Šta je novo?

EON sa VPN?

Jel ima neko problem sa Surfsark vpn-om?
Iz nekog razloga puca aplikacija i vraća na početni meni.
Jedno vreme u zadnjih nekoliko dana konektuje se i pukne posle 10-20 min,mislio sam da nije do box-a,samo vraca na početni ekran...
Malopre bacih pogled na play prodavnicu i videh da nema je u ponudi,da nije to razlog ili neka problematika?
 
Play nema nista sa SurfShark.

1712863734282.png
 
Surfshark je bar meni oduvek dostupan na play store.
 
Radi i na boksu i na google tv(sony).
 
Ukoliko se na telefonu podesi ControlD i hotspot da li će na uređajima koji su konektovani na hotspot ili ControlD biti potrebna dodatna podešavanja da bi koristili DNS server koji je podešen na telefonu?
 
ControlID podesi direktno na uređaju koji koristiš
 
Molim za pomoć pošto se ne razumem najbolje. Koristim Xiaomi Android TV box sa Androidom 9, EON aplikacijom i Supernova netom. Pošto mi ne dozvoljava gledanje UM kanala preko SN neta instalirao sam Proton VPN (besplatno može da se izabere SAD ili Holandija). Bez obzira koju državu da izaberem, na EON mi radi samo N1, a za ostale kanale (ne samo UM kanale već sve) mi piše da nisu dostupni za gledanje iz tih država. Gde grešim?
 
Molim za pomoć pošto se ne razumem najbolje. Koristim Xiaomi Android TV box sa Androidom 9, EON aplikacijom i Supernova netom. Pošto mi ne dozvoljava gledanje UM kanala preko SN neta instalirao sam Proton VPN (besplatno može da se izabere SAD ili Holandija). Bez obzira koju državu da izaberem, na EON mi radi samo N1, a za ostale kanale (ne samo UM kanale već sve) mi piše da nisu dostupni za gledanje iz tih država. Gde grešim?
Погрешан впн, ја сам користио користим два впна, нортон или ваниш, на нортон изабереш Босну и радиће ти сви канали, на ваниш изабареш Београд, такође ће радити!!!
 
Ljudi pročitao sam detaljno forum ali nisam uspeo da pohvatam sve detalje pa imam pitanje ako može neko da mi pomogne.

Ovako imam MTS optiku kući posedujem i EON premium nalog i želeo bih na 2 lokacije da ga koristim preko VPN-a.

1.Koji biste mi VPN predložili da koristim za ovakve stvari u oba slučaja bi EON radio na smart TVu (LG i Samsung),
2.da li je najjeftinija opcija da preko Turske kupim VPN ?
3. Koju opciju da tražim na internetu kako se podešava da bi sve ovo radilo kako treba.

Hvala unapred
 
1.Koji biste mi VPN predložili da koristim za ovakve stvari u oba slučaja bi EON radio na smart TVu (LG i Samsung),
proveri prvo da li je ovo moguće. uglavnom nema više od 1 slota za smart TV/box aplikaciju

 
proveri prvo da li je ovo moguće. uglavnom nema više od 1 slota za smart TV/box aplikaciju

Imam i drugi nalog pa ima 2 slota slobodno , prevazišao bi to. Bitno sami da razumem malo proces i proceduru kako se to setuje i šta je bitno da se zna
 
Važnija napomena bi bila da za WebOS i Tizen OS ne postoje VPN aplikacije. Tako da bi 'tunelovao' LG i Šljamsung SmartTV treba ti ruter koji ima VPN client functionalnost (što nema ni jedan ruter domaćih internet provajdera).
Ili tako, ili mora umesto VPN neki SmartDNS.
 
Za televizore najbolja i najjednostavnija opcija je Control D.
 
P
Ljudi pročitao sam detaljno forum ali nisam uspeo da pohvatam sve detalje pa imam pitanje ako može neko da mi pomogne.

Ovako imam MTS optiku kući posedujem i EON premium nalog i želeo bih na 2 lokacije da ga koristim preko VPN-a.

1.Koji biste mi VPN predložili da koristim za ovakve stvari u oba slučaja bi EON radio na smart TVu (LG i Samsung),
2.da li je najjeftinija opcija da preko Turske kupim VPN ?
3. Koju opciju da tražim na internetu kako se podešava da bi sve ovo radilo kako treba.

Hvala unapred
Piše za Cyberghost da radi na samsungu i lg. Nisam probao pa ne tvrdim ali postoji povrat novca.
Imaš 7 slotova u VPN aplikaciji.
Imaš nešto bagatela cenu preko Turske. Ja se zeznuo pa regularno uplatio oko 2 evra mesečno, valjda je oko 10 evra godinu dana preko Turske.
Provereno rade EON i Iris, serveri su im i u Srbiji, bar tako piše.
EDIT: Za treće, ne znam kako drugi rade. Pokrenem EON, pokrenem nakon toga VPN na Srbiju i kada vratiš na EON sve radi. Ne treba ti nikakvo uputstvo.
 
I pokretanje iste kada ti zatreba,što opet u nekoj meri zauzima resurse tv-a/boksa.Control D ili neki drugi smart DNS namestiš i nema daljih zezancija,da se tako izrazim.
Baš sam pogledao Surshark smart dns i radi samo na ip adresi gde je registrovan,kod control d možeš za svaki uređaj drugu ip.
Naravno svako kako mu više odgovara,koristio sam vpn i prešao na control d,meni "elegantnije" rešenje.
 
Imam Lgtv webos moze li neko da mi objasni precizno kako da se podesi Control D za taj tv da bi mi radio Iris tv u BiH.
Trebala bi mi tacna instrukcija da li se instalira direktno na tv preko lg stora i kako se podesi na controlD da bude zemlja srbija za tu iris aplikaciju da bi mi radila na smart tv-u.Je li potrebno nesto instalirati na teĺefon ili je potrebna neka registracija za controlD posto to nije klasican vpn.Malo mi je to nejasno oko tog controlD.
Hvala unaprijed.
 
Nazad
Vrh Dno