Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

Ne mogu nikako do po netu da nadjem ima li razlike u kvalitetu zvuka u odnosu na integrusu na laptopu. Treba da poručim ovih dana, a sve više mislim da mi je bolje rešenje za moje potrebe neka gejmerska varijanta sa softverskim eq.. Tipa SB X4, GSX 1000/1200.. Od kad sam prodao komp i u njemu Sound Blaster Z, više ni ne palim zvučnike zbog ovog hollow zvuka na izlazu za slušalice.
 
Razliku u odnosu prosečnu integrušu prave i DAC od 40-50$, a kamoli K7. A kolika će ta razlika biti, zavisi i od kvaliteta samih zvučnika, u tom smislu K7 je verovatno i ''overkill'' za većinu home/PC zvučnika (tipa Logi, Microlab i slični).

Od gaming verzija, SBX G6 je već godinama najbolji u svojoj klasi: https://soundnews.net/sources/dacs/creative-sound-blasterx-g6-review-audiophile-inside-a-gamer-body/


Kako da nakacim aktivne zvučnike?
 
@hsv.stoned

Izvini brale sad videh da ima aux pozadi.
 
HiFi Audio Mechanical Keyboard KB3 Is Officially Released!
KB3

i9ku.jpg
 
Iskreno, ovo me baš privlači. Nisam hteo ništa da uzimam jer je čitav hobi sulud, dosta mi jedan open back (iBasso SR2) i closed back (Meze 99 classics) i earbuds za usput (Samsung Buds2), ali vuče me da imam i neke planarke :)
Videću baš recenzije, i da li će moći kod nas negde da se nađe za pristojnu cenu. Ne uzima mi se sa Alija pa da platim carinu boga oca na sve to, džaba free shipping :D
https://www.headfonia.com/fiio-ft5-review/

Valjda će biti bolje u MK2 verziji :D
 
Da li možda neko ima K7? Još ako je prešao sa K5 Pro.. zanimaju me poređenja na nekoliko polja, koja do sada nisam uspeo da nađem na netu.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kakve su FH3 za bass heavy EDM npr,?
 
Pojavio se K11 u poznatoj prodavnici, 19200 din.
https://headfonics.com/fiio-k11-review/

Kad su već odlučili da bude u ovakvoj formi i sa ekranom, mogli su dodati i bass/treble kontrole, posebno jer u startu kažu da zvuči pomalo ''hladno''.
Nije loš ali mislim da je bolje dodati malo više novca za K5 Pro.
 
Pojavio se K11 u poznatoj prodavnici, 19200 din.
https://headfonics.com/fiio-k11-review/

Kad su već odlučili da bude u ovakvoj formi i sa ekranom, mogli su dodati i bass/treble kontrole, posebno jer u startu kažu da zvuči pomalo ''hladno''.
Nije loš ali mislim da je bolje dodati malo više novca za K5 Pro.
Videh negde da je default podešavanje k11 sjebano. Mislim scientific audiophile ili tako neko.

Elem za k11, razmisljao sam da li da pazarim kao DAC za ofis, medjutim, glupo mi je da uzmem to kad je K7 relativno malo skuplji a nudi mnogo vise.
 
K11 ne vredi više od 15k din, mada bih i u tom slučaju pre dodao više novca za K5 Pro.

K7 je ubedljivo najbolja kupovina trenutno, a ko hoće primetno bolji DAC/AMP (i verovatno end-game) onda K9 AKM.
Počeo sam da razmišljam i o toj opciji, jer K7 nije dovoljno bolji od K5 Pro. Nadam se samo da cena u SRB neće biti viša od aktuelnog K9 ESS.
https://www.head-fi.org/showcase/fiio-k9-akm.26935/reviews
 
K11 -> K7 50% porast cene, aj nekako
K7 -> K9 150% skok, mnogo je brate :)
 
Povezao sam zvucnike preko Fiio D3 Taishan DACa na TV. Digitalni izlaz je Coax. Zvuk je bio osjetno 'jaci' kad se spoji na 3.5mm port od TVa (koji je namjenjen za slusalice) nego preko DAC-a, i basovi su izrazeniji. Ocekivao sam zvuk sa vise snage 🤔 Zvucnici su na izlazu DACa prikaceni na 3.5mm (line out) a ne RCA, ako nesto ima veze.
 
Je l' to onaj od 150e sa KP? :D
 
Jeste. A inicijalno sam samo trazio kabl ili nastavak sa 3.5mm terminacijom na kraju dobih dac/amp. zahvaljujući i tvojim hvalospevima fiio uredjaja Inače 😁
 

Prilozi

  • PXL_20240216_100426954.jpg
    PXL_20240216_100426954.jpg
    169.8 KB · Pregleda: 33
D5200 slušalice?

Jesi zadovoljan sa K7 zvukom? Meni i dalje stoji kao opcija za kupovinu, ali navodno nije dovoljno bolji od K5 Pro da bi se isplatio prelazak. Tako da ozbiljno razmišljam o K9 AKM, iako će biti preskup kada stigne u 4A prodavnicu.
Inače, K5 Pro (AKM, ESS) i K7 dominiraju u toj klasi, posebno na našem tržištu gde (osim iFi) i nemaju neku konkurenciju. Ali zato postoje i FiiO modeli koji i nisu za preporuku, npr. D3/D03k i K1, koji je potpuni promašaj.
 
Nisam nikad cuo k5(p) ali mislim da bi imao identičan utisak kao i ja sa k7.
Zvuk je neutralan, cist, mozda mozes da izmastas da ima naglasak bass-a al to je za mene sve neutralno. Ako si neko ko voli da mu slušalice boje zvuk a ne dac/amp kao ja bices zadovoljan. Nisam mu isprobao balanced out,samo 6.3mm (a sumnjam da tu mozes imati ikakav benefit u odnosu na tvoj k5) zbog 6.3 outa ga pre svega i kupih kad sam zaboravio sve "portable" kablove😵
Minusi po meni su mu onaj usb kabl, mogli su brate usb c usb c da odrade sta im znaci ono cudo od nastavka u usbA. Morao sam da koristim neki dock da sve ispovezujem sa macbookom 😅 (inace su mi na starom pojacalu problem rca kablovi pa ne mogu da idem sa rca in na k7).

Da, slušalice su d5200 i od skoro d7200, slusao sam i slusao d9200 ali nisam mogao da zavolim cenu+treble+ono svetlo drvo.... Mozda da se nije prodao onaj bundle od 1200€ na forumu d9200+amp mogao bih da opravdam extra dealom. Ovako igracu se malo sa ovim modelim i Msr7 + valjda treba da mi stignu ndh20 ubrzo, izgleda thomann uvoze iz nemacke preko meksika pa u srbiju 😵
Razmisljam da isprobam neki tube amp sa ovom postoavom.
Inace mi se denon mnogo svidjaju sve su izgradjene kao tenkovi, drvo prelepo (osim sto 9200 nije po mom ukusu jer je svetlo), zvuk je najotvoreniji od svih closed slusalica koje sam probao. D5200 ima dopadljiv sound sig naglaseniji bass, kontrolisane visoke, i dobre srednje, d7200 su malo vise nalik na focal clear samo zatvorena forma i bez bass clippinga koji me mozda zauvek odaljio od focal slušalica... D9200 bi bile kao clear na steroidima, tehnicki najbolje dynamic u tom rangu do 1000€, ko moze da tolerise povremene napade visokih svakako vrede samo ne cenu koju nasi kacir onlije ali do 1000€ su bolja kupovina od focal clear og (mg i ostatak nisam probao al valjda je taj bass clipping prosto sastavni deo u funkcionisanju tih Mg drivera koliko sam se informisao po netu, jer zamalo da se zaletim i na celestee/radiance).
 

Prilozi

  • PXL_20240216_112245265.jpg
    PXL_20240216_112245265.jpg
    159 KB · Pregleda: 27
Zvuk je neutralan, cist, mozda mozes da izmastas da ima naglasak bass-a al to je za mene sve neutralno. Ako si neko ko voli da mu slušalice boje zvuk a ne dac/amp kao ja bices zadovoljan. Nisam mu isprobao balanced out,samo 6.3mm (a sumnjam da tu mozes imati ikakav benefit u odnosu na tvoj k5) zbog 6.3 outa ga pre svega i kupih kad sam zaboravio sve "portable" kablove
Pitam jer skoro svi navode da je zvuk topao, ili warm/neutral, malo topliji od K5 Pro (AKM) a posebno od K5 Pro ESS verzije. Oba K5 Pro koriste po jedan skuplji AKM ili ESS čip, dok K7 koristi malo jeftiniji AKM čip ali u x2 postavci, pa kapiram da ipak zvuči malo bolje.
Problem je što od sledećeg DAC/AMP očekujem primetno poboljšanje zvuka, a K7 teško da to može da pruži. Tako da ću verovatno morati da čekam K9 AKM, koji sigurno zvuči bolje ali je overkill za moj način upotrebe, ima previše funkcija, pa će delom i zbog toga biti skup, verovatno oko 70k din.
Najviše bi mi odgovaralo da naprave neki K8, ili K9 lite, da po dimenzijama i funkcijama bude bude kao K7, zvučno u rangu K9 i da ne košta više od npr. 45-50k din.

Denon izgledaju vrhunski 👌 I slažem se, bolje je kada je drvo u tamnijoj nijansi.
 
Poslednja izmena:
Meni je zen dac v2 dosta topliji od k7, takođe unbalanced. Vrv ne bi cuo nista epohalno prelaskom sa k5 na k7 , vrv je razlika u snazi sa balanced. Jesi razmisljao o nekom atom stack-u ili ifi zen dac + zen can stack? Mislim ja sam nesto razmisljao o tome + da se malo informisem o nekim tubama čisto da moze da se eksperimentise kako bi to uticalo na različite slušalice. Samo sto mi ta zadnja komponenata fali, nemam pojma sta je sad mainstream best buy od tuba medju ovim audio entuzijastima 😅
 
Pitam jer skoro svi navode da je zvuk topao, ili warm/neutral, malo topliji od K5 Pro (AKM) a posebno od K5 Pro ESS verzije. Oba K5 Pro koriste po jedan skuplji AKM ili ESS čip, dok K7 koristi malo jeftiniji AKM čip ali u x2 postavci, pa kapiram da ipak zvuči malo bolje.
Problem je što od sledećeg DAC/AMP očekujem primetno poboljšanje zvuka, a K7 teško da to može da pruži. Tako da ću verovatno morati da čekam K9 AKM, koji sigurno zvuči bolje ali je overkill za moj način upotrebe, ima previše funkcija, pa će delom i zbog toga biti skup, verovatno oko 70k din.
Najviše bi mi odgovaralo da naprave neki K8, ili K9 lite, da po dimenzijama i funkcijama bude bude kao K7, zvučno u rangu K9 i da ne košta više od npr. 45-50k din.

Denon izgledaju vrhunski 👌 I slažem se, bolje je kada je drvo u tamnijoj nijansi.
Nisam čuo FiiO K7 ali na osnovu nekog mog iskustva sa K5 Pro (AKM) i Topping DX3 Pro+ mislim da ne bi trebalo da ideš na K7 ako očekuješ primetno poboljšanje zvuka...Kako god da okrenes sve su to neke minorne razlike i sveobuhvatno neutralan zvuk. Jedino ako ti je potrebna ta prednost balansiranog izlaza.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi zanimljivo čuti mišljenje o K5 Pro (AKM) vs DX3 Pro+.

@adachi
Nema mnogo smisla prelaziti sa K5 Pro na Atom ili iFi stack. Kapiram da tek K9 nudi primetno poboljšanje zvuka.

 
Pa pretpostavljam da je vecina ovih sub 500€ solid state rešenja vise stvar feature set-a i sirove snage od nekih znatnih uticaja na sam zvuk (ako izuzmemo bass boost dugmice). Ja bih voleo da je malo ponuda tube amps za slušalice bolja u stvari bolje rečeno da je i ima.
Nekako kad se premišljam uvek prevagne bolje uložiti u jos jedne slušalice umesto u neki dac/amp.
A iskreno malo mi je nejasna ova pozicija k7 u celom cenovnom rangu očigledno nije nešto mnogo bolji od k5p al opet da je toliko losiji od k9 , gledajuci cenu, mi je isto malo upitno 😅 il se pravi prostor za neki k7 pro i k8 pa da sve dobije smisao 😂
 
baš bi voleo da vidim neki blind test k5, 7 i 9 (na isti nivo snage).
njih jedan verujem da bi primetio razliku...
 
Pa mislim da bi se culo poboljšanje ili makar razlika samo je meni uvek pitanje vredi li za to prihvatiti toliki price jump. Msm svi ti dodaci u vidu načina povezivanja, snazi u nekom trenutku prestaju da budu toliko biti ako ti je lineup slusalice efficient i nemas bas neku potrebu da kuci povezujes zicne slušalice nekim bt donglom na bt dac/amp. Msm neko ima te neke specifične zelje ali mislim da je to mali procenat ljudi koji ionako cine mali deo opate populacije - zaludjenih audio opremom između ostalog i slušalicama. Bar je za mene hard sell dac/amp od preko 500-700-1000€ ako mi ne treba za zvucnike i ne mogu da čujem efekat na slusalice tj kao blind buy
 
Nazad
Vrh Dno