Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
a kopati na jednom majneru eth i zcash?
vidim da dwarfpool ima obe kripto valute..
 
Valjda mislis na pulu? Ne mozes kopati zeca u klejmoru koji je za eth pravljen.
 
ne ne nisam se lepo izrazio.. recimo u jednom majneru kopati dve valute.. sad dal ce sa istog pula ili dva nije bitno.. vidim da postoje razni majneri, pa reko jel ima neki koji moze da kopa i zec i eth

edit: pretpostalvjam da ako to ne moze onda je jedino resenje dva majnera pa ograniciti koje graficke da koristi koji majner
 
To se zove dual kopanje, kopas npr eth+sia, ili eth+dcr. E sad dal ima eth + zec to ne znam :d
 
Jel ima zec dual mine? :d

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
video sam na youtube-u to dual ali sam mislio da je to sve iz istog majnera.. Malo cu procesljati to.. :) i traziti...
 
Naravno.

Recimo prve 2 graficke hoces na jednom, druge dve na drugom.

Prvi bat mora sadrzati: -di 01 opciju.

Drugi bat mora sadrzati: -di 23, i -mport 8888 opciju.

-mport ne mora biti bukvalno 8888 broj, nego biko koji a da se razlikuje od default port-a, koji koristi prvo pool.

Hvala, pokušaću ovo kada stignem do mašine večeras.
 
Sta je po vama bolje kopati u dualu? ETH+ Dcr ili ETH+ Sia? Meni kopa nekih 0.1 dcr na 3 dana po kartici, odnosno 932 MH/s-a. Hvala.
 
Eth dcr je isplativijw

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Verovatno nemate svi koji kopate u dualu redovno resenu ventilaciju prostorije u kojoj drzite rigove, mene interesuje koliko stepeni su vam kartice sada kada je napolju 35+ ?
 
Ja cepam u dualu. Rx480 Nitro u sred dana uglavnom ne prelazi 65-66 stepeni, dok rx580 Armori idu do 69.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nitro RX480 Mikroni. I jos mi je sve u potkrovlju kuce, nemam cak ni idealnu ventilaciju, evo bas razmisljam da spustim sve u podrum.
 
Saphire rx480 microni. 60% su bili danas

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Evo
a40ed45342237f84ef8d7af89f75984e.jpg


Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Mozda je glupo pitanje.. ali ta pitam..
Monitor ti je prikacen na tu graficku koja je na pci x16 slotu ?

I sad mi pade na pamet (sobzirom da nikada nisam sklapao racunar).. Samo otvarao vec postojeci i menjao ram i hdd.

Kako palis rig? pretpostavljam da moras da prikacis sa kucista one komande, ili ima prekidacic na maticnoj :D ?

edit: wow tek sad primetih.. svaka cast. .tebi to radi na 1000w
 
Ospice dobijam od srafcigera
76d340386b3230aae9f3d3be76461ee8.jpg


Mada imam i modul i broadlink rm pro pa mogu preko mobilnog da ga upalim. Takodje koristim broadlink a1 da pratim temp u sobi i taj isti daje signal broadlinku kad dodje do 35 c u sobi da upali veliki vent

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@ milosvosti
Koliki ti je power draw sa 6 tih 480 Nitro u dual mining-u (eth+dcr)?
Ja imam 5 x RX480 Sapphire Nitro 4GB (bez plus), Hynix RAM, modovan bios na svakoj, 1130/2000Mhz (power limit -15%) i vucem tricavih 980W sa pet kartica u dual ETH+DCR mining-u. Corsair RM1000 napajanje je na ivici prakticno. Solo mining ETH power draw je dosta nizi , oko 750W.
 
Evo
70d0f901920fb3e95de092260d546de7.jpg


830w vucem na uticnici

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Hvala, to je u liniji sa mojom potrosnjom u SOLO mining-u (samo ETH). A jesi li merio potrosnju za dual ETH+DCR?
 
Nisam pokusavao, necu da ga forsiram previse ionako mi povremeno izbacuje incorect share
 
@ milosvosti
Koliki ti je power draw sa 6 tih 480 Nitro u dual mining-u (eth+dcr)?
Ja imam 5 x RX480 Sapphire Nitro 4GB (bez plus), Hynix RAM, modovan bios na svakoj, 1130/2000Mhz (power limit -15%) i vucem tricavih 980W sa pet kartica u dual ETH+DCR mining-u. Corsair RM1000 napajanje je na ivici prakticno. Solo mining ETH power draw je dosta nizi , oko 750W.

power limit stavi na 0, core voltage smanji, -96 odmah pa ako zapucava obaraj gpu clock za po 10-20 dok nije stabilno
 
power limit stavi na 0, core voltage smanji, -96 odmah pa ako zapucava obaraj gpu clock za po 10-20 dok nije stabilno
Hvala Vojkane , moracu da probam :). Zeza me nesto MSI AF na startup-u, malo malo pa ne ucita pravilno profil za radeone, ostanu na def. clock-u pa moram remotely da se logujem i rucno ucitavam profil.
 
Zato je zakon kad nadjes stabilne klokove da odmah to i podesis u biosu i cao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zato je zakon kad nadjes stabilne klokove da odmah to i podesis u biosu i cao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Problem je sto nisu isti stabilni klokovi zimi i leti...izuzev ako ne planiras da letnje koristis i zimi.

Jel se jos nekom desava da ne radi auto payouts na dwarfu?
 
Nazad
Vrh Dno