Šta je novo?

EON Smart Box (2024)

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li u SBB imaju noviji ili jači model od KSTB6020 ?
Kada pustim 4k video na stremio ili youtube secka slika...
 
Da li postoji drver za android box za eon daljinski, a to me interesuje jer nisu svi dugmići podržani na mom android box-u pa bih želeo da određene dugmiće povežem preko aplikacije za upravljanje dugmićima da pokreću određene akcije?
 
Pozdrav...ako moze pomoc....imam najnoviji Eon box SDSTB02....instalirao sam i na boxu i na telefonu aplikaciju Send Files to tv.....uspevam da preko telefona prebacim na box Apk fajlove...slike....samo mi nece m3u liste za iptv....da li mozda neko zna zasto i da li treba neko podesavanje na boxu....na prthodnim modelima Eon boxova tih problema nema.....hvala.
 
Imam EON box od pre min 2,3g
Gledam specs sa SBB sajta vidim da je lan port 100mbit što nije dovoljno za stream 4k HDR sadržaja
Postoji li neka novija verzija EON uređaja da im tražim ili moram uzeti neki drugi (nVidia shield ili neka druga preporuka?)?
 
Претпостављам да желиш да гледаш 4К HDR садржај на боксу. Ако је одговор потврдан - можеш гледати без проблема жељени садржај до 70-ак GB.
Уосталом, стриминг платформе (нетфликс, хбо макс, амазон прајм...) емитују максималан квалитет (HDR10, HDR10+, dolby vision) око 16-20 mbps.
 
Ukoliko pređem da li bih dobio novi model boxa pošto @Salac UE u svom klipu kaže da se mahom stari dobijaju. Ne znam da li se promenilo nešto
 
Možda je već bilo pitanje da li se još nekome događa da na EON boksu HRT1 svako malo štucne (recimo jednom u četiri-pet minuta), to jest zaledi se na manje od sekunde? Samo taj kanal, ostali rade normalno...
 
Da li neko zna zašto na eon daljinskom non stop blicka zelena lampica?
 

Prilozi

  • 20240213_183540_1.mp4
    4.5 MB
Koliko ja znam to znači da nije uparen a to što ti radi je uparen preko blututa.Pali se plava lampica kada pritisneš neki taster?
 
Da li si pokušavao da upariš sa nekim drugim uredjajem…?! Kucanjem kodova za neki TV ili IC uopšte…?!
 
Da li si pokušavao da upariš sa nekim drugim uredjajem…?! Kucanjem kodova za neki TV ili IC uopšte…?!
Da upario sam sa LG televizor, radi ok kad prebacim na tv, takodje radi i na stb za eon
 
Onda je moguće da ti je to ona poruka, notifikacija za novi video klub… nadji u EON ili udji u Video klub…
 
Brži jeste SDSTB02 (njje teško biti brži od KAON krša) ali je takođe i taj AndroidTV 11 firmware na njemu sa nekoliko za mene prilično značajnih bagova moji me svakodnevno nerviraju.
 
Da li postoji mogucnost da se force-uje update firmware na eon daljinskom?
Trenutni sto imam nesto brljavi, dugmici ne reaguju kako treba dok ne stisnem malo jace, probao sam da povezem neki stari sto imam od ranije i radi perfektno. Ima stariji firmware i sa njim mi ne radi lepo mapiranje dugmica za pojacavanje zvuka TV-a. Imam TCL Tv i uneo sam iste kodove u oba daljinska ali ne ponasaju se isto.
Ako ne uspem onda cu da odem do Sbb i uzmem drugi daljinski.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li postoji mogucnost da se force-uje update firmware na eon daljinskom?
Sama provera može da se "okine" ali da li će da ti ponude firmware update ili ne ne zavisi od tebe i tvog uređaja već od volje servera.
Moje zapažanje je da da li ili ne nudi noviji firmware kad se zna da postoji noviji zavisi najviše od toga na koji model Eon boxa se upari daljinski: u smislu da čim upariš daljinac na SDSTB02 model Eon boxa nudi ti firmware update a isti daljinac i posle desetine okidanja provere ručnim startovanjem odgovarajućem "Activity"-a aplikacije dok je bio povezan sa na starije KSTB6020 (= KAON) i SDOTT0202 (= SDMC, OTT verzija) nikako nije nudio update daljinca.

Takođe, postoji i razlika gde si radio proceduru uparivanja daljinca sa boxom: ako to radiš iz Android Settings aplikacije to NE okida proveru za firmware update, a ako to radiš iz podešavanja fabričke Eon aplikacije na Eon boxu onda nakon uspešnog uparivanja Eon aplikacije sama odmah okine firmware proveru.

I taj update sa x.03.07 na y.04.07 je konačno rešio bug koji su imali godinama da ako stisneš neki od 4 kružić tastera na dnu daljinca sledeći taster koji stisneš njegovu radnju ponavlja u beskonačno, sve dok ne stisneš neki treći taster (koji nije među ta 4 kružića).
Tako da sam ja odmah kačio stariji daljinac na SDOTT0202 boxu na novi SDSTB02 da mi i njega update-uje.
 
Poslednja izmena:
@markos89 Pitaš SBB podršku (slažeš da ima nekih problema u radu?) > oni te odbiju > ti "nekako" pokvariš taj stari KAON i eto onda mora zamena??
(pa ti donesu ponovo KAON? 😂😂😂)
 
Imao sam jedan EON Smart TV slot, zauzet, oslobodio sam ga, i zatim aktivirao na kupljenom zaključanom EON box-u kako bih ga otključao i prošao u meni. Sada mi piše 0/0 uređaja, na boxu EON radi, a ja sam onemogućio sve EON pakete i aplikacije vezane za njega (kako bih izbegao ponovno zaključavanje, valjda), sem same Eon TV aplikacije. Takođe, izmapirao sam jedno dugme na Wolt Launcher. Zanima me da li mi piše 0/0 uređaja jer moram da sačekam mesec dana da bih menjao, ili neću dobiti taj slot nazad ako ne uradim fabrički reset boxa, ili nešto treće? Trenutno ne mogu ni da obrišem box sa liste uređaja, što bi imalo smisla jer je jedno brisanje dozvoljeno mesečno.
 
Moraces samo uz pomoc Sbb podrske da resetuju nalog ili da oni obrisu slot koji je zauzet , to sa 0/0 je njihov bug i moze se resiti samo sa podrskom
 
Koja je fora da se na eon ne moze instalirati netflix aplikacija?!
 
Nazad
Vrh Dno