Šta je novo?

DVB-T2

može da snima, meni je bio odličan kvalitet snimljenog materijala, ali mnogo mesta zauzeo snimak (tj više njih- parcijalno je snimao fajlove na fleš)

Koliko mnogo, objasni malo detaljnije da li je HD snimak i kako to parcijalno:) ?
 
Imam LG 42PJ350 Plazmu,zanima me da li ima DVB-C tjuner sa CI slotom?
 
DVB-C tuner je jedno a CI slot je nesto drugo i to dvoje zajedno (uz kod karticu od kablovskog operatera) mogu da sluze za gledanje kodiranih digitalnih kanala na kablovskoj tv.
Da li ima jedno i drugo ne znam, pogledaj u specifikacijama negde na netu ili u uputstvu ako imas knjigu...

Da bi mogao se na flesku ili hdd snimiti digitalni program uredjaj teba d aje 32GB veliki (obicno), bnarem je tako na LCD televizorima pa ne vidim razloga da nije i ovim digitalnim prijemnicima/dekoderima...
Dakle fleska ti je drug premalena, a izgleda i tada moze da pravi probleme...
 
Da bi mogao se na flesku ili hdd snimiti digitalni program uredjaj teba d aje 32GB veliki (obicno), bnarem je tako na LCD televizorima pa ne vidim razloga da nije i ovim digitalnim prijemnicima/dekoderima...
Dakle fleska ti je drug premalena, a izgleda i tada moze da pravi probleme...

Aha,mislis da je to...moguce.Probacu sa nekom vecom,ali trenutno nemam.Hvala.
 
Drugarica je kupila Strong SRT8201, povezala na CRT TV preko SCARTa, hvata kanale ali se žali na tih zvuk. Ako neko zna da li ima neki način da reši ovaj problem..?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Horizons a115 za prijem tv kanala u tazbini. Spojio sam sa crt televizorom preko scart-a. Setovao sam rezoluciju by source; video out scart rgb i aspect mode auto. Prijem signala (sa Avale, mesto je Ralja izmedju Avale i Kosmaja) je od 95 do 100%, kvalitet slike je super ali stalno seca i dolazi do prekida na svakih nekoliko sekundi i ponavlja se prekid dok zvuk ide normalno.
Da li postoji mogucnost da nesto nisam dobro setovao ili da je do tunera?
 
Uzeo bih neki t2 tjuner ali ne bih da ga platim mnogo?
Na KP vidim oglase da ih ima za 29 eu,pa se pitam necu li se zeznuti ako uzmem od ovih jeftinijih,meni ne treba da snimam na flesku i te ostale dodatne funkcije?
 
Uzimaj. Do pedesetak evra, sve ti je to isti đavo. Ako je signal dobar svi oni daju korektnu digitalnu sliku. Naravno ima boljih i kvalitetnijih ali takvi imaju T2/S2/C tuner i koštaju stotinak i više evra.
 
Horizons a115 u blizini Uba (60ak km od BG ka Valjevu) Ceska antena (spoljna mrezasta ima ispravljac na konektoru sto ide u risiver) u potkrovlju (zatvoreno crep, zidovi)
hvata signale sa Avale i iz Vojvodine i hvata Hrvatske kanale (ima i onih koji se placaju i zakljucani su).

Sa istim uredjajem i nekom sobnom antenom (vise lici na radijsku , samo jedan stap) ista lokacija hvata Avalu, jacina signala 7-10% a kvalitet 70-90% i radi bez seckanja.

Dok u Brace Jerkovic (okretnica 26) sa sobnim antenama ne mogu da uhvatim nikakav signal (sem u jednoj prostoriji i tu hoce da secka).

Na Zvezdari sa samo ubacenim kablom za spajanje VCRa i TVa (nisam imao antenu da probam) kvalitet signala preko 90%.
 
Da li neko ima informaciju da li ima digitalni signal u Vlasotincu?
 
Drugarica je kupila Strong SRT8201, povezala na CRT TV preko SCARTa, hvata kanale ali se žali na tih zvuk. Ako neko zna da li ima neki način da reši ovaj problem..?

Rešila, kako kaže ton na TVu treba da se pojača maksimalno pre povezivanja set top boxa i onda preko daljinskog set top boxa reguliše ton
 
Jel zna neko da li ce biti prosirenja kanala sem ovih standardnih: pink, rts, prva, happy, b 92?
 
Za sada će ići samo MUX1 sa tim postojećim paketom(12 programa), sve isto samo se regionalni razlikuju u zavisnosti sa kog predajnika idu. Za MUX2 i MUX3 je još rano da se bilo šta kaže.
 
Jel zna neko da li ce biti prosirenja kanala sem ovih standardnih: pink, rts, prva, happy, b 92?

Treba da se dodele nove dozvole za digitalno emitovanje.

Verovatno će se objaviti konkurs krajem godine kada se mreža ustali i prelaze " dečije bolesti"
 
Hoće u drugoj fazi.
 
Koja je najbolja antena za t2 za mesta sa slabijim signalima?
 
Evo ti tri najbolje, pa biraj: Iskra DTX 92F, Engel MAX-90 i Televes 149701 DAT75 HD.
 
Koja je najbolja antena za t2 za mesta sa slabijim signalima?

Vrlo teško reći ako se ne zna koliko je to slab signal.

Kako vam tu radi sadašnja analogna TV? Antene su iste, a digitalnom signalu je dovoljna i slabija antena. Ako je analogno radilo ikako sa nekom antenom, digitalno će sa istom raditi savršeno.
 
Analogna je radila onako, hvatao sam signal, s manje ili vise snega, odavno je bilo, ali uzeo bi neki t2 od ovih sa oglasa, da ne placam kablovsku bzveze jer i ne gledam tv.

Aj uzimam za par dana kad legne plata pa javljam utiske, imam onu staru rulovu pa ako moze s njom onda super, ako ne gledam ona triplex log mi se cini da ima najvecu osetljivost na papiru, mozda nju uzmem ako ne moze s ovom.
 
Poslednja izmena:
Ako imaš neku antenu, probaš prvo s' njom. Pa ako ne radi, kupuješ bolju.
 
Ako je bilo signala na analognoj, biće još boljeg na digitalnoj
 
ljudi treba mi pomoc imam neki mali uredjaj za primanje dvb t2 na telefon pa me zanima kakva je ovo antena posto bih zeleo da kupim jacu..tj ulaz...

ako znate koja je preporucite nesto :)

6ce5877c57e323be0f7d883c09d6e6cdb98b11ed2650ce4abd9496c4f702c729.jpg01f54042cb128c84c0447dfae2bf094d149c69bdf6472251be466704bb9b4ec8.jpgd062bee365a7657bbb38d45de9d9aaf64fc61a46b65c26dd2934b1b48d023a78.jpg
 
Da li neki ima iskustva sa Xwave?
Xwave Digital ONE ili neki od Strong HD SRT8201 ili HORIZONS A115. Negde na netu sam nasao da Xwave ima kao bolji procesor?
Treba ovih dana da uzmem neki, verovali ili ne, za baku :)
 
Ja sam majci kupio SRT8201 i radi lepo.
Ne znam kakav je Xwave, al po specifikacijama i prikljuccima su skoro identicni. Strong ima Dolbi digital zvuk sto vecina drugih nema.
 
Što ne bi verovali. Pa većina kupaca će biti baš bake i deke sa sela gde nema kablovske i decenijama gledaju televiziju putem individualnih antena.

Ma zezam se, zato sto gore u nekom od postova pise kako je "za babu", jer stvarno ljudima treba uglavnom za tako neke potrebe :)
 
Vrh Dno