Šta je novo?

EPS račun preko neta

На свима њима рок доспећа рачуна продужен је са 28. на 30. децембар.
wow
Mogli su do 1. januara da se otvore. (n)

Meni stigo papirni za selo gde plaćam samo osnovni harač, za BG ništa, ni na mejl.
 
Kampjuteri, internetu, umrežavanja, optika, brzina ova ona.....a na kraju se pokazala najsigurnija šalteruša iz osamdesetih godina prošlog veka, papir tras pečat daš pare i ćao.
 
Aman ljudi
Zamisli da otkazeš papirni račun i onda se desi ovo... Vidi, nema šanse. Sad hoću i papirni i na mejl i na portal.
I poseban folder sa skeniranim dokazima o plaćanju.
Aman ljudi kakve veze ima papirni, ne radi obračun, nema ni papirnog (osim ako niste među ljudima kojima je obrađeno pre nego što je sve pogašeno). Ja sam imao jedan račun i online u ponedeljak ujutru, a nije mi stigao papirni
 
Kaning plan, da sve narednog meseca uteraju u višu tarifu .
 
Obračun za višu (plavu/crvenu) tarifu se radi srazmerno odnosno prema broju dana obračuna tako da neće "uterati" višu tarifu.
 

Prilozi

  • WhatsApp .jpg
    WhatsApp .jpg
    210.1 KB · Pregleda: 154
To bi bilo tačno da nisu ni očitali brojilo. Ovako su napisali da su očitali, a očigledno je pogrešno, pa ispada da za sledeći račun stiže dupla količina kWh.
 
^da, sada vidim šta je Lanikor napisao.
Napraviše haos, bolje da nisu ništa čačkali.
 
Ja platio račun preko portala,bukvalno 30 sekundi pre svega ovog. Na mail mi je stigla potvrda o uplati. E sad da li su oni proknjižili 🙄😀🤔
 
Dzaba papirni kad ne radi ni fizicko placanje kod njih, ne radi ni jedan salter za uplatu. Sve jedno je koji je racun i kako je placeno, vazi se kad oni proknjize.
A sto se tice obracuna, vec tri meseca problem sa ocitavanjem.
Uvek mi prvo dostave korigovani racun sa celom potrosnjom pa tek kad ponovim prigovor tacno obracunaju potrosnju za 30 dana.
Na stranu da mi ne racunaju popust za redovnu uplatu iako nije do mene.
Tako da verujem da ce i ovog puta da se "prave blesavi". A kako da sad pisem prigovor kad im ne radi sistem. Ko zna dokle cu da jurim sa njima.
 
Dzaba papirni kad ne radi ni fizicko placanje kod njih, ne radi ni jedan salter za uplatu. Sve jedno je koji je racun i kako je placeno, vazi se kad oni proknjize.

Pa uplati mbankingom ako već imaš papirni račun, što bi išao kod njih na šalter.
Ne mogu oni da proknjiže kad hoće niti važi uplata tek kad oni proknjiže, oni moraju da proknjiže na dan kad uplata legne na njihov račun u banci. Na tvom računu za taj mesec mora da stoji kao datum uplate onaj datum kada su im pare legle na račun u banci, tu ništa od njih i njihove dobre volje ne zavisi.
 
Ne znam cemu frka, uplati se putem mbankinga, banka njima prebaci pare, oni na osnovu izvoda knjize, e sada ako im sistem nefunkcionise pa ne mogu da rasknjize to je drugo.
Dokaz o uplati postoji, bitno da je placeno
 
Ma ok nema frke, platio sam mbankig-om, cisto sam konstatovao da nije ni bitno kakav je racun i sto ne mogu da skinem pdf.
Uplaceno ali nije u evidenciji (skinut dug) dok ne odrade knjizenje (sa datumom), a ne mogu dok ne poprave stanje.
Obrni-okreni dok sistem ne osposobe nista ne funkcionise, mozemo samo da cekamo.
E a onda krecu prigovori...😁
 
Po prvi put otkad sam se pre nekoliko godina prijavio da dobijam račun na mail isti mi nije stigao (nije u spam) a nisam još uvek dobio ni papirnati.

A pre par dana su u čitavom naselju menjali brojila za očitavanje struje tako da mogu misliti koliko veselo će biti u narednom periodu...
 
Kad im se pise mail javljaju da isti nisu procitali, tj ide ovakva genericka poruka.
 

Prilozi

  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    17.3 KB · Pregleda: 141
Ja sam platio preko portala i dobio obaveštenje o uplati. Al nakon nekoliko sati pukao im sistem. Pitaj boga dali će to priznati da je plaćeno na vreme.
 
Kod mene i dalje nema papirnog, do sledeceg petka bi moralo da stigne ili papirni ili portal da proradi, jedino ako opet ne produze rok.
 
Evo još malo pa nedelju dana kako im je "pao sistem". Jel ima neko neku insajdersku informaciju kada će da proradi ponovo? Nešto se odužilo ovo.
Inače sam ja dobio papirni račun u četvrtak 21. a platio sam 18. pošto sam video na sajtu koliki je račun, malo pre nego što će pasti. Na aplikaciji od banke piše da je uplata prošla 18. 12. u 10:18.
 
Pa da imaju backup odavno su mogli rollback da urade. Setite se samo gigatron nije mogao mesec dana da proradi od ransomware hacka, mogu da zamislim koje je ovo ludilo kad ne radi nista.
 
Ne mogu rollback kad su kriptovani i zaraženi računari, čiste jedan po jedan. Odužilo se jeste, nadam se da će biti uskoro.
 
Za katastar im je trebalo 3 meseca da se vrati, isti napad je bio u pitanju cini mi se.
 
Meni nisu jos stigli racuni u postansko sanduce, a euvid u racun i dalje ne radi.

Trebali su onda da produze rok vise za placanje, nije mi jasno kako da platimo racune mi koji ne mozemo da dodjemo do uvida koliko treba da platimo?
 
Broj dana obracunskog perioda-35, 02.11.-06.12., Edb Kraljevo.
 
Ako bas zelite da budete revnosni, uplatite iznos proslog racuna + 30%. Eventualni visak ide u preplatu za januarski racun, pa tako necete da budete u minusu. Kada budu obracunavali uplate za ovaj racun, imacete i popust za placanje u roku.
 
Vrh Dno