Šta je novo?

Far Cry 4

E pa onda tesko nama sa uplay igrama kupljenim izvan pomenutog.Za sad su jos tu ,): FarCry 4 , ACU , Watch Dogs i The Crew.
 
Hm, pogledam sad slucajno u uplay library, kad ono stoji FC4... :wall: Vratise ga dusmani izgleda, samo se nadam da je permanentno.
 
Poceo juce da igram. Malo secka tokom voznje samo. Neki performance tip? Ili sta bi mogao da iskljucim od opcija da to prestane?
 
:D neverovatno, a cekao sam 7 peceva.. Izgleda isto kao FC3 koji radi neuporedivo bolje.
 
Ma gde bre izgleda isto, FC ima primetno bolju grafiku od trojke, mozda ne na prvi pogled i ako nisi direktno uporedio sa 3 ali sredili su teksture i osvetljenje, efekti su malo bolji ali svetlo i teksture su ono sto pravi primetnu razliku :smoke:

Konkretno - meni FC4 cak i na high presetu izgleda bolje od fc3 na ultra. I FC4 se ne isplati igrati sa medium ili low podesavanjima, grafika je za 5 klase gora cak i od high preseta koji je sredina a igra radi samo malo bolje. Slicno vazi i za razliku low vs ultra, na low igra izgleda kao iz 2008 medium a radi mizerno bolje od ultra podesavanja, tripcina :)

I sto je jos jace - razlika izmedju high - ultra je primetna u teksturama ali samo kad zagledas plus razlika nije velika i igra mnogima (pa i meni) bolje izgleda na ultra (sa ili bez AA/MSAA) i bez vol. magle i god rays nego na ultra sa tim podesavanjima. Jednostavno ta magla i zraci ne deluju uvek dobro, recimo samo 20% vremena do deluje odlicno (kad se sunce probija kroz krosnje, izlazak-zalazak) dok u ostalim situacijama smanjuje dinamicki opseg i od dx11 pravi dx9.

Ko nema jaku masinu (npr ko ima nekada jak amd koji je sad fosil kao sto je moj komp) bez ikakvih problema moze da igra sa very high presetom i uz obican AA, SBAO ili kako se zove, i da uziva u sjajnoj grafici, moze to da se podesi i na ultra ali uz malo vise kocenja ali jednostavno razlika uopste nije velika osim ako se ne razgleda po mapi :)
 
Poslednja izmena:
Ni high imam oko 60fps, cim udjem u vozilo krece stutterfest. Serem im se u igru
 
Nema tu spasa, tako je bilo i sa trojkom a i ostalo u najvecoj meri.

Cudna optimizacija - sa jedne strane prosto neverovatno kako igra izgleda cak i na high (u ovom slucaju srednjem presetu) na fosil 1Gb gpu iz 2009 a u odnosu na kvalitet prikaza cak je i fps solidan/odlican ali jednostavno igra ima neka mikro kocenja i na mnogo jacim masinama.

Ali opet ima i mnogo gorih primera, eno dying L. - koliko sam video ne izgleda bolje od fc4 a radi jedno 10x gore cak i na low. Pa sunce ti ljudi sa i7 i gpu od 300e smanjuju detalje, low view distance i opet imaju 25 fps :d
 
Poslednja izmena:
Ja od kad sam promenio onu jednu stavku u config fajlu (zaboravio tacno kako se zove), nemam zamerku na rad igre. Jeste da to kvari teksture i sad ni ne vidim razliku kad menjam u igri teksture, od medium do ultra izgleda isto, ali ne mogu bre da se drndam s tim. I ovako izgleda sasvim dobro a ne mogu da podnesem da igram sa stucanjem zarad tekstura, prosto ne mogu. Ma cak i low i medium izgledaju pristojno, samo se "ne isplate" jer igra ne radi znacajno bolje. High je idealan, ispod njega izgleda losije dosta, iznad njega jedva nesto bolje. I kao sto se low ne isplati zbog odnosa izgleda i performansi, u drugom smeru se ne isplati Ultra, osim ako imas masinu koja moze adekvatno to da potera u nekih 60fps. (GTX 970 npr)
 
Poslednja izmena:
Pa da, to je mnogima eliminisalo stucanje igre ali teksture se shebu a to smara :) Sad kad lutam po mapi odvrnem sve na utra i kad se zagleda to je stvarno neverovatno detaljna grafika, mozda i u rangu crysis 3 ali nema tih nekih ''fizika'' vode, manjih destrukcija kao iz C3 endzina. To je ono sto fali dunia endz.
 
Poslednja izmena:
Igra je dovedena u igrivo stanje, pri tome mislim na ultra seting.
E sada ima taj problem sa vozilima, ali nije sada toliko izrazen kao ranije.
Grafika stvarno nije na nivo imena igre, jos od FC3 ima tu strip grafiku.
Uvek me podseti na cartoon-style iz FC1, nesto sa prenaglasenim bojama.
Ima nesto sto smeta i bode oci...jednostavno deluje "vestacki".
Dying Light po meni ima bolju grafiku, mada nisu bas za poredjenje smestene su u razlicito okruznje.
Grafika u FC4 pocinje i zavrsava se u uvodnoj sceni autobusa, znaci to su docarali
odlicno atmosferu, grafiku, likove, zvuk i sa razlogom ne moze da se skipuje.
 
Poslednja izmena:
Igra je prilično interesantna u početku, posle je već kliše kada se nabavi ozbiljno naoružanje, pa se outposti i tvrđave osvajaju bez da se čovek preznoji. Kvalitetan LMG, bacač granata, snajper sa prigušivačem i sačmara rešavaju svaki potencijalni problem u ljudskom ili životinjskom obliku. Južni Kirat sam pedantno očistio (sve maske, postere, Mani točkove, sporedne misije, obe tvrđave), sad sam krenuo da peglam po severnom delu. Cenim da do vikenda Pagan Min odlazi na smetlište istorije. Inače, igra mi je totalno igriva, bez ikakvih seckanja prilikom vožnje, masovnijih okršaja, eksplozija. Podešavanja su uglavnom na very high.
 
... za koji cujem da se ne treba instalirati jer igra radi jos gore. I da vec objasnjavaju kako vratiti na staro da igra radi kao posle atcha 1.7 :D
 
Ne znam gde si to cuo... Jedina razlika kod mene je u tome da vise nema ni ono malo seckanja sto je bilo tokom voznje auta...
 
jel postoji nacin da otkrijem koju verziju imam, skoro sam skidao neki updejt ali sad ima neki 1.8 a nznm da li imam njega a imam ali-jev save pa i to da mi se ne poremeti...
 
U glavnom meniju u donjm levom uglu pise.
 
@mijalkocar
Koju god verziju da imas, skini ovaj update da bi ti radile pozicije... Slobodno kopiraj sve radi.

Far Cry 4 Update v1.8.0 Incl DLC-ALI213
 
Dešava mi se u poslednja dva dana da igra uopšte neće da mi snimi poziciju. Kada odem na SAVE ili SAVE AND QUIT, jednostavno mi zamrzne sliku, mada se muzika u pozadini i dalje normalno čuje. Isto tako, kada u nekoj od baza koju sam osvojio dopunim municiju, ne pojavljuje se ikona za save, što se uvek automatski dešavalo. Probao sam i da reinstaliram igru, radio je save samo prvi put, sada je opet ista stvar. Da li vredi da probam neku drugu verziju igre, odnosno da li su save fajlovi uvek na istoj lokaciji i u istom folderu, nezavisno od "distributera" (RLD, ALI, ...)?
 
Najbolje ciscenje outposta mi je kad kruzim buzzerom i posipam ih bacacem granata odozgo
 
[YOUTUBE]SVW8Ogkzwqw[/YOUTUBE]

:d
 
Koja ludnica ^


Zvuk se nesto istripovao pri konvertovanju
 
Poslednja izmena:
Najbolje ciscenje outposta mi je kad kruzim buzzerom i posipam ih bacacem granata odozgo

Vala, meni nesto trulo bilo to da radim, mada sam mogao makar jednom :D....

Sve outposte (osim jednog) ocistio undetected, sunjanje, take down killovi, silent killovi sa lukom/snajperom.....tvrdjave isto tako. Doduse, sa buzzerom i m79 je bilo zabavano unistavati one Pagan's Wrath konvoje, i one kamione njihove.

Btw jel neko uspeo da kompletira igru? Meni fali par oruzja i nema teorije da to nadjem, a vidim po netu da je to izgleda bug s igrom. Sve i da nije, nema sanse da skupim jer su neka oruzja otkljucana preko Uplaya, a to nece da moze na narodnoj verziji....
 
dal je moguce da onaj nvidia soft shadow prepolovi fps, stavim na ultra fps 80...jos meni cudno kako u testu na 970gtx imaju 70 fps average :D oni bez soft shadow testiraju, ovo sve drugo full i fps 70 average, izgleda neki bug ima taj soft shadow cim toliko ubija performance...
 
dal je moguce da onaj nvidia soft shadow prepolovi fps, stavim na ultra fps 80...jos meni cudno kako u testu na 970gtx imaju 70 fps average :D oni bez soft shadow testiraju, ovo sve drugo full i fps 70 average, izgleda neki bug ima taj soft shadow cim toliko ubija performance...

Uvek u tim testovima iskljuce ono sto jede performanse :) Ja jos nisam probao a da nije maxed out, doduse nisam ga ni igrao, jedva. Oko 60-70-80 se vrti uvek bez vsynca. Nisam probao to :)
 
Uvek u tim testovima iskljuce ono sto jede performanse :) Ja jos nisam probao a da nije maxed out, doduse nisam ga ni igrao, jedva. Oko 60-70-80 se vrti uvek bez vsynca. Nisam probao to :)

probaj, sve postavi na full od nvidie samo shadows umesto soft na ultra i dobices 20 fps vise :D
 
probaj, sve postavi na full od nvidie samo shadows umesto soft na ultra i dobices 20 fps vise :D

Istina :D Mada meni ne igra ulogu posto je sa vsyncom uvek. Valjda cu se naterati da odigram i ovo, i Unity i Shadows of Mordor..eh :) A i Dragon Age Inquisition i dalje sedi..Strasno :)
 
Istina :D Mada meni ne igra ulogu posto je sa vsyncom uvek. Valjda cu se naterati da odigram i ovo, i Unity i Shadows of Mordor..eh :) A i Dragon Age Inquisition i dalje sedi..Strasno :)

ovo su podesavanja FarCry4 2015-02-16 00-52-06-92.jpg prva slika fps sa tim podesavanjima FarCry4 2015-02-16 00-51-26-15.jpg druga slika, ista podesavanja samo shadow umesto ultra na softshadows FarCry4 2015-02-16 00-51-46-59.jpg

Morao sam slikati :D u prikazu nema neke razlike ali za to fps duplo manji :D

igra je verzija 1.8 plus novi nvidia driver whql.
 
Poslednja izmena:
ovo su podesavanja Pogledajte prilog 162831 prva slika fps sa tim podesavanjima Pogledajte prilog 162832 druga slika, ista podesavanja samo shadow umesto ultra na softshadows Pogledajte prilog 162833

Morao sam slikati :D u prikazu nema neke razlike ali za to fps duplo manji :D

igra je verzija 1.8 plus novi nvidia driver whql.

Cekaj sad ovde mi je nesto sumnjivo. Ja nikada nemam ispod 60 fps-a sa sve maxed out, bukvalno. 1080p tako ? Ne znam zasto uopste imas 30-ak fps-a onamo sa tom opcijom. Meni je steam verzija tako da je uvek poslednji update ne znam koji ali kontam poslednji. Sada sam usao u Unity da vidim da ne pada vise ispod 60, a Far Cry 4 konstantno 70-80, pa i nesto slicno ko na ovakvoj poziciji imam 60+.
 
Nazad
Vrh Dno