Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Budimo realni ETH ide dole i iz dana u dan sve je manja verednost i tu nema povratka. Posle hard forka, veliko je pitanje da li će se oporaviti, a čak i da se oporavi, cene preko 10e/1ETH ima da se načekamo, tj. pitanje je da li će se videti opet u skorije vreme. Za nekih 6 meseci može se očekivati i preko 20e, ali opet posle svog čitanja stičem neki subjektivan utisak sa kojim tipujem 20% oporavak, 80% ode sve u pm.
 
Poslednja izmena:
šta se dešava sa ETH-om ? imal nekijeh vesti, kad će HardFork ? ne stižem puno da pratim, pa sam ko pao s marsa sorry..
 
Koliko vidim na poloniexu eth je prestigao bitcoin po trgovini u USDT, dakle ljudi rasprodaju. Takođe čini mi se da je počelo da se kupuju drugi altcoini. Videćemo...
 
Losa situacija za Eth, uskoro ce biti kuknjava na sve strane od novopecenih majnera. Dve opcije. Naoruzajte se strpljenjem i ne dirajte Eth dok ga ne napumpaju ponovo to moze da potraje 1-2 god ili prebacite Eth u Ltc (eventualno Btc), jer bi trebalo da se desi pump Ltc-a.
 
Mozda glupavo pitanje: a ko kupuje taj ETH koji svi dampuju, i sta ce oni sa njim posle?
 
Pa beže ljudi od neizvesnosti. Zašto držati sada ETH kada se očekuje dalja nervoza, normalno je pobeći u nešto "stabilnije", pa kada se malo razvedri nastaviti po starom. Bilo bi čudno da svi ignorišu napetost i da se prave da je sve po starom.
 
Losa situacija za Eth, uskoro ce biti kuknjava na sve strane od novopecenih majnera. Dve opcije. Naoruzajte se strpljenjem i ne dirajte Eth dok ga ne napumpaju ponovo to moze da potraje 1-2 god ili prebacite Eth u Ltc (eventualno Btc), jer bi trebalo da se desi pump Ltc-a.

Ja verujem da će pre propali ETH da dostigne bitcoin, nego da Ltc-u ozbiljnije skoči vrednost, koliko god gneva ovaj post izazvao kod poštovanih kolega ltc holdera. Taj novčić je odavno ispušena lula u svakom pogledu, a još opstaje samo zahvaljujući staroj slavi i armiji fanatičnih holdera koji odbijaju da prihvate realnost i u stanju su da se gotovo posvadjaju sa svakim ko ne veruje u njegovo vaskrsnuće. Neisplativ i užasan za kopanje, tehnički zastareo, još jedino služi za povremeni mini P&D, pa ko se tu i tamo ogrebe. Mislim da je prebacivanje ETH u Ltc daleko drastičniji rizik nego čekanje da se Ethereum (ako uopšte) oporavi.
 
U kakvoj zabludi ti zivis, kad bi jos znao sta je tehnicka zastarelost, jedini razlog sto ljudi veruju u ethereum je cena, kakvi smart contracti i bakraci....
LTC nije uzasan za kopanje vec se kopa scypt asic-som kao i BTC po tome sve sto si rekao stoji i za BTC, ali sto se ja raspravljam dosta je da vidim tvoj avatar i eto kako razmisljas :)
 
Svaki altcoin tezi nekom cilju, ethereum je pokusavao nemoguce da se promovise kao BTC 2.0 a iza vrata da se namece bankama i poslovnom sektoru jer je to jedino trziste za smart contract-e
Litecoin kao i BTC pretenduje da bude tu iza BTC, svi smo svesni problema sa skaliranjem BTC bloka, da li ce LTC sledecim updatom i planiranim roadmapom uspeti to je pitanje od milion dolara, ja tu ne vidim ethereum jer on nikad ni nije zamisljen da bude sredstvo za transakcije, to sto napaljeni ludaci na reddit-u tako predstvaljaju je njihov problem

Koja je realna vrednost ethereuma iskreno ne znam, pogotovo posle sramnog poteza zajednice da probleme unutar iste resavaju namestanjem rezultata (hard fork), kad je zamisao svih crypto valuta suprotna to jest da zajednica nema polugu uticaja na izvrsavanje blockchain-a
 
Neisplativ i užasan za kopanje, tehnički zastareo, još jedino služi za povremeni mini P&D, pa ko se tu i tamo ogrebe. Mislim da je prebacivanje ETH u Ltc daleko drastičniji rizik nego čekanje da se Ethereum (ako uopšte) oporavi.

Ja bas mislim da je dobar za kopanje (ASIC-ima) jer u zadnje dve godine od 3 najpopularnija novcica ima najsporiji rast difa.
 
Svaki altcoin tezi nekom cilju, ethereum je pokusavao nemoguce da se promovise kao BTC 2.0 a iza vrata da se namece bankama i poslovnom sektoru jer je to jedino trziste za smart contract-e
Litecoin kao i BTC pretenduje da bude tu iza BTC, svi smo svesni problema sa skaliranjem BTC bloka, da li ce LTC sledecim updatom i planiranim roadmapom uspeti to je pitanje od milion dolara, ja tu ne vidim ethereum jer on nikad ni nije zamisljen da bude sredstvo za transakcije, to sto napaljeni ludaci na reddit-u tako predstvaljaju je njihov problem

Koja je realna vrednost ethereuma iskreno ne znam, pogotovo posle sramnog poteza zajednice da probleme unutar iste resavaju namestanjem rezultata (hard fork), kad je zamisao svih crypto valuta suprotna to jest da zajednica nema polugu uticaja na izvrsavanje blockchain-a

Bro, ja sam se od početka smejao pecanju na priču o "upotrebnoj vrednosti" i sl. Čak me niko ne može ubediti da cela priča o "hakovanju" nije izrežirana. Kad se uzmu neke pare i dođe vreme za izvlačenje iz igranke, neko to radi elegantno, izmišlja krivca, neko samo preseče i zapali. Ja razumem zašto ltc holderi odbijaju da se suoče sa realnoću, postoji u psihologiji i objašnjenje za to, ali smatram da prenošenje njihovih zabluda na druge treba sprečiti koliko je to moguće i ja sam samo jedan legalni "glas protiv" da se ulaže u propali bitcoin klon ltc, jer... "There can be only one!" I vi ste sami svesni da ste ga nekad kopali i kupovali jer ste mislili da će zameniti bitcoin, budite pošteni prema sebi. Nije ispalo tako (i neće) i vreme je da se hrabro suočite sa tim i idete dalje. :) Ništa lično.
 
Pa ako je za tebe bitcoin propao to onda razjasnjava sta mislis o litecoin-u i generalno o crypto valutama... iskreno ti si tip osobe koju samo veruje u ono sto je naucen ili nasledio, nisi spreman na kriticko razmisljanje ili preterano verujes u neke teorije zavera :)
Kao sto sam rekao da je buducnost litecoin-a sigurna sad bi mu cena bila 40$ ovako je tu gde jeste, generalno za mene su crypto valute buducnost e sad da li ce BTC opstati kao suvereni vladar u to ne verujem, da li ce to biti litecoin, ethereum ili nesto trece u to sam siguran, jedino ethereum zbog mnogo toga zamera mada priznajem bas zbog tih negativnih cinilaca on ima trenutno ili je imao najvecu materijalnu podrsku
 
Nisi razumeo, nazvao sam ltc propalim btc klonom, a u budućnost btc i te kako verujem (želim da verujem). Bojim se da je tvoja psihološka analiza moje ličnosti zapravo projekcija nekih tvojih ličnih dilema (da to ne nazovem drukčije, da ne bi protumačio kao poziv na svađu), ali ovo nije tema za takvu vrstu rasprave i takav oblik dijaloga bi ovde valjalo izbegavati .
 
Jest da nije tema al' ko misli da će neki novčić propasti (a takvih je bilo mnogo) nek pogleda MYR koji čak 2 godine (jul 2014) nije išao preko 100satošija (u januaru bio čak 7-8) a vidim da je danas bio i ~170 sat. (sutra može da se vrati na 10sat i da opet tu stoji godinama)..

Ukratko, neki novčić "može da propadne al' ne mora da znači" ako se u obzir uzme njegova "slava" onda se mogućnost da propadne rapidno smanjuje..po meni je besmislena rasprava o "može da bude al' ne mora da znači"...;)
 
Poslednja izmena:
Nisi razumeo, nazvao sam ltc propalim btc klonom, a u budućnost btc i te kako verujem (želim da verujem). Bojim se da je tvoja psihološka analiza moje ličnosti zapravo projekcija nekih tvojih ličnih dilema (da to ne nazovem drukčije, da ne bi protumačio kao poziv na svađu), ali ovo nije tema za takvu vrstu rasprave i takav oblik dijaloga bi ovde valjalo izbegavati .

Pa ti si prvi krenuo u analiziranje onih sto imaju LTC i BTC, ja sam se samo nadovezao na tvoju konstataciju koja je bila bazirana na tome da ne verujes u BTC (mada nisam video da si mislio samo na LTC tako da), sad kazes da verujes, ok onda moja analiza ne stoji... jer ako ti mozes da analiziras one sto veruju u nesto tako isto mogu i oni tebe

I ja ne osporavam tvoju analizu LTC i sam kazem niko ne zna sta ce se desiti, ali isto tako ti nemozes svoju analizu svih altkoina kao 100% tacnu, jer kao i ja ne znas sta ce biti sutra

Vec sam spomenuo problem zagusenja bloka BTC-a ali toje za drugu temu
Isto tako ja nigde nisam tvrdio da ce ethereum puci, vec da ce pasti na 2$ u jednom trenutku sto je zasluzio... a posle toga nemam pojma
 
Poslednja izmena:
Prelaziti sa ETH na LTC je ono kada ti se ne otvori padobran, a ti tražiš gdje si spakovao kišobran da te zaustavi.
 
Prelaziti sa ETH na LTC je ono kada ti se ne otvori padobran, a ti tražiš gdje si spakovao kišobran da te zaustavi.

aha svako nek radi sto misli da je najbolje, svaki potez je rizik a samo oni sto tvrde da znaju su manipulatori, ja ne tvrdim nista radim u ono sto verujem, ostali treba isto tako

Inace predlozen gard fork je smejurija jer je prelozeno da se vrati/nadoknadi iz nistavila za svaki 1:100 stim sto je ovo smejurija jer su oni sto su prvi ulagali a samim tim to su dev-vi ethereuma oni su ulagali po nizem kursu tako da ispada da ce dobiti 50% ethereuma nazad....

vise imate ovde ako vas interesuje:
https://blog.slock.it/proposed-hard-fork-specification-394245b968dd#.77pcv4fqt
 
Poslednja izmena:
@thedao
pa vidis da se fly pojede ziv sto nije ustekao neki ltc ;)

@flysukhoi
kolega sve to dodje na svoje mesto.. meni licno ni jedana od postojecih kriptovaluta, sem btc-a, nije za neku dugorocnu pricu..

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
@risim Ali zato ima i onih koji su se ozbiljno zavalili u LTC, pa sada propovjedanjem očekuju da će prizvati cijenu bar blizu ulazne ;)
 
Neko je tražio neku kintu za podešavanja, drugi su se bunili kako to nije u redu, nesic je nekog prozvao da bi se masno opario od davanja saveta da ih je naplaćivao pa dobio (prekomernu) opomenu zbog vulgarnosti i onda su iskrsli neki dupli nalozi.
Tom prvom sam uskratio ovu sobu, ostali su dobili PM a nesicu skinut ban.

Ništa strašno ali eto, ko je pitao da ne bude posle uprava ovakva ili onakva a niste se ni bunili na pravom mestu :)

Svakako nam ne treba da se dalje piše o ovakvim, nevažnim stvarima po forum i ovaj podforum a pre svega po ovu temu.
 
Neko je tražio neku kintu za podešavanja, drugi su se bunili kako to nije u redu, nesic je nekog prozvao da bi se masno opario od davanja saveta da ih je naplaćivao pa dobio (prekomernu) opomenu zbog vulgarnosti i onda su iskrsli neki dupli nalozi.
Tom prvom sam uskratio ovu sobu, ostali su dobili PM a nesicu skinut ban.

Ništa strašno ali eto, ko je pitao da ne bude posle uprava ovakva ili onakva a niste se ni bunili na pravom mestu :)

Svakako nam ne treba da se dalje piše o ovakvim, nevažnim stvarima po forum i ovaj podforum a pre svega po ovu temu.


Aleluja! Admin koji radi svoj posao kako treba. Live long and prosper Ji 4Tze.
 
A sad kada ste to rascistili... ima li kakvih novih korisnih informacija za Eth?
 
Nazad
Vrh Dno