Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Godinama koristim sertifikat na portalu CROSO i na eUpravi ali nisam do sada koristio sertifikat za potpisivanje.

Nedavno sam izvadio novu ličnu i sve funkcionise ok ali me interesuje da li je bilo potrebno da napomenem nešto posebno za SIGN sertifikat prilikom preuzimanja lične karte u MUP-u ?

Kako mogu da proverim da li mi je ovaj sertifikan aktivan ? Čelik prikazuje ovaj SIGN sertifikat kao aktivan.
 
Uspevate li da se nakačite na Eupravu
Stalno dobijam poruku (kao na slici) posle logovanja sa ConsentID
 

Prilozi

  • Screenshot_20240126_180238_Chrome.jpg
    Screenshot_20240126_180238_Chrome.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 97
Baš smo...
HVALA ti!
'teo sam nešto da završim, ali dalje neću moći
Edit:
Evo ga proradilo - baš pouzdan sistem
 
Poslednja izmena:
Baš volim ove naše konstatacije "trenutno"... Te eps, te euprava (baš često), te e-sanduče
Baš smo e...
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-26-20-45-44-009_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-26-20-45-44-009_com.android.chrome.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 94
Nisam se dugo logovao i sada kad hoću ne uspevam, dobijam poruku "Nalog je blokiran"!
Što je najgore, nema nigde uputstvo kako da se nalog odblokira.
Da li je neko imao skoro slično iskustvo?
 
Dobar dan,
pokusavam da se prijavim na e-kalkulator za obracun penzije preko citaca LK. Uspem da unesem PIN kod, ali mi nakon toga prikaze gresku i nece nikako da udje na profil. Da li neko zna u cemu je proble? Isla sam preko G-Hroma, posto pise da sa Mozilom moze biti problema. Da li se unosi PIN kod od licne karte ili od PIO fonda? Mozda je to greska....
 
Pa PIN od lične ako se na taj sajt loguješ preko sertifikata u ličnoj karti, gde je LK u čitaču. Jer taj PIN služi da otključa pristup tom sertifikatu da bi mogao da se iskoristi za autorizaciiju. Obrati pažnju da li kad se loguješ kad ti Chrome ponudi izbor sertifikata biraš "SIGN" ili "AUTH" sertifikat, pošto treba AUTH.
 
Da, taj sam i unela. Obratila sam paznju i na odabir sertifikata. Ne znam o cemu se radi... Da li je mozda do softvera koji ocitava LK?
 
Pošto nisi okačila sliku sa greškom nemamo na osnovu čega ni da nagađamo šta bi mogao biti problem.
Da li imaš izdate podatke za ConsentID aplikaciju za telefone, pa da probaš tako da se loguješ umesto sa elektronskim sertifikatom?

Da li ti prijava pomoću sertifikata iz LK radi kad odeš na https://eid.gov.rs/ ?
 
Poslednja izmena:
Imam sličan problem sa sertifikatom iz LK.

Da krenem od početka. Supruzi je potrebno da se prijavi na eupravu putem sertifikata da bi koristila efakture. Prvo je problem bio sa odlaskom u MUP i njihovim izdavanjem sertifikata, posto je zena isla 4 puta, svaki put im nesto nije radilo.

Danas konacno obavljena misija u MUP-u, instaliran celik, instalirano sa euprave za elektronski potpis i kad krenem da se prijavim nema sanse. Krenem redom i vidim da je celik sertifikate u internet options instalirao u other people umesto u personal.

Ima li neko neki savet sta da cinim?

Edit:
Ako je bitno, u pitanju je win11 22h2
 
Problem resen. Sertifikati prebaceni u personal preko TrustEdgeID.
 
Da li se nekom dešavalo da ovako brljave šta šalju u eSanduče? 😂😂
Za kevin nalog se već po drugi put dešava da 3, 4, 5... puta šalju istu dokumentaciju (potvrda o prijemu nekog zahteva za subvencije na ePodsticaji) + evo sad po prvi put dobija u njen eSanduče "inbox" dokument koji je za neku drugu osobu. Taj za pogrešnu osobu 2 puta poslat.
 
Pisao sam da sam imao problem sa podnosenjem zahteva za zamenu vozacke, problem je bio sto kada se uloge korisnik putem mobilne aplikacije(tako sam se i ja logovao) portebno je da ima sertifikat u cloudu kako bi mogao da potpise dokument, ako se loguje sertifikatom tj. lk, treba da instalira aplikaciju koja se zove Aplikacija za digitalni potpis, skine se sa sajta euprave, postoji na stranici za vozacke dozvole lepo napisano samo treba neko da cita, onda moze da izvrsi potpis dokumenta, generise se uplatnica itd.
 
Pokušso sam danas da uradim zahtev za zamenu vozačke dozvole ali dodje do "Potpiši zahtev za KES" i odatle neće da krene niti piše zašto je došlo do zastoja. Instalirano je valjda sve što je potrebno za elektronski potpis.
Elektronski potpis sam uradio prilikom obnove lične karte.
Da nije razlog spor internet ili što je nedelja. Vozača mi ističe 3.3.2024g.
Šaljem i sliku radi boljeg uvida.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-11-12-42-58-68_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg
    Screenshot_2024-02-11-12-42-58-68_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg
    89.4 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Uspeo sam da preko euprave podnesem zahtev za zamenu vozačke dozvole, odradio je brat na poslu, pisao im je meil eupravi za problem i oni mu poslali link odakle da preuzme i instalira potrebnu aplikaciju i odradio bez problema.
 
Da li se sertifikat za autentifikaciju obnavlja zajedno sa sertifikatom za elektronski potpis? Oba mi isticu istog dana i treba da zakazem obnovu za to ali ne znam da li svaki ide pojedinacno ili sve to rade zajedno.
 
Sto dobijem stalno kada hocu da se ulogujem:

503 Service Unavailable​

No server is available to handle this request.
 
Danas je bio definitivno veliki kolaps za eUpravu. Meni licno nije radio/ili sam ima poteskoca u radu sa eAgrarom i Geosrbijom, a vrhunac svega doktorka nije mogla da mi izda recept zbog sistema
 
Nazad
Vrh Dno