Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^
Odlicne su obe, i decak i devojcica, na drugoj drama na nebu i njen izraz, savrseno :)
 
Ali ne vidim više svrhu ponavljanja ovih nabildovanih fotografija. Preterana obrada, ne prirodno, jednostavno nije lepo ali kada god otvorim temu, opet i opet...

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
^Oo...
Neko je to izgovorio.
 
preterana obrada!!!!

Evo ..da te cujem liverpul ....



Ovo je ono sto ja radim ... e sad umesto ove devojke je mogao biti momak na skejtu u skoku ....da te interesuje fotografija gledao bi rasvetu itd a ne bi pricao o obradi jer osim osnovnih stvari toga ovde nema ....

Bilder gore ..iznad devojke .... postavio sam ga ispred velikog oktaboxa (odmah uz box) a drugo svetlo stavio ispred od dole .... Do sada sam postavio toliko razlicitih stilova fotografije ...ne da bih se ja nesto exponirao vec mozda neko vidi nesto i proba isto ...nema veze da li fitness devojka ili momak na skejtu ... momak na skejtu sa istom postavkom i eto wow fotke .... Ja sam tako ucio i ucim od boljih ...vidim svetlo koje mi se dopada i probam to na onome sto ja fotkam ......
 
Poslednja izmena:
Ali ne vidim više svrhu ponavljanja ovih nabildovanih fotografija. Preterana obrada, ne prirodno, jednostavno nije lepo ali kada god otvorim temu, opet i opet...
Sent from my SM-T310 using Tapatalk

Na osnovu cega si sve ovo zakljucio ???
Ne znam da li si svestan da je ovo svetska klasa za ovaj tip fotografije, ne vezano za licne afinitete. Uz to minimalna obrada, vecina cepa po separaciji nakon fotkanja da bi dobili ovako nesto. Na ovim fotkama se vidi ono sto se stalno pominje ovde na forumu, znanje, ucenje itd, ovde je znanje, ucenje i dobar osecaj za svetlo presudan faktor a ne obrada... Sta je na fotografiji ako je dobra manje je bitno, da ne pricamo o tome da je ovo coveku posao, kaci ono sto radi kao sto svako od nas kaci ono sto moze da fotka...


@MR.BIG
Vrhunski, samo blago smirivanje boja koje minimalno ljaste i to je to. Bas bi voleo da vidim jos jednog ko ume ovako nesto da postigne samo postavkom svetla...
Trebao si da napises da je ovo pre i posle obrade, vecina nece skontati zasto si postavi dve na izgled vizuelno identicne fotografije :p
 
Poslednja izmena:
5b55a034662d938701ba46a07a37357d.jpg


Pre dve nedelje sam uzeo prvi DSLR, a juče sam zamenio kit objektiv sa slike sa Nikkor 50mm F1.8


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pogresio si temu. ;)
 
Ok. Vrhunski za ovaj tip fotografije. Ali pedesetak slika je sasvim dovoljno da se upoznamo sa tvojim radom. Nemoj da se ljutite ili ljutiš ali...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imas podrsku moderacije, samo ti nastavi da nas "smaras" svojim fotkama :)

Liverpoll, resenje je prosto ako neces da vidis njegove fotke, postoji ignore lista i to je to.
 
@liverpoll
Sto bi se bilo ko ljuti... Ja prvi volim da cujem misljenje na temu fotografije koju postavim, al ne ovo ovako kao tvoje, koda si ga profilisao kroz fejzbuk fotografije, raznovrsne a gotovo uvek bezveze pa ako ti se takve dopadaju onda razumem da ovo sto radi big ne mozes da razumes i sagledas na pravi nacin :p Ako vec decidno napises "Preterana obrada, ne prirodno, jednostavno nije lepo" pa daj neku argumentaciju uz to jer ovo ovako napisano samo je bespotrebno mracenje, a ako ti to vidis subjektivno tako to je vec nesto drugo jer i umetnost je subjektivna tako da imas pravo na to a fotografija je u osnovi umetnost, mada i to takvo vidjenje bi bilo dobro da obrazlozis...
 
Šta sve ljudi sebi dozvoljavaju to je fascinantno majke mi.
 
Od mene jedan portret... :)

29546060612_8d534aba7c_o.png




@MR.BIG Ti si presao igricu. :D
 
^Po meni ovaj tvoj portret prelazi igricu.
"Model" je maksimalno prirodan. Ono što je skoro nemoguće postići sa čovjekom kada ispred njega postaviš dva'jes kila opreme. ;)
 
Ako se dobro secam, taj objektiv nije skup, a dobar je, tako da mislim da je bolje da bleji u torbi, i da ga koristis kad zatreba.

Tako sam i ja gajio po kuci par canon 75-300 (II/III/usm), vrede toliko da greota nemati ga negde tu. Jer kad treba, dobar je :p
 
Jos jedan portret :)

29596840331_f0479088de_o.png



@s16 Objektiv je 300e nov, a uzeo ga kad sam prodao 55-200 koji takodje nisam 3 puta stavio na aparat. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno