Šta je novo?

EON Smart Box (2024)

Nije tako 😂 Taj model je dobio @Overkill u zamenu za stari KAON (KSTB6020) i na njega se žali što ne koristi DVB-C tuner koji poseduje.

A @Banana66 pretpostavljam da je mislio na novi KAON model takođe za DVB-C tunerom:


Samo što to nisu počeli da dele korisnicima kod nas.
Nije kaon , ovaj je u pitanju. Sa 16gb koji radi sa dvbc signalom.
 

Prilozi

  • 20240309_134631.jpg
    20240309_134631.jpg
    197.1 KB · Pregleda: 238
@Banana66 Ja imam SDSTB02 model Eon boxa, ali ima 8GB storage i Eon aplikacija ne koristi DVB-C signal. Dakle ima tuner, tuner je funkcionalan u smislu i DVB-C i DVB-T2 rade sa npr Live Channels aplikacijom ( = Amlogic i SDMC su odradili svoj posao). Ali fabrička Eon app na njemu niti unutar nje radi skeniranje i dodavanje DVB-T2 kanala niti koristi DVB-C signal.

Ista je priča i kod @Salac UE @MaxBgd i @kalehrl koji takođe imaju taj model boxa.

Da eventualno postoji 16GB verzija istog modela ajd i ima nekog smislu ( unekoliko drugih uređaja sa 8GB eMMC su prešli na 16GB eMMC što verovatno signalizira poteškoće u nabavci 8GB eMMC) ali bi bio krajnje neshvatljivo i d*bilno ako stvarno na toj reviziji modela je omogućen DVB-C unutar Eon app a na prethodnoj, 8GB verziji nije i dalje? 😂😂😂
 


Tu je pored KAON v3 (2024) i neki Changhong CHSTB02 kinez.


Normalno Grčka NOVA:

As we found, the technical characteristics of the SDMC / SDSTB02 (2023) model are maintained, with the operating system now upgraded to Android TV 12. It will soon be available to the new EON TV iptv subscribers of NOVA.
 
Poslednja izmena:
Imam ja SDSTB02 sa 16gb i radi mi coax tj dvb-c. Slika je odlicna. Vidim da ga izgleda nemaju vise u ponudi makar zvanicno 🙂
 

Prilozi

  • IMG_20240309_145357.jpg
    IMG_20240309_145357.jpg
    457.1 KB · Pregleda: 166
  • IMG_20240309_145406.jpg
    IMG_20240309_145406.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 112
  • IMG_20240309_145511.jpg
    IMG_20240309_145511.jpg
    629.9 KB · Pregleda: 112
  • IMG_20240309_145411.jpg
    IMG_20240309_145411.jpg
    67 KB · Pregleda: 113
  • IMG_20240309_145315.jpg
    IMG_20240309_145315.jpg
    359.4 KB · Pregleda: 193
@Banana66 Ja imam SDSTB02 model Eon boxa, ali ima 8GB storage i Eon aplikacija ne koristi DVB-C signal. Dakle ima tuner, tuner je funkcionalan u smislu i DVB-C i DVB-T2 rade sa npr Live Channels aplikacijom ( = Amlogic i SDMC su odradili svoj posao). Ali fabrička Eon app na njemu niti unutar nje radi skeniranje i dodavanje DVB-T2 kanala niti koristi DVB-C signal.

Ista je priča i kod @Salac UE @MaxBgd i @kalehrl koji takođe imaju taj model boxa.

Da eventualno postoji 16GB verzija istog modela ajd i ima nekog smislu ( unekoliko drugih uređaja sa 8GB eMMC su prešli na 16GB eMMC što verovatno signalizira poteškoće u nabavci 8GB eMMC) ali bi bio krajnje neshvatljivo i d*bilno ako stvarno na toj reviziji modela je omogućen DVB-C unutar Eon app a na prethodnoj, 8GB verziji nije i dalje? 😂😂😂
Nazalost na toj prvoj verziji SDDTB02 nece bit omogucen dvbc , zato ima ova druga verzija sa 16gb na kojoj sve uredno radi. Eto potvrdio je i jos neko na forumu.
 
Firmware built je isti i na 8GB ... Ono što se razlikuje ako se dobro sećam kad je @Salac UE dobio taj box od SBB-a za režim rada je pisalo "Combo" u mesto "Hybrid"... iako je on "u mreži" korisnik.
Jel tako beše @Salac UE ??

Pitanje je da li je i Eon apk isti / identičan fajl ili nije...
 
Sta bese antena? 😂

TV antena (krovna ili sobna) / antena za "hvatanje" zemaljskih / terestrijalnih TV kanala.
Dakle pitanje bi bilo: imaš li uslova i opremu da hvataš DVB-T2 signal pa da testiraš i taj deo funkcionalnosti Eon aplikacije na tom 16GB SDSTB02 modelu?
Verovatno si do sad primetio da u podešavanjima te Eon aplikacije imaš ikonicu sa antenom? 😂😂 A i da u kutiji od boksa je stigao i malo adapter metalni koji se našrafi na box.
 
TV antena (krovna ili sobna) / antena za "hvatanje" zemaljskih / terestrijalnih TV kanala.
Dakle pitanje bi bilo: imaš li uslova i opremu da hvataš DVB-T2 signal pa da testiraš i taj deo funkcionalnosti Eon aplikacije na tom 16GB SDSTB02 modelu?
Verovatno si do sad primetio da u podešavanjima te Eon aplikacije imaš ikonicu sa antenom? 😂😂 A i da u kutiji od boksa je stigao i malo adapter metalni koji se našrafi na box.
Odneli kutiju sa starim boxom i adapterom🙂 Antenu imam. Videcu neki dan da istestiram kad nadjem vremena.
 
Bezobrazni ovi iz SBB-a ne ubace u svaku kutiju taj adapter a negde i dva komada 😂🤣😂🤣😭
 
Da li ce neko ( @Salac UE @Overkill ?) traziti kome su zamenili Kaon sa Hybrid modom sa ovim SDSTB02 i dobili OTT mode da od podrske traze da im preko tog boxa omoguce Hybrid mode ili ti preko coaxa da imaju DVB-C ili ce morati da ih opet smaraju da im opet zamene box sa ovim sto je to moguce i pitanje za @Overkill da li je i tvoj box sa 16gb ili ima 8gb
 
Imam zanimljiv problem od danas sa EON app i TiviMate app. Godinama koristim TiviMate app na Eon boxu i sve je radilo normalno. Medjutim, danas gledao tv u Eon app i izadjoh iz nje da upalim Tivimate, kad u TiviMate ne ucitava kanale vec samo crni ekran i onaj plavi kruzic kao da ce da ucita kanal. Ne javlja nikakvu gresku Tivimate, ali nema slike. Vracam se u Eon app, medjutim i tamo crni ekran, iako app radi, tj mogu da mijenjam kanale i setam se kroz meni, ali nema slike. Kliknem na home dugme da izadjem na pocetni meni, udjem u Tivimate podesavanja da obrisem kes memoriju. Nakon toga upalim Tivimate i prorade kanali u IPTV listi. Vratim se u Eon app, kad opet crni ekran i nema slike na nijednom kanalu. Izbrisem kesh memoriju u Eon app, ali ne pomaze jer je opet crni ekran kad je ponovo pokrenem. Resetujem rucno Eon box, upali se automatski Eon app nakon podizanja sistema i prorade kanali. Nakon toga upalim Tivimate, opet crni ekran, obrisem kesh iz app i proradi Tivimate. Medjutim, opet Eon app ne radi, tj ne ucitava nijedan TV kanal. Jedino restart boxa pomaze da bi proradila Eon app.
Ima li jos neko od vas slican problem sa Eon boxom i TiviMate app? 10 puta sam danas resetovao Eon box, ali nema sanse da rijesim ovaj problem. Ili su stavili neku zabranu za TiviMate na Eon boxu pa jedna drugu blokiraju aplikacije?
 
@buono

Koji models Eon boxa? Jel KAON / KSTB6020?
Ja sam sličnih gremlina imao sa tim modelom boxa i sa TiViMate & Eon SmartTV app, tj sa svim aplikacijama koje koriste "ExoPlayer" za video reprodukciju a među njima osim 2 spomenute aplikacije spada i Youtube app (i verovatno većina aplikacije koje puštaju DRM zaštićene stream-ove, poput HBO Max, Netflix...? Jer kod Android aplikacije uglavom za taj posao programeri koriste ExoPlayer komponentu).

I moja hipoteza je da tu nije reč ni o kakvom namernom blokiranju već da se radi o "zaglupljivanju" hardverskog video decoder-a zbog ko zna kakvih gremlina u interakciji sa ExoPlayer.
Dakle, problem kad se javi samo reboot boxa rešava problem na neko vreme. Kad se to zaglupljivanje desi obično situacije je bivala takva da u Youtube aplikacije stoji crn ekran umesto videa, u TiViMate kako kad nekad crn ekran, nekad neka greška a nemaš svakih par sekundi prikaže koji frejm videa a zatim crn ekran i tako u krug.

Eon app na tom model Eon boxa nisam odavno koristio ali koliko se sećam u tim momentima kad su Youtube i TiViMate aplikacije neupotrebljive u vreme kad je bila aktuelna v3.9x verzija Eon aplikacije ponašala se tako da kad je otvoriš tipa 5s stoji zamrznuta slika a zvuk ide i onda se "odvlavi" i slika i ide normalno. Da li bi se isto ponašala sad v9.4 nemam pojma.

Kako god šta god da je razlog brljavljenja ti kao krajnji korisnik nemaš nikakvih opcija osim da kad se problema desi radiš reboot celog Android OS i tako i krug. Kod mene se ti u proseku dešavalo na svakih nekoliko dana ali je povremeno znalo i po 3-4 puta na dan što je već bilo prilično iritantnije. Zato sad KAON krš mi stoji u kutiji...


Da li ti je u TiViMate podešavanjima uključena opcija "tunneled playback"?
 
@buono

Koji models Eon boxa? Jel KAON / KSTB6020?
Ja sam sličnih gremlina imao sa tim modelom boxa i sa TiViMate & Eon SmartTV app, tj sa svim aplikacijama koje koriste "ExoPlayer" za video reprodukciju a među njima osim 2 spomenute aplikacije spada i Youtube app (i verovatno većina aplikacije koje puštaju DRM zaštićene stream-ove, poput HBO Max, Netflix...? Jer kod Android aplikacije uglavom za taj posao programeri koriste ExoPlayer komponentu).

I moja hipoteza je da tu nije reč ni o kakvom namernom blokiranju već da se radi o "zaglupljivanju" hardverskog video decoder-a zbog ko zna kakvih gremlina u interakciji sa ExoPlayer.
Dakle, problem kad se javi samo reboot boxa rešava problem na neko vreme. Kad se to zaglupljivanje desi obično situacije je bivala takva da u Youtube aplikacije stoji crn ekran umesto videa, u TiViMate kako kad nekad crn ekran, nekad neka greška a nemaš svakih par sekundi prikaže koji frejm videa a zatim crn ekran i tako u krug.

Eon app na tom model Eon boxa nisam odavno koristio ali koliko se sećam u tim momentima kad su Youtube i TiViMate aplikacije neupotrebljive u vreme kad je bila aktuelna v3.9x verzija Eon aplikacije ponašala se tako da kad je otvoriš tipa 5s stoji zamrznuta slika a zvuk ide i onda se "odvlavi" i slika i ide normalno. Da li bi se isto ponašala sad v9.4 nemam pojma.

Kako god šta god da je razlog brljavljenja ti kao krajnji korisnik nemaš nikakvih opcija osim da kad se problema desi radiš reboot celog Android OS i tako i krug. Kod mene se ti u proseku dešavalo na svakih nekoliko dana ali je povremeno znalo i po 3-4 puta na dan što je već bilo prilično iritantnije. Zato sad KAON krš mi stoji u kutiji...


Da li ti je u TiViMate podešavanjima uključena opcija "tunneled playback"?
Model boxa je KSTB6020. Nije upaljena opcija tunneled playback u TiviMate. Nemam druge opcije sem da resetujem box nakon koriscenja TiviMate..
Hvala na pojasnjenju!
 
Ako nisi 'u mreži' korisnik ( ako nemaš SBB kablovski signal, ne gledaš DVB-C mux preko coax kabla) onda ti je eventualna opcija da gnjaviš SBB podršku da ti zamene box za drugi model.

Takvi gremlina se meni nikad nisu niti se danas dešavaju sa SDMC ( SDOTT0202) modelom Eon boxa... Kao što se na njemu ne dešavaju ni gremlini sa HDMI output-om koji su bili redovna pojava na KAON kršini.
 
Ja bas imam problema sa SDSTB02,u poslednje vreme. Cesto ono ponavljanje zvuka, pri prebacivanju kanala crnilo traje i traje pa nekad se ni ne pojavi slika nego mora, saltati kanal ispred,iza pa na taj koji hocu.Bas sam mislio d im je tj najbolji i najnoviji ali nestozapinje. Ne znam ni sta da trazim i sta mi jos gore mogu uvaliti.
 
Imam ovaj novi box (sa 16gb), da li neko zna koji kapacitet usb memorije podrzava?
 
Imam KAON box i on je sekundarni (u spavaćoj) i generalno ga žena upali jednom u 5-6 dana kada hoće nešto da gleda, a ja zaseo na PS5 :) u dnevnoj.

Dešava se da baš random, ali prilično često (npr. bar 2 od 3 paljenja) da posle nekog vremena box prestane da reaguje na komande sa daljinskog.
Ide slika i ton, ali ništa ne može da se promeni.
Naravno, ona ja moram da dođem "da odlgavim".
Ranije sam probao da na kratko izvadim baterije iz daljinskog, menja za nove i nije pomoglo.

Pomogne da prosto box izvučem iz struje, sačekam par sekundi i upalim ponovo i onda sve proradi normalno do sledećeg zaglavljivanja.

Da li je ovo neka sistemska greška ili je ovaj konkretan box defektan? Da im tražim novi uređaj.

Ako je bitno, usluga je "EON van mreže" i KAON je povezan LAN kablom (pošto nema WiFi). Ne koristi se coax.
 
Pa ako nije do daljinca onda najbolje zvati podrsku ( prijaviti defektan box ) i kad je vec takav box pokusati da se izboksuje neki noviji sa wifi ( mozda nekad i zatreba na drugom mestu a nema lan ) a posto je usluga van mreze coax ti je nepotreban ili ti neupotrebljiv jer ide sve preko interneta
 
Ja se ponovo vratio u sbb, naravno "eon van mreže" i u aplikaciji mi piše da dobijam baš taj novi stb, što pominjete da ima coax. Šta će coax za uslugu "eon van mreže" baš jedva čekam da vidim kako li će raditi.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-23-03-58-58-652_rs.mojsbb-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-23-03-58-58-652_rs.mojsbb-edit.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 122
Radiće na UTP, taj port ostaje da "visi". Ja sam u mreži pa su mi dali model bez tog priključka, a coax je visio pored.
Tražio sam zamenu da bi mi (u to davno vreme) žvrgoljili 4K kanali sa Premier ligom u pozadini bez da troše internet protok.
Tako beše nekada, ovih dana prelazim na YuNet optiku.
 
Ja se ponovo vratio u sbb, naravno "eon van mreže" i u aplikaciji mi piše da dobijam baš taj novi stb, što pominjete da ima coax. Šta će coax za uslugu "eon van mreže" baš jedva čekam da vidim kako li će raditi.
Coax stoji kao ukras, boks će ti raditi na LAN
 
Jel pronasao neko resenje za instalaciju Netflixa na Eon box.
 
Jel pronasao neko resenje za instalaciju Netflixa na Eon box.
 
Pozdrav svima, izvinjenje ako sam pogresio temu, dosta sam citao i na kraju nisam shvatio da li KaonMedia KSTB6020 koji je vracen na fabricko podesavanje i zakljucao se, moze sada preko clon app nekako da se napravi da zaobidje onaj ekran i da se koristi uredjaj?
Isto pitanje da li ovaj model ima wifi?
Hvala na odgovorima
 
Nazad
Vrh Dno