Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Loša kompozicija, čudan format, podeksponirano, bez kontrasta, preterano krljanje sa blur alatkom u pozadini itd itd... deja vu zilion puta...
 
Poslednja izmena:
Kompozicija jeste diskutabilna, format ide ka 1:1, ali svesto bezi od "uniforme". Blur je krljao sirok otvor blende, ja ga nisam takao. Hvala na kritici. :D
 
Hvala drug. Aparat 100 evrića i objektivče 40, nisam se nadao da će toliko dobro da mi vrši posao :D Jako mi je drago da ti se boje sviđaju jer jednostavno dodaju taj neki šmek fotki pa sam srećan što to i neko drugi primeti :D
 
@ krkojzla
Evo i ja jos jednom da pohvalim boje :)
 
@Misko78
Vec sam imao prilike da ih vidim, meni su odlicne :)
 
Hvala drug. Aparat 100 evrića i objektivče 40, nisam se nadao da će toliko dobro da mi vrši posao :D Jako mi je drago da ti se boje sviđaju jer jednostavno dodaju taj neki šmek fotki pa sam srećan što to i neko drugi primeti :D

Veruj mi da su svi to primetili jer su boje stvarno vrh, pogotovo sad na tom Pancolaru. Naci preset koji odgovara razlicitim situacijama, razlicitim objektivima, senzorima, itd je pa skoro nemoguca misija. Evo ja ih imam jedno 10 i svaki reaguje drugacije na bilo koju promenu. Mnogo mukotrpan proces naci jedan preset za sve situacije, ali kad to odradis, nema boljeg potpisa.
 
@DeuS.Mikelle, zajebani

Hvala :D
 
Odlicna zajebani! Nisam gledao odavno tvoje radove ali poprilicno si uznapredovao i svidjaju mi se tvoje fotografije! :)
 
Poslednja izmena:
@Mrljesana
Hvala drugar, trudim se da to bude dobro i onako kako se meni dopada, malo se razvio osecaj za neke detalje... Sve sto vise provaljujem ovaj PS u obradi su sve bolji rezultati po tom pitanju, a kadrovi nastaju spontano, u setnji pa ako ima inspiracije, i dobrog svetla eto i po neke fotke. Sve u svemu maksimalna uzivancija i razbibriga za mene i moju dragu :)

@hsv.stoned
Nesto se zezas samo ja ne razume foru :p Ili stvarno vidis neko zelenilo po licu :p
 
Poslednja izmena:
Pregorela jedna strana lica totalno zbog ostrog svetla (Sunce). Obrati paznju na pozadinu - previse je distrakcija. Kadar nije bas najsrecniji, ali ove 2 stvari za pocetak resis pa onda predji na kadriranje.

Ovaj put sam koristio dodatnu rasvetu samsung s4 :D :p

Untitled by Nenad Ristic, on Flickr
zajebani fina fotka, ali subjektivno meni jako smeta to oko van fokusa... Ili da zavrnes malo blendu ili da ciljas malo vise ka vrhu nosa ili cak sam vrh, mada bi opet mozda bila oba van fokusa bez zavrtanja.
 
@hunder
Hvala druze, nesto su mi postale zanimljive ove B&W fotke pa sada malo istrazujem :)

@ n1tr0
Iskreno ovo sto si naveo je jedino sto meni ne pase na ovoj fotografiji, tu je trebalo najmanje f2.8 da bi se napravio bolji balans, ali onda iso ode preko 6400 a to mi je ipaka malo previse :p tako da sam se odlucio za ovakvo resenje a u obradi sam se potrudio da sto vise na neki nacin kompezujem to sto mi se ne dopada...
 
Uzecu ovo u obzir, hvala na komentaru n1tr0! Pozdrav
 
Fotkao sam jednu devojku, koja je pisac, takodje drzi jedan blog i jako mi se dopadaju njeni tekstovi, tipa ovo, koga ne mrzi, moze da procita, mnogo lepo pise...
Pa da podelim sa vama neke fotke :)
Meni se dopada kako je ispalo, mada nisam imao srece sa vremenom, uhvatio sam trenutak kada nije padala kisa.
I dalje sam apsolutno odusevljen objektivom Sigma 35mm 1.4, neverovatan objektiv stvarno, u svakom smilu :)

 
Deus odlične :D Plus sviđa mi se što je djevojka obučena u skladu sa okruženjem, sve je nekako uravnoteženo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno