Šta je novo?

EON Smart Box (2024)

Pozdrav forumasi, je li ko uspeo da na eon box instalira i pokrene smart move aplikacija od supernove?
 
Од новембра 2023 сам поново на СББ-у. Примећујем да еуроспорт 4К више не емитује у HLG HDR у. Слика је видно тамнија него на еуроспорту 1. Много је била боља слика у HLG HDR у. Зна ли можда неко разлог промене?
 
to je pitanje za SBB temu
 
Jedno čisto informativno pitanje.Da li na EON Boxu može da se isključi bluetooth?
 
Hi everyone, I have a set-top box Android TV - EON SDSTB02, I can not install netflix, through google play does not find, tried to install a bunch of apk, installation is successful, but the application netflix does not appear, has anyone encountered this?
 
… you won’t be able, because neither one SBB STB isn’t certified by Netflix… in other words, owner of SBB needs to pay a license for certification and they choose not to… you will have to find other solution…
 
Hi everyone, I have a set-top box Android TV - EON SDSTB02, I can not install netflix, through google play does not find, tried to install a bunch of apk, installation is successful, but the application netflix does not appear, has anyone encountered this?
I have the same issue. It installed but it is not showing anywhere, not in Settings under apps or System apps and now I can’t even find it to uninstall it…
 
Zbog cega nema Hipernet tv aplikacije na storu na eon boxu?
 
Juče sam zvao SBB tehničku podršku zbog problema sa starim EON Box-om KSTB6020. Počeo je da baguje tj prilikom uključivanja ne pušta sliku na TV...pa restart...i onda radi. Elem, u roku od par sati došao je tehničar, konstatovao kvar i zamenio mi je stari EON Box sa novim SDSTB02. Radi, ne baguje ali su slika i zvuk blagi užas. Kao što je u ovoj temi već napisano, iako novi box ima DVB-C tuner on nije u funkciji i tv signal ide preko LAN-a. Slika je "mekša"...razmrljana, ton neuporedivo tiši...slika i zvuk na pojedinim kanalima nesinhronizovani...katastrofa. Zvao sam podršku nekoliko puta danas i svaki put su kao nešto čačnuli i za divno čudo svaki put je bilo kao malo bolje. Međutim to je i dalje daleko od slike koja je dolazila preko coax kabla. Interesantno da su slika i ton drastično bolji preko EON aplikacije instalirane na TV-u. Kako stoje stvari zvaću ih sutra da mi daju neki box koji radi preko coax kabla. Sve u svemu krajnje negativno iskustvo sa novim box-om :(
 
Interesantno da su slika i ton drastično bolji preko EON aplikacije instalirane na TV-u.
Iste te stream-ove sa istim tim nesinhronizovanim zvukom ćeš da gledaš i na Eon aplikaciji.
Razlika može da bude u "post processing" koje odradi sam TV.
 
Poslednja izmena:
To je logično, samo nesinhronizaciju nisam primetio u aplikaciji. Čini mi se da je za nedostatak kvaliteta upravo kriv post processing koji se odvija u Eon boxu. Kao kod pojedinih mobilnih telefona koji imaju dobre kamere ali software ubije fotografiju u pokušaju da je ulepša. Pozvaću danas SBB da vidim da li su voljni da mi postave box koji koristi DVB-C.
 
Kako ide tacno naziv tog novog eon boxa od 16gb sa dvb-c signalom?!
 
Čini mi se da mislite na SDSTB02. On, bar u specifikacijama, ima DVB-C. Ne znam za stanje na terenu, imam taj box ali nemam kablovsku.
 
Nije tako 😂 Taj model je dobio @Overkill u zamenu za stari KAON (KSTB6020) i na njega se žali što ne koristi DVB-C tuner koji poseduje.

A @Banana66 pretpostavljam da je mislio na novi KAON model takođe za DVB-C tunerom:


Samo što to nisu počeli da dele korisnicima kod nas.
 
Poslednja izmena:
To ispada koj se kome zalomi od tih boxeva. Evo ja uzeo eon premium optiku i dobio dva polovna stara KAON boxa! Trazio da mi posalju ove nove, ma jok bre, to samo za elitu izgleda!
 
@momsab shaman ima SDSTB02 :p "Sa oglasa" naravno.

Stari SDMC (SDOTT0202) je za mene (iz perspektive OTT / "van mreže" korisnika) najbolji model Eon boxa. Em hladan em stabilan bez gl*pih bagova ( 1) problemi sa HDMI out kad se box vraća iz standby ili kad se menja source/input na TV-u i monitoru. 2) zaglupljivanje video decoder-a svakih par dana koje zahteva OS reboot) koje ima matori KAON.

Za KAON krtiju samo 2 pozitivne stvari mogu da kažem:

1) DVB-C je prednost za one kojima je dostupan cable signal (= nije faktor za moj slučaj)

2) to je jedini model Eon boxa na kome radi AFR (Auto FrameRate matching) u Kodi, TiViMate, SmartTube (u Plex nažalost ne radi). Što je nešto što bi svaki media player uređaj morao da ima!

U svemu ostalom je najgori od svih modela koji su u opticaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno