Prijatno svetlo i obrada bas po mom ukusu :)

@Sale83
Ova pozadina nije dobra, to sto nije neutralna nije bitno, ne mora da bude neutralana ako su elementi koji je cine dobro uklopljeni sa macorom, ili makar da ne remete balans kadra. Macor je super, spustio si se na njegov nivo i to tako treba, secenje ne znam da li je dobro, mada mislim da nije, svakako je previse blizu desnoj ivici kadra... Fali bolja obrada i dosta bolji kadara, a macor je super... Evo i za tebe sam iskopao nesto kratko jasno i jednostavno :) http://www.fokuzz.com/umetnost/lista/postanite-profesionalac/

@MR.BIG
Al je ovaj brutalan :p Aj kad sam postao dezurni analiticar da nesto progovorim i o tvom delu hehe :p Mislim da bi kadar bio dosta bolji bez ovih neonki i ovog hajlajticnog panela iznad njegove glave, bez panela sigurno. Ili si namerno ostavio, ili te mrzelo da se cimas u obradi. Sve ostalo brutalno kao i uvek :)

Da neko ne pomisli da sam je neko ko nesto specijano zna, ovo je samo moje misljenje o postavljenim fotografijama sto ne znaci da sam u pravu...

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=6&t=60&start=460#p9134

Cute little girl :))) by Nenad Ristic, on Flickr
 
Vidim nista bilderi , ha :)

evo jedna od pre par sati .....

Au, Musa terminator...extra posao!

@zajebani nikada mi nisi poslao slike njegove zene u Domu Sindikata sto si fotkao prosle godine kada smo bili, obecao sam coveku da cemo mu proslediti :( Inace za tvoje slike sve pohvale, ja sam odusevljen napretkom i realizacijom!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
^
Hvala drugar :) Nije to dobro ispalo zato ih nisam ni sredio, mada pogledacu ponovo ali mislim da je to razlog... Bilo je tamo fotografa koji su zbog toga dosli, sumnjam da nema njenih fotki koje valjaju pa ce ova nesto bas da ga usreci :p
 
@Sale83
Ova pozadina nije dobra, to sto nije neutralna nije bitno, ne mora da bude neutralana ako su elementi koji je cine dobro uklopljeni sa macorom, ili makar da ne remete balans kadra. Macor je super, spustio si se na njegov nivo i to tako treba, secenje ne znam da li je dobro, mada mislim da nije, svakako je previse blizu desnoj ivici kadra... Fali bolja obrada i dosta bolji kadara, a macor je super... Evo i za tebe sam iskopao nesto kratko jasno i jednostavno :) http://www.fokuzz.com/umetnost/lista/postanite-profesionalac/

Morao sam disecem, flasa ulazi u kadar, pa bi dodatno poremetila sliku, zato sam ga bacio udesno.[emoji4] Djubre retko kad hoce da pozira.[emoji1]

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Off: koja je to teretana tako kvalitetna u srb?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@MR.BIG
Ne vezano za to moje opazanje, glavni motiv toliko dominira kadrom da prosto sve ostalo realno nije bitno, al ipak mislim da ako uslovi dozvoljavaju treba da se povede racuna o tim detaljima. Ti si se toliko uverzirao i toliko je sve vec po nekom tvom defaultu brutalno dobro da eto ako nesto moze da se popravi onada su to ti detalji koji bi ucinili kadar savrsenim. Kadar je savrsen sa ovim sajlama koje polaze iz uglavo i njegovim polozajem u odnosu na sve elemente u kadru, koji se vide taman koliko treba da docaraju ambijent.
Ova nova odlicna :) On se malo vise uziveo kao da ima problem sa diskshermijom pa ne moze da izadje na kraj sa ovih 16kg :p al dobro, to valjda tako treba u te komercijalne svrhe :)
Hvala za making of :) Verujem da ti se ovde jos uvek niko nije zahvalio za sve sto si do sada postavio i objasnio na temu toga kako se sta radi, pa eto od mene zahvalnost i pohvale za kolegijalnost...

@Sale83
Ma jasno. Samo ti fotkaj i razmsiljaj o tome sto radis. Kada vidis da si po tvojoj proceni napravio nesto dobro potrudi se da to sto je dobro ucinis jos boljim kroz obradu i analizu kadra, jer upravo ti kadrovi koje procenimo da su bolji od predhodnih kroz takva pristup dovesce do jos boljih kadrova. Tako je makar u mom slucaju. Najvise vremena sam provodi radeci na najboljim kadrovima, i ti takvi najduze su cekali na obradu, a do obrade cesto sam ih analizirao i radio sve ovo sto sam tebi predlozio ;)

@pilac
Sve u svemu nista specijano ali dobar je kadar, samo fali adekvatna obrada jer ovako ova fotografije i nema neku vrednost. Fotografiji fali ostrina, znaci taj nedostatak treba prikriti obradom. Na moru i nebu desava se neka drama, to treba naglasiti i ocistiti ove fleke od senzora.

E tako, od mene za danas dosta. Malo smo caskali lepo se druzili a nadam se i nesto naucili, a sad laku noc hehe :p
 
Poslednja izmena:
@Zajebani
Da, sada dok obrađujem fotke shvatam kakve sam sve greške pravio i kakvi detalji su mi promicali. Ali dobro, sada sam svestan šta sam uradio, pa ću ubuduće malo više da pripazim. :D
 
^
Pa nije to nista strasno, samo smatram da svi mi koji se amaterski bavimo fotografijom mozem makar o kadru i detaljim da povedemo racuna, nismo ograniceni rokovima da negde zurimo :p Obrada je vec stvar pristupa, neko krene da streba pa kroz vhunsku obradu uz sve ostalo sto cini dobru fotografiju postne profesionalac, a neko sve to radi po osecaju kao recimo ja. Nema tih ambicija a uz to zadovoljstvo je vece kada znam da je sve ovo sto radim samo moje :)

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=6&t=60&view=unread#p9320

She is hiding... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno