Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Ма јок, брзине повећане од данас а и потребно је да се рестартује рутер (или ти избаци склопка) да би стигла нова брзина. Тебе је само изненадила досадашња брзина. ;)

Како су кренули, ускоро ће да се приближе симетрији. Тренутно код мене 3,14:1, такорећи Пи однос.
 
Ne mora da se restartuje ruter. Dovoljno je da se raskine i ponovo uspostavi PPPoE konekcija.
Evo mojih rezultata za 170/60:
 
Bio je 80/8 ili 80/7 valjda? Meni je prebacivao 20Upload. Imao sam ozbiljan upload za posao, nije mogao da stucne na brze, morao je imao konstatnno brzi link.

Nisam vidjao 35Mbps, ali 2.5MB/s jeste isao.
 
Зар нису ти пакети одавно убрзани? Који тачно користе?

Ма небитно ...
 
Poslednja izmena:
Kod mene je bilo 90/9, kada sam se priključio pre oko godinu dana. Sada imam problem sa ruterom. Kada uključim da ograničava brzinu za različite klase korisnika, zauzeće procesora ode u 100% i ne može da pusti max download. Zaglavi se na oko 120 Mb/s. Ali dovoljno je i toliko :)
 
Ма јок, брзине повећане од данас а и потребно је да се рестартује рутер (или ти избаци склопка) да би стигла нова брзина. Тебе је само изненадила досадашња брзина. ;)

Како су кренули, ускоро ће да се приближе симетрији. Тренутно код мене 3,14:1, такорећи Пи однос.

Ne verujem da će ići ka simetriji. Ići će ka 2:1. Za poslovne korisnike će ići ka simetriji.

2:1 je odnos dostupnih brzina na GPON tehnologiji. Zato je realno očekivati do 2:1 za većinu paketa.
 
Ма ОК, симетрију сам поменуо само због СББ-оваца којима стиже гигабитни пакет са 20:1 а иначе не видим неку потребу за симетријом за кућну употребу. А и не знам како размишља ехе, не радим тамо. ;)
Kod mene je bilo 90/9, kada sam se priključio pre oko godinu dana. Sada imam problem sa ruterom.
Јеси ли заменио рутер илити који си добио када си прешао стотку?
 
@calexx Od početka sam koristio svoj ruter. Njihov nisam ni uzimao.
 
Па пробај, делује ми да је овај Нетис пристојан рутер, мада код мене нема много корисника па не могу да пробам.
 
Pitanje:
Da li vi koji koristite exe net znate da li je moguce preko EONa ili D3i moguce gledati SBB kanale npr SK ili TOP itd?
Mts dozvoljava ulazak na EON ali ne dozvoljava da se gledaju kanali koji nisu u njihovoj ponudi.
Hvala.
 
Ne koristim exe ali drug koristi i na žalost ne rade ti sbbovi ekskluzivni kanali.
 
Onda je exe jos jedno mts-ovo tesko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* jer od njih kupuje mrezu!
*mjau**mjau**mjau**mjau*m ti zemlju lopovsku kad te svi ucenjuju!
 
Mts dozvoljava ulazak na EON ali ne dozvoljava da se gledaju kanali koji nisu u njihovoj ponudi.
Мало си побркао лончиће, СББ је тај који не дозвољава да се са других мрежа гледају њихови ексклузивни канали а не провајдер код кога гледаш. У овом случају уцењује јунајтед група а она баш и није из ове земље коју псујеш. Псуј мало њих.
 
Pitanje:
Da li vi koji koristite exe net znate da li je moguce preko EONa ili D3i moguce gledati SBB kanale npr SK ili TOP itd?
Mts dozvoljava ulazak na EON ali ne dozvoljava da se gledaju kanali koji nisu u njihovoj ponudi.
Hvala.

Preko D3i i EON-a (kada se kupi ona opcija van SBB mreže) rade apsolutno svi kanali bez obzira koji internet provajder se koristi.
 
Pa ako je tako kao sto kazes, kako onda d3i i eon rade kod Kopernikusa, koji je isto van SBB mreze i od oktobra ga je kupio MTS.
 
Kopernikus je imao i SportKlub kanale u ponudi. Ja očekujem da će da nestanu iz ponuda, sada kad ih je kupio Telekom. Komšija ima njihov internet, pa ću da probam običan EON, ali sada nije kod kuće.
 
Info iz prve ruke...ja sam od 01.11 presao sa SBB-a na ExeNet. U SBB-u su mi rekli da iako nisam pod ugovorom,odnosno istekao je pre par meseci, za "totalni" raskid usluga moram jos mesec dana od dana podnosenja zahteva za raskid, da imam (i naravno platim) te njihove usluge. Da ne ulazim u problematiku da je to totalni po meni bezobrazluk od strane SBB-a da forsiraju dodatni mesec ali neka im jos tvaj mesec i najzad dovidjenja...
E sada...s' obzirom da sam poceo da koristim ExeNet-ov net, a i dalje imam usluge SBB-a, imam mogucnost da sa mojim username i password-om pristupim EON-u ali NE MOGU da gledam tj nedozvoljava mi aplikacija da gledam SK kanale i TOP kanal,a cim se recimo prebacim na net preko mobilnog (u mom slucaju VIP) te kanale pusta bez problema.
 
Нешто слично се и мени (давно) дешавало, пробам d3go на мобилном повезаном на мтс адсл и нема тих програма, пребацим на мтс мобилни и раде. Вероватно су у црну листу убацили друге провајдере док мобилне нису дирали јер ту ионако нема (није било) превише мобилног интернета па неће много ни да се користи.
 
U samom dokumentu sa sajta "EON ponuda sa cenovnikom van SBB mreže" stoji:

Ograničenje Pretplatnicima u gledanju pojedinih kanala sa liste postoji kada se EON servisu pristupa preko Internet mreže drugog ISP provajdera (do 70% kanala u zavisnosti koju internet mrežu - ISP provajdera Pretplatnik koristi).

A da se nadovežem, ni ja ne mogu da pristupim nekim SBB-ovim kanalima preko Eona na Exe-u, s tim što su zaključani i kad pokušam preko mts mobilnog neta, dok preko UniFi-ja svi rade normalno. Konkretno, ne dozvoljava pristup kanalima TOP, Cinemania, svim SK, Cinestar Premiere HD 1 i 2 i Food Network HD.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam probao na VIP-ovom netu i svi gore navedeni kanali rade (TOP, Cinemania, svim SK, Cinestar Premiere HD 1 i 2, Food Network HD). Sto znaci da su i tu neki mobilni operateri, kao recimo MTS, "uskraceni". Na ExeNet-u pak ni jedan od navedenih ne radi ;)
 
Meni izgleda nisu povećali download sad od prvog. Trebalo bi da sam na ovom paketu 100/35 ali down mi je izgleda ostao na 90, dok je upload povećan na 35.Da li da ih zovem ili mail neki da im pustim?

Mi A2 using TT
 
Povećali su ti najverovatnije, ali u zavisnosti koji ruter/mrežnu kartu imaš, možda ruter/mrežna karta ne izvlači više?
 
80/15 je bio najnizi Net-only paket pre ovoga, koliko se secam? Znaci da ako imas 90, imas 100/35, ali sto rece dzoni, ruter/karte...


Koliko izvlacite sa Tendom njihovom na WiFi, inace? Ne znam da li da mojima nabavim neki novi ruter ipak ;) Ne zbog njih, oni bi radije 20/5 za upola cene, nego ja kad dodjem da znam da li bi mogao 100/35 da ipak izvucem.
Kuca je, ima jedan samo 2.4G u okolini jos, ne mogu ni da se nakacim koliko je slab ;)
 
Poslednja izmena:
Ја сам једино добро искуство имао са СББ уређајима, онај 3925 је извлачио скоро максимум. Са првом ехе тендом нисам могао ни близу да приђем, друга (N600) је радила солидно док не покренем торенте и онда би пуцала веза. Сада сам добио Нетис рутер али ни он не извлачи превише, мада и немам АС уређај. Ево Нокиа 6 једва извуче 95/40, немам ни појма колико може.
 
Sa 2x2 ruterom izvlacim na 20MHz na 2.4GHz do max 80/80Mbps. Ali ako neciji laptop ima samo 1x1n, na 20MHz moze do oko 45Mbps max da izvuce.

Sto se tice 100Mbps LAN-a, zbog same tehnologije, max je nekih 95Mbps kolko moze da izvuce. Za vece brzine obavezno je potreban gigabitni ruter i mrezna kartica (cip) u laptopu/desktopu koja je 1000Mbps.

Takodje gigabitni LAN ne moze da izvuce ceo 1Gbps, vec je blize 960-970Mbps max brzina, a za vece je potreban 10Gb ethernet.

Realno, da li vidite bilo kakvu bitnu razliku izmedju 94-95-96Mbps i punih 100Mbps? Ako da, nabavite gigabitni ruter.
 
Uha, znaci ova Tendica sto su moji dobili je dobra, cim rade torrenti.
Steta sto domet ne moze ni da pridje MTS Havajcu :(
 
Која Тендица?
Realno, da li vidite bilo kakvu bitnu razliku izmedju 94-95-96Mbps i punih 100Mbps? Ako da, nabavite gigabitni ruter.
Није проблем у томе да ли има или не разлике између 95 и 100 него је провајдер такав да ће и тај пакет пре пролећа да буде далеко преко 100. Јесте да рекламирају некакве гига брзине а нису ни близу ... за сада. ;)
 
Ona Tendica koju "iznajmljuju" za 2000. Ne onaj najgori moguci TP-link, nego tendica u tom rangu :)
 
91-93 Mbps mi izvlači, a toliko mi je izvlačio i pre povećanja brzine. Verovatno je zbog rutera koji jeste AC, jeste dual band ali nije gigabitni. Moj je ruter, njihov nisam ni uzimao

Mi A2 using TT
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno