Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Samo prodajte, skupicsmo vec nesto i za vas, da vam refundiramo ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Mislim da nema mesta da skoci gore da je ovih 11+ dolara kraj?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Mislim da nema mesta da skoci gore da je ovih 11+ dolara kraj?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

To ti je relativna kategorija. Sta ako skoci na 20 ali posle pada na 5? Ili, da skoci na 20, ti ne prodas jer cekas 25 pa ode na 11 ili opet 5? Sve je u igri i nemoj tako samouvereno da iznosis prognoze, ako pogodis slavice te dva dana, a ako promasis pljuvace te zauvek...Neka svako radi sta misli da je najbolje. Fork je velika nepoznanica i ja duboko verujem da ce biti iskoristen za neku vrstu manipulacije. Na koju stranu i kad-videcemo uskoro.
 
Ziva istina. Ja sam umesto da ga prodam za 2.99 posle kupovine za 2.9 cekao cenu od 3.05 koju nisam docekao zbog cega sam sada kad je pao na 2.7 na gubitku. :crash:
 
To ti je relativna kategorija. Sta ako skoci na 20 ali posle pada na 5? Ili, da skoci na 20, ti ne prodas jer cekas 25 pa ode na 11 ili opet 5? Sve je u igri i nemoj tako samouvereno da iznosis prognoze, ako pogodis slavice te dva dana, a ako promasis pljuvace te zauvek...Neka svako radi sta misli da je najbolje. Fork je velika nepoznanica i ja duboko verujem da ce biti iskoristen za neku vrstu manipulacije. Na koju stranu i kad-videcemo uskoro.

Mislim da je jako neozbiljno tako posmatrati stvari. Ako skoci na 100$ neko ce opet cekati vise. Ali to sto ti pricas, od 11 do 20$ je ogroman skok. Neka pada posle toga ali je makar bilo prilike za istovar. Kapiram potpuno sta pricas za fork, uvek postoji takva mogucnost. Ja sam doduse ovoga puta optimista i mislim da ce gore cena. Jos ovaj novcic ima potencijala.
 
Ja vjerujem da je ETH uz sve probleme betonirao 10$. Nakon HF može samo u +
 
Ako ne uspe fork ima da vidis kako hilti radi po betonu, puca 10$ ko nista. To je ona najcrnja varijanta. Inace se sasvim ok drzao posle hack-a, jeste mu se cena prepolovila ali nije to uopste tako strasno bilo. Da, sad bi trebalo samo gore. Videcemo.
 
Jel neko zna u cemu je problem!Vec sat vremena moji kopaci za ethereum ne mogu da se konektuju na dwarfpool?
 
Ni moji, presao sam na coinotron
 
Ja uopste ne sumnjam da ce fork uspeti, i ne sumnjam da ce cena ostati tu negde ako ne i vise, ali zaista sumnjam da neposredno pre i za vreme nece biti najcrnjih glasina pracenim masovnim istovarom da se pokrene lavina (setite se silk road pada, glasine kako NMC ima gresku u kodu, zabrane u Kini, DAO svinjarije itd. ima toga koliko hoces) i oporavak veoma brzo posle toga. E za taj scenario cuvam BTC. Sa druge strane, mislim da ce se ETH sigurno dobrano ispuvati ako BTC krene u pump kao sto ocekujem da ce se svi sada ispuvani novcici dobrano napumpati zajedno sa BTC rastom (ako ga bude). Kad kazem ispuvati ne mislim na $ cenu nego na odnos prema BTC-u.
 
Poslednja izmena:
Izmenio sam na ru server i radi kako treba!

Kako da napravim rezervni pool?Sta treba da dodam ili izmenim?

GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eth-ru.dwarfpool.com:8008 -ewal 0x25a0a005132140ef82c3cf658b3bde60bc8d215f -eworker KOPAC4 -epsw x
 
Izmenio sam na ru server i radi kako treba!

Kako da napravim rezervni pool?Sta treba da dodam ili izmenim?

GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eth-ru.dwarfpool.com:8008 -ewal 0x25a0a005132140ef82c3cf658b3bde60bc8d215f -eworker KOPAC4 -epsw x


Ovo nek ti je sadržaj epools.txt fajla :

POOL: eth-ru.dwarfpool.com:8008, WALLET: adresa tvog walleta , PSW: x, WORKER:Ime tvog riga, ESM: 0, ALLPOOLS: 0
POOL: eth-us.dwarfpool.com:8008, WALLET: adresa tvog walleta , PSW: x, WORKER:Ime tvog riga, ESM: 0, ALLPOOLS: 0
POOL: eth-hk.dwarfpool.com:8008, WALLET: adresa tvog walleta , PSW: x, WORKER:Ime tvog riga, ESM: 0, ALLPOOLS: 0
POOL: eth-au.dwarfpool.com:8008, WALLET: adresa tvog walleta , PSW: x, WORKER:Ime tvog riga, ESM: 0, ALLPOOLS: 0
POOL: coinotron.com:3344, WALLET: Ime workera , PSW: Pasword workera, WORKER: Ime tvog riga, ESM: 2, ALLPOOLS: 1

edit: Ako ne želiš da praviš nalog na coinotronu samo izbriši zadnji red, mada je dobro imati i backup pool a ne samo backup servere...
 
Poslednja izmena:
Ako ne uspe fork ima da vidis kako hilti radi po betonu, puca 10$ ko nista. To je ona najcrnja varijanta. Inace se sasvim ok drzao posle hack-a, jeste mu se cena prepolovila ali nije to uopste tako strasno bilo. Da, sad bi trebalo samo gore. Videcemo.


Neverovatno. Do pre neki dan je ovde prognoziran dalji rast a sada citam da ce mozda da padne i ispod 10. :wall:
 
To je prognoza, samim tim je podlozna oscilacijama i promenama u zavisnosti od situacije na terenu. Niko ovde nije dao matematicku formulu gde resenje moze da bude tacno ili ne.
 
Neverovatno. Do pre neki dan je ovde prognoziran dalji rast a sada citam da ce mozda da padne i ispod 10. :wall:
Ja ne znam sta ti citas ali znam da ti fali neka daska. Prognoziran je rast, jeste. To znaci mozda ce da skoci. Ako mislis da je to jedina varijanta onda se strasno varas jer svasta moze da krene naopako. Kad ti to covek ne naglasi onda ispadne prevarant, kad ti naglasi onda opet ispadne ko zna sta u tvojoj glavi. Nije tebi lako :d

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
pocele zelene crvene stepenice bice ludnica sutra, a vjerovatno i za vikend treba se naoruzat sa strpljenjem, naravno ko trguje ;)
 
Čitao sam malo o hard forku. Izgleda da je i hf zbrzan. Stari fork će verovatno ostati u životu bar još neko vreme što ostavlja mogućnost za manipulacije na starom chainu kroz replay atack exploit. Kako će to uticati na cenu ostaje da vidimo ali mi zvuči da neće biti pozitivno. Trenutni rast je u svakom slučaju prisutan.
 
Nekako mi to nema logike uopste sto si rekao. Aj baci link ako ti nije problem.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
A sta je bilo sa onim nagradama sto je haker govorio da ce djeliti :D
 
https://m.reddit.com/r/ethereum/com...nd_the/?utm_source=mweb_redirect&compact=true

https://medium.com/@timonrapp/how-to-deal-with-the-ethereum-replay-attack-3fd44074a6d8#.awp2ilyia

Poloniex će navodno održavati i stari i novi chain iako će naravno gledati da se sližu sa 'pobedničkim' chainom. Većina drugih vodećih menjačnica će gledati da se sližu sa pobedničkim koji god to on bio. Male menjačnice mogu ukoliko uoče prostor u zaradi da podrže stari chain što meni zvuči moguće.

I naravno ljudi koji će pokušati da održavaju stari chain:
https://ethereumclassic.github.io

Načelno - videćemo šta će se skuvati tj. da li će stari chain odumreti i kada. Izvesno je da prostora za replay exploit (dobitak na oba chaina) ima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno