Šta je novo?

Eve online - utisci

ako ne poznajes nekoga ko je u 4s, ili nemas neku preporuku, skoro sigurno neces biti primljen

eve uni su skroz ok, posto rade i neke pvp treninege i sta sve ne


eventualno da probas korporaciju srbi
 
Čitam temu pa mi nije najjasnije - Kiza je napisao "Ranije se moglo igrati za DZ (prvih 6 meseci i poslednju godinu placam karticom) ali trenutno su GTCodovi preskupi." ali ja koliko sam video GTC dva meseca je oko 600 miliona IKS a čitam na stranim forumima da rudari lagano zarade 50miliona na sat?
Ja ako zagrizem plaćaću pretplatu kredtinom karticom ali me zanim da li ću kasnije kad razvijem skilove moći da zardim dovoljno za GTC?

Kao neko ko je gubio puno vremena igrajuci MMO mogu ti reci samo jedno. Bolje je platiti regularno game time (novcem) nego farmati kredite koje ces kasnije zameniti za game time. Previse ces vremena gubiti samo na farmovanje koje bi da si radio bilo kakav posao platio za 1 dan.
Cisto licno misljenje ofc ,)
 
Preporuka za korporaciju SRBI, jako opustena ekipa. Nisam igrao skoro godinu i po tako da ne znam ko im trenutno radi regrutaciju, ako si zainteresovan mogu da saznam, baci mi PM. Mada, za prelazak u low sec gde oni borave, treba ti najmanje 7-8mil SP sto je jedno 6 meseci skilovanja. Korp nema minimum SP ispod kojeg ne prima, ali nema smisla da predjes u low sec samo da bi bio carebear, i ne doprinosis korp PVP-u. Neke smernice: 3-4 mil u gunnery, osim ako nisi Caldari, i da vozis fitovanog BC sa svim T2 modulima.
 
Ako se nekome ucinilo da sam rekao da pokusa u 4S, to nije slucaj i naravno da kao pocetnik i neko bez preporuke nece biti primljen. Akademiju 400 vodi alt iz 4S pa oni mozda mogu bolje da ga upute.

U svakom slucaju pripremi slusalice sa mikrofonom jer ce ti trebati..

Poz
 
Zato je 4S u Eve svetu mnogo jak :)
 
Preporuka za korporaciju SRBI, jako opustena ekipa. Nisam igrao skoro godinu i po tako da ne znam ko im trenutno radi regrutaciju, ako si zainteresovan mogu da saznam, baci mi PM. Mada, za prelazak u low sec gde oni borave, treba ti najmanje 7-8mil SP sto je jedno 6 meseci skilovanja. Korp nema minimum SP ispod kojeg ne prima, ali nema smisla da predjes u low sec samo da bi bio carebear, i ne doprinosis korp PVP-u. Neke smernice: 3-4 mil u gunnery, osim ako nisi Caldari, i da vozis fitovanog BC sa svim T2 modulima.

SRBI imaju neke dobre i neke jako loše likove, sa lošim manirima, recimo 2hertz, gigx i Sivonya, najgori od sve dece.Bio sam član u njihovom korpu i ako nisi bio dobar sa ovom trojicom mogao si samo da blejiš.Sivonya i hertz su dva lika sa najgorim manirima i ponašanjem u igri.Što se PVP-a tiče tu im skidam kapu, ali uglavnom kao FC rade dobro, ali se ne trpe sa ostalima.
 
Hvala na savetima ljudi :)

Pratio sam tutoriale za skilovanje i sada mislim da sam ok iako mi je u poćetku bilo wtf?!? Najgore je što ne znam šta ću na kraju da vozim pa da se smerim ka tome od početka... Odradio sam jedan remap atributa da bih brže spucao learning skilove (one advanced treba dovesti do lvl4 ne 5 jel tako?)

Što se tiče corp-a ipak sam odlučio da neko vreme igram kao singleplayer i radim misije da dižem standing

Inače Galante sam odabrao, te bi valjda trebalo da jurim Hyperion-a? Mislim, kad završim learning skilove da li da pogledam šta se traži za Hiperiona (ili koji BS vi preporučujete) i krenem polako to da treniram? Da li je dovoljno dase oslonim na preporučene sertifikate i to da izučavam? Cilj mi je naravno lvl4 misije da mogu da radim :)
 
joj...

cilj treba da ti bude da se zabavis
a veruj mi, kao neko ko igra eve evo vec 6 godina, to je mnogo bolje u pvpu, i u grupi

kad zavrsis learing, nauci bs, lvl4 je dosta za pocetak, i dronove, sedi u dominixa i udri npceve
posle kreni polako t2 da ucis, interceptor za pocetak, vrlo brzo se stize do njega, a mnogo je zabavno :)
i gledaj da udjes u neki corp, eve uni je za pocetak dobar, taman ces i da naucis neke osnove

ali pravi eve je u 0.0 sistemima, i ratovima alijansi, nazalost, tu lag dosta kvari uzivanje :(
 
Pa ok ja sam za pvp ali treba verovatno neko vreme da gulim solo dok se ne osposobim za 0.0 sektor? Kad kažeš udri npc-eve jel misliš na misije ili da se muvam po low sec ateroidima u potrazi za piratima?

Da li mogu da recimo izaberem u EVE mon dominix i krenem da učim preporučene sertifikate? da li će ti skilovi da mi se isplate i za T2 brodove? Nisam još pogledao koji su skilovi po sertifikatima ali nadam se da se podrazumeva neko postepeno savladavanje skilova, da nema bačenog vremena ako se usavršavam za jedan po jedan brod koji su neki logičan tok...
 
Bas joj..

Nisi trebao da remapiras ovako rano pre nego sto odlucis sta ces da radis. Learning skilovi se zavrse na 4/4 za 12 dana max ali nema veze.

Ako ces da radis misije, univerzalni brodovi su dominix i caldari sve od Drake-a pa na vise. Ranije su razlicite rase pocinjale sa razlicitim atributima ali sada to nije slucaj pa mozes da se opredelis za sta zelis. Amar trenijraj samo ako hoces da se smaras sa misijiama u amar space-u.

Generalno kao najbrzi mission brod, racuna se golem, caladari moroder, ali em mu je cena preko jedan bil em trazi mnogo mnogo skilova. Generalno se kao za mission brodove krece od caldari i progresija izgleda ovako: drake, raven, CNR, golem. Tu mogu negde da se ubace i nighthawk i tengu ali dok dodjes do njih trebace ti vremena.

Dominix je super drone brod i moze mnogo da tankuje ali nema neki uzasno veliki dps tako da nije i najbrzi u misijama ali je i dalje vise nego dobar.

Ako ces da napredujes kroz gallente brodove kreni od vexora za lvl 1 i lvl 2 a dominix za lvl 3 i lvl 4. T2 dronovi su ti NEOPHODNI kao gallente liku.

Kada si obezbedis neki izvor prihoda mozes da krenes da se zezas sa frigatama, ceptori, bomberi i assault frigate i u njima ces najbolje da naucis o mehanici eve-a.

Svaki brod ima bonuse za nesto pa prvo to pogledaj. Ako si gallente onda si uglavnom armor tanker ( nikada nemoj da istovremeno ubacujes shield i armor module ), koristis hybrid oruzije i dronove. U eve monu mozes da vidis fit za svaki brod preko battleclinic-e i kako da ga najbolje iskoristis.

Ako si pri parama mozes da kupis GTC, oko 35$ i da ga zamenis za PLEX i prodas. To ce ti doneti oko 600+ miliona, sto ce ti otvoriti malo vise mogucnosti na samom pocetku..

Poz
 
Nemoj da gledas sertifikate molim te. Tu su manje vise za lozenje i nista vise. Ispod slike svakog broda pise battleclinic loadouts (Tu ce da ti pise koliko ti treba da sednes u taj brod) i pogledaj kako treba da izgleda fit za taj brod (Tu ce da pise koliko ti trebati vremena da sastavis taj fit)

Poenta je da ima mnogo support skilova koji ti pomazu da fitujes brod sto lakse i da cak i ako nije pisalo da ti treba taj skil on ce biti neophodan da bi mogao sve da sastavis..

I ne moras odmah da zuris na T2 stvari. Ima dobrih imenovanih modula koji ne kostaju previse a mogu pristojno da ih zamene. Pogledaj varijacije t2 modula koji te interesuje pa mozes da vidis sta mozes umesto njega da stavis ali pogledaj atribute obavezno...

Poz
 
Pa pročitao sam da se dobiju dva remapa na startu baš zbog learning :D Nema veze imam još jedan i samo mi treba savet taj drugi remap kroz nekih 15 dana da li da izjednačim atribute (osim harizme) ili da idem na 15 perception i 9 na inteligence kao što sam video preporuke za fighter pilot skilove?

Što se tiče brodova, plz reci mi da ne moram ove brodove koji se zasnivaju na dronovima, mnogo mi je bezveze to :D Ja bih mnogo više voleo Thorax, Hyperion varijantu, mnogo su mi lepši brodovi a valjda mogu i oni da se fituju da vrede? Da sam znao za dronove nikad ne bih uzeo Galante :)

Još samo jedna stvar rekao si bez shield i armor modula istovremeno, da li i shield boster podrazumevaš da ne ide zajedno sa armor repair modulom?

Hvala još jednom ne bih dosađivoa ali baš mi puno znači :)
 
kako god, dronovi ti trebaju, skoro svi galente brodovi mogu da ih koriste, i dosta gubis ako ih ne koristis
mada za pve, caldari su najbolji, tj najbrze se nauce i noob friendly su :) relativno manje skilova ti treba nego za neki od brodova ostale 3 rase
u tom slucaju, caracal->drake->raven
 
Mogu gallente blaster brodovi da prodju u misijama ali samo ako imas jake skilove. Kao sto sam rekao, nije bitno koja si rasa jer sada svi pocinju sa istim skilovima.

Ako hoces da radis misije sa gallente brodovima, dronovi su ti neophodni. Ako hoces da ih zaobidjes onda kreni od caldari missile brodova i linijom koju je Dusan naveo.
Mislim da caracal koristi heavy assault missile, drake i nighthawk koriste heavy missile, raven i golem cruise missile i torpeda.

-ham imaju kratak range do 25
-hm imaju range do 70
-cruise preko 100
- torpedo <60

Nemoj nikako da koristis armor repairer i shield booster. Najveca greska koju mozes da napravis. Ili jedno ili drugo. Brodovi imaju razlicite bonuse pa obrati paznju na to. Gallente je po pravilu armor tanker a caldari shield..

Ako se odlucis da radis misije ima jedan broj social skilova koji ti podizu standinge kao i nagrade za misije, kolicinu iska i LP poena, a glvani atribut im je harizma. Tako da razmisli o remapu dobro, ja bih ti savetovao da sve manje vise izjednacis, neke stvari ces da zavrsis par dana sporije ali moze da se desi da hoces da skilujes nesto drugo pa da ti traje dosta dugo.

Jos jednom ti napominjem da nije bitno koju si rasu izabrao, mozes da treniras sta god ti padne na pamet. Upoznaj se sa tipovima dmg-a koji dele npc-evi i kojim dmg-om ti njih da napadas i sve ce ici mnogo lakse..

Poz
 
Poslednja izmena:
kako god, dronovi ti trebaju, skoro svi galente brodovi mogu da ih koriste, i dosta gubis ako ih ne koristis
mada za pve, caldari su najbolji, tj najbrze se nauce i noob friendly su :) relativno manje skilova ti treba nego za neki od brodova ostale 3 rase
u tom slucaju, caracal->drake->raven

Šta znam... jedini drone brodovi kod gallente su vexor, ishtar i dominix, tako da i ne gubiš nešto posebno ako iz ne skilaš... Po meni dronovi postaju bitni onog lepog dana kada postaneš cap pilot i sedneš u carriera, do tada nemoj da žuriš sa njima. Ovo se odnosi na pvp, ali ako hoćeš misije onda ti dronovi trebaju ... barem medium t2 sa dobrim suport skilovima, i nemoj da radiš misije sa blasterima.. samo railovi.
 
Dronovi imaju vise prednosti a ne samo potencijal za carriera. Ishtar je univerzalni brod za kako za misije tako i za 0.0 ratting i plexove. Takodje mogu da budu vise nego upotrebljivi u armor hac gangovima, i u velikom lagu, jer nastavljaju da pucaju dok ostali nisu u prilici da odrade ciklus sa laserima. Tako da, svaka rasa ima svoje i prednosti i mane i kada se sve sabere zeleces da vozis po neki brod od svake rase a da ne govorimo o brodovima za koje su potrebni skilovi iz dve rase..
 
Ok, razumeo sam. Ja bih kao Galante vozio međutim videću dok mi se završe lerning skilovi već ću znati da li da pređem na neku drugu rasu :) Meni i estetika igra ulogu pa su mi ovi brodovi sa dronovima svi kao kante a ovi drugi su baš lepi :D

I atribute ću da manje više izjednačim pa i da izgubim koji dan nije bitno, barem ću imati otvoren izbor.

Hvala još jednom,
Pozdrav!
 
Polako, ako krenes sa interceptorima, videces da je taranis mozda najruzniji ali ako ga sretnes u drugom ceptoru, bezi :) Sto te pre prodje estetika, bice bolje..

Poz
 
Hvala na savetima ljudi :)

Pratio sam tutoriale za skilovanje i sada mislim da sam ok iako mi je u poćetku bilo wtf?!? Najgore je što ne znam šta ću na kraju da vozim pa da se smerim ka tome od početka... Odradio sam jedan remap atributa da bih brže spucao learning skilove (one advanced treba dovesti do lvl4 ne 5 jel tako?)

Što se tiče corp-a ipak sam odlučio da neko vreme igram kao singleplayer i radim misije da dižem standing

Inače Galante sam odabrao, te bi valjda trebalo da jurim Hyperion-a? Mislim, kad završim learning skilove da li da pogledam šta se traži za Hiperiona (ili koji BS vi preporučujete) i krenem polako to da treniram? Da li je dovoljno dase oslonim na preporučene sertifikate i to da izučavam? Cilj mi je naravno lvl4 misije da mogu da radim :)


Poz ... igram eve od 2004. pa ajd da i ja kazem nesto :)

Prvo i osnovno ti je da izucis sve learning skilove osim onih sto daju charisma. One jeftine learning slikove (1x brzina ucenja) izuci na lvl5 a one skupe (kojstaju 4.5mil) uci na lvl4.

Kad to zavrsis onda predji da ucis za borad DRAKE. Znam da si izabrao gallente rasu ali sa njiuhovim brodovima je tesko pocetniku bez doboljno skilova. Nasuprot tome, DRAKE i inace brodovi rase Calradi su mnogo laksi za pocetnike jer koriste raketno oruzije koje je odlicno za pve i daje pocetnicima sansu da zarade isk pa cak nekog i da ubiju :)

Ako jos neces u neki korp onda barem budi nanekom kanalu sa nasim ljudim ai ispijuj sta te zanima... ja cu videti da dobijes pristup 4S kanalu ako hoces naravno?

Pa ok ja sam za pvp ali treba verovatno neko vreme da gulim solo dok se ne osposobim za 0.0 sektor? Kad kažeš udri npc-eve jel misliš na misije ili da se muvam po low sec ateroidima u potrazi za piratima?

Da li mogu da recimo izaberem u EVE mon dominix i krenem da učim preporučene sertifikate? da li će ti skilovi da mi se isplate i za T2 brodove? Nisam još pogledao koji su skilovi po sertifikatima ali nadam se da se podrazumeva neko postepeno savladavanje skilova, da nema bačenog vremena ako se usavršavam za jedan po jedan brod koji su neki logičan tok...

Za low 0.0 se nikad neces osposobiti u 0.5+ :) ali ajd, uci prvo skilove. Ne ulazi u sisteme ispod 0.5 a pirate ne juri ni pod tackom razno jer ce te sprziti :). Pirati operisu u sistemima 0.4 - 0.0 i to obicno u prelaznim sistemima iz hi sec (1.0-0.5) u low sec (0.4-0.1) jer se tu vrsi transport iprolaz iz 0.0 u imperiju (imperija su svi hi sec sistemi sa policijom itd..)

Sertifikate ni ne gledaj. Dominix je fin brod ali kao i svaki brod u eve , dzabe ti njegova velicina ako nemas dobre skilove da ga podrzis. Obicna fregata u rukama iskusnog pilota moze da ubije dominixa u rukama neisuksnog.

Posle learning slikova uci skilove koji koriste svim brodovima a to su inzinjerija, elektronika. mehanika, navigacija. Da ne pisem sad posebno svaki skil iz tih grupa, uzmi pa citaj u njihovom opisu sta koji radi pa ces videti 9orpilike da ti daje vise struje, da se brze puni struje, da ti treba manje cpu, da ti brod brze ide, da bude agilnijiji, da manje struje torsi....).

Inace EVE ti je igra u kojoj je skoro sve na 1,3,5% tako da sve sto citas u skilovima da ti daje 2% ili 5% znaj da je to mnogo kad se sve sabere tako da te ne vara da ne pomislis je to sve nesto smesno.
 
Pokretati li ponovo temu :D

Ima li ovde jos ljudi da igra i gde? :D
 
Nazad
Vrh Dno