Šta je novo?

Eve online - utisci

A i ne verujem da bi postojao private server koji bi mogao da emulira EVE svemir i sve sitnice koje su u njemu :) Koliko je veci svemir ako ga poredimo sa onim u Freelanceru?

Odokativnom metodom jedno 5-600 puta :d
 
Ovaj jedan spaceship zauzme pola galaksije :)
 
Vazi :) neka ti neko od osikusnijih EVE igraca kaze koliko je jedan Titan efikasan kada ide sam - cim baci jedan Dooms Day i ne pobije sve oko sebe gotov je. Za tili cas se skupi gomila brodova i cao cao :)
Zato jedan Titan nikad ne ide sam, idu bar 2 ili 3.

EVE je super i jako kompleksna igra ali zasluzuje svaki potroseni EUR.
 
Kompleksna kao nezgodni X3?
 
X3 nije nezgodan :) EVE je kompleksniji pogotovo sto igras sa ljudima a ne samo sa NPC-ovima :)
 
Ljudi zanju da budu komplikovani u ovakvim igrama ;) X3 sam odigrao demo i batalio zbog kontrola
 
Pa dobro :) zavisi kakav tip igara volis. Ako zelis nesto jednostavnije probaj Darkstar One. Ako zelis jos jednostavnije, probaj Freelancer.
 
I na kraju ako ti ni to ne odgovara kupi Commodore pa igraj Elite :D
 
Darkstar One mi nije bas nesto. A Freelancer je zakon. Ali presao sam ga 4 puta ;)
 
Igre koje ste naveli ne mogu da se porede sa EVE. Tema je ista, ali se one sve zasnivaju na arkadnom modelu letenja broda koji zahteva letenje palicom. U EVE se sve odradjuje misem, nemate direktu kontrolu nad letenjem brodom, vec klikcete na pravac u kome bi ste zeleli da brod ide. Nisanjnje je atomatsko, nema crosshaira u kojem morate drzati protivnika, sva oruzja drze lockovan brod na nisanu i onda se implementira izuzetno komplikovano proracunavanje pogodaka koje uzima u obizr: tip vaseg broda, tip [velicinu] protivnickog broda uzajamnu brzinu, tip oruzija i municije koju koristite, rastojanje, ugaonu brzinu protivnika u odnosu na vas brod, tip oplate koji u tom trenutku gadjate [shield, armor ili hull] vase skilove u odgovarajucim oblastima [missiles, gunnery] i jos gomilu drugih sitnica koje mogu da odluce i drasticno promene ishod borbe. PVP je najbolji koji sam ikada igrao u bilo kojoj drugoj igri, jer je broj kombinacija brod/naoruzanje/pomocni sistemi i taktika kojom ce te pristupiti borbi beskonacan. Naravno, nisu svi podjednako efikasni, najbolje kombinacije su masovno exploatisane, ali uvek na killbordu posle borbe kada vidite fit protivnika mozete da dozivite iznenadjenje. :D
Medjutim, najvaznija razlika je upravo MMORPG cinjenica, osim u PVE instancama SVI brodovi koje vidite na ekranu voze drugi igraci [ili mining/huntig skripte :)] sto u kombinaciji sa teritorijalnom kontrolom, POS warferom i stanicma cini EVE igrom koja po meni nema pandan. My 2 cents ;)
 
Hmm lepo si opisao. Ima li neki demo, neki free trial da se isproba :)
 
jedna vest, povezana sa eve
http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=24886

CCP, kompanija koja je napravila eve, izbacice novi mmo u eve svetu, ali za konzole :) bice nek hibrid fps i rts

stvarno je malo shok vest, posto smo svi ocekivali neki mmo u vampire masquare univerzumu, posto su pre godinu-dve kupili white wolf i bilo je prici o world of darkness mmo


nadam se da ce biti neki popust za nas koji vec imamo pc eve accounte :)


par slika sa prezentacije i video
http://www.golem.de/0908/69136.html
 
Poslednja izmena:
Players in the PC MMO can "fund mercenaries and give them goals" in the console title.
Hehehe, konacno prava uloga za console-tardove.
Fly, my pretty ones, fly...
burns-flying-monkeys.JPG
 
Poslednja izmena:
jedna vest, povezana sa eve
http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=24886

CCP, kompanija koja je napravila eve, izbacice novi mmo u eve svetu, ali za konzole :) bice nek hibrid fps i rts

stvarno je malo shok vest, posto smo svi ocekivali neki mmo u vampire masquare univerzumu, posto su pre godinu-dve kupili white wolf i bilo je prici o world of darkness mmo


nadam se da ce biti neki popust za nas koji vec imamo pc eve accounte :)


par slika sa prezentacije i video
http://www.golem.de/0908/69136.html

World of Darkness i Dust 514 se paralelno razvijaju. CCP sada ima 3 kancelarije, Rejkjavik, Atlanta i Shangaj. Videcu ako SK ili Gameplay budu bili zainteresovani mogu da uradim reportazu sa Fanfesta http://fanfest.eveonline.com/ gde ce biti vise informacija o 10oj EVE Online ekspanziji "Dominion" kao i o Dust-u

Takodje interesantna stvar je sedmi "Alliance Tournament" koji je u toku

http://at7.eve-ic.net/

Sledeci vikend svi mechevi ce moci da se gledaju "live" preko EVE-TVa. Evo borbe od proslog vikenda gde sam i ja ucestovovao (Vuk Lau)

http://www.youtube.com/watch?v=U_kIDVAKKDk
 
samo sto obicno laguje malo vise nego u tom trejleru :)
 
Uzeo sam igru preko steam-a i sada imama 14 dan free plus mesec dana pretplate koje sam dobio kupujući igru. Igram par dana i za sada mi se dopada mada jedva čekam da igram sa nekim ljudima malo :)

Čitam temu pa mi nije najjasnije - Kiza je napisao "Ranije se moglo igrati za DZ (prvih 6 meseci i poslednju godinu placam karticom) ali trenutno su GTCodovi preskupi." ali ja koliko sam video GTC dva meseca je oko 600 miliona IKS a čitam na stranim forumima da rudari lagano zarade 50miliona na sat?
Ja ako zagrizem plaćaću pretplatu kredtinom karticom ali me zanim da li ću kasnije kad razvijem skilove moći da zardim dovoljno za GTC?
 
Uff..:) Kada je eve u pitanju ni pocetka ni kraja :)

Da, gtc je sada oko 620-640 miliona iska. Kao i sve stvari na eve marketu, cena mu oscilira ali ne nesto znacajno u poslednjih 6 meseci.

Ako planiras da se bavis solo mining-om, mozes da slobodno da zaboravis te cifre. U high sec-u, kopajuci rude najlosijeg kvaliteta (Veldspar, Scordite) sa max skilovanim Hulk pilotom, mozes da uzmes oko 8 miliona isk/h. Treba ti oko 6 meseci da uskilujes chara na taj nivo.

Iskreno, moze da se zaradi i oko 62mil isk/h, kopajuci arkonor, u low sec-u ali potrebna je jaka alijansa i velika logistika za tako nesto. A i sada krece hulkageddon, pa se i ne isplati bas biti majner u sledecem periodu.

Kesh u eve moze da se zaradi na x nacina, trade, mining, misije ali u velikoj meri svaka od tih aktivnosti otupljuje mozak. Ja bih ti licno preporucio misije, jer mozes da uzmes od 20-40mil isk/h u zavisnosti od skilova, radeci Level 4 misije.

U sustini, trebace ti od 4-6 meseci da pocnes da zaradjujes neke ozbiljne pare, da mozes da finansiras nalog i da pronadjes ono sto te u eve-u najvise privlaci.

Najkorisniji saveti koje mogu da ti dam su:

-EVE forums- citaj, ima mnogo korisnih informacija, ali sve uzimaj sa rezervom
-EveMon
-EFT

Poz
 
Uff..:) Kada je eve u pitanju ni pocetka ni kraja :)

Da, gtc je sada oko 620-640 miliona iska. Kao i sve stvari na eve marketu, cena mu oscilira ali ne nesto znacajno u poslednjih 6 meseci.

Ako planiras da se bavis solo mining-om, mozes da slobodno da zaboravis te cifre. U high sec-u, kopajuci rude najlosijeg kvaliteta (Veldspar, Scordite) sa max skilovanim Hulk pilotom, mozes da uzmes oko 8 miliona isk/h. Treba ti oko 6 meseci da uskilujes chara na taj nivo.

Iskreno, moze da se zaradi i oko 62mil isk/h, kopajuci arkonor, u low sec-u ali potrebna je jaka alijansa i velika logistika za tako nesto. A i sada krece hulkageddon, pa se i ne isplati bas biti majner u sledecem periodu.

Kesh u eve moze da se zaradi na x nacina, trade, mining, misije ali u velikoj meri svaka od tih aktivnosti otupljuje mozak. Ja bih ti licno preporucio misije, jer mozes da uzmes od 20-40mil isk/h u zavisnosti od skilova, radeci Level 4 misije.

U sustini, trebace ti od 4-6 meseci da pocnes da zaradjujes neke ozbiljne pare, da mozes da finansiras nalog i da pronadjes ono sto te u eve-u najvise privlaci.

Najkorisniji saveti koje mogu da ti dam su:

-EVE forums- citaj, ima mnogo korisnih informacija, ali sve uzimaj sa rezervom
-EveMon
-EFT

Poz

Dodaj i EvEHQ na listu.
 
Hvala ljudi, mnogo znači informacija iz prve ruke :)

Da li možete da mi preporučite neki corp? Voleo bih da je naš, domaći... ili je bolje da idem u onaj Eve Uni koji je valjda za početnike?
 
Probaj 4S, mozda imaju neki rookie korp u koji mogu da te prime ili mozda mogu da te upute na nekoga. Ni eve uni nije losa varijanta ali ne verujem da ces uspeti da dodjes dok nekih velikih para uz njih. Mozda sa dva naloga, jedan kod njih a drugi za misije..

Poz
 
Juče sam video da postoji Akademija 400 corp za naše početnike, probaću tamo danas dase učlanim :)
Inače char mi je Vukodaw
 
4S :) Probaj, sto da ne..

Gledaj da sto pre uradis osnovne learning skilove i nesto sto ce ti biti interesantno, dok imas pocetni bonus na ucenje..
 
Nazad
Vrh Dno