Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ma vec su odlucili, svi iz ethereum tima su imali kes u DAO... jednostavno BTC je krenuo kao decentralizovana zajebancija, a ETH ICO je navlakusa bila od pocetka, takvi ljudi jednostavno su navikli da su uvek u pravu i sve da kontrolisu.... njima pojam decentralizacije uopste nije jasan, za njih je decentralizacija ako njih dvoje sve kontrolisu OK, jer je to vise od jednog clana

sa softforkom ne ocekujem neki nagli pad cena, ali bi se nadao da sa hard forkom ima onih sto veruju da su preterali u svakom slucaju
 
Neki se nadaju da hoce. Ali sistem ethereum-a sigurno nece biti kompromitovan zbog DAO.
 
Videt cemo, nekako me ceo koncept smart contracta podseca na moguc tulip model, pokusali su sa DAO kao mega projekat i pukao je
Sledece ce biti veci broj projekata ako svaki bude ZAKLJUCAVAO ethereum moze se stvoriti piramidalna sema, naduvas par projekta i masa ce se navuci, zakljucace 80% ethereum-a u contracte (lljudima prodavat maglu da isti kontrakti vrede nesto) i pumpanje moze da pocne, naravno masa ethereuma iz DAO-a ne moze izvuci, jedni ce profitirat dok ce druga vecina pucat
Inace ne kazem da je tako neko zamislio, vec su ljudi TAKVI na profit ih najlakse navuces, mozak ne radi uopste

I taj DAO je bila takva ******stina da je to strasno, mislim sta pametno 500-2000 ****** moze da smisli i odluci gde ce se kes uloziti i to na demokratcki nacin gde svako glasa, jos se navukli ko mali majmuni (zakljucali preko 100 milona $)????
 
Poslednja izmena:
Videt cemo, nekako me ceo koncept smart contracta podseca na moguc tulip model, pokusali su sa DAO kao mega projekat i pukao je
Sledece ce biti veci broj projekata ako svaki bude ZAKLJUCAVAO ethereum moze se stvoriti piramidalna sema, naduvas par projekta i masa ce se navuci, zakljucace 80% ethereum-a u contracte (lljudima prodavat maglu da isti kontrakti vrede nesto) i pumpanje moze da pocne, naravno masa ethereuma iz DAO-a ne moze izvuci, jedni ce profitirat dok ce druga vecina pucat
Inace ne kazem da je tako neko zamislio, vec su ljudi TAKVI na profit ih najlakse navuces, mozak ne radi uopste

I taj DAO je bila takva ******stina da je to strasno, mislim sta pametno 500-2000 ****** moze da smisli i odluci gde ce se kes uloziti i to na demokratcki nacin gde svako glasa, jos se navukli ko mali majmuni (zakljucali preko 100 milona $)????

Napravili su mnogo dobar ether faucet
 
Ako ovo sa contractima zazivi bice kao sa svetakom ek krizom kad su osiguravajuce kompanije prodavale bezvredne Ugovore tj polise (AAA, AA, A, BBB, BB....) i na kraju znamo kako se zavrsilo
 
Ma jeeeeste :d
Prekjuce je ETH bio shitina bez uticaja, juce je bio scam koji pada na 1-2$, danas eth raste a btc pada zbog eth-a. Ma ajte molim vas.
Samo me zanima kako Zeljko objasnjava ovu situaciju koja se kosi sa svime sto je pricao ovih dana. Bas bih voleo da procitam njegovo vidjenje stvari.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
eth srusio btc, podigao sve ostale altcoine, vec vidim sutra u vestima :D

a srusio se i bitfinex :d
 
Poslednja izmena:
Sta ima da se nosim, ljudi koji su ulozili su ludi, pumpaju na obecanju soft fork-a, nula mozga... a nisam ni rekao da ce pad biti trenutan sve zavisi sta se bude desavalo a ima jos mesec dana za ovu situaciju oko DAO da se razvija

Ovo kazem na osnovu pumpanja the DAO da veruju da ce im bog Vitalik vratiti sve 100%, smesan scam cojn, ne shit vec bas cist scam, naravno ako se zapravo desi hard fork
 
Poslednja izmena:
ETH postaje sve ozbiljniji. Cijena opet ide gore.
 
Pa pusten eth fork predlog (kontrola upotrebe gas-a tako da ceo DAO ostane blokiran) minerima a mineri kazu, da vecina ne glasa:
LqtYpir.png
 
Poslednja izmena:
Ma jeeeeste :d
Prekjuce je ETH bio shitina bez uticaja, juce je bio scam koji pada na 1-2$, danas eth raste a btc pada zbog eth-a. Ma ajte molim vas.
Samo me zanima kako Zeljko objasnjava ovu situaciju koja se kosi sa svime sto je pricao ovih dana. Bas bih voleo da procitam njegovo vidjenje stvari.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ti to nama o principima? Nemoj molim te.
Ja sam pre nekoliko dana rekao da ce najvise izgubiti BTC, zbog svega sa ovim DAO i ETH. Ti si na to rekao da ne vidis vezu. Pa eto vidis da ima veze. Kad je pukao Paycoin BTC je isao dole. Svaka prevara u cryptu odrazi se na cenu BTC koji je pojam za crypto.
 
Mislim da Saj vise pita kako je moguce da jedan SCAM kako ga vi zovete moze da uzdrma BTC? mozda gresim...
 
Nije vam palo na pamet da je ovo korekcija btc-a ili ste mislili da ce cena od 780$ ostati i posle halvinga?
 
Sad ce korekcija u bul trapu pa ce onda korekcija sa unakrsnim napadima na ETH, grafikoni moraju biti iscrtani plavom bojom i eto cene koja odgovara, bar nekom.
Bar ovako Milan Tarot rece malocas kad smo se culi.
Sta misle ostali? A sta misle ovi sto znaju?
 
Sad ce korekcija u bul trapu pa ce onda korekcija sa unakrsnim napadima na ETH, grafikoni moraju biti iscrtani plavom bojom i eto cene koja odgovara, bar nekom.
Bar ovako Milan Tarot rece malocas kad smo se culi.
Sta misle ostali? A sta misle ovi sto znaju?

Neko koristi TArot a neko TA(tehnicku analizu). Svako prema sklonostima & mentalitetu;)
 
Ne razumem.Chartovi se na svim berzama podudaraju (razlike su zanemarljive)
Ma poloniex ume bas da ima cudne cene secam se kada sam ja kupovao oko 380 da je bila skoro 10% razlika u ceni gore dole.
Razlike ce uvek biti zanemarljive ako dovoljno odzumiras. Ovde su dani u pitanju kada se radi pamp. Barem cu ja tako sada da gledam kako sada malo da skalpujem ako mi gospoda u finexu dozvoli.
 
Sad ce korekcija u bul trapu pa ce onda korekcija sa unakrsnim napadima na ETH, grafikoni moraju biti iscrtani plavom bojom i eto cene koja odgovara, bar nekom.
Bar ovako Milan Tarot rece malocas kad smo se culi.
Sta misle ostali? A sta misle ovi sto znaju?

misle da ti kenjala ko plovka ;) nego bolje da si zvao na neko vopi :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno