Šta je novo?

EPS račun preko neta

Ko za inat ne mogu da skinem racun :D
Prosli mesec potrosio vise racun 6321din Ovaj masec potrosio manje racun 7691din :D

Valjda ce da proprave da moze da se skida PDF.
 
Nemoze ni kod mene PDF , Bitno da nisu skinuli naknadu od 28,77 din :mad:
Cekam papir pa da probam bar cod
 

Prilozi

  • Screenshot_18.png
    Screenshot_18.png
    55.2 KB · Pregleda: 37
Ja i dalje nemam račun na portalu za novembar. Region Beograd.
Takodje ne može da se skine račun nijedan u PDF-u… nije mi jasno šta sada muljaju
 
Ko za inat ne mogu da skinem racun :D
Prosli mesec potrosio vise racun 6321din Ovaj masec potrosio manje racun 7691din :D

Valjda ce da proprave da moze da se skida PDF.
Zaboravljas da od ovog meseca ide i povecanje racuna za struju. I Kadgod sam pratio potrosnju po mojoj racunici i njihovoj uvek se ne slaze za 20-30 kilovata. Ja svakog prvog u mesecu pisem koliko sam potrosio pa onda opet sledeceg prvog i tako obracunavam dok oni nekada pisu struju 3-4 a nekada 6-7 kada posalju one popisivace. I ko njih uvatiti sta muljaju.
 
Ja im uvek ostavim na kapiji tacno prvog stanje. I stanje uvek dobro upisu.
Problem koji ja imam je da ne mogu da znam kada ce tacno da upisu, pa ne znam koliko je dana. Da znam to, bez problema bi vodio svoj racun i placao unapred.
Na primer, za ovaj mesec sam video kada je popisano stanje, pa sam tacno uneo broj dana i dobio sam tacno okoliko racun koliko sam ja izracunao da cu dobiti (u paru ista vrednost).
 
Sad je portal pukao nacisto, ne radi sajt trenutno, nesto muljaju.
 
Stigao račun online na portalu ali ne može da se preuzme pdf račun kao pre svakog meseca...
 
Jedino kako možete da platite je na opciju "plati" i odaberete ips skeniranje. U tom slučaju novost je da uplata ide preko alta pay kompanije preko totalno drugog računa, a onda vam stiže preko mail-a potvrda o uplati sa podacima da je primalac EPS
A potpuno su uklonili opciju preuzimanje PDF računa
 
A zašto moraš da preuzmeš račun da bi ga platio? Dovoljno je što znaš iznos, tr je isti, poziv na broj se kod njih takodje ne menja, prepišeš sa prošlomesečnog računa oba i platiš (ukoliko nemaš već zapamćen šablom u mbanking-u).
 
Tako je bilo i prošlog meseca. Pa su se postepeno počeli pojavljivati i pdf računi. Svaka druga opcija plaćanja, osim IPS QR skeniranja sa pdf ili papirnog računa, podrazumeva i plaćanje provizije.
 
Jedino kako možete da platite je na opciju "plati" i odaberete ips skeniranje. U tom slučaju novost je da uplata ide preko alta pay kompanije preko totalno drugog računa, a onda vam stiže preko mail-a potvrda o uplati sa podacima da je primalac EPS
A potpuno su uklonili opciju preuzimanje PDF računa
Prošli mesec se ovde hvalilo kako može lako da se preskoči plaćanje altapay-u
E pa sada su i to rešili, moraju i oni neki dinar da zarade🥴

A izbori prošli...
 
Tako je bilo i prošlog meseca. Pa su se postepeno počeli pojavljivati i pdf računi. Svaka druga opcija plaćanja, osim IPS QR skeniranja sa pdf ili papirnog računa, podrazumeva i plaćanje provizije.
I tada se plaća provizija tvojoj banci,sada se ta privizija plaća Alata pay 28 rsd
Ukoliko želite da preskočite alta pay kompaniju jedina opcija je da skenirate stari račun stari qr kod ,podaci su isti broj računa ,kao i poziv na broj. Samo prepravite iznos
 
A zašto moraš da preuzmeš račun da bi ga platio? Dovoljno je što znaš iznos, tr je isti, poziv na broj se kod njih takodje ne menja, prepišeš sa prošlomesečnog računa oba i platiš (ukoliko nemaš već zapamćen šablom u mbanking-u).
Imam uvid u cenu i potrošnju detaljnu i zgodnije mi je kad preuzmem račun, plus ga platim u mbank i nemam proviziju.
 
I tada se plaća provizija tvojoj banci,sada se ta privizija plaća Alata pay 28 rsd
Ukoliko želite da preskočite alta pay kompaniju jedina opcija je da skenirate stari račun stari qr kod ,podaci su isti broj računa ,kao i poziv na broj. Samo prepravite iznos
Ne placa se u svakoj banci provizija.
 
Sad je portal načisto mrtav
 
Dok smo imali uvid u račun preko elektrovojvodine nikakvih problema nije bilo, meni neće sad ni da prikaže račun, kaže da je neko drugi korisnik, a evo sad i crko konj. Kod raifaizen banke nema provizije imam samo osnovni dina račun (150 din/mesečno)
 
Znaci ako placam preko njihovog portala nez skeniranja IPS koda (posto vise ni ne moze jer ne izdaju u pdf-u) ja moram da platim 28 rsd alti?
 
Ako plaćaš preko njihovog portala moraš, ali ne razumem zašto bi iko tako plaćao.
 
Strpite se jos dan-dva, verovatno ce se sve dovesti u red. Moguce da im je crklo generisanje pdf dokumenata ili tako nesto.
 
ISTO! Ko su bre ti da ja njima placam ista... posrednici u placanju, gospode....
Nisu hteli da stave njima na teret sve. Kapiram da ima neka provizija koja se placa za online placanje, ko sto ima za POS terminal, i online payment processing, svi uzimaju, e sad EPS eto odlucio da nesto plati korisnik, da ne plate bash sve oni. Ako hocete na njihovu stetu da ide, onda licno da platite kod njih na salter karticom tu gube :D
 
A zašto moraš da preuzmeš račun da bi ga platio? Dovoljno je što znaš iznos, tr je isti, poziv na broj se kod njih takodje ne menja, prepišeš sa prošlomesečnog računa oba i platiš (ukoliko nemaš već zapamćen šablom u mbanking-u).
Zato sto hocu da imam svoju evidenciju, trajno dokumentovanu, ne verujem njihovoj digitalnoj. Evo vec za ovaj mesec sam cuo bar dva slucaja da se nesto ne poklapa, a nemam blage veze sta njihov portal prikazuje, ne poklapa se.

Pritom ne prikazuje celu specifikaciju racuna vec samo potrosnju, a cenu su ukljuceni i porez, akciza, kamate, popusti... To je nevidljivo. Meni licno nije u redu da samo vidim jedan finalni broj koji cu platiti QR kodom i da mu verujem na rec da je svih 17 stavki iza njega tacno.
 
Bice i pdf kroz par sati ili za dan dva, meni se tako desavalo i na starom portalu uvid u racun. Danas vidim zaduzenje a tek sutra uvece mogu da preuzmem racun.

Na ovaj nov portal danas uopste ne uspevam ni da udjem.
 
Bice i pdf kroz par sati ili za dan dva, meni se tako desavalo i na starom portalu uvid u racun. Danas vidim zaduzenje a tek sutra uvece mogu da preuzmem racun.

Na ovaj nov portal danas uopste ne uspevam ni da udjem.
Jugoistok nije imao uvid, mogao je samo PDF da se skine. Bukvalno jedna forma sa izborom brojila i meseca.
 
Zato sto hocu da imam svoju evidenciju, trajno dokumentovanu, ne verujem njihovoj digitalnoj. Evo vec za ovaj mesec sam cuo bar dva slucaja da se nesto ne poklapa, a nemam blage veze sta njihov portal prikazuje, ne poklapa se.

Pritom ne prikazuje celu specifikaciju racuna vec samo potrosnju, a cenu su ukljuceni i porez, akciza, kamate, popusti... To je nevidljivo. Meni licno nije u redu da samo vidim jedan finalni broj koji cu platiti QR kodom i da mu verujem na rec da je svih 17 stavki iza njega tacno.
Pa dobro valjda ne mislite svi da nećete dobiti račune, bilo u pdf bilo u papirnoj formi. Po zakonu moraju da ih dostave potrošačima. To što ih trenutno nema ne znači da ih neće ni biti, kao da je prvi put da zabrljaju nešto. Ne znači da su ih ukinuli kao što je kolega napisao.
 
Pa dobro valjda ne mislite svi da nećete dobiti račune, bilo u pdf bilo u papirnoj formi. Po zakonu moraju da ih dostave potrošačima. To što ih trenutno nema ne znači da ih neće ni biti, kao da je prvi put da zabrljaju nešto. Ne znači da su ih ukinuli kao što je kolega napisao.
Kada su stvari kao EPS u pitanju, svi su krivi dok se ne dokaze suprotno. Stici ce racun, ne sumnjam, samo sto njihova nesposobnost druge kosta.
 
Nazad
Vrh Dno