Šta je novo?

Football Manager 2008 - histerija dolazi!

ab2bad

Slavan
Učlanjen(a)
19.12.2005
Poruke
53
Poena
309
Novi Football Manager 2008 dolazi malko pre 25. decembra, dok je Footbal Manager Live kao novi proizvod namenjen mrežnom igranju uveliko u prometu.

Novotarije koje nam donosi FM2008 su sledeće:

Transfer Center - A new way of managing all current transfer and loan bids for your club, both incoming and outgoing, making it easier to compare bids and reject or accept them.

Finance Revamp - Sports Interactive have updated the finance area of Football Manager 2008 to better reflect the ever-changing modern football world. More information is available to the manager too, including, but not limited to, corporate matchday income, season ticket news, investment funds, improved sponsorships, collective win bonuses and the ability to move around funds from the wage budget and transfer budget (and vice versa) at any point to help you in your quest for the ideal squad.

International Management - The international management gameplay has been completely revamped for Football Manager 2008, including, but not limited to, media improvements, international retirements, player interaction, international scouting, improved national pool selection, captain selection and a separation of international and club morale for players.

Match Flow - The largest change to matchdays in a Sports Interactive game since the introduction of the 2D match engine. Match flow brings more atmosphere to matchdays with match previews, team talks, opposition player instructions, the match itself, half time and post match now seamlessly following on from one another. There's no more pausing to make tactical changes and you'll find a mini-radar pitch whilst making those tactical changes to keep you in touch with what's going on in the match.

Confidence - You can now easily tell what your board and supporters think about your performance in the game through the new confidence section. This gives you feedback not just on your current progress in competitions, but also your financial management and signings.

Easier to Use - A much cleaner skin, a brand new advisor system to help you through various areas of the game, a new notes and notebook system, better button positioning for simpler navigation and an updated tutorial and manual. Also, coach reports to make taking over a new team easier and a new calendar system - which lists all important dates throughout the season - help to make Football Manager 2008 the easiest Sports Interactive game to use yet.

Fan Days - The board can now arrange fan days to boost ailing attendances, or for matches that are likely to attract a low crowd, with a long-term affect to attendances if all goes well.

Awards Overhaul - A full overhaul of the awards system inside the game, which is not only more accurate but also includes new awards, such as the European golden boot and a 'best eleven', which shows the all-time (in-game) best XI for all teams and nations.

Match Engine Improvements - A greatly improved match engine, once again utilizing the footballing brain of Ray Houghton and other tools used by real-life managers, to make the most accurate simulation of football in a computer game even more like-life than ever before. Oh, and the ability to change the pitch dimensions at the start of the season to suit your style of play better.

Expanded Media - More media and feedback than ever before, plus more detail in existing media, and a new competition news section to find out what major things are going on in all league competitions.

Regenerated Player Photos - All in-game regenerated players now have pictures using FaceGen technology to give each player more personality. This gives the ability for players to be seen to mature and grow-up looks-wise in front of your eyes as the game is going on.

Speedyfastier - Saving and loading is now significantly faster, with network gaming quicker and smoother to play, as well as tactical changes and match reports being faster than ever before.
screen14.jpg

screen22.jpg

screen30.jpg

screen18.jpg


Detaljnije na http://fm08.footballmanager.net/en/article/100/index.html
 
Ko ga je igrao od samog zacetka, volece ga!A ko nije nece!Ja sam fanatik te igre, poslednji deo je bio najgori i mislim da ce ova igra ispraviti sve, tj. ovaj deo!!!!
 
Ko ga je igrao od samog zacetka, volece ga!A ko nije nece!

Kakav glup komentar, to verovatno samo da bi rekao da si TI igrao od pocetka serijala?
Ja licno sam prvi igrao 01/02 a onda nijedan do FM 06 i obozavam igru i o ovom delu sam mnogo citao poslednjih nedelja i ako to bude tako kako su rekli bice sjajno, iako mi se cini da ga unapred hvale malo vise no sto treba.

Finance Revamp ako bude odradjen kako treba bice mi najprijatnije iznenadjenje.
 
Poslednja izmena:
a...jel probao neko taj mrzezni FM, FM live!? Kako izgleda to? Vredi li? Ima li nekog smisla?

Ja FM (odnosno CM kako se ranije zvao) ne igram vec dve godine. Malo zbog nedostatka vremena, a malo i zbog cinjenice da sam se zasitio. No...povratak iz penzije nije nemoguc.
 
Ljudi kako se cini FM..
Meni su za sada najveci utisak ostavile slike igracha(velike su)..a i skin je dobar po defaultu,samo malo da se promene boje ocena..
 
Imam full beta verziju namenjenu nama novinarima već par nedelja :) Definitivno mi se najviše sviđa što su konačno nešto uradili sa interfejsom koji je za nas obične smrtnike oduvek bio čista katastrofa.
 
Cekam da dodje full pa cu probati, nemam vremena da se zezam sa demo-om, cisto me zanima da li ima slika igraca u Nemackoj ligi ili cu opet morati da se zezam?
 
Cekam da dodje full pa cu probati, nemam vremena da se zezam sa demo-om, cisto me zanima da li ima slika igraca u Nemackoj ligi ili cu opet morati da se zezam?

moraces da se njakas..ima slika spanske lige i verovatno nizih engleskih..
doduse nije to neko njakanje imas detaljno sve objasnjeno na sajtu iz mog potpisa..
Igra se ocekuje vec 19og..
 
Izašao vam je full pa ko voli nek izvoli:)
 
Dobra vest za kladionicare je da je ubacena opcija sa nasim kvotama. :D Pa su tako moje sanse za titulu 2.25 a ne tamo nekakvih 5-4 il' sta vec. ;) Sta sam jos zapazio na prvu loptu...da, igraci iz zapadnih zemalja hoce da dolaze u Srbiju. :) Meni u Zvezdu dosao Michael Reiziger. ,) I to je napredak, jes' da uglavnom matorani hoce ovde da zavrse karijeru no dobro...ranije niko iz zemalja EU nije hteo da dodje ovde pa makar za platu od 180k nedeljno. ;)
 
Od zanimljivosti tu je jos i izbor kapitena i zamenika, info o planiranim i prodatim pretplatnim kartama, odredjivanje bonusa za prvenstvo, kup i Evropu...simpa. :)
 
Dobra je igra, za sada. Više mi se sviđa od verzije iz prethodne godine.
 
Srecom pa me ovaj tip igara nikada nije zanimao, cuo sam da je ovo gora zaraza od WOW-a...
 
Poslednja izmena:
Srecom pa me ovaj tip igara nikada nije zanimao, cuo sam da je ovo gora zaraza od WOW-a...

ni mene,imam brata kome sam prosle godine nabudzio komp i sta on igra .ebeni fm2007,a svaka dva dana me pita kada ce izaci 2008:wall:
 
Uzasan je taj 'manager' virus. Ja sam ga se jedva resio. Sada samo pomalo pikam fm, cisto da me mine zelja. Dajte vi koji ste poceli sa fm2008 jos utisaka! Mozda mi se virus vrati!
 
Da bre, secam se kad sam se budio u sred noci i ustajao da odigram samo jos jednu tekmu u CM03-04. :D
Nego, mnogo mi je ruzan ovaj belicasti skin u FM08. Ostalo je za sada OK. Igra radi sasvim brzo sa 45 liga i large database.
 
Uzasan je taj 'manager' virus. Ja sam ga se jedva resio. Sada samo pomalo pikam fm, cisto da me mine zelja. Dajte vi koji ste poceli sa fm2008 jos utisaka! Mozda mi se virus vrati!

hehe ja sam prestao FM igrat 2005-06 i poceo wow, kao da se skinem sa menagera. Napravio jos gore ****** (150 dana gameplay-a za 2 godine). FM je jako dobra igra ali kad je krenes igrat ne mozes prestati. Sjecam se da mi je ona poruka na FM-u, kad ides tamo na vrijeme igranja, bila "Get a life" ili tako nesto:)
 
Poslednja izmena:
Sto se tiche utisaka moracete sami da instalirate i probate..mislim da ima nekih propusta i slicno ali sve se to nadoknadi prelepom grafikom(slike igracha,grbovi..)
Sve jos sto vas zanima,kao i download slika i ostale FM pikanterije mozete naci na sajtu u mom potpisu..

Parizan je mnogoooooo jako odradjen..najveci plus u manageru kao i sto ima stranaca koji zele da dodju u nasu ligu..
 
Sto se tiche utisaka moracete sami da instalirate i probate..mislim da ima nekih propusta i slicno ali sve se to nadoknadi prelepom grafikom(slike igracha,grbovi..)
Sve jos sto vas zanima,kao i download slika i ostale FM pikanterije mozete naci na sajtu u mom potpisu..

Parizan je mnogoooooo jako odradjen..najveci plus u manageru kao i sto ima stranaca koji zele da dodju u nasu ligu..

svaka cast za link
 
svaka cast za link

Nema na cemu..
Nego ljudi ajde jel ste krenuli sa nekim sezonu..
Ja se malo zanimam sa Partizanom i dosta sam ubedljiv 9 1 0 u ligi..usao u Uefa grupe,ali me je Bayern odrao na Alianz Areni 4 : 2(Toni mi dao 4gola)..nisam jos trosio pare na transfere ali spremam jednu bombu :D
 
Tradicionalno krenuo sa fiorentinom,držim se na drugom mestu u Seria A daleko ispod Intera,borim se za ulazak u CL,ispao iz kupa i iz UEFA u četvrtfinalu.Jedina značajna transakcija je prodaja Montoliva i kupovina Van Den Vaarta.Kao retko kad mi je tim u startu potpuno odgovarao.
Najveća za sada primećrna mana je veliki broj poništenih golova,po 2-3 na utakmici i naravno odvratni skin na koji nikako da se naviknem.Inače ½ne drži½me igra kao nekada.Za 4 dana ni jednu sezonu nisam obrnuo.Ranije noćima nisam spavao sad čisto radi reda obrnem par tekmi dnevno.I to sada dok je novo.Za mesec dana ću verovatno i zaboraviti da ovo postoji.
 
Nema na cemu..
Nego ljudi ajde jel ste krenuli sa nekim sezonu..
Ja se malo zanimam sa Partizanom i dosta sam ubedljiv 9 1 0 u ligi..usao u Uefa grupe,ali me je Bayern odrao na Alianz Areni 4 : 2(Toni mi dao 4gola)..nisam jos trosio pare na transfere ali spremam jednu bombu :D

heh ja ne smijem vise da igram FM, sada ga samo distribuiram ovisnicima:)
 
Da bre, secam se kad sam se budio u sred noci i ustajao da odigram samo jos jednu tekmu u CM03-04. :D
Nego, mnogo mi je ruzan ovaj belicasti skin u FM08. Ostalo je za sada OK. Igra radi sasvim brzo sa 45 liga i large database.

Stvarno me cudi da na takvoj kanti od racunara koji imas, ova igra pod navedenim uslovima radi brzo :d

Salu na stranu, ali kada se setim verzija iz perioda 1995-1999 kada sam u medjusezonu tempiorao da bude u gluvo doba noci. Ostavim svoju 486 da ronda po hardu pola noci, da bi ujutru, pre polaska u skolu mogao da malo "isklikam". Naravno, igralo se tada..... Eh da sad imam toliko vremena :(
 
S obzirom da sam skoro propustio 2007 jer je za mene bila ocajna, 2008 je pravo osvezenje u odnosu na FM06 koji sam igrao do skoro.
 
jos samo neke sitnice da se dorade u narednom patchu i ovo ce biti zaista jaaaaako zarazno..
meni partizan dao 16m na polu sezoni :D
 
Nazad
Vrh Dno