Šta je novo?

DX

Ponavljam , meni stiglo . Moguće što je bilo više stvari , moguće da nisu naveli ono "baterry" , ne sećam se za tu , ali mi je stiglo dosta neotvorenih pošiljki .
 
Ponavljam , meni stiglo . Moguće što je bilo više stvari , moguće da nisu naveli ono "baterry" , ne sećam se za tu , ali mi je stiglo dosta neotvorenih pošiljki .

Koliko sam razumeo, zabrana za transport avionom nije totalna, ali postoje ograničenja u snazi baterije koja sme da se unese u avion.

http://safetravel.dot.gov/definitions.html
Lithium Ion Batteries with more than 25 grams ELC are forbidden in air travel.

A možda si prosto samo imao sreće ;)
 
Poslednja izmena:
Našao sam za US postal , http://pe.usps.com/text/pub52/pub52apxc_040.htm . Stvarno postoje limiti . Moguće da sam imao streće , ali mi nije jasno , čak šta više nelogično , kako poslati bateriju , kao najobičniju robu , sa kraja na kraj sveta . Brodom ?

Brodski transport u kontejnerima je najisplativiji, a ti u teoriji ne bi trebao da naručuješ sa kraja sveta, već od neke domaće firme. krastavac, dešavali su se požari na letovima, i normalno je da su ljudi reagovali zabranama.
 
Jel moze neko da preporuci kako da kupim bateriju PowerBank a da stigne.
Dobio sam futrolu za tu bateriju, a sta ce mi sad kad nemam bateriju. Sto salju baterije ako se ne mogu transpotovati? Paket su slali Svajcarskom postom CH je bio zadnji broj na trakingu koji nije funkcionisao.

https://www.dx.com/p/xiaomi-10400ma...e-bank-w-4-led-indicators-silver-white-311565

Danas sam preuzeo ovu bateriju ali mi nisu stigle "gaće za nju". Jel su ti carinili taj paket?
 
Ponudili su mi da mi refundiraju.
A sta da sam posao na letovanje avionom i poneo bateriju?

Danas sam preuzeo ovu bateriju ali mi nisu stigle "gaće za nju". Jel su ti carinili taj paket?

Gace nisu carinili, ne podleze carinjenju. Paket sam nasao u sanducetu. Kako si ti porucio bateriju, jel istu kao ja?
 
Poslednja izmena:
Da, ovu od 10400mAh što si stavio link, isto sa dx-a. Naručio sam odjednom i bateriju i gaće za nju. Prvo mi je pisalo da je partial shipment, pa je posle nedelju dana postao full shipment. Tako da ću gaće možda dobiti za nedelju dana.
Inače, računali su carinsku osnovicu od 1022 din, tako da su se tu zeznuli :)
 
Na koju foru si ti dobio bateriju. i ja sam narucio i futrolu i bateriju zajedno jednim racunom.
 
Možda je tebi neko otvorio paket, uzeo bateriju, pa prepakovao paket i poslao ti samo gaće?
 
Koliko sam razumeo nisu uspeli da je posalju. odgovorili su mi
"Dear Customer,
Sorry to hear that your package was on the way sent back to us by security failure.
For this order, we can arrange a refund.
Always here for you."
 
Koliko sam razumeo nisu uspeli da je posalju. odgovorili su mi
"Dear Customer,
Sorry to hear that your package was on the way sent back to us by security failure.
For this order, we can arrange a refund.
Always here for you."

Pa ne znam kako nisu uspeli da ti pošalju. Moja baterija je putovala 20 dana iz Ciriha, tako da je sigurno nisu poslali avionom.
 
Pa naručite opet preko računa nekog drugara . DX će poslati , ili će stići , ili refund . Ja bih pokušao .
 
To sam i ja rzmisljao da uradim, da napravim novi nalog. Drugom karticom na neko drugo ime, brat ili kum. Da li ima veze ako se ne slazu imena sa kartice i naloga da DX? Ima li veze sto se obe kartice vode na isti ime, mozda moje ime imaju u bazi da nisu uspeli poslati?
 
preko dx sam kupio i preuzeo jednu led sijalicu danas...sad bih ponovo porucivao(transport je bio besplatan-za 30 dana je stigla sijalica)

sad sam bio na godisnjem pa sam bio kuci(sijalica stigla pre oko sat vremena)...sta bi bilo da nisam bio kuci? tip koji je doneo paket nije trazio ni da se potpisem da sam preuzeo... da li bi me zvao na mob koji sam ostavio?i da li bi bila mogucnost kao kod kurira da se dogovorimo kad da dodje? ili bih morao ja negde da to preuzmem? jel ima neko iskustva? poslato je valjda preko Hong Kong Post
 
preko dx sam kupio i preuzeo jednu led sijalicu danas...sad bih ponovo porucivao(transport je bio besplatan-za 30 dana je stigla sijalica)

sad sam bio na godisnjem pa sam bio kuci(sijalica stigla pre oko sat vremena)...sta bi bilo da nisam bio kuci? tip koji je doneo paket nije trazio ni da se potpisem da sam preuzeo... da li bi me zvao na mob koji sam ostavio?i da li bi bila mogucnost kao kod kurira da se dogovorimo kad da dodje? ili bih morao ja negde da to preuzmem? jel ima neko iskustva? poslato je valjda preko Hong Kong Post

Lokalni poštar za sve, klasična dostava pismonosnih pošiljak, ukoliko bi procenio da može da "ugura" u sanduče to bi i uradio, ukoliko ne ostavio bi "Izveštaj o dospeću pošiljke", istu bi preuzeo u pošti koja je naznačena i u kojoj preuzimaš pisma, pakete itd...

Pošiljka koja je stigla preko HK Post se tretira kao i sve druge prilikom dostave (pismonosne pošiljke) osim ako to drugačije nije dostavljeno (kurirska služba), pravila za dostavu važe isto nema tu nikakve razlike ako misliš odakle dolazi pa da tu prave neke ustupke, ne sve je to isto kada je reč o dostavi....
 
ja sam mislio da postaru treba moj potpis:) dakle ne treba mu.onda je garant bio postar. ne znam sta ga je sprecavalo da ne uzme sam pismo sa sijalicom sebi:) nadam se nesto vise od morala:)
 
ja sam mislio da postaru treba moj potpis:) dakle ne treba mu.onda je garant bio postar. ne znam sta ga je sprecavalo da ne uzme sam pismo sa sijalicom sebi:) nadam se nesto vise od morala:)

na zalost, samo moral.
naravno, mozes se ti buniti, ali slaba je vajda od toga jer ce te svuda odbiti ukoliko nemas tracking broj.
 
Što Čovek reče lokalni je poštar i pukla bi bruka . Zatim , ne može znati dal si kupio tracking no na DX-u (1.7 e ili narudžbenica preko 15 USD ) osim ako nema nekog na šalteru , R-Ino broj , treće , DX radi refund obavezno , verovatno i proveravaju kako znaju i umeju ... Opušteno .
 
Poslednja izmena:
pa prvi put je dakle ok proslo..bio je iznos od oko 9$-jedna sijalica...sada sam narucio jos 2 paketa(ukupno 7 LED sijalica e14 i e27) sa oko 2 x 30$...sada imam i trackinge...sto se tice carine tu sam bezbedan?jedino eventualno mogu da mi naplate PDV-ako sam baksus?


ps. lokalni postar i bruka?:) salis se. prvi put sam i video postara...garantujem da ga ne zna pola zgrade gde zivim:)
 
Poslednja izmena:
pa prvi put je dakle ok proslo..bio je iznos od oko 9$-jedna sijalica...sada sam narucio jos 2 paketa(ukupno 7 LED sijalica e14 i e27) sa oko 2 x 30$...sada imam i trackinge...sto se tice carine tu sam bezbedan?jedino eventualno mogu da mi naplate PDV-ako sam baksus?


ps. lokalni postar i bruka?:) salis se. prvi put sam i video postara...garantujem da ga ne zna pola zgrade gde zivim:)

Sto se carine tice, mogu da ti kazu da ta kolicina nije za licnu upotrebu, mada je i za to mala verovatnoca kad vide iznos.
Posto paketi imaju tracking, postoji velika mogucnost da pakete otvore. kinezi na sve pisu male iznose, a ovi znaju da tracking imaju skuplje posiljke. jos ako je malo veci paket fizicki...
mada nemoj da te to brine, uglavnom pravilno obracunavaju tako da ce iznos biti mali.
 
pa kako 7 sijalica nije za licnu upotrebu i to 3 e14, 3 e27 i jedna dekorativna e27 led sijalica?:))pa u stanu imam 10tak sijalica ukupno...bas sam racunao da mi trebaju jos 2-3 sijalice da sve sijalice u stanu zamenim:). paket je sigurno mali...e14 sijalica je dosla u pismu, a imala je onu malu kutiju kakve i imaju sijalice:)
 
ja sam mislio da postaru treba moj potpis:) dakle ne treba mu.onda je garant bio postar. ne znam sta ga je sprecavalo da ne uzme sam pismo sa sijalicom sebi:) nadam se nesto vise od morala:)

Pa kad nemas tracking nemas ni potpis tj. ne treba jer tracking ti je kao cini mi se da se to zove povratnica znaci moras da potpises da bi uzeo i to se placa tj. uracunato je u cenu a nekada nije.
Ti verovatno(101%) nisi imao tracking number zato i nisi morao nista da potpisujes.
Kad narucis nesto sa TN onda ces videti da ces morati da potpises da si preuzeo.
Pozz
 
pa prvi put je dakle ok proslo..bio je iznos od oko 9$-jedna sijalica...sada sam narucio jos 2 paketa(ukupno 7 LED sijalica e14 i e27) sa oko 2 x 30$...sada imam i trackinge...sto se tice carine tu sam bezbedan?jedino eventualno mogu da mi naplate PDV-ako sam baksus?


Zavisi valjda od cene paketa, a možda i od toga ko radi taj dan i kako je raspoložen. Meni za neku sitnu glupost naplatili carinski pregled, carinu, PDV i poštarinu za sve navedeno. A ako je vrednost pošiljke preko 50 EUR, moguće je da idu i špediterski troškovi (nisam to radio, ali mislim da sam tako nešto čuo u vezi nekog naručivanja odeće i obuće iz UK).
 
Koga zanima neka pogleda prvi post u temi za carinu pa ce znati sta i kako ide.
 
Da li DX podrzava placanje paypal-om iz srbije,posto sam procitao na drugom forumu da "Srpski" paypal ne podrzavaju?!? :trust:
 
Mislim da mi nije nuđen PayPal kao opcija , samo kreditna kartica ,
 
Nazad
Vrh Dno