Šta je novo?

Flight simulator 2002 professional edition

St.Sloba

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2005
Poruke
207
Poena
319
Pozdrav,

Da li je neko igrao ovu Microsoftovu igricu? Kako vam se čini? Ja pukušavam da je startujem, ali mi ne ide stalno neki error dobijam.
 
da igrao sam je ja,i nepostoji nista bolje od toga ali ni zajebanije od tih kontrola za nju..inache kada imas dzojstnik coooool je,uf sad si probudio nostalgiju u meni...
 
?

Jel to "bolje" od Flight Simulatora 2004?
 
nije bolje 2004 je novija verzija FS2002

Za St.slobu: nebi trebalo da ti izbacuje error ,ako si legalno kupio igricu
 
Mislim da u 2004. nema aviončića koji može da sleti na vodu.
 
Imas cesnu amphibian, a 2004 je mnogo bolji.
Joy i znanje su obavezni :D
 
Fs 2004

Cao,
ja sam dugogodisnji ljubitelj i korisnik FS-a,imam sve naslove od prvobitnih za Amigu pa na dalje.Prvu teoriju sam naucio baz iz ovog simulatora o letenju (NIJE OVO IGRA!!!) koja mi je koristila za kasnije letenje na pravim avionima.Mogu da kazem da je dobar,ali je jos daleko od realnosti.Jos uvek ne postoji totalno realni simulator za PC.Za ucenje teorije i navigacije u avijaciji je odlican i nije dzaba priznat od FAA asocijacije (Americka asocijacija za avijaciju) kao legalan softver za ucenje teorije.
Inace,sto se tice samog letenja,nije neophodan djojstik.Ja ga koristim ponekad za male avione i helikopter(obavezno) jer mi treba za neke brze manevre i neobicna sletanja i vratolomije.Za ozbiljno instrumentalno letenje na velikim putnickim avionima (Boing 727,737,747,767,777...)cak mi smeta i nepotreban je jer se uglavnom leti pomocu auto-pilota,a ceo let se svodi na precizno pracenje koridora i setovanja raznih parametara i rezima leta.Za izivljavanje i kerefeke u letenju uzmi neki borbeni simulator pa se juri sa neprijateljem,ovo je simulator vazdusnog saobracaja i nije za igranje vec za ucenje.Zato je ovaj program mnogima dosadan i neinteresantan jer se nista ne dogadja i brzo se zasiti onaj koga saobracajno letenje ne zanima.
Ako te interesuju neki detalji,pitaj, ja sam sigurno jedan od najkompetentnijih ovde na benchu sto se tice ovog programa.
Pozdrav,
Srle
 
e odlicno jos jedan manijak kao ja :d
Jel imas neki dobar panel za atr(jatov)?
 
Fs 2004

vucko83 je napisao(la):
e odlicno jos jedan manijak kao ja :d
Jel imas neki dobar panel za atr(jatov)?

Imao sam za neke starije verzije kompletnu JAT-ovu flotu i mnogo dobar scenario za bivsu Yugu,cak su bili uradjeni i svi sportski aerodromi ExYu. To je napravio Zarko Gojkovic i dodatak je bio free.Posle toga capili ga Austrijanci da im uradi Becki aerodrom u detalje i mislim scenario za Austriju i od tada covek poceo da uzima dobru kintu i vise nije radio nista dzabe i vise nije uradio nista za nasu zemlju.Medjutim,prelaskom na FS 2002 i 2004 svi ti dodaci su bili nekompatibilni i vise ih nemam jer ih nisam sacuvao.Najdrazi avion mi je bio stari Boeing 727 sa klasicnim kokpitom,obisao sam ceo svet sa njim.Mada ni DC 9 nije bio los.Tada sam prvi put video Surcin u najsitnijim detaljima,sa parkiranim JAT-ovim avionima,stepenicama za putnike,Jugopetrolovom cisternom i "folow me" vozilom.Cak je covek uradio i zastavu 101 sa natpisom na vratima "Aerodrom Beograd",ma ludilo.Mnogo mi je zao sto vise to nemam.Najvise sam voleo da odem do Ljubljane sa 727 pa onda Cesnom istrazujem male zabacene sportske aerodrome po Sloveniji po nekim planincugama.Onda preko primorja i Crne Gore nazad za Beograd.U tim scenarijima je lepo radilo i jedrenje jedrilicom,sad u ovom 2004 toga nema,mora da se skidaju neki dodaci i gluposti, kao, da sam pravis gde hoces,nisam uspeo.
Inace,sve sto mozes dobro da nadjes na jednom mestu za sve FS verzije je sajt www.flightsim.com .Tamo sam ja godinama skidao raznorazne dodatke,scenarije,avione,texture i jos mnogo drugih zezalica.Mislim da nema boljeg sajta od njih za FS,a imaju i dodatke za druge simulatore,forume,update-ove,cak i video zapise nekih letova.Imaju i klub entuzijasta koji u svojoj produkciji prave svasta i sto je najvaznije,SVE JE FREE,samo treba da se registrujes.Mislim da sam nasao podatak da imaju preko 500 GB fajlova za FS.Ako tamo ne nadjes,onda ne znam gde ces.
Ajd, pozdrav i ne zaboravi "ko visoko leti,njemu devojka" (stara pilotska...)
DR.Srle
 
Znam za flightsim.com i za avsim.com Nego sam mislio da ima nesto sto se vrti izmedju nasih. Bili su neki nasi sajtovi posveceni samo simulacijama ali je to nestalo izgleda. Problem flightsima je sto ima TOLIKO stvari :smoke:
 
srle69 je napisao(la):
mnogo dobar scenario za bivsu Yugu,cak su bili uradjeni i svi sportski aerodromi ExYu. To je napravio Zarko Gojkovic i dodatak je bio free.Posle toga capili ga Austrijanci da im uradi Becki aerodrom u detalje i mislim scenario za Austriju
Poslednje što sam čuo da radi je Changi aerodrom u Singapuru (inače moj omiljeni)... :d Dao mi je i neke CDove za Jugu ali nisam stigao da probam, verovatno ne rade sad na 2004. Dete, obaveze... nema letenja. Omiljeni avion mi je B747-400, a maršruta Bali-Jakarta-Singapore-Bangkok-HongKong-TaiPeh. Puno puta sam preleteo u realnom vremenu i nije mi bilo dosadno, i inače volim tu jugoistočnu Aziju... :)
 
ZorMi je napisao(la):
Poslednje što sam čuo da radi je Changi aerodrom u Singapuru

Normalno,ko bi mu kod nas platio da uradi scenario za "igricu" koju ne koriste bas mnogo ljudi.Ostali u svetu znaju sta je marketing pa ulazu kintu.I ja bih tako postupio da sam na njegovom mestu.
Ja sam svojevremeno radio scenario i texture za sportski aerodrom u Kostolcu,gde sam inace clan i to za FS 2000.Imao sam nekoliko verzija,od realne(dosta jednostavne),do totalno imaginarne,sa prilaznim svetlima,tornjem,ILS-ovima,VOR-ovima i NDB-ima,vozilima,ljudima oko zgrade,parkiranim avionima,reflektorima u nocnim uslovima.Cak sam uradio i termoelektrane koje se nalaze u blizini koje su se videle sa 100Km kao sto je i u realnosti.One su mi sluzile kao orijentir kada letim VFR.
Bilo nekad,sad nemam vremena (obaveze,dete...)
I nekako su mi bile draze te ranije verzije,narocito FS98,ili sam mozda bio mladji i zaludjeniji.Ovaj 2004 me nije bas odusevio kada je izasao,ocekivao sam mnogo vise.I dalje nema putnika,saobracaja na zemlji,atmosfere realnog zivota.Nekako su i boje isprane,blede,texture anemicne braon-sive.Poskidao sam dosta izmena u grafici sto se tice boja,mnogi ljudi to zameraju i najvise dodataka ima za texture puteva,zelenih povrsina,gradova,reka,svetala,pista...
Sledeca verzija tek ako izadje 2007.koliko sam procitao,bas s**nje.Imalo bi tu mnogo toga da se izmeni.Najvise me nervira totalno pogresan teren za prilaz Tivatskom aerodromu.Letos sam slikao aerodrom sa svih okolnih brda i totalno je brdo u drugom polozaju u FS-u.U ranijim verzijama bilo je realnije.A i preterali su sa ovolikim brojem starih aviona povodom 100-godisnjice prvog leta koji su dosta lose uradjeni sa karakteristikama.Gledao sam filmove letova ovih pravih aviona (na Discovery kanalu).To na FS-u ne moze da se izvede sto mogu realni avioni,narocito onaj SPIRIT OF St.LOUIS i FORD Trimotor,za one bicikle sa platnom i da ne pricam...Uh,opet sam se raspricao(ili ste vi mnogo skrti na recima), 'ajd zdravo
DR.SRLE
 
Pa da mogli bi da se ugledaju ne iljusina sto se tice grafike...
 
srle69 je napisao(la):
I dalje nema putnika
I ja sam ubacivao brojne izmene, recimo pogled unazad iz kabine kod mene prikazuje prolaz sa Klaudijom Šifer u uniformi stjuardese :D a onda sam morao spasavajući glavu da na sedište udesno (kopilot) ubacim photoshopom sliku supruge... :d
 
Srle 69: a po cemu si ti to ovde najkompetentniji za FS?
 
srle69 je napisao(la):
ZorMi je napisao(la):
Poslednje što sam čuo da radi je Changi aerodrom u Singapuru

Normalno,ko bi mu kod nas platio da uradi scenario za "igricu" koju ne koriste bas mnogo ljudi.Ostali u svetu znaju sta je marketing pa ulazu kintu.I ja bih tako postupio da sam na njegovom mestu.
Ja sam svojevremeno radio scenario i texture za sportski aerodrom u Kostolcu,gde sam inace clan i to za FS 2000.Imao sam nekoliko verzija,od realne(dosta jednostavne),do totalno imaginarne,sa prilaznim svetlima,tornjem,ILS-ovima,VOR-ovima i NDB-ima,vozilima,ljudima oko zgrade,parkiranim avionima,reflektorima u nocnim uslovima.Cak sam uradio i termoelektrane koje se nalaze u blizini koje su se videle sa 100Km kao sto je i u realnosti.One su mi sluzile kao orijentir kada letim VFR.
Bilo nekad,sad nemam vremena (obaveze,dete...)
I nekako su mi bile draze te ranije verzije,narocito FS98,ili sam mozda bio mladji i zaludjeniji.Ovaj 2004 me nije bas odusevio kada je izasao,ocekivao sam mnogo vise.I dalje nema putnika,saobracaja na zemlji,atmosfere realnog zivota.Nekako su i boje isprane,blede,texture anemicne braon-sive.Poskidao sam dosta izmena u grafici sto se tice boja,mnogi ljudi to zameraju i najvise dodataka ima za texture puteva,zelenih povrsina,gradova,reka,svetala,pista...
Sledeca verzija tek ako izadje 2007.koliko sam procitao,bas s**nje.Imalo bi tu mnogo toga da se izmeni.Najvise me nervira totalno pogresan teren za prilaz Tivatskom aerodromu.Letos sam slikao aerodrom sa svih okolnih brda i totalno je brdo u drugom polozaju u FS-u.U ranijim verzijama bilo je realnije.A i preterali su sa ovolikim brojem starih aviona povodom 100-godisnjice prvog leta koji su dosta lose uradjeni sa karakteristikama.Gledao sam filmove letova ovih pravih aviona (na Discovery kanalu).To na FS-u ne moze da se izvede sto mogu realni avioni,narocito onaj SPIRIT OF St.LOUIS i FORD Trimotor,za one bicikle sa platnom i da ne pricam...Uh,opet sam se raspricao(ili ste vi mnogo skrti na recima), 'ajd zdravo
DR.SRLE


Srle majstore ima svega samo trebas potraziti , recimo program Ultimate traffic ......
 
Ma smara sto je 99% na flightim.com djubre a sve dobre stvari se placaju :wall:
 
DTK je napisao(la):
Srle 69: a po cemu si ti to ovde najkompetentniji za FS?
Ma dobro,mala provokacija,kako bi inace naterao stare letace da se malo probude i ukljuce u forum.Vidis da sam delimicno uspeo.Nisam ja dzabe DR. to je primena psihologije u praksi.
Inace,ja koristim flight simulator jos iz vremena Comodora 64 i Amige.Sve sto je od tada izaslo u vezi komercijalne avijacije ja sam imao i isprobao.Mogu slobodno da se svrstam u iskusnije FS letace,narocito zato sto u tom vremenu neki od clanova ovog foruma nisu ni rodjeni.Da ne pricam koliko sam knjiga i prirucnika procitao,a narocito to sto sam prosao deo letacke obuke na Pilotskoj Akademiji u Vrscu '96. i '97. godine, a sada sam clan aerokluba u Kostolcu gde povremeno letim na Cessni 172 i Piperu PA28.Iskusio sam i letenje motornim zmajem i paraglajderom ali nisam zavrsio obuku za zvanicnu dozvolu.Kada se sakupi teorija i dugogodisnja praksa dodje se do zakljucka koji sam gore naveo,ako nisam u pravu neka me neko demantuje.FS mi je dosta pomogao u ucenju teorije,ali je totalno drugi osecaj i iskustvo kada sednes u pravi avion.Oni koji su samo leteli na kompjuteru ne mogu mi mnogo pricati o letenju,bar ne o realnom letenju.
DR.Srle
 
Srle javi mi se na pm. ukoliko mozes da mi pomognes oko video kaseta sa aeromitinga u Kostolcu. Propustio sam 03 i 04, bio sam 2005 i 2002. Ups. odaljismo se od teme.
 
Dr.Srle,slazem se sa tobom da oni koji su letjeli samo na compu nemaju sta traziti u pricu o letenju.Letenje je puno kompleksnija stvar nego sto se iz samoga simulatora da zakljuciti.Sto se tice samoga FS2004 ,moje licno misljenje da je to jedan odlican program.Naravno da ima nedostataka i gresaka ,ali kompletno gledajuci to je jedan odlican softver.Gore si spomenu neke greske oko Tivta.Greske su samo u izgledu terena i to ne velike.Ali ako pogledas visine okolnih uzvisenja,brda(Orjena,Vrmca...) vidjeti ces da su oni u fit tacni.Njego najveca mana je ogromna hardverska zahtjevnost,narocito kada zelis detaljne teksture zemlje i oblaka.
E da ne zaboravim FS 2004 nije priznat od FAA kao legalan softver za ucenje,to je ipak reklama.To ti mogu potvrditi iz prve ruke jer sam se vratio prije 2 mjeseca iz USA,i inace posjedujem PPL,CPL ,IFR FAA .
 
Svaka cast,kolega.To su prave informacije od pravog coveka.
Moja zamerka za FS2004 je u tome sto nisu napravili veliku evoluciju u programu sa novom verzijom.Danas,u eri grafickih unapredjenja i resenja mislim da FS daleko zaostaje sa kvalitetom grafike u odnosu na zahtevnost.Pogledajte samo neke starije igre pa ce vam biti jasno.
Sto se tice Tivatskog aerodroma,slazem se da su nivelacije terena realne ali je polozaj netacan.Prilaz pisti 32 je toliko strm zbog brda ispred da je tesko zamislivo da postoji ikakav drugi aerodrom u svetu i u realnosti sa takvim prilazom.Jednostavno,takav aerodrom se ne bi ni izgradio na takvom mestu.
DR.Srle
 
Opet te moram malo ispraviti.Prilaz za pistu 32 je potpuno tacan.To je prilaz pod sluzbenim imenom LOC DME Rwy 32 ili tzv.off set localizer prilaz.Znaci prilaz koji u svom produzetku nema pistu,sto je u 90% slucajeva.Sto se stice strmine prilaza i ona je uradena 100% tacno_Od NDB TAZ u kursu 336 sa brizinom od 90 kts i vertikalnim ddescent-om od 510ft/min izaci ces tacno na poziciju 3.1 Nm od poceka tivatske piste.
 
I meni se cini da je tivat malo sj..an. Naime kad se slece na tivat ide se kroz dolinu relativno pravo, a u fs moras da naglo skrenes ulevo i nadole pre samog sletanja.
Nesto se ne secam na sletanju za tivat ide tako, mozda gresim.
Jel ima neko od vas mozda skupljneno: dodatke za fs(avione, scenarije itd.), neke knjige(pogotovo navigaciji). Ja ne bi mogao da ponudim mnogo u zamenu uglavnom sa skidao sa flightsima a to mi uvek fali.
 
Inace polozio sam sve ispite u fs, tako da imam pilotsku dozvolu! :smoke: :d
 
Pa sto se tice navigacije postoje neke sajtovi koji dosta govore o tome ,cim ih sakupim okaciti cu ih ovde.Iskren da budem ja sam sve dodatke kupio,jer ovi besplatni nisu bas najsjajniji.Inace svi ti dodaci za Fs jos vise opterecuju masinu i strahovito su zahtjevni(hardverski)
 
Hardverski nije bitno, vise mi smeta sto su novcano zahtevni. Nisu bas jeftini onaj atr je 30E :zgran:
 
Posalji mi mail na pm.poslat cu ti nesto :)
 
Nazad
Vrh Dno