Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Zato što imaš "u mreži" nalog a on ima nalog vezan za TotalTV koji spada u istu klasu kao "Eon van mreže" korisnici.
 
Eto barem neku prednost da imaju Total Tv korisnici 😁😉
 
Tako je...možemo da gledamo sve kanale pa čak i tu nazovi ekskluzivu ali zato cimanje sa mišem kompjuterskim, sa onim mattv ili šta već i tako to...ali ne može i jare i pare :) msm može u Bosni izgleda ;)
 
Meni poprilično baguje, npr. Novu S ili N1 neće da pusti iz prve, nekad ni iz druge, iako je nalog van mreže.A i air mousom se služim ko D’Artanjan tako da meni i nije frka.😄
 
Izvini jesi li imao problema sa instalacijom ,meni neće da instalira iz zip fajla. Failed addon install due to invalid structure.
Не знам на који уређај покушаваш да инсталираш коју верзију, на штапићу 4к макс је андроид ос са арм цпу архитектуром.
 
Након неплаћеног рачуна да ли корисницима ТоталТв-а одмах гасе услугу гледања ЕОН апп или може да се гледа и наредни месец ?
 
Не знам на који уређај покушаваш да инсталираш коју верзију, на штапићу 4к макс је андроид ос са арм цпу архитектуром.
Snašao sam se, skinuo drugi zip fajl, ne onaj sa git huba. OK radi, jedino to premotavanje zeza.
 
Ja nikako ne uspevam da pustim bilo koji kanal… da li je neko uspeo na CHOTT0102…?! Da li je do njega ili je nešto drugo, nakon logovanja i klika na kanal izbacuje ono cuveno ‘Playback failed… one or more items failed to play…’… uredno učitava epg i listu kanala… Kodi build 20.2…
 
Након неплаћеног рачуна да ли корисницима ТоталТв-а одмах гасе услугу гледања ЕОН апп или може да се гледа и наредни месец ?

Mislim da gase istovremeno kada ugase i mogućnost gledanja na risiveru.
 
Odlicna stvar EON na KODIJU! Da li postoji opcija da gledam i video klub ili samo kanale
 
Kako vam radi verzija 20.7.2. ? Nema nekih zezancija u vezi premotavanja koje je u stvari sada i onemogućeno u smislu ''live'' premotavanja koje btw nije ni radilo nego je samo pravilo problem, a prethodne emisije mogu da se vrate od početka. Ne može više da se pauzira program bilo putem tastera za pauzu na daljinskom ili kada se posle tastera OK na daljinskom uđe u meni pa pritisne pauza na toolbaru.

Prebacivanje kanala traje čak 5-10 sekundi i to je zaista problem, neće odmah da prebaci na sledeći ili bilo koji kanal koji se ukuca na daljinskom ili kada se uđe u vodič pa pritisne bilo koji kanal, stoji slika par sekundi na kanalu koji se trenutno gleda a onda učita traženi kanal a poneki put i crna slika na ekranu pre nego što učita taj sledeći kanal. U verziji 20.6.1. radila ta opcija momentalno.

Rade gotovo svi programi za sada, odnosno Nova S i još par kanala koji su konkretno meni pravili problem jer su čas radili a čas nisu. Jedini ''problem'' u globalu je ovo prebacivanje kanala pa me zanima kako je kod drugih. Kodi 20.2. u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče nas koji nemamo Eon Smart, već samo mobilnu aplikaciju - po meni je najbolje kupiti chromecast i lepo castovati sa telefona na tv.
 
Kako vam radi verzija 20.7.2. ? Nema nekih zezancija u vezi premotavanja koje je u stvari sada i onemogućeno u smislu ''live'' premotavanja koje btw nije ni radilo nego je samo pravilo problem, a prethodne emisije mogu da se vrate od početka. Ne može više da se pauzira program bilo putem tastera za pauzu na daljinskom ili kada se posle tastera OK na daljinskom uđe u meni pa pritisne pauza na toolbaru.

Prebacivanje kanala traje čak 5-10 sekundi i to je zaista problem, neće odmah da prebaci na sledeći ili bilo koji kanal koji se ukuca na daljinskom ili kada se uđe u vodič pa pritisne bilo koji kanal, stoji slika par sekundi na kanalu koji se trenutno gleda a onda učita traženi kanal a poneki put i crna slika na ekranu pre nego što učita taj sledeći kanal. U verziji 20.6.1. radila ta opcija momentalno.

Rade gotovo svi programi za sada, odnosno Nova S i još par kanala koji su konkretno meni pravili problem jer su čas radili a čas nisu. Jedini ''problem'' u globalu je ovo prebacivanje kanala pa me zanima kako je kod drugih. Kodi 20.2. u pitanju.
Registruj se na kodinerds.net i pošalji to što si napisao. Čovek sluša i ako ima smisla implementira.
Ništa to ne valja, ja bih to odmah obrisao iz Kodi :D
Shamane, idi na kodinerds.net i reci čoveku šta da radi sa inputstream.ffmpegdirect. Kaže da u novoj verziji može da se odabere ali da zeza pa traži pomoć. U verziji sa githuba, ne onoj koja je na kodinerds.net forumu.
 
Poslednja izmena:
@kalehrl Sve trčim 😂
Taj ffmpegdirect addon je svakako napisan primarno da se koristi od strane PVR IPTV Simple addon-a (koji konzumira m3u liste) i koristi ffmpeg da radi sam streaming a PVR Bosanac addon koristi adaptive koji koristi bento4 za streaming
I Nirvana bosanac je taj koji zna C++ jezik a ne shaman.
 
Verzija sa githuba ima opciju da se odabere inputstream.ffmpegdirect umesto adaptive. A ja te predstavio kao 'reputable membera' a ti ne znaš 😂
 
Sve ja znam (osim C i C++ jezika 😝) , sve vidim a što ne vidim prvi imam one koji mi dojave 😂
Ne maltretutaj čoveka za džabe jer ffmpegdirect ne podržava reprodukciju sadržaja zaštićenog sa Widevine DRM a upotrebna ovog PVR addon će garantovano kao reakciju UnitedCloud tima da ubrza već planirano stavljanje video enkripcije i Widevine DRM na sve Eon kanale (umesto trenutno što testiraju na samo 20-ak kanala) pa će svakako morati da se koristi inputstream.adaptive jer je jedini način da se u Kodi deDRM-uje stream.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče nas koji nemamo Eon Smart, već samo mobilnu aplikaciju - po meni je najbolje kupiti chromecast i lepo castovati sa telefona na tv.
A možeš možda i još lakše ili jednostavnije - hdmi iz kompa/lap topa i sa web Eon-a na tv gotova stvar :)

Ali nije u tome poenta pa zato sva ova priča o Kodiju, o modovanoj apk...
 
Kako vam radi verzija 20.7.2. ? Nema nekih zezancija u vezi premotavanja koje je u stvari sada i onemogućeno u smislu ''live'' premotavanja koje btw nije ni radilo nego je samo pravilo problem, a prethodne emisije mogu da se vrate od početka. Ne može više da se pauzira program bilo putem tastera za pauzu na daljinskom ili kada se posle tastera OK na daljinskom uđe u meni pa pritisne pauza na toolbaru.

Prebacivanje kanala traje čak 5-10 sekundi i to je zaista problem, neće odmah da prebaci na sledeći ili bilo koji kanal koji se ukuca na daljinskom ili kada se uđe u vodič pa pritisne bilo koji kanal, stoji slika par sekundi na kanalu koji se trenutno gleda a onda učita traženi kanal a poneki put i crna slika na ekranu pre nego što učita taj sledeći kanal. U verziji 20.6.1. radila ta opcija momentalno.

Rade gotovo svi programi za sada, odnosno Nova S i još par kanala koji su konkretno meni pravili problem jer su čas radili a čas nisu. Jedini ''problem'' u globalu je ovo prebacivanje kanala pa me zanima kako je kod drugih. Kodi 20.2. u pitanju.
Meni u epg pokazuje samo emisije koje su se emitovale polsednjih 24 sata. Kako da uključum da mi prikazuje poslednjih 7 dana?
 
Veliki pozdrav. Imam eon tv aplikaciju na jednom tvu. Da li mogu nekako da instaliram na jos jednom tv boxu a da se vodi kao mobilna aplikacija?
 
Ako box ima obican android onda verovatno mozes. Trebace ti mis ili airmoise.
 
Instalirao sam mobilnu aplikaciju eon na rootovan box, sve radi sa vpn-on samo imam problem sa donji menijem slajderom za vreme, nestane po pokretanju programa posle 5 sekundi i ne mogu više da ga podignem. Pokušam sam sa mišem i xwave tastaturom sa touch ali nije uspelo. Ne znam kako je drugima uspelo sa mišem. Hvala svima unapred na odgovorima
 
Vrh Dno