Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ti je ostao ISO na 100 dobio bi otprilike crnu fotku jer nisi imao dovoljno svetla.
Ako imas stativ - ucvrsti fotoaparat dobro na stativ, probaj sa f5.6, ISO 200, expozicija 1 sekunda. Takodje bilo bi dobro da ga prebacis na live view i stavis timer za okidanje kako bi fotka bila sto manje stresena.
 
Prva ti je super
 
Canon 6d 50mm na 1.8
Malo probam aparat od drugara. Prosto mi se plače. Proda ću sve hoću FF :(
 
Nije krop. Prebacio sam sa aparata preko wifi na tel pa uradio upload na Flickr. Tek posle videh da je rezolucija samo 1920x1080? A sto se tice kadra,mnogi su se izgubili u tom kadru ;) nemoj mnogo da gledaš
 
Canon 6D & 85mm @f2.5

 
Super je fotka, samo što f2.5? Ne budi Nikondžija :D...
 
Одличне Мицко. Ево пар из цркве за Бадње вече.







 
Hvala!

Super je fotka, samo što f2.5? Ne budi Nikondžija :D...

Hahaha hvala, al veruj mi, da je za mene ne bih ga mrdnuo sa f1.8, nego kad su psi za prodaju, ljudi hoce da se vidi dlaka tj da sto veci deo psa bude u fokusu i onda moram bar malo da privrnem.
 
Objektiv koji je počeo da se proizvodi 1971. godine :D Olympus Zuiko 50mm f1.8 koji je na pozajmici, čisto kao amater da vidim koliko znači f1.8 u odnosu na f3.5-5.6 na 18-55mm Kit objektivu. Za jedan matori manuelac skroz upotrebljiv bokeh, oštrina tu i tamo :)

IMG_0643 by gizmo3211, on Flickr
 
Poslednja izmena:
85-ica


35-ica
 
Koliko si zadovoljan sa tim 85mm? Vidim vecinu sa njim cepas.Vredi li to 300+e
 
Primetih i ja da mu je pola fotki na Flickr sa 85mm :) Odličan je to objektiv koliko sam čitao, verujem da itekako vredi.
 
Pa hunder i misli da se koristi na drugarevom 6D, koji je valjda još uvek kod njega.
 
Pa hunder i misli da se koristi na drugarevom 6D, koji je valjda još uvek kod njega.
Hehehe iskreno više je kod mene nego kod njega. Zašta čovek puče pare nije mi jasno al njegov novac negov gust...Kaže hoće da ima kvalitet. A ja mu kao držim časove ;) možeš misliti.Uzeli smo i tamron 24-70 2.8 vc. Brate kako reže . Ovaj mi 85mm zapao za oko A malo je skuplji od 50mm 1.4 koji je problematican na punom otvoru. J.bes to ako on ne radi kako treba već moram da ga zavrcem da bi dobio oštre slike.
 
Ovaj mi 85mm zapao za oko A malo je skuplji od 50mm 1.4 koji je problematican na punom otvoru. J.bes to ako on ne radi kako treba već moram da ga zavrcem da bi dobio oštre slike.

Ovo si super napisao, bas sa Mickom to i pricao pre neki dan... kad sam ja jednom gledao neki objektiv, manuelni, na fotoberzi u Staklencu, pa probam objektiv, a ovaj kromanjonac kaze, "brate vidi kako crta", na sta ja kazem, brate, mutan je kao Dunav, nista nije ostro, onda on " jeste brate, ali kada ga zavrnes na 4-5.6, onda izuva", na sta ja kazem, ali sta ce mi objektiv 1.4 koji moram da koristim na 5.6 !? Realno! :D
 
85mm na 1.8 ima mnogo aberacija. 50mm 1.4 na 1.8 nije nista manje ostar nego 85mm na 1.8. Ni jedan ni drugi nisu bas ostri na tom otvoru, tek od 2.8 moze da se prica o nekoj vecoj ostrini.
85mm polovan je obicno 270-280e, ako ubodes za manje to je bas sreca...
P.S. Oba su odlicni objektivi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno