Šta je novo?

Eve online - utisci

Eve Online je jedna od "How nVidia ment to be played" igara.

Btw factional warfare je odličan. Sinoć je u sistemu Tama bilo skoro 400 igrača. Dosta iskusnih igrača je igra sa altovima, tako da je to odlična prilika za nove igrače da osete pvp pod komandom iskusnih fleet commandera. Ja nisam imao vremena mnogo za FW ali neki moji prijatelji su skupili po preko 200 killova za dan-dva.
 
Primetio sam jednu stvar koja počinje onako blago da me nervira - igra (premium) kao da je optimizovana za nVidia karte, a ne za ATI. Na nVidiji 8600GTS igra na max detalja izgleda sjajno, sve je jasno, super se presijava, baš onako lepo :) dok na ATI 2600 kartici sa laptopa sve izgleda kao da nema dovoljno detalja.
Na oba računara su ista podešavanja nameštena u igri. Jel ovo opšti neki problem ili je nešto do drajvera na ATI kartici?

Kod mene je na Radeon 3870 sve kako treba, mora da je nešto do drajvera kod tebe.
 
Evo upravo sam instalirao najnovije drajvere i još uvek je sve zamuljano :-/ Jel možeš ti da pošalješ neki screenshot iz neke Caldari baze, čisto da uporedim?
 
jesi skuinuo i instalirao onaj graphic patch?
 

Prilozi

  • eve001.jpg
    eve001.jpg
    247.1 KB · Pregleda: 164
  • eve002.jpg
    eve002.jpg
    304.7 KB · Pregleda: 138
Koji graphics patch?

Inače, proradilo je samo od sebe, a da ništa nisam menjao. Hmm...
 
imas u graphic options (Esc) da skines graphic patch. bolje texture, a i dobijes bolje shadows i HDR

evo kako izgleda.
 

Prilozi

  • eve006.jpg
    eve006.jpg
    297.5 KB · Pregleda: 119
  • eve007.jpg
    eve007.jpg
    135.1 KB · Pregleda: 126
  • eve008.jpg
    eve008.jpg
    96.9 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:
Korporacije

S obzirom da sam još uvek noob za EVE, zanima me koja je vajda od korporacija? Šta igrač koji je tek počeo ima od toga i da li se vredi učlaniti u neku?
 
In game chat kanal SRBI ti je zvanicni regrutni kanal korporacije SRBI.
U tabu sa leve strane Channels&Mailing lists, ides na Join i kucas SRBI. Tamo ces naci nekog od membera i gomilu drugih ljudi koji ce te uputiti u sve sto te interesuje. Generalno, svaki igrac, pogotovo pocetnik, moze imati mnogo koristi od uclanjivanja u korp. Zavisi sve od tvog stava i pogleda na igru, ozbiljan igrac/casual, sta zelis da radis, PVP, rudarenje industrija...
Uglavnom, konvuj nekoga od igraca, ili se raspitah na ovom kanalu i neko ce ti vec objasniti.
 
btw, vezano za eve u srbiji :)

EVE-online promocija

U nedelju, 13. jula, 4S korporacija ce biti domaćin velikog promotivnog događaja u Beogradu, u Klubu Forum, Balkanska ulica, broj 21, sa mnogim događima, takmičenjima i poklonima. Početak je u 17:00 casova.

Za one koji dolaze da se upoznaju sa EVE-om, ili žele da saznaju više o samoj igri - kada dodju u Forum i kupe vreme za igranje, dobice 20-dnevnu probnu šifru, i bice upućeni u prostorije gde će 4S tutori, članovi 4S korporacije, biti prisutni. Zatim će Vam tutori pomoći da napravite karaktera i da započnete svoju EVE Online karijeru.

Možete se pridružiti unapred generisanoj korporaciji, kako bi se igrali sa drugima koji ce učestvovati u promociji. Mi cemo organizovati takmičenja i događaje sa nagradama(GTC-ovima (game time code za EVE-online igricu u trajanju od 50 dana), majicama, kačketima i drugim).

4S korporacija radi ovu promociju za EVE zajednicu. Mi bismo posebno želeli da učestvujemo u uvođenju novih igrača u u ovu sjajnu igru. U cilju toga, mi ćemo ugostiti i predstavnika kompanije CCP koji ce biti u Forumu za vreme trajanja promocije. CCP je kompanija koja je proizvela ovu spektakularnu igru.

Između ostalog biće i isplaniranih "ingame" događaja, propagandnog materijala, i predstavljanja srpski-orijentisanih chat kanala u igri.

Svi su više nego dobrodošli, a mi bismo cenili da Vas vidimo u što većem broju. Takođe, slobodno širite ovu informaciju dalje.

Pozdrav,
4S korporacija
EVE Online

dodjete u forum, uplatite nebitno koliko vremena za igranje, i 10min je ok (jebga, mora nekako da se sve to skrpi i plati) i mozete da krenete sa igrom, ucestvujete u nagradnog igri...
 
Ova igra je zlo koliko je dobra! Gotovo, uninstall svih ostalih igara je neminovan :D
Bar više neću morati da bacam pare na skup gaming hardver.
 
Hehe drago mi je da ima jos "pocetnika"
Evo samo da bumpujem topic i da se javim da sam krenuo da se igram. Igram dobrih 5 meseci i low sek life mi je zagarantovan... igra je super i mnoooogoooo zarazna. Najbolji pvp mmo koji sam igrao :)
 
storm iz vova sa paladinom presho u interstellar mmo?
kul :D

enivejz, i ja planiram da krenem sa ovom igrom, sad upravo skidam trial, treba jedan ovakav tip igre da se ima na kompu :)
 
odigrao trial... zarazna ali nekako monotona... harvest-unload-harvest i tako dalje...

mozda nisam dovoljno istrazivao :p ne isplati mi se kupovati mesecnu pretplatu :( a voleo bih da je igram
 
odigrao trial... zarazna ali nekako monotona... harvest-unload-harvest i tako dalje...

mozda nisam dovoljno istrazivao :p ne isplati mi se kupovati mesecnu pretplatu :( a voleo bih da je igram
Bez omalovazavanja, ali EVE je zanimljiv onoliko koliko ga sam napravis da ti bude zanimljiv. Pretpostavljam da si izabrao karijeru rudara, sto jeste jedna od naj ne zanimljivijih, tako da bi ti moj savet bio da treniras kombat skilove, odradjujes misije, kupujes nove skilove i implante i u trenutku kada sakupis 5-6 mil SP, budes u stanju da vozis BC i pristojno pucas, uclanis se u neku pvp gildu koja operise u 0.0 i igranje EVE ce ti postati i previse zanimljivo.
 
jel moze nesto zanimljivo sa trialom da se postigne?
nesto sto bi mi dalo zelju da uplatim pretplatu?
za sada sam krenuo miningom i odradio nekoliko mining misija, i dobio novi brod koji ne mogu da koristim jer me ogranicava trial acc.
jedino da probam military career pa da vidim malo (kakvog-takvog) pvp-a
 
Prvih 6 meseci (bar!) si topovsko meso, tako da za 14 dana nema šanse bilo šta da vidiš. To je jedino što me nervira u ovoj igri - moraš duuuuuuuuuuugo da je igraš da bi mogao da budeš vredan bilo čega. Neki skilovi se treniraju mesecima, pa čak i godinu dana kako sam ja video.

Super je sve to, ali EVE traži mnogo pažnje za moj ukus. Sve sem toga je fantastično i ne postoji ovako dobra igra kao što je EVE.
 
Prvih 6 meseci (bar!) si topovsko meso, tako da za 14 dana nema šanse bilo šta da vidiš. To je jedino što me nervira u ovoj igri - moraš duuuuuuuuuuugo da je igraš da bi mogao da budeš vredan bilo čega. Neki skilovi se treniraju mesecima, pa čak i godinu dana kako sam ja video.

Super je sve to, ali EVE traži mnogo pažnje za moj ukus. Sve sem toga je fantastično i ne postoji ovako dobra igra kao što je EVE.

Zavisi u kakvo drusto upadnes :)
Ja sam sa drugarom isao u omenu prvi mesec on u toraxu ( ima 40tak mil SPa ) klali smo t2 hacove i battlecrusere t1 ( zealot cyclone prophecy itd ) , ****ga thorax je OP ^_^

Evo juce smo bili tako oko old man stara. Cetiri drugara krenula isli smo u akciju frigaticama. Dva iskusna igraca dva drugara koji su krenuli pre dve nedelje ja koji igram 4 meseca 5 frigata klali smo battlecrusere crusere ( rigovani stabber LOL ) i assault frigatice bas je bilo zanimljivo. Na kraju warp na armagedona na beltu al nas je sprzio ^_^
Sve u svemu ultra zabava.
 
jel moze nesto zanimljivo sa trialom da se postigne?
nesto sto bi mi dalo zelju da uplatim pretplatu?
za sada sam krenuo miningom i odradio nekoliko mining misija, i dobio novi brod koji ne mogu da koristim jer me ogranicava trial acc.
jedino da probam military career pa da vidim malo (kakvog-takvog) pvp-a

Jos jedna stvar ... najbrze i najlakse da krenes da se zabavljas jeste da ides u low sek i postanes pirat. Ono sto bi ti svaka korporacija tamo rekla kada krenes igru da igras jeste da se specijalizujes 100% u nekom smeru.

To znaci da recimo ako krenes da igras i uzmes sve relevantne skilove mozes recimo assault frigatu ( ako si minmatar / gallente oni imaju dojaja za pvp AF ) vozis za 2.5 ili 3 meseca 95% dobro kao i lik koji igra 5 godina i da efikasno lovis. Samim tim ces imati maxsimalno jake frigate a rifter ti je recimo odlicna frigata i kao sto su sve frigatice jeftine mocices u njoj da ubijes sa dobro specijalizovanim skilovima bilo koju frigatu i ponekog kruzera bez problema.

Kasnije polako prelazis na crusere opet radeci isto. Tu ne podrazumevam samo da odradis prerequest za te brodove nego sve relevantne skilove za svaki modul ili drona koga stavis na brod da mozes da stavis t2 i one generalne skilove za cap recharge , elektroniku , engeneering weapon upgrades itd.
Tako ces biti jak u PVPu vrlo brzo i postavices dobre temelje da se dalje treniras za sta god hoces , jer najveca greska je da udjes u 5 razlicitih klasa brodova a ne znas ni jednu da vozis kako treba.
Prateci to mogu ti dati jedan savet koji su meni rekli kada sam kretao da igram i koji tek sada shvatam ( kada sam vec nekoliko nedelja u BCu ) koliko je vazan , nikada ne sedaj u brod ako nemas bar lvl4 skill za taj brod ( recimo minmatar cruiser lvl4 ... za rupturu treba lvl3 ja mislim mozda i dva i najveca greska jeste sesti kada imas lvl2 ili lvl3 skilove ... jer ogromna je razlika izmedju lvl2 i lvl4 ).

Ekonomija EvEa je zavisna od *****a koji treniraju sve sta stignu i onda izadju u hyperionu a igraju 20tak dana i na njemu vidis small railove ... 10 sekundi kasnije u low seku videces samo jednu veliku exploziju i gladne sakale koji se skupljaju oko njegovog wrecka hraneci se na njegovom isku za koji je on radio ko crnac.
 
Poslednja izmena:
Bez omalovazavanja, ali EVE je zanimljiv onoliko koliko ga sam napravis da ti bude zanimljiv. Pretpostavljam da si izabrao karijeru rudara, sto jeste jedna od naj ne zanimljivijih, tako da bi ti moj savet bio da treniras kombat skilove, odradjujes misije, kupujes nove skilove i implante i u trenutku kada sakupis 5-6 mil SP, budes u stanju da vozis BC i pristojno pucas, uclanis se u neku pvp gildu koja operise u 0.0 i igranje EVE ce ti postati i previse zanimljivo.

ma nije to omalozavanje... nego takav je utisak... igrao sam misije,ali ponekad izgleda monotono warp-ovanje po galaksiji...

odlicna je igra,prevelika ali ja radim 15-15 tako da mi se bas i ne isplati pretplata..
 
Ja sam posle 2.5 god odustao iz istog razloga. Kao i svaki MMORPG, jede previse vremena, mada kako je GTC otisao na 800mil, ako uspem da nadjem kako da kupim neki, mozda se i vratim u igru, jer sa 800mil mogu dva meseca da lupam brodove do mile volje :)
 
Svi znate onaj osecaj kada zavrsite igru koja vam se mnogo svidja. Recimo s.t.a.l.k.e.r. odigras prvi put pa drugi put malo detaljnije :d pa cekas neki mod, patch, nastavak itd.

Dobra stvar kod EVE je sto kad i ako ti se svidi - nema kraja.

Evo, ja vec 4 godine uzivam u eve-u. Imam neki ustaljeni ritam posto je prime-time negde od 8 uvece pa do 12, jedan, kako kad. Vikendom je jos zivlje u to vreme.

Delimicno stoji primedba da je igra previse vremenski zahtevna ali to u stvari zavisi od ambicija. Eve se moze igrati sat vremena nedeljno ili 16 sati dnevno, osim u pocetku gde je potrebno provaliti gomilu stvari o skillovima, letenju, pucanju, modulima, marketu(koji je potpuno prepusten igracima - surovi kapitalizam), korporacijama(guilds), raznim nacinima zarade isk-a(eve moneta).

Znam ljude koji pu pravili pauze od po godinu dana zbog vojske, posla, ribe, smora - nikakav problem.

Ranije se moglo igrati za DZ (prvih 6 meseci i poslednju godinu placam karticom) ali trenutno su GTCodovi preskupi.

Dobro je imati neku vrstu tutora, iskusnijeg igraca koji vam moze ustedeti dosta vremena korisnim savetima. Zbog toga je korisno uci u neku korporaciju. Koga mrzi da mnogo kucka po tastaturi tu je TeamSpeak koji je inace za ozbiljan pvp obavezan.

toliko za sad, ko ima sta da pita, tu smo da pomognemo ,)
 
ja sam probao to i nije losha igra mada nemam vremena da je igram toliko al imah dobrog tutora i finansijera poshto mi direktor igra tu igru vetj 5 godina,Vuk Lau,svi ga znaju u Eve-u :>
 
Odlična reklama za EVE (čak i ako je malo verovatna) ;)
 
Postoji li neki "private" server za EVE? :)
 
Ne vredi igrati na private serverima. Mozda bi bio manji ping, ali totalno bi promasilo poentu igranja EVE-a. Verujem da bi bilo i dosadno :).
 
A i ne verujem da bi postojao private server koji bi mogao da emulira EVE svemir i sve sitnice koje su u njemu :) Koliko je veci svemir ako ga poredimo sa onim u Freelanceru?
 
Nazad
Vrh Dno