Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Nisu samo strapovi u pitanju Samsung memorija nije isto sto i Hinyx,onda ta 2 bios-a na karti su razlicita i treba znati na kom bios-u flesovati kartu a to je silent bios.

Ne mozes da izvuces nista kako ne kapiras ta 2 bios-a su razlicita kad upalis racunar probaj i jedan i drugi bios videces da nisu samo strapovi u pitanju nego i voltaza i druge stvari ne zove se dzabe taj drugi bios silent bios.
 
Pa ta 2 bios-a su ista?Ja licno ima vise komada rx 480 Sapphire sa 2 bios-a oba sam detaljno gledao pre podesavanja samih karti onaj silent bios koji je na 1266/2000 mi trosi manje struje i na manjoj voltazi radi to je taj silent bios i na njemu se stavlja drugi bios,drugi bios je sa razlicitom voltazom i vecom potrosnjom struje i radi na 1342/2000.
U svakom slucaju njemu treba originalan bios sa Hinyx memorijom za te njegove karte da bi ih vratio u originalno stanje,a ja sam mu trazio na Techpowerup sajtu taj bios ali ga nisam nasao ako ti mozes da mu pomognes onda mu pomogni da izvuce originalan.
 
Upravo to radim, ostao mi je test odnosno stari parametri, a moded je flashovan sa 1750 na 2000 parametre odnosno kopiran. Upravo radim na tome pa javljam.
 
Probaj i nadaj se da ce sve biti ok pa posle napravi ljudski bios za Hynix pa flesuj te 3 karte treba da daju minimum 87 mh/s.
 
Opet sam odgledao video i ja nisam video da je ubacio samsungov bios, vec je samo modovao svoj bios koji je sacuvao preko atiwin flash-a i promenio strap, ako je sve radio bas kao u videu morao je da mu ostane originalan sacuvan na kompu, tj ako je na modovanom biosu promenio ime. A, to za sajlent nisam nikad imao potrebe da gledam, znam da ima dual bios, ali to nema ni veze ...
 
Pa ok predpostavimo da je tako kako mu onda daju 3 karte u Eth svega 60 do 69 mhs?Te tri karte treba da mu daju kao sto rekoh najmanje 87 mh/s tj. da svaka kopa 29 mh/s.

Njemu ispada da daje samo 20 mh/s i malo preko toga tu debelo nesto nije u redu koliko znam toliko daju i r9 380 4gb.

Da u videu se vidi da je flesovao svoj vec postojeci bios ali kao sto rekoh to vazi samo za samsung za hynix mora drugacije.
 
Poslednja izmena:
Jeste u pravu je valjda ce mu onda proraditi kad odradi sve kako treba,ja sam pogresio mislo sam da je ceo bios stavio od Samsung-a a samo je menjao strapove na svojoj grafi.
 
Da je stavio taj bios (uz pomoc parametra -f), kartice uopste ne bi radile. Za Hynix treba da kopira 1500 strap i to je to.
Puno si netacnih navoda napisao...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve je vraceno na fabricka podesavanja, jer kao sto je Kapuero rekao, ja sam samo promenio vrednosti u Atiflashu i nista vise. Naime, moja je greska jer vrednost od 29 mh/s mi je pokazivao u nicehashu, u zcashu mi je davao maximum od 25.9 a u etheriumu 21. Sve je ovo radjeno na drajverima 17.4, sada su skinuti drajveri zadnji za windows 10 64bit 17.5.2, kolega sa foruma mi je pomagao 3 sata preko vibera na teamviewer-u i ovim putem mu se zahvaljujem ali trenutni MH/s na Ether je 22.6 mh/s bez overclocka ili bilo kakvog flasha. Pokusali smo sa nekoliko razlicitih flashovanja u medjuvremenu ali vecina njih je dovela do multi pixela na ekranu i prestanku rada samog racunara. Tako da ce on pokusati u PolarisBios-u zadnje verzije sutra da napravi bios za flash i videcemo sta ce biti. Dakle ove vrednosti od 22.6 mh/s na ethereum-u su trenutne na 17.5.2 driver-ima i fabrickim podesavanjima. Ako neko zna ili moze da se ukljuci i pomogne bilo savetom ili konkretnim linkom za flash i oc, bio bih mu neizmerno zahvalan. Pozdrav drugari i laku noc, hvala sto ste se potrudili oko mog problema.
 
Da li neko mozda ima originalni bios za Sapphire Nitro 480 4G - 11260-13-20G, Samsung?
 
Bome i pada jutros.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
jos uvek mogu pojedini clanovi bas bas da me iznenade sa nekim ...izjavama.. :)
 
Kakav je sad ovo pump ? Jel to zbog 22.05 ?
 
Zečetinu, normalno :)
 
Zec je oko 1.5 usd po karti, trenutno, pričam za gerijatriju 7950,7970, r280x...
 
Poslednja izmena:
Bice i vise posto obicno Zec prati Eth u ceni u zadnjih par meseci uvek je bilo tako :)
 
Jer postoji neko da koristi Sapphire RX 580 Nitro+ 8gb with Hynix memory ili da mi pomogne gde mogu da nadjem OC bios za nju. Evo posle 24h i dalje mi izvlaci 22.6 MH/s na ETH.
 
Vrh Dno