Šta je novo?

EPS račun preko neta

Ovde je minus ustvari plus isto rade kao i poreska uprava.
 
Ima zeleni ili crveni okvir da odmah znaš na čemu si
 
I pritom piše "preplata" ;)
 
Evo sada sam opet pozvao i dobio ih na telefon, kazu okvirno ocekujte racun posle 20-tog. E sada jel mislila na digitalni racun ili papirni to vec ne znam.
 
Pojavio se racun na jugoistok.
 
Platio sam račun preko ovog novog sajta juče izjutra. Još uvek nije proknjiženo.
 
Racun stigo skinuo PDF skeniro kod i nisu uzeli onih 29 din
Na ovaj nacin skidaju 29 din
 

Prilozi

  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    41.6 KB · Pregleda: 144
To sto nema provizije zavisi koja banka.
 
Jos u petak 10.11, na starom portalu(podrucje Kraljeva)se pojavio racun i odmah mogao da se skine pdf, a evo tek jutros na novom ali nema ga za download, vec samo pise zaduzenje.
A kako uopšte pristupaš starom portalu? Kod mene to nije moguće. Na samom sajtu čak i piše: "Активирањем јединственог портала Увид у рачун за Републику Србију престали су са радом досадашњи регионални портали." Na novom mi je, inače, isti slučaj: piše zaduženje, a samog računa (PDF) još nema. Isto, naravno, područje Kraljeva.
 
A kako uopšte pristupaš starom portalu? Kod mene to nije moguće. Na samom sajtu čak i piše: "Активирањем јединственог портала Увид у рачун за Републику Србију престали су са радом досадашњи регионални портали." Na novom mi je, inače, isti slučaj: piše zaduženje, a samog računa (PDF) još nema. Isto, naravno, područje Kraljeva.
Moglo je do juce, tj. i sinoc je radio, ali od jutros vec ne...
Sada je zasigurno ugasen, a tu je i obavestenje:

Screenshot 2023-11-15 193125.jpg
 
Moglo je do juce, tj. i sinoc je radio, ali od jutros vec ne...
Hvala na odgovoru. Zanimljivost je da meni sajt zapravo već desetak dana izgleda tako. Poslednji put sam mogao da se prijavim u oktobru. Zato sam se i zapitao kako mu pristupaš i ponadao se da možda ima neki alternativni način, ali avaj. Stari portal je, po mom mišljenju, bio mnogo bolji (makar ovaj za Kraljevo, za ostale ne znam): lakša registracija, prijava stanja, obaveštenje na mejl da je račun spreman. Tako da mi je baš smešno ovo što piše da je tehnički unapređena verzija sa novim funkcijama, ali šta da se radi...
 
Meni je veći problem što mi stoji da su podaci poslednji put ažurirani 1.11, a novi ugovor sam potpisao sa eps-om 6.11, i onda sad moram da čekam novo ažuriranje podataka da bih mogao da dodam ugovor. Pisao mejl, ali džabe.
 
Imala sam problem da prijavim caletov ED, stalno mi je izbacivao gresku da se ne slazu podaci. Pisala reklamacijama i resili mi za dva dana, jos cekam da mi uspe da ga prijavim doduse 😂 kazu da ED nije bio vezan za jmbg, on je tamo od '78.
 
Ne radi mi preuzimanje pdf verzije, ni za zadnji racun a ni za bilo koji prethodni. Pojavi se ona plava traka, proseta malo i nista. Ima li nekoga kome to radi da pojasni sta se desava kada se skine pdf? U koji folder ide, da li ga otvara u novom tabu i sl. Treba li iskljuciti neki od blokatora reklama?
 
Imala sam problem da prijavim caletov ED, stalno mi je izbacivao gresku da se ne slazu podaci. Pisala reklamacijama i resili mi za dva dana, jos cekam da mi uspe da ga prijavim doduse 😂 kazu da ED nije bio vezan za jmbg, on je tamo od '78.
Slična situacija i kod mene, s tim što nema odgovora evo već 4. dan... :)
 
Ja sam uspeo da rešim sve preko mejla za dva dana, s' tim što sam na jednom ugovoru uspeo da se prijavim tri dana posle toga jer uhvatio se vikend kada su rekli da treba da prođe tih famoznih 24 sata da se aktivira pa se čekalo do petka do ponedeljka. Na drugom ugovoru aktivirano posle 24 sata. E sad, ovaj prvi ugovor je u stanu koji se vodi na oca a ovaj drugi je na vikendicu koja se vodi na
preminulu :)
babu i uspelo je, nisam to pominjao naravno a jedan kolega forumaš je pre desetak dana isto to tako pokušao i odradio i hvala mu na predlozima kako to odraditi, broj nije preveden na oca. Oba ugovora inače datiraju iz jula 2006 g. kada se nisu upisivali jmbg. Molbe slane na onaj glavni mejl namenjen za to - reklamacije.eps, tako nešto, ne na lokalne centrale.
 
Poslednja informacija koja je dobijena iz kol centra, da su zaposleni prebukirani i da je baza podataka stara, tačnije ko zna koliko hiljada korisnika je u pitanju koji treba da dopune podatke, a radi registracije na portalu. Ja čekam već 7 dana da odgovore na email, ali još uvek odgovora nema.
 
Na teritoriji Vojvodine se pojavljuju neki izmišljeni dugovi (ne znam za ostale delove države), od danas navodno i ja dugujem 200 dinara. 😄 Sinoć kad sam gledao, bio je zeleni okvir i pisalo je "hvala što redovno izvršavate uplate" ili tako nešto, a danas u crvenom okviru dug.
P.S. Nema ni računa za oktobar još uvek, a službenici kažu da tek od sledeće nedelje možemo da ih očekujemo.
 
Ja dobio juče račune za sva tri brojila. Sremska Mitrovica.
Da, ko je potpisao novi ugovor neka zaboravi na popust. Prva potrošnja će mu biti oktobar ove godine.
 
Kako je moguce da vec danima nisu proknjizili uplate koje su obelezene sa hitno?
Posle koliko dana proknjize?
Sve placeno istog dana QR kodom.
 
Ne brini, proknjižiće ti sa danom koji si uplatio. I pre je trebalo 5-6 dana da se pojavi uplata kod njih, ali je uverk bila sa danom koji sam uplatio.
 
Onda očigledno ručno rasknjizavaju.

Iskreno ranije nisam obraćao pažnju ali ako tako kažeš verovatno je tako
 
Данас сам био у ЕПС пословницу због немогућности да додам 2 бројила (ЈМБГ проблем), шалтеруша ми је дала образац за уговор а кад сам питао о чему се ради рекла је да ни њима још потпуно није јасно али да мора уговор за оба бројила да се потпише како би могао да их додам на порталу. Додала је и ако се не потпишу уговори они нису у обавези да испоручују ел.енергију… Шта је позадина целе ове приче?🤔
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    219.5 KB · Pregleda: 79
Ne radi mi preuzimanje pdf verzije, ni za zadnji racun a ni za bilo koji prethodni. Pojavi se ona plava traka, proseta malo i nista. Ima li nekoga kome to radi da pojasni sta se desava kada se skine pdf? U koji folder ide, da li ga otvara u novom tabu i sl. Treba li iskljuciti neki od blokatora reklama?
Danas se pojavilo zaduženje za oktobar. Na portalu forsiraju put elektronske naplate korak po korak, koji podrazumeva obaveznu "naknadu" od 28,77 rsd, čaki i kod "IPS skeniraj" načina!!!
Naravno, NE MOGU DA PREUZMEM PDF RAČUN (trči plava linija u beskraj), jer verujem da IPS skeniranje QR koda sa pdf ili sa papirnog računa ne sadrži i ne sme da sadrži nikakvu naknadu bankama, a ni eps-u, ako ta naknada nije sastavni deo računa.
Da li je neko uspeo:
1. da skine oktobarski račun sa eps portala i
2. da li je neko skeniranjem QR koda sa oktobarskog pdf računa i IPS plaćanjem izbegao i plaćanje "naknade"?
 
Nazad
Vrh Dno