Šta je novo?

DVB-T2

Da li neki ima iskustva sa Xwave?
Xwave Digital ONE ili neki od Strong HD SRT8201 ili HORIZONS A115. Negde na netu sam nasao da Xwave ima kao bolji procesor?
Treba ovih dana da uzmem neki, verovali ili ne, za baku :)

Ja sam uzeo HORIZONS A115 jer sam procitao na drugom forumu,i u SK su ga hvalili, da ima najosetljiviju tjuner i prezadovoljan sam sa njim,trenutno bolji za ove pare nema.
 
Horizons a115 u blizini Uba (60ak km od BG ka Valjevu) Ceska antena (spoljna mrezasta ima ispravljac na konektoru sto ide u risiver) u potkrovlju (zatvoreno crep, zidovi)
hvata signale sa Avale i iz Vojvodine i hvata Hrvatske kanale (ima i onih koji se placaju i zakljucani su).

Koji su kanali koji mogu da se hvataju iz Hrvatske?
 
HRT 1,2,3,4, Nova, RTL, RTL2, Doma, Sportska TV, CMC i nekoliko regionalnih. Da bi ih hvatao moraš biti bliže granici.
 
HRT 1,2,3,4, Nova, RTL, RTL2, Doma, Sportska TV, CMC i nekoliko regionalnih. Da bi ih hvatao moraš biti bliže granici.

Ub nije nesto blizi,preterano,Hrvatskoj od Beograda.Ali tu ima drugih stvari vece smetnje i drugo.

Ima li nekoga iz Beograda ili okoline da hvata kanale iz Hrvatske i sa kojom antenom?
 
Ne možeš imati stalni prijem ni u Beogradu, ni na tvojoj lokaciji. U zavisnosti od vremenskih uslova, propragacijama, slika dobaci po nekad do Beograda, ali sve je to povremeno i nestalno.
 
Da li neki ima iskustva sa Xwave?
Xwave Digital ONE ili neki od Strong HD SRT8201 ili HORIZONS A115. Negde na netu sam nasao da Xwave ima kao bolji procesor?
Treba ovih dana da uzmem neki, verovali ili ne, za baku :)

I uredjaji i cene su jako slicne, sa tim da uz Xwave daju i scart kabal na poklon (inace kosta 250din kod njih) pa mozda i to nekome znaci. Videcemo kako radi nisam jos stigao do sela da ga "instaliram"..
 
Ja sam uzeo HORIZONS A115 jer sam procitao na drugom forumu,i u SK su ga hvalili, da ima najosetljiviju tjuner i prezadovoljan sam sa njim,trenutno bolji za ove pare nema.


Pročitao sam na nekoliko mesta da HORIZONS A115 zuji i da to može da bude iritantno kada je tišina u prostoriji gde se nalazi. Kakva su tvoja iskustva?
 
I uredjaji i cene su jako slicne, sa tim da uz Xwave daju i scart kabal na poklon (inace kosta 250din kod njih) pa mozda i to nekome znaci. Videcemo kako radi nisam jos stigao do sela da ga "instaliram"..

Gde daju Scart uz jnjega? Meni dobavljac isporucuje samo uredjaj, nema Scarta.
 
Može li da se pušta neki video sa USB ulaza na nekom od ovih STB-ova?
 
Cak i mkv? Jos ako cita i titlove lepo ovo su onda odlicne sprave.
 
Poslednja izmena:
Pročitao sam na nekoliko mesta da HORIZONS A115 zuji i da to može da bude iritantno kada je tišina u prostoriji gde se nalazi. Kakva su tvoja iskustva?

Ovo je tacno, kupio otac ovo g*vno od resivera za TV u sobi i nonstop zuji. Radi posao ali opsti utisak da je resiver obicno jeftino s*anje. Sto se osetljivosti tice kako pada jacina signala u istom procentu se smanjuje i kvalitet signala dok npr na LG 32LB561U integrisanom DVB-T2 najmanja jacina signala na jednom MUX-u je bila 14% ali i dalje je drzao kvalitet signala 100%. Zao mi je sto ne mogu Horizons da uporedim sa nekim resiverom u istom cenovnom rangu ali opsti utisak je dosta los. Za treci TV najverovatnije kupujem Prosto ili Strong.
 
Pročitao sam na nekoliko mesta da HORIZONS A115 zuji i da to može da bude iritantno kada je tišina u prostoriji gde se nalazi. Kakva su tvoja iskustva?


Ovo je tacno, kupio otac ovo g*vno od resivera za TV u sobi i nonstop zuji. Radi posao ali opsti utisak da je resiver obicno jeftino s*anje. Sto se osetljivosti tice kako pada jacina signala u istom procentu se smanjuje i kvalitet signala dok npr na LG 32LB561U integrisanom DVB-T2 najmanja jacina signala na jednom MUX-u je bila 14% ali i dalje je drzao kvalitet signala 100%. Zao mi je sto ne mogu Horizons da uporedim sa nekim resiverom u istom cenovnom rangu ali opsti utisak je dosta los. Za treci TV najverovatnije kupujem Prosto ili Strong.

Odgovor za oboje,u pocetku sam cuo kako zuji ali vremenom ga vise ne cujem,verovatno se naviknes,a kome smeta zujanje moze ga ostaviti stalno upaljenog nije ringla kako neko kaze pa da trosi :) inace kad radi kako sam video a nisam proverio trosi manje od 6W a kad je iskljucen manje od 1W.Meni je stalno upaljen ima opcija da se podesi da se ne gasi sam posle odredjenog vremena.Samo gasim TV.

Prosto kako sam video na YT snimak ima isti meni kao Horizons a115 a i ja sam mislio da uzmem Strong zato sto je kao poznatiji ali djabe mu kad ne podrzava .mkv a ovaj Horizons a115 guta sve i cita kuke i motike+ jeftiniji.

Nisam po principu da svaki cigo svoga konja hvali vec govorim svoja i iskustva mnogih,jer sam dosta citao pre kupovine,a i ne dobijam nista od tog jer ih ne prodajem pa da ga reklamiram.
Spada u najjeftinije tj i nije neka razlika izmedju najjeftinijeg i najskupljeg kad su svi od 3200din pa do oko 4000 za samo dvb-t2 prijemnike,sat tv mi ne treba pa nisam gledao posebno Amiko prijemnike.

Trenutno je Horizons A115 najbolja kupovina po meni,najbolja osetljivost(iz BGD hvatam Avalu CH28 i Ivaljicu-Bozac CH56,antena okrenuta ka Avali(pravac kroz kucu-tj.2 zida) a ledja antene gledaju ka jugu). Signali su CH28 99%/98% a CH56 6%/60% (nivo signala/kvalitet signala).Antena je ceska mrezasta sa onim njenim fabrickim pojacivacem signala na samoj anteni,nju sam imao od stare analogne TV.Za nju kazu da je i najbolja za prijem signala gledano na odnos cena/kvalitet,oko 600-700 din a one iskrine od 3000-5000,koje su kao dvb-t2 ready bi probao samo ako mi neko pokloni :)

Meni treba jos 4 box-a cekam do kraja februara(kad gase Avalu) da li ce se nesto bolje i povoljnije pojaviti ako se ne pojavi uzecu sve Horizons A115

Nadam se da sam nekome pomogao oko izbora.
 
Poslednja izmena:
Strong zato sto je kao poznatiji ali djabe mu kad ne podrzava .mkv a ovaj Horizons a115 guta sve i cita kuke i motike+ jeftiniji.






Strong pušta mkv, bez problema. Znači Horizons zuji samo kada je ugašen? Da li mu je na display kada je uključen stoji sat ili broj programa?
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se što upadam u temu, ali da ne otvaram novu, a pitanje ima veze sa DVB T2 tunerom.

Da li Samsung UE32H5000 ima DVB T2 tuner ili ne? Negde piše da ima, negde da ima samo DVB C.
 
Strong pušta mkv, bez problema. Znači Horizons zuji samo kada je ugašen? Da li mu je na display kada je uključen stoji sat ili broj programa?

Za strong nigde u opisu ne pise da pusta,zato ga nisam ni zagledao preterano osim jednog snimka na YT i ne znam da li cita kukice na nasim slovima?

Horizons,barem ovaj moj znatno slabije zuji kad je ukljucen,tacnije ne cuje se,tj kad ustanem ujutru kad ti je sluh najosetljiviji ne cujem ga sa oko 3m.U svakom slucaju smeta ti samo prvi dan dok se ne naviknes,ja ga sad ne cujem uopste,jedino kad pridjem uz njega glavom i tisina je u sobi.

Najbolje da jos neko kaze ko ga koristi duze,a ne kupio juce i normalno da ga cuje,ili je bas picajzla za medalju. :)

To se moze resiti zalivanjem zavojnica super lepkom tecnim,ali se gubi garancija kad ga otvoris,tj vidi se da je nalivan lepak.Ovaj problem imaju i ljudi sa PC napajanjima i tako resavaju,samo ne preporucujem da otvaraju ljudi koji se ne razumeju u elektroniku ipak tu je 220V.
 
Poslednja izmena:
Od danas imam Strong, prikazuje naša slova, ima podešavanja za boju i veličinu titlova i pusta sve formate. Tačnije probao sam: mp4,mkv i avi.
 
Ovaj moj je dosao sa 1.3.0, mada nisam primetio da nesto ne radi.
Uzgred na zvanicnom sajtu (www.strong.tv) sada moze da se skine i software (verzija 1.3.6).

----
Software version 1.3.6 from 23.10.2014:

Following improvements were realised since the previous software version:

• The first time installation menu is modified now, please refer to the updated user manual for your reference
• Support of local requirements for Serbia is added
• Support of local requirements for Ukraine is added
• Ukrainian OSD is added
 
Velika glupost kod stronga, po meni je to što na displeju pokazuje broj kanala umesto sat. Ne znam kako je na ostalim uređajima, ali po meni to nije potrebno. Znam i sam na kom sam kanalu vidim na tv-u, a sat bi mi mnogo više značio.
 
90% DVB-T2 resivera pokazuju broj kanala, što je i logično. Ne znam što to po tebi nije potrebno, a sat jeste. Ipak su to resiveri, a ne budilnici.
 
Navika. Na riseveru od totala mi pokazuje sat. Najbolje je da ima opciono, pa da biraš.
 
Na kojim sve resiverima moze da vidi jacina signala? Posto na ovom sto sam ja uzeo, Bear, te opcije nema.
 
Neki daju samo jednu opciju, a neki obe, i kvalitet i jačinu, na primer Synaps.
 
Ovaj Bear nema niti jednu, niti drugu opciju. Ponekad zamrnr sliku, verovatno oslabi signal
 
Velika glupost kod stronga, po meni je to što na displeju pokazuje broj kanala umesto sat. Ne znam kako je na ostalim uređajima, ali po meni to nije potrebno. Znam i sam na kom sam kanalu vidim na tv-u, a sat bi mi mnogo više značio.
Na mom Amiku, posle prebacivanja kanala stoji broj kanala nekoliko sekundi, a onda prebaci na sat.
 
Nazad
Vrh Dno