Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija



 
Taman sam pomislio da omastim brke jednim ifi zen dac v2, kad videh da je k7 3k skuplji. Mislim da ću da ostanem uz FiiO ;)
 
Ako se dobro sećam, imaš K5 Pro (AKM), zašto bi posle njega uzimao Zen V2 ili K7? Zen V2 nije bolji zvučno a ima primetno slabije pojačalo, dok je K7 malo bolji zvučno ali kažu da se to čuje pre svega preko balanced izlaza.
Uz to, mnoge nervira što K7 nema mid-gain podešavanje, koje je bilo optimalno na K5 Pro, a iz nekog čudnog razloga FiiO je rešio da na K7 omogući samo low i high gain.
 
Pa nije ni Zen V2 kompaktan i lako prenosiv, jedina prednost u odnosu na K5 Pro je napajanje preko USB-a, ali ionako kažu da bolje zvuči kada se napaja iz utičnice nego preko USB-a tako da to onda i nije neka prednost.
A K7 je još veći od K5 Pro.

Pogledaj novi FiiO KA5, deluje odlično i kompaktno, idealno za nošenje svuda.
 
Pa napisao si ovo:
k5 pro nije baš najprenosivije pojačalce.
:D

Zato sam pomislio da ti treba neki baš kompaktan DAC/AMP. Ali ako će stajati samo u kancelariji, onda je svejedno.
Možda da kupiš malo bolji K7 Pro za kućnu upotrebu, a stari K5 Pro da prebaciš na posao?
 
FiiO (Jade Audio) KA5 Review
Fiio KA5 Review
FiiO KA5 Review and KA3 Comparison

Fiio Q11 Review

FiiO Desktop DAC and Headphone Amplifier K9 Is Officially Released
Key features of the K9 include:
-- High performance ES9068AS*2 DAC
--THX AAA 788+ amplifier
--Dual-mode clock management
--QCC5124 Bluetooth
--LDAC/aptX Adaptive and other high-res Bluetooth format support
--App connectivity
--Truly balanced design
--Dual-voltage linear transformer
--Variety of inputs and outputs

FiiO's Desktop DAC and Headphone Amplifier K5 Pro ESS (Red Version) Is Available Now

7529665.jpg
 
Poslednja izmena:
Upravo spojio Fiio KA3 i Senn 560S.
Zvuk je fantastičan (barem za mene početnika).
Sluške dolaze sa 3.5 dok na donglu pored 3.5 ima i 4.4.
Da li bi se promenom kabla/jacka dobilo još neko poboljšanje zvuka?
 
4.4 je balanced?
vise napona daje, moze da bude bolji zvuk, zavisi i od slusalica, da li mogu balanced
 
Da li bi se promenom kabla/jacka dobilo još neko poboljšanje zvuka?
Promena kabla i povezivanje istog na 4,4mm balansirani jack zavisi kako su sluške povezane interno.
Za balansiranu vezu mora svaka slušalica (leva i desna) da ima svoj kabl, zato na 4,4 jacku ima 5 konektora - po 2 za svaku slušalicu (+ i -) i 1 za masu.
Da li je to moguće izvesti na tvojim slušalicama je upitno.
 
Moguće je izvesti na ovim sluškama.
Našao sam kabl ali košta 70e.
Nagradno pitanje je dal vredi to tih para.
Posebno ako je dobit minorna.
 
odgovor na to pitanje znas samo ti :)
 
Zar ne bi slusalice morale da imaju svaka svoj kabl i Y splitter?
U pricipu - da, ali je moguće da je to izvedeno i kroz ožičenje u samim sluškama, pa se može sa odgovarajućim kablom i 4,4mm utikačem povezati balansirano.
Balansirana veza se ne može ostvariti spliterom jer on vezuje paralelno dva ulaza/izlaza na jedan, a kod balansirane veze svaki kanal ima svoj vod za (+), (-) i zajednički za masu - ukupno 5 vodova na 4,4 mm utikač.
 
Znači ipak sluške imaju utikač (ovaj tanji, desno), očigledno nisam dobro video sa slika.
Sad me interesuje kako će se takav konektor povezati na balansirani 4.4mm koji ima 5 konekcija a na sluškama ima 4 konekcije.
Koji si kabl naručio iz Kine?
 
U pricipu - da, ali je moguće da je to izvedeno i kroz ožičenje u samim sluškama, pa se može sa odgovarajućim kablom i 4,4mm utikačem povezati balansirano.
Balansirana veza se ne može ostvariti spliterom jer on vezuje paralelno dva ulaza/izlaza na jedan, a kod balansirane veze svaki kanal ima svoj vod za (+), (-) i zajednički za masu - ukupno 5 vodova na 4,4 mm utikač.
iskreno ne mogu da zamislim kako bi to izveli sa single ended slusalicama?! nisam jos cuo/video takvu konstrukciju 😅 dok znak da balance ima smisla je da svaka earcup ima svoj kabl al mozda sam i nesto propustio u medjuvremenu :ROFLMAO:
 
Nevezano za ovu našu priču, toliko sam sajtova pročitao, videa pogledao, nigde nisam našao konkretan odgovor. Tipa evo mi probali, našli smo da radi ovo, ono ili ne radi. Sve se svodi na teoriju, prakse nigde.

Posebno mi upalo u oko površnost prodavaca u 4Audio. Oni verovatno najviše prodaju opremu ovog tipa. Kada sam im postavio pitanje (kao što sam ga postavio ovde) čovek mi opušteno kaže: nemam pojma. Ok, nije problem ne znati ali da te kao prodavca ne interesuje da se raspitaš, da saznaš...
 
Koristim ja balansirani kabl na hifiman sundara. Nikakve razlike nema. Nisam ja neki audiofil expert, ali baš ništa ne čujem drugačije. Slušalice imaju po dva pina za svaku tako pretpostavljam da su to dva kratko vezana kabla.
Ako me ne bude mrzelo, proveriću kratak spoj na 4.4mm konektoru.
Inače, balansirani kabl neće podići kvalitet. Može samo da eliminiše problem AKO ga ima.
 
Nazad
Vrh Dno