Šta je novo?

EON sa VPN?

Nakon nekog vremena ponovo uzeh VPN (Cyberghost, preko Apple-a, godinu dana) za oca i instalirah mu sinoć. Mi Box, EON aplikacija za TV, MTS optika, rade bukvalno svi UG kanali, uključujući SK 4K i to dosta bolje nego sa Surfsharkom koji sam mu bio uzeo pre nekog vremena (već duže ga ne koristi). Sviđa mi se što u Cyberghost aplikaciji ima opcija da se podesi da VPN koristi samo EON aplikacija, tj. da se bira koje aplikacije će koristiti VPN.
Kolko izadje preko apple?
 
Ima i ovo

 
Malko manje od 10 € za godinu dana.
Ja ga sada skoro produžio opet na 24 + 2 meseca. Košta oko 2€ mesečno.
Gde ima za tu cenu?
Bar da znam ako ponovo zatreba, popunio sam sve slotove. Meni i na Apple izbacuje regularno te cene, jedino da nije neka turska šema :)
 
Naravno da je turska šema :)

Turski Apple ID prijavljen na starom iPhone-u i nebo je granica :D
 
Dosta puta pominjani Control D završava posao,4€ mesečno,podeliš sa nekim...

Da li može kratko uputstvo za Android telefon?

Probao manuelno da podesim Private DNS, poruka: control d private dns cannot be accessed
Instalirao Control D Quick Setup, uneo Resolver ID, dobio poruku CONTROL D has been configured. Međutim kada pogledam Private DNS i dalje stoji na Automatic.
 
Nakon nekog vremena ponovo uzeh VPN (Cyberghost, preko Apple-a, godinu dana) za oca i instalirah mu sinoć. Mi Box, EON aplikacija za TV, MTS optika, rade bukvalno svi UG kanali, uključujući SK 4K i to dosta bolje nego sa Surfsharkom koji sam mu bio uzeo pre nekog vremena (već duže ga ne koristi). Sviđa mi se što u Cyberghost aplikaciji ima opcija da se podesi da VPN koristi samo EON aplikacija, tj. da se bira koje aplikacije će koristiti VPN.
Pa pričamo o tome godinama po raznoraznim SBB/MTS/VPN temama :)
VPN split tunneling mogućnost imaju sve bolje aplikacije...
 
To
@milosv


Pogrešnu stvar si unosio u Private DNS? treba da kopiraš vrednost koja piše pod "DNS-over-TLS":

Pogledajte prilog 432322

To sam i radio. Uradio sam copy podatka iz DNS-over-TLS (u primeru sa slike to bi bio hoyj0cfclv.dns.controld.com) koji je bio obeležen zeleno i paste u Private DNS na telefonu.
 
Nakon nekog vremena ponovo uzeh VPN (Cyberghost, preko Apple-a, godinu dana) za oca i instalirah mu sinoć. Mi Box, EON aplikacija za TV, MTS optika, rade bukvalno svi UG kanali, uključujući SK 4K i to dosta bolje nego sa Surfsharkom koji sam mu bio uzeo pre nekog vremena (već duže ga ne koristi). Sviđa mi se što u Cyberghost aplikaciji ima opcija da se podesi da VPN koristi samo EON aplikacija, tj. da se bira koje aplikacije će koristiti VPN.
Radi i sa Sursharkom i PIA. Split tunnel imaš i u openvpn aplikaciji za bilo koji vpn provajder, start on boot i uživaj.
 
PIA ima najbolje cijene kad se ide ovako regularno (bez turaka) cini mi se. Ne znam kakvi su sa serverima za ex yu
 
Radili su ok serveri srb, cro, bos kad sam ja koristio. Slično surfsharku sa port forwarding kao prednost.
 
Kod PIA je isto misllm kao kod Surshark neogranicen broj simultanih konekcija
 
Koristim Eon Tv na MTS mreži preko VPN-a. Imam problem kada preko iPhone Airplay pustim na Apple Tv npr Sport Klub kanale ili kanale koji samo preko VPN-a rade na MTS mreži. Na Apple Tv-u krene slika, sve bude ok nekih minut i onda se prekine. To se samo dešava samo sa tim kanalima koji rade preko VPN-a, ostali kanali koji rade na MTS mreži bez VPN-a rade preko Airplay-a najnormalnije bez prekidanja. Da li neko ima ideju kako bi mogao da rešim taj problem i da preko Airplay-a dobijem te kanale bez prekidanja na Apple Tv?
 
To

To sam i radio. Uradio sam copy podatka iz DNS-over-TLS (u primeru sa slike to bi bio hoyj0cfclv.dns.controld.com) koji je bio obeležen zeleno i paste u Private DNS na telefonu.

Konačno uspeo, ovog puta manuelno podešavanje i pažljivo prekucavanje DNS-over-TLS hostname u podešavanja za Private DNS na telefonu.

Da bi EON preko MTS mreže radio trebalo je podesiti profil: Profiles -> Edit -> Services -> Video. U video servisima se pronađe EON i klikom na globus omogući redirekcija kao da ste na mreži u Beogradu.
 
Me
Koristim Eon Tv na MTS mreži preko VPN-a. Imam problem kada preko iPhone Airplay pustim na Apple Tv npr Sport Klub kanale ili kanale koji samo preko VPN-a rade na MTS mreži. Na Apple Tv-u krene slika, sve bude ok nekih minut i onda se prekine. To se samo dešava samo sa tim kanalima koji rade preko VPN-a, ostali kanali koji rade na MTS mreži bez VPN-a rade preko Airplay-a najnormalnije bez prekidanja. Da li neko ima ideju kako bi mogao da rešim taj problem i da preko Airplay-a dobijem te kanale bez prekidanja na Apple Tv?
Mene je taj problem toliko nervirao da sam poludeo, probao i kucni net i mobile data i personal hotspot ma nista i na kraju kupio NVidia Shield i instalirao EON i VPN i sve radi perfektno.

Svakako ja sam hteo da vidim kako Shield radi, za isti problem i Xiaomi Box resava sve mnogo jeftinije.

Shield je za EON, za sve ostalo je apple tv.

Pogotovu sad kad je krenuo Moto GP, tu ne sme da secne, milisekunda je bitna. 😂😂😂
 
Me

Mene je taj problem toliko nervirao da sam poludeo, probao i kucni net i mobile data i personal hotspot ma nista i na kraju kupio NVidia Shield i instalirao EON i VPN i sve radi perfektno.

Svakako ja sam hteo da vidim kako Shield radi, za isti problem i Xiaomi Box resava sve mnogo jeftinije.

Shield je za EON, za sve ostalo je apple tv.

Pogotovu sad kad je krenuo Moto GP, tu ne sme da secne, milisekunda je bitna. 😂😂😂
Imam Xiaomi Mi Box ali slika naročito na sportskim kanalima ne ide “glatko” kao da pomalo secka. Takođe mi se dešava da ponekad ponovi sekvencu, vrati nekoliko sekundi unazad. Da li bi dobio bolji rezultat sa kupovinom Eon Boxa, da li na njemu može da se instalira vpn ili bar podesi dns? Ne kupuje mi se Shield samo zbog Eona, pošto nije jeftin.
 
Surfshark mi od skoro nece da otvori npr Nova S kad imaju zatamnjen sadrzaj na bosanskoj Telemach mrezi. Radilo je uredno do prije neki dan to
 
Imam Xiaomi Mi Box ali slika naročito na sportskim kanalima ne ide “glatko” kao da pomalo secka. Takođe mi se dešava da ponekad ponovi sekvencu, vrati nekoliko sekundi unazad. Da li bi dobio bolji rezultat sa kupovinom Eon Boxa, da li na njemu može da se instalira vpn ili bar podesi dns? Ne kupuje mi se Shield samo zbog Eona, pošto nije jeftin.
Ako mislis na trzuckanje boja, to neces resiti ni sa Shieldom, Posedujem ga i vidljivo je, takodje vidim i na aplikaciji za Samsung tv, ali nije u toj meri. To je do same aplikacije odavno problem, ali ne vidi svako.
 
Nije do aplikacije nego do loše odrađenog deinterlace na serveru.
 
Ako mislis na trzuckanje boja, to neces resiti ni sa Shieldom, Posedujem ga i vidljivo je, takodje vidim i na aplikaciji za Samsung tv, ali nije u toj meri. To je do same aplikacije odavno problem, ali ne vidi svako.
Nije do boja, nego kao da ne ide glatko slika na sportskim kanalima. Kao što recimo rade sportski kanali koje gledam preko Apple TV-a ili preko MTS-ovog Iris Tv-a. Preko Xiaomi Mi Boxa jednostvano ne ide slika glatko, kao da nekako secka, nije strašno za gledanje, ali je ipak primetno. Kada putem iPhone Airplay-a pustim Eon Tv na Apple TV, super radi i na sportskim kanalima, ali kao što sam napomenuo, prestane posle minut-dva pošto ima neki problem sa Mts mrežom i Vpn-om. Znači da je definitivno do Xiaomi Mi Boxa. Zato me i zanima da li bi mi na oficijelnom Eon boxu to radilo dobro i da li Eon box ima opicu da se instalira Vpn ili da se ručno doda Dns.
 
U zadnjih par dana sam primetio da eon aplikacija ne otvara Cinestar kanale, N1, Nova i dosta toga....Sa Nordom dobijam poruku:
Greška pri reprodukciji Pokušajte ponovo za trenutak. Ako problem potraje, molimo, pozovite nas na 19900. (Error ID: DTypeError: Cannot read properties of undefined (reading 'status'))
U koliko ne koristim vpn, dobijam za odredjene kanale Geoblok sto je normalno. Da li je SBB mozda blokirao ove kanale za sve operatere koji nisu UG? Na mts optici sam a koristim google chrome win 10....
 
U zadnjih par dana sam primetio da eon aplikacija ne otvara Cinestar kanale, N1, Nova i dosta toga....Sa Nordom dobijam poruku:
Greška pri reprodukciji Pokušajte ponovo za trenutak. Ako problem potraje, molimo, pozovite nas na 19900. (Error ID: DTypeError: Cannot read properties of undefined (reading 'status'))
U koliko ne koristim vpn, dobijam za odredjene kanale Geoblok sto je normalno. Da li je SBB mozda blokirao ove kanale za sve operatere koji nisu UG? Na mts optici sam a koristim google chrome win 10....
Управо сам све то проверио друже што си рекао исто сам на МТС мрежи, сви канали раде савршено код мене, у питању је андроид бокс и впн ваниш, ја сам раније користио Норд као и ти али је много почео да зеза да се тако изразим, прешао сам на впн ваниш и све ради како треба, покушај на норд да промениш земљу, ако је било на Босни стави хрватску или обрнуто, да видиш да ли ће имати ефекта!!!
 
@Vladica
Hvala na brzoj proveri. Ulogovao sam se preko MS Edge i tu sve radi kako treba. Verovatno chrome pravi problem jer imam gomilu ekstenzija....
 
Da li je nekome jutros prestao da radi EON uz ControlD?

Daje poruku kao da EON app nema net uopšte.
Ako ugasim redirekciju sve odmah proradi, ali onda uredno ispisuje Geoblok na UM kanalima.
 
Ne znam da li ti je proradilo,sada sam probao i normalno radi.
 
Da li je nekome jutros prestao da radi EON uz ControlD?

Daje poruku kao da EON app nema net uopšte.
Ako ugasim redirekciju sve odmah proradi, ali onda uredno ispisuje Geoblok na UM kanalima.

Izloguj se, obriši cookies i web site data, loguj i vidi da li radi 😃
 
Evo da odgovorim.
Do kraja, ne znam šta je bilo. Rešio sam tako što sam napravio novi profil i novi device u ControlD i onda je proradilo.

Samo mi je bilo bitno da izolujem da je problem lokalni, tj. kod mene, a ne da je IP koju daje ControlD blokirana.

Tnx.
 
Nazad
Vrh Dno