Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Prelaskom na mts optiku ćeš verovatno da se skineš sa CGNAT-a, ostalo manje više. Supernova optika sada sav saobraćaj tunelira do Beograda gde se radi CGNAT a dalje ide kroz identične rute kao i mts, bukvalno kao bilo koji drugi mts korisnik iz Beograda. Za sve sada koriste IP adrese iz AS8400 (Telekom Srbija), i rute dalje ka raznim serverima.
 
Da li staticka adresa resava to rutiranje preko Beograda. Ja imam 1000/500. I imam tu brzinu, to je OK. Ali imam osecaj da gde god kliknem, imam lag od sekunde, pa i dve , i onda ucita za stotinku.
 
Da li staticka adresa resava to rutiranje preko Beograda. Ja imam 1000/500. I imam tu brzinu, to je OK. Ali imam osecaj da gde god kliknem, imam lag od sekunde, pa i dve , i onda ucita za stotinku.
Donesi neki drugi PC tu gde imas taj net, pa proveri. Mozda ti je komp usporen. Donesi neku MAKINU.
 
Donesi neki drugi PC tu gde imas taj net, pa proveri. Mozda ti je komp usporen. Donesi neku MAKINU.

Imam Mac Studio M2 Max, i da me ubijes al nemam pare za bolju makinu narednih par godina :)

Nije makina, interesuje me da li staticka adresa resava supernova rutiranje preko BG-a. Ja sam u zajecaru i kad kliknem na lokaciju, da izbaci Zajevar , a ne BG kao sto je trenutno slucaj.
Za ovaj CG-NAT ne pomaze ni to sto imam a ipV6.
 
Ne, nema veze to s tim. Ne verujem da bi statička rešila to pitanje, jer dok je bio exe ip opseg su u početku ostale statičke, ali je ping skočio pa su nedugo zatim prešli na sn ip. Neko je ovde muku mučio sa zakupom statičke zbog video nadzora i pisao reklamacije pošto su mu vraćali na dinamičku, žalio se Ratelu i ostvario pravo na prevremeni raskid.
 
Istice mi ugovor 28.02,niko se nejavlja rekoh da pitam preko maila i dobijem ovakvo ponizavanje od ponude

Samo sam odgovorio:Bravo-napredno
 

Prilozi

  • Screenshot_20240106-103619.png
    Screenshot_20240106-103619.png
    160.4 KB · Pregleda: 43
Ne pristaj bez barem 12m upola cene, tako su davali do skoro.
 
Ako ti se ne povecava cena pretplate nakon isteka ugovrne obaveze (proveri sta pise u starom ugovoru) nastavi tako do daljnjeg i zvace oni tebe da pi ponude mnogo bolje uslove.
U mom slucaju cena paketa se nije povecavala nakon isteka pa sam imao lufta da ih zajebavam i da se kurcim dok nisam dobio ono sto sam zeleo :sneaky:
 
Gde je u Nisu poslovnica Supernove?
Bila je u Vozdovoj ali tamo je nema vise.
 
Nema Supernova poslovnica sad samo MTS, imas u Rodi, Delti i Forumu
 
Tek će oni da nude ...Ej čoveče nudili su 20 meseci po dinar samo da se pređe sa SBB-a kod njih ...
Понуда аквизитера, тј. није могло званично да се добије у пословници.
Jel postoji neka opcija da se zadrži veći broj televizora po isteku starog exenet paketa ?
Колико већи ?
Niko nije zvao. Upload je između 65 i 68mb/s od deklarisanih 75, tako da ima prostora za unapređenja.
На каблу 68 ?
 
Poslednja izmena:
Imam Mac Studio M2 Max, i da me ubijes al nemam pare za bolju makinu narednih par godina :)

Nije makina, interesuje me da li staticka adresa resava supernova rutiranje preko BG-a. Ja sam u zajecaru i kad kliknem na lokaciju, da izbaci Zajevar , a ne BG kao sto je trenutno slucaj.
Za ovaj CG-NAT ne pomaze ni to sto imam a ipV6.
Svaki korisnik supernove ima ipv6, tj moze da aktivira na ruteru ako nije kojim slucajem zakljucano, pustili su i testiraju. Mada kad sam probao ipv6 nisam mogao sve sajtove da otvorim, to je bilo kad su preuzeli exe-net. A koliko sam cuo od nekih iz supernove kad se koristi ipv6 svaki uredjaj je direktno na netu sa javnom adresom, ispravite me ako gresim.
 
Kako bese jel moze operater da produzi po automatizmu ugovor ?
Znam da se to desavalo ranije i da se desavalo ljudima koji su bili u EXE-u ali pre 5 godina recimo, da su im ugovor produzavali na 2 godine, mislim mesec dana nakon isteka ugovora.

Ako je sad Supernova MTS to znaci kad se vraca oprema mora da se ide u mtsovu ispostavu?
 
Kako bese jel moze operater da produzi po automatizmu ugovor ?
Znam da se to desavalo ranije i da se desavalo ljudima koji su bili u EXE-u ali pre 5 godina recimo, da su im ugovor produzavali na 2 godine, mislim mesec dana nakon isteka ugovora.

Ako je sad Supernova MTS to znaci kad se vraca oprema mora da se ide u mtsovu ispostavu?
Nema produžavanja ugovora barem koliko sam ja obavešten .
 
  • Like
Reagovanja: uji
Rešenjem MTT (ministarstva za telekomunikacije) donetog 29.09.2020. određeno je da automatsko produženje ugovorne obaveze je protivpravno i nakon inicijalne, ugovorne obaveze se vode kao istekle. Štaviše i koliko znam, svi koji su van UO sada plaćaju punu cenu, samo pitanje je gde i na kojim područjima će ići nekodirani tv signal, ako toga još ima, jer nama su u Leskovcu kodirali tek pre par nedelja.
 
Meni je istekla UO pre 6 meseci, sada plaćam punu cenu 3.340.dinara za Exe Super Sve 1 paket i signal nije kodiran još uvek.
Dok je trajala UO plaćao sam mislim oko 2.600 dinara.
 
Mene danas zvali posto mi ugovor istice za mesec dana,imam super exe par 3 koji placam 3150 dinara.Sada mi gospodja nudi paket super plan 2 xl ma 24 meseci 50% ugovorna pretplata,sto mi dodje 2350 dinara.
    • do 2 MOVE STB
    • MOVE ’N’ GO - 3 naloga za mobilni
    • HBO paket + HBO Max
    • X Plus paket
    • Apollon SVOD
    • Arena Sport, Superstar
    • • internet do 400/20 Mb/s
    • • internet do 1000/500 Mb/s OPTIKA

    Sve je to ok,ali kaze nemaju na stanju te move uredjaje,i samo moze na 2 tv-a za 3 doplata....ima li neko neki savet kako izvuci i za 3 tv bez doplate?
 
Kako bese jel moze operater da produzi po automatizmu ugovor ?
Znam da se to desavalo ranije i da se desavalo ljudima koji su bili u EXE-u ali pre 5 godina recimo, da su im ugovor produzavali na 2 godine, mislim mesec dana nakon isteka ugovora.

Ako je sad Supernova MTS to znaci kad se vraca oprema mora da se ide u mtsovu ispostavu?
Exe je imao tu stavku u ugovoru da automatski produzi ugovor ako se ne javis u roku od mesec dana od isticanja. To danas nema ni kod jednog operatera koliko ja znam.
 
Mene danas zvali posto mi ugovor istice za mesec dana,imam super exe par 3 koji placam 3150 dinara.Sada mi gospodja nudi paket super plan 2 xl ma 24 meseci 50% ugovorna pretplata,sto mi dodje 2350 dinara.

    • do 2 MOVE STB
    • MOVE ’N’ GO - 3 naloga za mobilni
    • HBO paket + HBO Max
    • X Plus paket
    • Apollon SVOD
    • Arena Sport, Superstar
    • • internet do 400/20 Mb/s
    • • internet do 1000/500 Mb/s OPTIKA

    Sve je to ok,ali kaze nemaju na stanju te move uredjaje,i samo moze na 2 tv-a za 3 doplata....ima li neko neki savet kako izvuci i za 3 tv bez doplate?
Želite 24 meseci po 50 % niže cene plus tri TV aparata !?
 
Jel nekom izmesani kanali?
Zove me zena kaze sve izmesali kanale ima i preskoka bukvalno nema kanala, kanal sa crtanim filmovima bio na poziciji 201 sad je 407, bivsi Fox kanali nisu tamo gde su bili
 
@Oswajac najavljeno je da će se raspored Supernova programske šeme izjednačiti sa pozicijama Iris TV od 1. februara, ali su to očigledno na nekim područjima uradili pre.
 
Jel tako ostaje ili moze da se preskenira kao ranije? Mislim da sam stavljao Nemacku ili Srbiju prilikom skeniranja da raspored kanala bude po nekom redu
 
Ja ću za svaki slučaj da vratim televizor na fabrička i preskeniram, bez obzira na to što je samo došlo do razmeštanja.
 
Evo i kod mene promenjen raspored, samo sam preskenirao sve uz zemlju kao Dansku da bi mi ih sortirao lepo...
 
A šta znači to da bi ti ih sortirao lepo?
Jel kad si stavio Dansku, sortirao ti ih je npr. sportski u jednoj grupi, dečiji u drugoj grupi, muzički u trećoj itd. (otprilike kao što je bilo ranije) ili si mislio na nešto drugo?
 
A šta znači to da bi ti ih sortirao lepo?
Jel kad si stavio Dansku, sortirao ti ih je npr. sportski u jednoj grupi, dečiji u drugoj grupi, muzički u trećoj itd. (otprilike kao što je bilo ranije) ili si mislio na nešto drugo?
Da da, na to sam mislio, moj TV nema posebnu opciju za LCN sortiranje pa moram da stavim npr. Dansku/Nemačku da bi mi ih sortirao kako su SN-ovci odredili..
 
Moraću i ja to onda da uradim na mojim televizorima jer je meni sve razbacano i pomešano od danas.
Npr. nisu sve Arene na jednom mestu ili svi dečiji kanali.
 
Nazad
Vrh Dno