Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ovo ti KanalFantasy, lebdi iznad kuce :) Nema sanse da iscuri, da ne objasnjavam sad u detalje nije za ovu temu :) hahahaha
Dobri ste, jos uvek imate smisla za humor... znaci da nije sve tako crno, nece Eth nigde :) :type:
 
Poslednja izmena:
Pa sad da li ce Ethereum rasti ja verujem da oce ali ne u naredna 6+ meseci, tu ne racunam ove bull trapove, a buducnost itekako zavisi i od poverenja jer za manipulaciju moras i obezbediti poverenje, masa ovih sto 100% veruju u ethereum ako vide da pumpa nema mesec dana krenuce u short, neki vec jesu i tada cena pada ma sta ko verovao!

I dalje nema smisla porediti BTC sa ovim mislim nekim smart contractom, ja ih razumem ali i dalje ne kontam gde misle da nadju trziste koje ima $$$, to ako se par investitora upecalo na hype ima da im ohladi glave posle ovog pucanja

A ako urade fork promovisanje ETH kao sredstva placanja tek nema smilsa, jer poverenja nema a da ne govorimo o pouzdanosti sistema ethereum-a

Inace zadnji info je da je za ocajan DAO kriv i ethereum slack koji je izgleda "nerazumljiv" a verovatno i prepun rupa jer se izgleda cod tesko moze testirati na napade, tu je Bitcoin zilion godina ispred jer je jednostavniji i preziveo je decije bolesti bar ovaj kod danas
 
Poslednja izmena:
Ja bas mislim da ce rasti, pogotovu ako odrade fork. Generalno decentralizacija je precenjena, u praksi nema previse smisla. Kako god da okrenes onaj s vise love vodi kolo. Dali ce ljudi imati vise poverenja u novcic kojeg su pokrali za 60M i gde hakeru ne mogu nista ili u novcic gde je kradja sprecena i gde je investitorima vraceno ono sto su ulozili? Aj realno.
Rudare licno zabole dupe, oni kopaju gde se najbolje placa i to je sve. Steta sto nisu taj fork odradili sutradan nego bzvz gube vreme.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ja bas mislim da ce rasti, pogotovu ako odrade fork. Generalno decentralizacija je precenjena, u praksi nema previse smisla. Kako god da okrenes onaj s vise love vodi kolo. Dali ce ljudi imati vise poverenja u novcic kojeg su pokrali za 60M i gde hakeru ne mogu nista ili u novcic gde je kradja sprecena i gde je investitorima vraceno ono sto su ulozili? Aj realno.
Rudare licno zabole dupe, oni kopaju gde se najbolje placa i to je sve. Steta sto nisu taj fork odradili sutradan nego bzvz gube vreme.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

To sto ti pricas nema veze sa zivotom. Cena ce da ide dole, samo sto ce ovo najskulje kostati BTC.

http://bitcoinist.net/dao-soft-fork-revised-to-allow-generic-blacklisting/
 
Poslednja izmena:
Ma kineze zabole za ethereum, ovi pilicari na bitstampu i bitfinex ima da polome svoja krilca samo tako....
 
Mislim da nije bas toliki fijasko i da ce ovaj biti jos i "najjeftiniji" do sada. Mozda gresim ali to je moje misljenje.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ljudi sta mislite o ovom sajtu https://topmine.io/?reg=194787 ?
Novina je, zvuci vrlo zanimljivo, nesto poput cuvenog nekadasnjeg Cointelecta...Bilo je lepo dok je trajalo, a ovo mi deluje jos zanimljivije...Ulazete u Torex (nesto slicno nasem mhs-u) i on vam je ovde sva mudrost i snaga, birate valutu koju kopate i posle isplata kad hocete...
Poenta je samo sakupiti sto vise Torexa u startu, jer vam brze zaradjuje i rudari, znaci nesto kao virtuelni rig...:)
Nemamo sta da izgubimo, a kontam da mozemo da dobijemo...
Voleo bih da cujem iskustva i misljenja iskusnijih rudara...
Ko hoce nek se reg. i nek proba, zanimljivo je veoma, a nema sta da izgubimo...
 
Poslednja izmena:
Mene zanima kakva će da bude cena kada puste soft fork, očekujem osetan skok.
 
Ljudi sta mislite o ovom sajtu https://topmine.io/?reg=194787 ?
Novina je, zvuci vrlo zanimljivo, nesto poput cuvenog nekadasnjeg Cointelecta...Bilo je lepo dok je trajalo, a ovo mi deluje jos zanimljivije...Ulazete u Torex (nesto slicno nasem mhs-u) i on vam je ovde sva mudrost i snaga, birate valutu koju kopate i posle isplata kad hocete...
Poenta je samo sakupiti sto vise Torexa u startu, jer vam brze zaradjuje i rudari, znaci nesto kao virtuelni rig...:)
Nemamo sta da izgubimo, a kontam da mozemo da dobijemo...
Voleo bih da cujem iskustva i misljenja iskusnijih rudara...
Ko hoce nek se reg. i nek proba, zanimljivo je veoma, a nema sta da izgubimo...

Sve je to lepo, samo sa tih pocetnih 5 TeraX mozes da iskopas 1 dolar za neka 4 meseca :D sto znaci da bi bilo lepo da se uloze neke pare da bi kupio koji TeraX ne bi li kopao malo brze... :D E onda nastupa cika Ponzi sa sve Marfijem + ljudska alavost = gubitak :-devil-:
 
Znam sve druze moj, apsolutno se slazem s tim, vesto smisljena ponzi shema, kao i Contellect, zato sam ga i spomenuo, ali je bilo i lepo dok je trajalo, uzeli smo tu lepo parce kolaca, secam se, tako da...ko pre deda mrazu, njemu pokloni...;):)
Vredi pokusati makar, naravno ne s nekim vecim ulaganjem, samo neki optimum. Ja cu uzeti oko par stotina, mozda cak i 1000 teraxa, pa cemo da vidimo i odmah menjam nesto, cim skupim, nema stekanja.
 
Poslednja izmena:
Neko je pokupovao 300btc dao tokena danas. Zamislite haker koji je ko zna koliko uzeo shortujuci ETH sada pokupuje DAO tokene po bagatelnoj ceni, longuje ETH i objavi da ce da vrati klepljene ETH. Eth i dao napumpaju on se istrese zatvori long i par miliona $ tezi okrene pricu ja sam ustvari white hat blablabla.
 
Ma kakav haker, masa blentova gleda u Vitalika kao u boga........
 
Tacno on je nekako uspeo totalno da gurne u drugi plan ICO premine, iskreno ja licno nemam nista protiv istog u nekoj razumnoj cifri, ali izgleda da tada svi dumpuju na pumpu i to ne prolazi...

Mi svi zelimo da vidimo vise rezultata sa BTC-im a pogotov sa LTC-om ali ako smo realni znamo da niko nece zabadava da radi, da mi znamo i ocemo mogli bi sami da se ukljucimo u razvoj, ali...
E sad oko ethereuma je skupljeno masa ljudi sve je to izgledalo bajno i zlatno pa na kraju niko nije video bug ili upozorio da su danas smart contracti veoma nestabilni, itd opet mac sa dve ostrice imas puno developera a niko ne radi potrebno svi kreiraju neke contracte i planove koji njima licno znace ili zele tako da ih promovisu

The DAO je bio velik potez ali ja iskreno ne verujem u decentralizaciju na tako lak nacin koji moze od starta da se manipulise
 
sve je ovo ponzi/hyip kako vec, rudarimo sta odgovara dok odgovara, ako se jos nesto i uspe ustinuti na exchange-u super, leb bez motike, cutim pokriven usima :D
 
Ko hoće detaljnije da se upozna sa tehničkom pozadinom ovog ekscesa može da pogleda Vitalikov blog post i pripadajuće linkove.
 
sve je ovo ponzi/hyip kako vec, rudarimo sta odgovara dok odgovara, ako se jos nesto i uspe ustinuti na exchange-u super, leb bez motike, cutim pokriven usima :D

Sta mislis sto blatim ICO pos lisk, rise, waves coine? Em nisam imao cohones da uletim u ICO em ne moze da se kopa.

Mnogo mi se vise svidja varijanta da rudari subvencionisu developere delom iskopanog bloka kao sto je kod decreda.

Nego evo nesto vidim bitfinex pobrljavio a meni sva zarada kod njih i dolarskom tetheru... Bice svasta ako me goxnu
 
covek mora kontrolisati masinu, posle 5 terminatora i dalje vam nije jasno sta bude ako masina bude samosvesna?! i ja sam za bojkot! mogu odmah da potpisem da svi prestanu da kopaju eth koji ga blate, samo sto ja znam da se to nece desiti ;) a ovi sto nisu imali labuda da kupe ico ili da kupe opremu da pocnu da kopaju... decak vam se zahvaljuje :D

vala mogulis

vala batalis
 
Poslednja izmena:
Opet mesate emocije kopanja i ono sto ethereum predstavlja, sto je jos smesnije POW je zamisljen samo kao cista navlakusa koja je bolje navukla od ocekivanog a POS frajeri nisu ni isprogramirali pa guraju sistem da se kotrlja dok moze, a kad promovisu svim investitorima obecavaju i objasnjavaju POS sistem koji oni prizeljkuju jer ko ne bi deo kolaca koji od nula stvara dobit dok stoji!

Cak se nezna ni krajnji limit inflacije jer ce POS ako i uspeju da ga isprogramiraju davat i kopat na osnovu kolicine koju posedujes

Cak sta vise kako ide ko zna u sta se ovaj ethereum pretvori
 
Poslednja izmena:
Zjao shitfinex sta radi ljudi odlepljuju flash crash na 694

Ta naravno da cu da kopam dok ima mesa na koski. A sto se ICO coina tiche ne pada mi napamet da ulecem dovoljan je samo jedan da me vajpuje. Za lisk sam znao da ce da pumpa odma cim izadje na berzu ali sam mislio da cu vise zaraditi na tradingu za tih par meseci nego da mi stoji BTC zakljucan ko zna gde. I jesam zaradio vise od onih 3x od kada je prosao DDOS ali nisam zaradio vise od nekoga ko je pametno na linux wallet povukao LISK pre DDOSa.
 
Poslednja izmena:
Budale ili imaju neke inside informacije, mozda su im svi BTC bili u DAO :)

ili mi vise lici da su opet neki hakceri nasli rupu u trgovini na bitfinex-u kao i prosli put pa sad ce neki da prodju ko bosi po trnju
 
Poslednja izmena:
Budale ili imaju neke inside informacije, mozda su im svi BTC bili u DAO :)

ili mi vise lici da su opet neki hakceri nasli rupu u trgovini na bitfinex-u kao i prosli put pa sad ce neki da prodju ko bosi po trnju

Zamisli ulogujem se prvi put balans normalan ali ne idu orderi ulogujem se drugi put balans 0. Sad je sve uredu ali na trenutak sam se fino preznojao.

Jao kakvi su ovi fineksovci genijalci kao zamrznucemo trejdovanje 10 minuta da ljudi skinu pozicije sta su mislili da ce da se desi kad se zatvori jedno 5miliona longova sad su izgleda skapirali pa su zamrzli trejd ponovo kinezi dampuju zestoko i sad ne znaju kako da se izvuku :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno