Šta je novo?

Dual-core za S939 i memorija

Ilj

Slavan
Učlanjen(a)
11.04.2007
Poruke
35
Poena
304
Pozdrav svima, i pomagajte :D

U principu sam uglavnom sam sebi sklapao konfiguracije ranije, ali sam malo "ispao iz price" pa mi je potrebna pomoc.
Trenutno imam S939 AMD 3200+ procesor, DFI Lanparty NF4 plocu, i 2Gb DDR400 RAM-a.

Hteo bih da malkice unapredim masinu, ali mi se trenutno ne daju velike pare. :p Ploca je pravljena za S939 slot, a ne AM2, pa je obican "upgrade" nemoguc. E, sad, imam druga u Nemackoj, koji bi mogao da mi nabavi "AMD Athlon64 X2 4200+ Socket 939 dual core" procesor. Ono sto mene zanima je, da li bih ja samo to mogao da "utaknem" umesto svog trenutnog procesora, i da sve radi, ili dual-core zahteva i promenu RAMa u DDR2 i jos kojekakve stvari?
Hvala unapred, i ako moze, bilo bi zgodno da sto pre dobijem odgovore. :)
 
Da se i ja nadovežem oko ovog procesora,
koja je normalna radna temperatura (ili raspon) na CPU AMD ATHLON 64 X2 4200 939,
bez OC-a?


Kod mene se temperature krecu od 32C u idle-u do 46C u load-u @250X10, def. V(46C je maximum koji sam vidio, mada se nesto ne sikiram za temp).

CPU moze stabilno na 250X11 ili 275X10, ali tada imam problem sa bukom koju stvara chipset cooler uslijed povecanja temp. Dok to ne rijesim dosta mi je i 2.5GHz
 
Nazad
Vrh Dno