Šta je novo?

EPS račun preko neta

Данас сам био у ЕПС пословницу због немогућности да додам 2 бројила (ЈМБГ проблем), шалтеруша ми је дала образац за уговор а кад сам питао о чему се ради рекла је да ни њима још потпуно није јасно али да мора уговор за оба бројила да се потпише како би могао да их додам на порталу. Додала је и ако се не потпишу уговори они нису у обавези да испоручују ел.енергију… Шта је позадина целе ове приче?🤔

Bas ono sto napisah skoro... upotpunjuju svoju bazu nasim trudom.
 
Danas se pojavilo zaduženje za oktobar. Na portalu forsiraju put elektronske naplate korak po korak, koji podrazumeva obaveznu "naknadu" od 28,77 rsd, čaki i kod "IPS skeniraj" načina!!!
Naravno, NE MOGU DA PREUZMEM PDF RAČUN (trči plava linija u beskraj), jer verujem da IPS skeniranje QR koda sa pdf ili sa papirnog računa ne sadrži i ne sme da sadrži nikakvu naknadu bankama, a ni eps-u, ako ta naknada nije sastavni deo računa.
Da li je neko uspeo:
1. da skine oktobarski račun sa eps portala i
2. da li je neko skeniranjem QR koda sa oktobarskog pdf računa i IPS plaćanjem izbegao i plaćanje "naknade"?
Radi skidanje racuna, samo dozvoli pop up prozore koji su ti verovatno blokirani, i posle normalno skeniraj qr kod sa racuna.
 
Ne radi, bar za mene, na mojim nalozima. Ni na Chrome, ni na Edge browseru. I to isto na Androidu i na PC računaru. Iza simbola za preuzimanje oktobarskog računa nije ništa, čak i sa opcijom "preuzmi link", mogu da preuzmem samo html stranicu. Jednostavno nisu jos ubacili pdf fajl za oktobarski račun. Za septembarski i sve prošle rade linkovi i skida se pdf normalno, na PC.
Znači, treba sačekati.

I dalje stoji moje pitanje pod
2. da li je neko skeniranjem QR koda sa oktobarskog pdf računa i IPS plaćanjem izbegao i plaćanje "naknade"?
 
Pisao sam to pre neki dan, mada sad kad bolje razmislim mislim da nisam napisao kasnije kako sam platio, mrzi me da proveravam i vracam stranice.
Ali ukratko, nisam mogao da skinem pdf iako je bio postavljen oktobarski racun, ostali racuni su mogli da se preuzmu, kod njih kad se skenira IPS kad se klikne na "Plati" naknada je ukljucena (to sam napisao i proverio, nisam bio platio ali sam video da je naknada ukljucena), kada se pdf nakon par dana mogao preuzeti, platio sam preko IPS-a skeniranjem sa pdf-a, bilo je bez naknade.
 
Tačno tako. Upravo sam platio oktobarski račun, ali ne posredstvom portala EPS-a, već klasično, skeniranjem IPS QR koda, sa pdf računa na ekranu PC. Takvim načinom-nema harača.😁

Znači, portal će mi i dalje služiti samo kao "uvid u račun", a plaćanje svakako neće biti preko istog.
 
Ne radi, bar za mene, na mojim nalozima. Ni na Chrome, ni na Edge browseru. I to isto na Androidu i na PC računaru. Iza simbola za preuzimanje oktobarskog računa nije ništa, čak i sa opcijom "preuzmi link", mogu da preuzmem samo html stranicu. Jednostavno nisu jos ubacili pdf fajl za oktobarski račun. Za septembarski i sve prošle rade linkovi i skida se pdf normalno, na PC.
Znači, treba sačekati.

I dalje stoji moje pitanje pod
2. da li je neko skeniranjem QR koda sa oktobarskog pdf računa i IPS plaćanjem izbegao i plaćanje "naknade"?

Da, ja sam juce tako uradio.
 
Uspela sam da skinem pdf danas, iz prvog pokusaja, za dva ed broja.
 
Jedno pitanjce, koji vam je datum naveden kao rok za placanje, za popust? Posto su pricali da ce biti pomereno malo.
 
Na teritoriji Vojvodine se pojavljuju neki izmišljeni dugovi (ne znam za ostale delove države), od danas navodno i ja dugujem 200 dinara. 😄 Sinoć kad sam gledao, bio je zeleni okvir i pisalo je "hvala što redovno izvršavate uplate" ili tako nešto, a danas u crvenom okviru dug.
P.S. Nema ni računa za oktobar još uvek, a službenici kažu da tek od sledeće nedelje možemo da ih očekujemo.
Rešili mi reklamaciju za 24h preko e-mail prepiske i poslali račun za oktobar. Samo sam uradio screenshot QR koda i platio preko mbank aplikacije bez provizije.
 
Ja sam uspeo da rešim sve preko mejla za dva dana, s' tim što sam na jednom ugovoru uspeo da se prijavim tri dana posle toga jer uhvatio se vikend kada su rekli da treba da prođe tih famoznih 24 sata da se aktivira pa se čekalo do petka do ponedeljka. Na drugom ugovoru aktivirano posle 24 sata. E sad, ovaj prvi ugovor je u stanu koji se vodi na oca a ovaj drugi je na vikendicu koja se vodi na
preminulu :)
babu i uspelo je, nisam to pominjao naravno a jedan kolega forumaš je pre desetak dana isto to tako pokušao i odradio i hvala mu na predlozima kako to odraditi, broj nije preveden na oca. Oba ugovora inače datiraju iz jula 2006 g. kada se nisu upisivali jmbg. Molbe slane na onaj glavni mejl namenjen za to - reklamacije.eps, tako nešto, ne na lokalne centrale.
E, pa ja nisam uspeo, meni su odgovorili i traze da odem u područnu jedinicu EPS-a da potpišem ugovor o snabdevanju uz dokaz o vlasništvu.... :(
 
Hoće li više ažurirati te podatke, potpisao sam 6.11. novi ugovor i i dalje ne mogu da dodam ugovor na sajtu jer su podaci ažurirani 1.11. Da li je moguće samo jednom mesečno da se ažurira baza?
 
Posto vidim da zbog strajka postara nisu stigli racuni za struju i komunalije interesuje me da li onda otici do EPS-a da se odstampa racun i plati da se ne ceka kraj strajka da ne bi bilo po ledjima potrosaca?
Ja inace isto placam preko aplikacije banke skeniranjem QR koda.
 
Јуче сам на радију чуо да је ЕПС послао рачуне и да очекује у договору с поштом њихову испоруку на вријеме.Мени неки рачуни стигли,али за струју још није.
 
Posto vidim da zbog strajka postara nisu stigli racuni za struju i komunalije interesuje me da li onda otici do EPS-a da se odstampa racun i plati da se ne ceka kraj strajka da ne bi bilo po ledjima potrosaca?
Ja inace isto placam preko aplikacije banke skeniranjem QR koda.
Ја сам то урадио прошле недеље и платио. Ако нису рачуни на твоје име треба ти или наплатни број или ЈБМГ власника да би одштампали.
 
Na mamino ime su. Mada veceras sam iz postanskog sanduceta pokupio infostan i racun za mamin mobilni.
 
Ako plaćate na šalteru EPS-a može da se iskoristi i uplatnica sa nekog starijeg računa (ako vam je ostao odranije), kod njih se poziv na broj ne menja.
 
Мени стигао папирни,али и даље не могу додати бројило на сајт,тако да се враћам класици,засад.
 
Pokušavam ceo dan da se registrujem na sajtu EPS-a, zapravo registrujem se uspešno, ali kad unesem ED broj i matični broj na koga se inače račun vodi, i to godinama, piše mi da ne postoji nikakav dodat ugovor!
Stvarno ne znam kako da platim račun osim da čekam da stigne, kad tad, a tek ne znam o kakvom se ugovoru radi!
Da li neko ima neki predlog, ili je najbolji otići u Masarikovu, i tamo na licu mesta videti koliki je račun i platiti?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231126_182007_Chrome.jpg
    Screenshot_20231126_182007_Chrome.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 23
Nije unet jmbg nosioca ugovora u njihov sistem i to je to. Pisali smo baš opširno o tome. Piši im na reklamacije.eps, ima mejl tu na sajtu i zamoli da dodaju jmbg u ugovor i najverovatnije će ti to odraditi. Meni su za dva dana odgovorili da su uneli u ugovor jmbg i onda treba da prođe još 24 sata pa da se to aktivira na sajtu.

To je sigurno, nema drugo, možeš slobodno iščitati desetak zadnjih strana gde sam i ja recimo detaljno svoje iskustvo opisao a i još par forumaša. Sutra ujutru odmah im šalji pisamce :)
 
Nije unet jmbg nosioca ugovora u njihov sistem i to je to. Pisali smo baš opširno o tome. Piši im na reklamacije.eps, ima mejl tu na sajtu i zamoli da dodaju jmbg u ugovor i najverovatnije će ti to odraditi. Meni su za dva dana odgovorili da su uneli u ugovor jmbg i onda treba da prođe još 24 sata pa da se to aktivira na sajtu.

To je sigurno, nema drugo, možeš slobodno iščitati desetak zadnjih strana gde sam i ja recimo detaljno svoje iskustvo opisao a i još par forumaša. Sutra ujutru odmah im šalji pisamce :)
Čitala sam sve veruj mi i to više puta, možda nisam najbolje razumela da im moram pisati reklamacije da dodaju JMBG u ugovor, u svakom slučaju hvala ti.
Sad ću im odmah napisati pisamce. 😊
 
Dok je bio EPS Kraljevo portal platim račun u užičkoj poslovnici i istog momenta se to evidentira a sada naravno ne.

Što može jednostavnije kada može i komplikovanije.
 
  • Like
Reagovanja: Ira
Koliko treba da prođe dok se proknjiži uplata kada se plati oniline?

EaseUS_2023_11_27_15_38_44.png
 
U mom slučaju je sutradan uplata bila vidljiva na portalu.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Kao da je bitno kada ce pare da se vide da su proknjizene, imate dokaz da je racun placen i nista drugo ne treba da vas zanima. Zna se ako si pare uplatio 10tog taj datum ce pise na sledecem racunu a kada ce gospoda iz eps-a da dobiju to me ne zanima.
 
Vrh Dno