Šta je novo?

ELEX 2 (Piranha Bytes)

Shobe

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2005
Poruke
872
Poena
330
Konacno najavljen :)

 
Ne znam za vas ali meni je baš legao prvi deo.
 
I meni isto. Treba ti malo vremena da preguraš prvih 5-6 sati i bežaniju od svih (jer si slab af), ali kasnije kada se upgrade-uješ, postaješ ravnopravan protivnik.

Misije tu i tamo, ali celokupan utisak i sam gameplay... vrede da se odigra. Gothic fazon u novom dobu otprilike.
 
Prvi deo super, i ako ima stvari koje bi valjalo popraviti. Jedva cekam drugi.
 
Story and quests

  • You play again as Ex-Alb Jax, but there will be no savegame import from Elex 1. As in Gothic 2, you lose your skills and can decide again which path your non-nameless hero should take.
  • Anyone who has played Elex 1 will know: A new threat hangs over the world. But nobody wants to believe Jax, which is why he fell out with the old factions and went into exile. In Elex 2, he returns from oblivion to convince people of his cause.
  • According to Piranha Bytes, none of their games have had as many dialogues and storylines as Elex 2. By the end of the credits you are busy an average of 60 hours, 100 percent natures naturally need significantly longer - and the factions mean that there is always a high replay value.
  • There will be more than three factions, but the parties still represent certain character classes or weapon types.
  • It is still unclear how many factions are completely new. But we speculate that at least berserkers and outlaws will return.
  • The companion system returns: Jax hires familiar and new companions to accompany him through the rugged wilderness. As part of the quest, there should be significantly more decisions and hard consequences.
Open world

  • Elex 2 offers a new open world that consists partly of old and partly of new regions. The old areas have been changed drastically over the years and by the hearts of the world, but you also travel to completely new areas. So overall like in Gothic 2.
  • Your jetpack not only allows you to float, but you can also jet through the landscape like Boba Fett. But only after a few upgrades.
  • Children are now a part of the play world.
  • The nights in Elex 2 are significantly darker than in the predecessor. But hey, now you've got a flashlight for that.
Further gameplay adjustments

  • Little changes in the classes: You can play as a ranged fighter, magician, thug or a mishmash.
  • Because you are now more agile in the air, there is also pure air combat against other flying opponents. So Jax can fight gargoyles at a height of 20 meters.
  • The moral system has been revised: Instead of a cold value for Jax's emotional state, there is now "creation" and "destruction". Whoever kills defenseless sheep, for example, increases the destruction value. This new moral system is closely interlinked with the parliamentary groups - more on this below in the article.
Technically, you can see Elex 2's leap forward, even if you still can't expect the smoothness of a 1,500-person Ubisoft production, for example, in the animation.












elex-2_6143234.jpg


elex-2_6143236.jpg


elex-2_6143230.jpg


elex-2_6143232.jpg


elex-2_6143231.jpg


elex-2_6143233.jpg


Alb_Flying.png
 
Uff, bas obecava!
 
Svaka cas za ovaj pronalazak :)
 


 
Poslednja izmena:
Ne znam za vas ali meni je baš legao prvi deo.
Pa fin je skroz.
Nisam ga prešao, ali sam stigao recimo do pola...

Jedino što su trebali malko da izjednače XP.
Bukvalno ti se ne isplati da ubijaš živuljke, jer donose beznačajan XP, a kvestovi donose previše.
Trebali su samo to malo da izjednače, kao u Gothicu, tako da kada se smoriš malo od kvestova u gradu, odeš u prirodu, pa se vratiš, i sve tako...
 
Evo sad sam i ja krenuo Elex po prvi put i nije lose. Opet, fali naravno smek malo gothica i Risen keca. Nekako mi je ona kisa i ta vegetacija prejaka.
 
Tako sam i ja u pocetku mislio, vise mi je nekako licio na Risen 2/3 itd, ali je vremenom, po meni barem, bas dobio taj Gothic smek, mozda ne u potpunosti, ali dobrim delom. Bas sam uzivao.
 
Malo duzi gameplay:
 
 
Nadam se samo da su poboljsalji mehaniku borbe. Svidjao mi se prvi deo, ali borba(mele) je bila dosadna . Ono sto mi je jos smetalo je i izbor opreme. Jako malo mogucnosti. Ako su ova dva aspekta poboljsali verujem da ce ovo biti top igra.
 
Review-ovi kažu isto što i za Elex I; eurojank. I bukvalno je igra kao prvi deo, sad je još izašao i patch koji rešava problem kamere. Performanse su doduše prilično loše. I sa gtx 1070 u gradovima se očekuje oko 30fps-a, dok van gradova može na 50-ak fps-a (na medium, 1080p). Isto je i sa jačim grafikama, samo umesto medium ide na high, itd.
Osim toga, kao i prvi deo i kome se on svideo, to je to. Moje mišljenje, koje i ja pratim, dok ne izađe jedno 2 performanse patch-a, treba sačekati. Za sada je izašlo 2 (ako se ne računa day-1 patch) sa ispravakama bagova. Ali igra kao igra nije loša i ko je ljubitelj PiranaBytes igara (Gothic, Risen), ima novu zanimaciju.

Da dodam, ne igram još igru. Čekam par fix-eva, kao što i uvek radim sa bilo kojom igrom. Ne volim da budem beta tester ako ne moram.
 
Ja igram, trenutno level 6 imam jedno 5-6 sati...kod mene ide ok na masini sve na high...bilo je na par mesta neobjasnjivih dropova u fps ali ne smeta mi...grafika je bolja nego u kecu ali motorika likova , borba, questovi, npc-ovi...tacno je gothic smek...na pocetku nema puno prostora za lutanje jer karakondzule otresaju, znaci one hit death, ali kao i u gothicu sve je moguce....da ih mamis do sela ako su u blizini pa da se ukljuci straza, cak sam uspeo i jedan banditski kamp da unistim uz detonacije plinskih boca ali tek posle nekilo sejvova unazad inace sam mislio nema sanse da se patim i da krenem okolo...meni je elex 1 bio super tako da sto se mene tice ok da je dvojka skoro ista igra po mehanici...mora da se vodi racuna o svemu, stamina dropuje posle par zamaha maca i sve je skupo do besvesti za sada...kada kontaktiras teacher-a ili nadjes portal ostaje zabelezeno na mapi inace je u pocetku sve prazno bez bilo koje odrednice...prica se polako odmotava tek sam dosao do prve frakcije i uspeo da udjem u naselje...npc-ova ima dosta koji su raspolozeni za caskanje...morao da odradim par questova da bi usao u naselje a da bih uspeo, pola karakondzula sam morao da zaobilazim do nekog rudnika i da kao poslednja jajara zaobidjem sve babaroge sunjajuci se...jet pack je strava, ima hidden loota na svakakvim mestima, kompanjon je tu ako hoces...malo kao smeta babarogama prilikom borbe, donese jedno 20% hit pointsa ali sada je zlatan vredan jer jos uvek je zardjali mac ili obican bow jedino sto imam...cizme nasao 1 nivo ranije....me happy.
 
Poslednja izmena:
evo 35 level i dosta sati upucano...sjajni questovi uz preoznatljiv humor i dialozi koji krase ghotik risen elex pyrina bytes igre...nakon 1.04 verzije jako malo zanemarljivih bug-ova po neki npc se zaglavi ali retko...kriticni bug sa Chloe je ispeglan, nisam mogao da se prikljucim beresekerima zbog toga ali igrao sve ostalo pa se vratio kada je stigao update...sutinski moze da se odigra bez prikljucenja frakcijama, companion questovi isto odlicni...Falk robot koji bi da stekne osecaj za humanost je moj companion, od komentara se smejem svaki put kada nesto kaze, ali svi ostali su toliko interesantni, sefovi frakcija, traderi...svako ima svoju pricu i tako su cool dijalozi pravi story driven rpg u fantazi stilu - ne moze bolje od toga..jedino VTMB...likovi su slicno interesantni sa tim posebnim humorom....sustiniski svet je ogroman ja sam na pocetku II chaptera a level 35 manje vise uskoro stizem na end setove armora i weapon-a sto samo pokazuje koliko ima sadrzaja...lutanje ima taj zar...jednostavno mozes da krenes bilo gde i svakako nece biti dosadno...respawn-a skora i da nema ali ne moze i svuda da se ide jer su babaroge prejake na nekim mestima...
 
Raduje me sto to cujem :) Jel se do armora veceg levela dolazi kao u Gothicima (nakon odredjenog kvesta, chaptera, se dobije na poklon) ili se kao u proslom Elexu i Gothicu 3 kupuje kod trgovca za velike pare?
 
sa levelovanjem traderi nude sve bolje i bolje i mnogo je skupo...malo brzi nacin je da se isforisa prikljucivanje frakciji...pa onda questovi za ranking u frakciji i onda opet trader iz baznog kampa frakcije krene da nudi u skladu sa rankom...ustvari kada te promovisu odmah te startuje kada si u blizini dodje do tebe i odvali kao cuo sam da si napredovao i jos neku zajebanciju na tvoj racun...loot nisam nasao da ima armora samo moze da se naleti na epic/legendary weapon-e i to ko zna na kakvim mestima...jetpack je tu dobar jer se nekada na nekim krovovima i potpuno nevažnim mestima svašta krilo tako da bilo koju građevinu ma koliko visoku treba se popeti i tu se isplati ulagati u jetpack ....sada sam izbio na paladin rank u beresekerima i nude mi excelent armor za sada bolji nisam video ali kontam da ce mi trebati bar jos 5 levela da skupim koliko kosta :)
 
Pih. Meni je mnogo bolja varijanta da ga dobijes na poklon, tj da ga zasluzis, mislim na bolji armor. Ne zato sto me mrzi da skupljam pare (ajde i to, da ne lazem sasvim :D), nego sto mi je onda bolji osecaj nekako.. Ok mi je da kod trgovca dobijes neki 3rd party armor koji nije vezan za tvoju frakciju (kao sto je nekad bio u Gothicu 1/2 Crawler armor, pa Circle of fire armor, iako bi i njih zaradio), ali ove bolje koji su od tvoje frakcije, da ih dobijes nakon resavanja nekog bitnog kvesta za glavnu pricu itd... Poceo sam malo i ja konacno da igram. Za sada mi je gluma ocajna (mada je takva bila i na pocetku prvog dela, a kasnije je bila bolja), ostalo manje vise isto kao pre, dopada mi se, osim borbe i trcanja, ali ok, to znam da je to od Pirana :)
 
Hahah isto kaze i junak "kako? zar necu dobiti na poklon?" kada sef frakcije vrsi promociju...i onda ide blah blah objasnjenje kako je skupo i veliki su troskovi....:)...mada nije iskljuceno da u nekoj drugoj dobijes armor ne znam...cim on pita sto nije dzaba mozda alb daju oni mi deluju organizovano prilicno :) :)
 
Ne verujem, pretpostaljvam da je kod svih na istu foru, ali bi bilo lepo da postoje i tu razlike :)
 
Da li je bolja igra od keca? Prvi mi je bio baš super. Pogledao sam par review-ova i sigurno ću preći i ovaj kad uhvatim vremena. Nadam se da je bar isti kao kec.
 
Isti, malo ispeglaniji što se nekih stvari tiče. Posmatraj prvi deo kao Chapter 1, ovo je Chapter 2. Jedina mana je neopravdana zahtevnost i bagovi, što bi do sada trebalo da je sređeno sa pečevima i dx12-icom koju su posle nekog vremena ubacili.
 
Isti, malo ispeglaniji što se nekih stvari tiče. Posmatraj prvi deo kao Chapter 1, ovo je Chapter 2. Jedina mana je neopravdana zahtevnost i bagovi, što bi do sada trebalo da je sređeno sa pečevima i dx12-icom koju su posle nekog vremena ubacili.
Odlično! Baš mi je drago da to čujem. Video sam da su ubacili neke stvari koje nisu bile prisutne u njihovim igrama, tipa da možeš da pređeš bez frakcije, ili čak promeniš istu tokom igre. To je baš kul.
Sad su frakcije malo izmenjene koliko znam. Prešao sam kec kao Cleric, premda mi se ni oni nisu naročito svideli - nekakvi religiozni fanatici... Berserkeri su radili najbolje stvari ali su zatucani brate do bola. One ludake iz pustinje što kuvaju metafetamin neću ni komentarisati.

Navodno je u razvoju i trica :cool: Baš me interesuje kako će izgledati onaj engine na next džen. Iskreno nije neki ali su im igre izuzetno zanimljive. Igram se na Xbox-u (ima 60 FPS performanse) tako da mi nije naročito bitna situacija na PC-u.
 
Isti, malo ispeglaniji što se nekih stvari tiče. Posmatraj prvi deo kao Chapter 1, ovo je Chapter 2. Jedina mana je neopravdana zahtevnost i bagovi, što bi do sada trebalo da je sređeno sa pečevima i dx12-icom koju su posle nekog vremena ubacili.
Meni je patch za dx12 primetno povecao performanse. Bio sam prlicno iznenadjen rezultatom! Inace, meni je kec malo bolji, jer u dvojci malo smore one jedne te iste "pecine" da ih tako nazovem :D, kao i sto se tice perkova i moci koje mogu da se nauce. Ali kao sto rece dzonishv, treba ih posmatrati kao chapter 1 i 2. Dvojka je poboljsala upotrebu jet packa, ali moze to jos bolje :)

Hmm, da li je ovo tacno :)
Ministry of Economics supports Elex 3 with 3.17 million euros
 
Što ne bi bilo tačno to za pare?

I za dvojku su dobili od EU neke pare ako se dobro sećam.
 
Nazad
Vrh Dno