Šta je novo?

Fotografije - 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto modovi ne otvore neki poseban tred za gospodina velikog i slicne digital art radove.
Na stranu ultra izlizana upotreba impact fonta, izlizanog action_hero/300 kolorita, izlizanog stajlinga sa koznom jaknom.. ali utoke...
Dokle vise!?
 
Ne, sasvim je dovoljna ova tema. Manje pridike a više kačenja svojih fotografija. Kad si već toliki znalac, pokaži da umeš bolje pa da malo i drugi komentarišu tvoje radove, ne samo ti da komentarišeš njihove...
 
Ko kaci fotke, mora da bude spreman da bude kritikovan. To nije pridika, to je kritika, toliko vec godina imas da bi trebao da znas razliku izmedju te dve stvar.
Takodje, treba napomenuti, jer to je ovde veliki problem, kulturni, civilizacijiski, bogtepitastavec... Kritika nije usmerena na licnost, vec na rad. Prosto i jednostavno.
Ne osecam se obaveznim da na neciju "duzinu" odgovaram svojom "duzinom", te adolescentske igre su ostale daleko u proslosti i o tome sam odavno ovde govorio. Kome zelim da pokazem sta umem, njemu sam i pokazao...
 
Poslednja izmena:
Ne, sasvim je dovoljna ova tema. Manje pridike a više kačenja svojih fotografija. Kad si već toliki znalac, pokaži da umeš bolje pa da malo i drugi komentarišu tvoje radove, ne samo ti da komentarišeš njihove...

Martijeve fotke su fantasticne, i njegova kritika je iskrena i produktivna. I jako je nezahvalno da mu se obracas sa kada si toliki znalac... jer kada bi on i jos nekoliko ljudi prestalo da pise u ovoj temi, ostali bi samo samoproklamovani strucnjaci i tema ne bi vodila nicemu.

Sto je i bilo u jednom trenutku, kacile su se samo ocajne fotke, ocajno obradjene i komentari su bili od autora istih, gde su hvalili jedni druge ! Lako se napravi idila za ljude koji malo znaju, jos manje mogu da postignu, jer su toliko nabedjeni da ne mogu da vide nesto vise :)
 
Jel mi mozete reci sta je ovde digital art? Nista vise a ni manje obradjeno od recimo fotki naseg kolege S16, da li mislite da su njegove fotke onakve "iz aparata" ili 99% fotki pejzaza koje se ovde kace ...black and white konverzija i dodata vinjeta plus par slova

za mene je ovo fotografija...a ne digital art




i ja nesto ne videh Impact font a ni slicne fotke ovuda okolo ....ako su izlizane u belom svetu ne znaci da su i kod nas i sa nasim ljudima ....
 
Poslednja izmena:
Pa vidi, onda moras back to the basics!
Da naucis sta je to fotografija a sta je digital art! Granica izmedju te dve stvari je vrlo jasna, nema tu nikakvog blura!
Levo JESTE fotografija, desno NIJE!
Krv pljuska po coskovima, maznuti stajling, sin city je btw TM jedne velike korporacije, selektivna kolorizacija aka crvene usne i crveni nokti, ostatak kakav jeste sa onom nesrecnom digitalnom pozadinom koja je izreshetana!!!???
A sta je ovde fotografija!? Milica sa utokama u LC fazonu i "gledajte me sto sam zajebana", lozite se deco i shetajte malo pazuljicu!??
You got it all wrong my friend, all wrong!
 
Poslednja izmena:
U jednoj recenici najkrace moguce: fotografija postaje digital art onog momenta kada dodate nesto sto nije bilo na originalno "opaljenom" snimku.

@Marti
Spusti loptu, stvarno nema potrebe za ovakvim ostrim postovima... :wave:
 
Ne znam sta je tu ostro, jel ja vredjam Mr.Big-a?
Nista protiv njega licno, naprotiv! Siguran sam da kad bi se sutra uzivo upoznali, imali bi sta da pricamo o fotografiji, do zore uz pice, ali isto bih mu ovo uzivo rekao. Postujem svakog coveka, nista zlonamerno, naprotiv. Samo govorim ono sto mislim!
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za novom temom deco ....a ni da ja postavljam vise svoje fotografije/digital artove ili sta vec ..... zelja da podelim sa vama da sa fotkom moze jos nesto da se uradi je bila ono zasto sam ovde .... nemam ni najmanju nameru da se raspravljam ili spominjem nesto tipa ""gledajte me sto sam zajebana", lozite se deco i shetajte malo pazuljicu!?? " .... jer gubi smisao bilo kakve konstruktivne rasprave, razgovora .... Ziveli!
 
MR.BIG evo ja te molim u ime clanova koji nisu diplomirali fotografiju da nastavis da postavljas sve fotografije, ima nas koji volimo da vidimo tvoj rad, bez obzira na sve.
 
Ne bih rekao da je ovo sto BIG radi digital art. Zasto? Pa onda je i retusiranje necijeg lica digital art, i sva studijska fotografija digital art. Kucajte digital art na netu pa vidite sta je...

Iskreno ja volim videti svacije fotke u ovoj temi, i zao mi je npr. sto Martijeve nisam imao prilike da vidim, jer bg vidim jednom mesecno uglavnom kad prodjem kroz njega.

Poenta price je da se bezrazlozno prepucavate - Marti je ostrije izneo zamerke sa kojima se mozemo i ne moramo sloziti. Forum sluzi za diskusiju i nema niceg lose u tome ako je diskusija u granicama pristojnosti.
 
Poslednja izmena:
Postoji jasna granica sta je korekcija fotografije, sta je retuš i sta je digital art. Ne mrzelo te, prvo zaguglaj pre nego napišeš nešto tako.
 
Ja licno ne zelim da ulazim u to da li su Mr.Bigove fotke digital art ili ne, ali definitivno ne vidim ni jedan razlog zasto on ne bi kacio svoje fotke ovde, i to ne samo zato sto su mu 95% fotki cist vrh te branse i to po svetskim standardima, nego i zato sto je dosta nas, bar ja, naucilo mnogo od njega, a najvise o postavci svetla, gde i dalje mislim da je covek bog sto se toga tice. I uvek hoce da kaze i sta i kako i zasto, sto je retkost na nasim prostorima.

Par puta je kacio fotke direkt iz aparata, fotke na kojima se vidi kako to izgleda bez obrade. I komotno mogu da kazem da ja prvi zelim to da vidim ovde na forumu, cesto on stavi i obradjenu i ne obradjenu verziju i tu se bas najvise uci. Ja ga licno pratim i na fejsu, tako da mi nije nesto mnogo stalo da li ce on to kaciti ovde ili, ali mislim da bi trebao, zbog ostalih, jer mogu dosta da nauce.
 
Nece Marti odlucivati kad ce se postaviti novi topic i za sta.
Kao sto je Gizmo reko , slobodno nastavite da postavljate svoje fotografije.
 
Naravno da nece, ali bilo bi lepo kad bi u ovoj sobi modovi bili ljudi koji nesto znaju o fotografiji, pa ponekad i nesto da kazu na tu temu. Barem je tako neki red na netu...
 
Bilo bi lepo kada bi postojala i tolerancija prema onima koji ne rade na isti nacin kao i ti. Bez sale, zivi i pusti druge da zive. Svako ima svoj fazon.
 
^Ne razumem o cemu govoris? Jel sad svi moramo da mislimo isto, da pisemo isto, da volimo isto, da imamo iste poglede na stvari!?
Jel forum sluzi za upodobljavanje ili svako ima pravo da kaze sta misli!?
 
Lepa zamena teza, nema sta, vrlo "intelektualno".
 
Ok filozofe, hteo sam da kazem da apsolutno nemas nijedan razlog da Big-a "saljes" u drugu temu posto bas ne razumes. Ok je svaka kritika, svidelo ti se ili ne to sto radi ali slati ga u drugu temu jer se po tebi on ovde ne kvalifikuje iz nekog razloga... Preterujes.
Toliko od mene. Poz.
 
[SAJ je napisao(la):
ber Kurajber;3975321]Ok filozofe, hteo sam da kazem da apsolutno nemas nijedan razlog da Big-a "saljes" u drugu temu posto bas ne razumes. Ok je svaka kritika, svidelo ti se ili ne to sto radi ali slati ga u drugu temu jer se po tebi on ovde ne kvalifikuje iz nekog razloga... Preterujes.
Toliko od mene. Poz.
Super, ja ne razumem ti razumes, ja filozofiram ti genije ali ajde sad kad si ti takav sajber genije, objasni meni neukome razliku izmedju fotografije i digital arta. Ja sam objasnio argumentovano a ti se tu frljas nekim kvazi intelektualnim frazama, izrekama.
Da nece možda da mu prime Last action hero i Sin city na neki stok ili fine art sajt? Prosle bi uslove nekog konkursa? O čemu bre ti pricas'? Ako je taj manir za tebe fotografija i ti decko blago meni back to basic.
 
Marti covece ..ajde opusti se .. Ja sam dete odraslo na stripovima i takvim filmovima i ove zezancije uradih za svoju dusu .... i modele fotkao sa ciljem i namerom da to uradim, napravim! I kakve veze ima jesu li teme TM ili ne ...fora, zezanje i vezbanje ...da li bi ti zvucalo bolje da sam je nazvao "Beogradski Osvetnik"........ btw: Sin City je naravno prosao http://www.istockphoto.com/photo/action-hero-51657774

Kompoziti su na svakom cosku i da bi bili dobri , fotografija, fotografije moraju biti dobre .... sve je ovo fotografija ....mora neko da odslika modela, pozadinu ...ostale elemente ako ih ima ...i mora da zna kako i sta, mora dobro da se isplanira svaki detalj ..polozaj svetla na modelu ...pozadini, da bi se sve uklopilo kako treba ..... Mene taj vid fotografije uzasno zanima i ucim lagano ....

nego mozda nekog zanima pa evo od cega je nastao Action Hero

model fotkan na zelenoj pozadini jer je selekciju uraditi uzasno lako do najsitnijih detalja (a cemu bas nisam vican kada je rec o selektovanju kose itd ....) dalji koraci , iskreno nemam pojma ....nisam siguran da bih uspeo da ponovim identicno :D




Skoro sve moje fotke imaju taj neki nazovi "stripovski" fazon ... to mi je valjda stil ...

evo jedne ...sem ostrenja nista vise nije radjeno na fotki ....a moglo se :)

 
Poslednja izmena:
Marti covece ..ajde opusti se .. btw: Sin City je naravno prosao http://www.istockphoto.com/photo/action-hero-51657774
Kompoziti su na svakom cosku i da bi bili dobri , fotografija, fotografije moraju biti dobre .... sve je ovo fotografija ....mora neko da odslika modela, pozadinu ...ostale elemente ako ih ima ...i mora da zna kako i sta, mora dobro da se isplanira svaki detalj ..polozaj svetla na modelu ...pozadini, da bi se sve uklopilo kako treba ..... Mene taj vid fotografije uzasno zanima i ucim lagano ....
Istini za volju, taj Sin City nisi okacio ovde, jel tako!? Ti dobro znas o cemu sam ja govorio! O zvrljanju po fotkama i slicnim stvarima. Super je to sto ti radis za svoju dusu ali nemoj neke druge, npr mene, da ubedjujes sta je to jer ja vrlo dobro znam sta to jeste a sta nije. Ovo sto si sad kacio je fotografija i to je to. Nije tajna, vise puta sam rekao da je za mene to sto ti radis, sa ovim cgi pozadinama, efektima, i kojechemu, stajlingom itd, naprosto digital art. Govorim samo o tehnickoj strani izvedbe, o sustinskoj ne zelim da ulazim u raspravu jer tek tu imam masu primedbi, ali o tome nekom drugom prilikom.
 

Khm... khmm... na istock danaske primaju bogami sve i svasta tako da oni nekako u zadnje vreme ne spadaju pod neki "reper", al ajd. :)
Oni koji malo duze plivaju u tom bazenu znaju vrlo dobro da dok taj titanik nije poceo da tone, bogami se tesko moglo progurati neko "copyright umetnicko delo", a da ne pricamo o detaljima i pixelima zbog kojih su mnogi kosu pocupali. :D

edit:
Zaboravih... selektivna saturacija na istocku nekada davno je bio napush ko kuca, nisu ni zagledali dalje... samo ctrl+w i reject. :d
 
Poslednja izmena:
Postoji jasna granica sta je korekcija fotografije, sta je retuš i sta je digital art. Ne mrzelo te, prvo zaguglaj pre nego napišeš nešto tako.

Upravo tako, zato je i otvaranje nove teme koja bi se zvala "Digital Art" sasvim dobra ideja. Ko voli cistu fotografiju sa minimalnim, retus, izmenama, ima jednu temu, a onaj ko voli velike fontove, CGI pozadine i sve sto spada u DA (a i ume da to izvede od proste fotografije), imace drugu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno